Návrat malého prince

Návrat malého prince https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97087/bmid_navrat-maleho-prince-L42-97087.jpg 4 31 12

Ve slavné knize Malý princ ponechal Antoine de Saint-Exupéry otevřený konec pro pokračování příběhu. O půl století později Jean-Pierre Davidts svým Návratem malého prince plní toto přání a vrací život jedné z nejpůvabnějších literárních postav. Malý princ se znenadání objeví na Zemi, tak jak kdysi zmizel... Jeho novému společníku, autorovi příběhu, se podaří jej rozpovídat: o tom, jak se malý princ strachuje o růži, kterou na jeho vzdálenost ohrožuje tygr, o tom, jak se setkal s pomateným ekologem, s dívenkou z rozkvetlé zahrady... Nové vyprávění o malém princi a jeho trampotách netřeba srovnávat s Exupéryho poetikou: důležité je, že vás i tato knížka zahřeje u srdce.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Le petit prince retrouvé , 1997

LouisLagrange
21.06.2020 3 z 5

Při čtení jsem se nemohl ubránit otázce: „Co tím chtěl autor vlastně sdělit?“ Příběh víceméně kopíruje původní předlohu, základní kostra děje je totožná. Opět se setkáváme s Malým princem a jeho beránkem, s růží, s putováním po planetách atd. Nemyslím si, že by se chtěl autor na slávě Malého prince přiživit, z knihy jde cítit spíše obdiv k Exupérymu. Netvrdím, že kniha není hezky napsaná, ale nenapadl mě jediný důvod, proč si ji přečíst oproti originálu.

Anetka03
22.03.2020 4 z 5

Kniha mi přijde stejně úžasná jako samotný Malý princ. Moje jediná výtka směřuje k tomu, že mi kniha už nepřijde moc určená pro děti, protože celý text je psán jako vzkaz autorovi Malého prince.

hippiesak
26.04.2019 4 z 5

Podle mě to je důstojné pokračování Malého prince. Mě se knížka líbila. Jsou to obě takové oddechovky, na hodinku do postele před spaním. Čte se to dobře. Ona je to vlastně kniha pro děti od 7 let :) A Mě o 30 let více :)

Pistácie
17.05.2018 5 z 5

Není to ten pravý Malý princ, kterého máme rádi a na kterého jsme zvyklí. Ale kdo by nechtěl číst pokračování? Já rozhodně jo. Bavilo mě to, zase se ponořit do světa Malého prince a procházet s ním různé planetky. Potkávat další lidi a bytosti. Bylo to osvěžující, a jsem ráda, že se autor odvážil navázat. Věřím, že nechtěl předčít Exupéryho, neboť ho zde neustále oslovuje a odkazuje na něj. Jednoznačně chtěl navázat a dokázat, že to jde.

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Knížku jsem četl jako dítě a ačkoliv už si nepamatuju o čem přesně byla, vzpomínka a pocity mi z ní zůstaly jako z té Exupéryho. :)

nycol
06.07.2017 4 z 5

Milé čtení, i když poněkud ujeté :)

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Moc hezké pokračování! Myslím, že Davidts krásně, kultivovaně a se ctí navázal na autora původního příběhu.

dracik
31.12.2016 5 z 5

Nie je to Exupéry, ale celkom vydarené pokračovanie.

Dixinka
10.07.2016 4 z 5

Nakonec hodnocení jen čtyř hvězdiček za opakující se myšlenku a symboliku. Jinak to nebylo vůbec špatné a marné pokračování.

danca044
25.01.2014 3 z 5

Souhlasím, moc hezká kniha. Přečetla jsem jí ve španělštině a působila na mě hrozně mile. Davidts si napsáním pokračování ostudu rozhodně neudělal.

Petrstik
22.12.2012 5 z 5

Hřejivá, leč útlá knížka napsaná jako dopis A. de Saint-Exupérymu o tom, že autor tohoto příběhu se setkal s Malým princem, který měl stále svého beránka a květinu, a které by mohl ohrozit tygr, uprchlý z klece, při návštěvě cirkusu na jeho planetce B612. Sice mě tolik neuchvátila jako Malý princ, ale přesto docela příjemně překvapila.

Dandulka
12.05.2012 5 z 5

Další (?) příhody Malého prince? Když se mi tahle knížka dostala do ruky, moc jsem jí nevěřila, ale překvapila mě. Je moc hezká, doporučuji.

Malý princ

Autorovy knížky

Jean-Pierre Davidts
kanadská, 1950
2000  77%Návrat malého prince

Kniha Návrat malého prince je v