Na čáře

Na čáře https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392912/bmid_navrat-krale-sumavy-1-dil-Aay-392912.jpg 4 96 29

Návrat Krále Šumavy série

První díl komiksové trilogie na motivy románového bestselleru Davida Jana Žáka „Návrat Krále Šumavy“. Je pár let po válce a Šumava připomíná divoký západ, zemi nikoho, eldorádo dobrodruhů, tajných agentů, pašeráků a převaděčů. Neklidný rajon esenbáků a pohraničníků, kteří se snaží nastolit pravidla nového režimu. Jako magnet přitahuje dramatické osudy. Ale jeden se z nich vymyká. Josef Hasil nejprve pomáhá střežit hranice v uniformě Sboru národní bezpečnosti, aby se po únoru 1948 stal jeho nejobávanějším soupeřem, kterého sami estébáci později nazvou Králem Šumavy. V hlubokých lesích, na slatinách, ale i ve výslechových místnostech a trestaneckém táboře, tam všude se odehrává napínavý příběh rodinných pout, jednoho přátelství, odvahy, věrnosti a zrady. Inspirováno skutečnými událostmi.... celý text

evickakyticka
07.07.2019 1 z 5

Nelíbilo. Ani kresba, ani příběh.... A to mám film Král Šumavy docela ráda... Tady to byl zmatek...

triatlet
29.06.2019 4 z 5

Líbí se mi, že komiks zachovává lyričnost Žákovy předlohy.
Hůř jsem se orientoval při časových skocích (Hasil v lágru, Hasil pohraničník).
Vadila mi hovorová podoba jazyka: "Pučila mi sestra. Nikdy sem nikoho nepřeváděl!"

Disease
02.05.2019 3 z 5

Silné téma, ale to zpracování to poněkud sráží, hlavně kresba.

Adell-ka
14.04.2019 5 z 5

Komiksy nečtu skoro vůbec, takže pro mě bylo čtení především podle obrázků zajímavé. Protože je v knize textu minimálně, děj plyne rychle. Kniha se mi moc líbila, grafické zpracování je skvělé a samotné téma poválečné Šumavy mě zaujalo. Doporučuji.

TomD
02.04.2019 4 z 5

Moc zdařilý komiks. Těším se na pokračování.

MildeZ
10.03.2019 5 z 5

Knihu jsem zatím ještě nečetl, tak jsem začal aspoň postupně si kouskovat příběh prostřednictvím tohoto povedeného komiksu. Je to vždy pastva pro oči a příjemná oddechovka :-)

Anna27
03.03.2019 5 z 5

Čtenář se musí zorientovat, protože se v ději skáče v čase,ale jinak se mi zpracování moc líbí a už se těším na další díl.

Marčullkas
01.03.2019 5 z 5

Zajímavě zpracováno.
Těšíme se na další díl.

ondrej.b
06.02.2019 3 z 5

Trochu mě překvapilo, že se skáče v ději sem a tam. Totiž od dopadení Vylety a Hasila k začátkům služby, od lágru ke převádění. Neznalce knižního zpracování to může poněkud vykolejit. Černobílá kresba tomu sluší, místy je to opravdu paráda (hlavně ta šumavská údolí a znázorněný les), místy jsem byl trochu zklamán. Hlavně tedy v lágru a postavy muklů. Jasně, že byli ostříháni, ale tady mi ty jejich bílé hlavy připadaly poněkud mimozemsky. A pobavilo mě, jak na německém hřbitově byla i na jednom z hrobů napůl zakrytá tváří jmenovka "IS EBEL", tedy nejspíš Alois Nebel, komiks z portfolia Labyrintu:-). Jinak jako první část je to fajn a těším se na další.