Návrat Grace

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Grace Soudleyová žije v překrásném venkovském domě, který se ale pomalu rozpadá. Zoufale zápolí s nedostatkem peněz a snaží se vyrovnat s ranami osudu, které ji v poslední době potkaly. Manžel Edward si našel mladší a atraktivnější ženu, sourozenci se vrhli na dědictví a odvezli z domu všechen nábytek, který měl nějakou hodnotu. Grace, která se provdala příliš mladá a nemá žádnou profesi, se pokouší najít náplň života. Jednoho dne se čirou náhodou potká s El1ií, mladou ženou, která opustila svého přítele a otce očekávaného dítěte a hledá střechu nad hlavou. A obě ženy se spřátelí. Plachá Grace, která se vzdala naděje, že by dokázala navázat nový milostný vztah, a dynamická Ellie, která má dostatek odvahy rozhodovat o svém dalším osudu a začít znovu, vytvoří harmonicky fungující domácnost, do níž záhy přibude Demi, dcera bývalého Graceina manžela. Všechny tři začnou postupně zařizovat dům a při jedné z úklidových akcí objeví Grace staré deskové malby na okenicích. Obrazy jsou poničené, a tak se Ellie rozhodne najít restaurátora. Seznámí se s Randolphem Fraserem, který se ujme nejen obrazů, ale laskavě pečuje i o Ellii. Grace je odhodlána pořádat placené ochutnávky vína, doplněné večeřemi a hodnocením nápojů. Mezi hosty je i Flynn, který ji proti její vůli stále více přitahuje. Je totiž pravým opakem jejího bývalého muže. Laskavý, se smyslem pro humor, vždy ochotný pomoci. Flynn brzy najde způsob, jak s uzavřenou Grace jednat, a pomalu si získává její náklonnost. Dokáže ji ochránit před útoky sourozenců, kteří v deskových obrazech vidí jen další možný zisk, pomůže jí s opravami domu a Grace si pomalu začíná uvědomovat, že se zbavuje předchozí bázlivosti a objevuje nové životní radosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6886/navrat-grace-6886.jpg 4.245
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Olympia
Orig. název

Restoring Grace, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Návrat Grace

Přidat komentář
Aranel15
03.12.2020

Námět knihy zněl fajn od samého začátku, přesto jsem se prvních asi 100 stránek hrozně trápila a nemohla jsem se jimi prokousat. Potom už byla kniha super a bavila mě.

pip11
19.04.2020

Bylo to příjemné a pohodové čtení. Krásný starý dům na venkově, který nutně potřebuje opravit, nová přátelství a příšerně chamtiví sourozenci. Celý příběh byl hezky čtivý a pěkně jsem si ho užila.


tanecnica
03.05.2019

Nenáročná romantika... Od první třetiny tušíte, jak to dopadne, a jen čekáte, zda máte pravdu. MÁTE :-) Od knihy nečekejte víc, než příjemný relax... Ale i ten je potřeba.

trdlo1
04.10.2014

Príma počteníčko, super oddechovka, príma autorka :-))

Poutnice
23.12.2013

autorku mám moc ráda, tahle kniha od ní byla ale zatím nejlepší :)

Aracely
11.12.2013

Moc hezká kniha :-) Čte se jedním dechem. Ráda se k této autorce vracím.