Návod na vraždu pro hodné holky

Zmizela oblíbená středoškolačka, Andie Bellová. Tělo se sice nenašlo, ale policie ví, kdo je vrah. Všichni vědí, kdo je vrah! Sala Singha za vraždu přítelkyně odsoudili všichni, kromě soudu a poroty. Sal Singh totiž spáchal sebevraždu a nikdo neusiluje o očištění jeho jména. Až na Pipu Fitz-Amobiovou. Městečko rozežírá nenávist k rodině vraha, ale ona nevěří, že je vinen. Pět let po zločinu začíná vyšetřovat pod záminkou závěrečného školního projektu. Je to ale úkol, který ji může zabít. Jestliže se Pipa nemýlí a vrah je stále na svobodě, nikdo neví, kam až bude ochotný zajít, aby své tajemství zachoval. Kdosi chce totiž minulost utajit za každou cenu. A kam až dokáže zajít Pipa, aniž by zaplatila životem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443128/big_navod-na-vrazdu-pro-hodne-holky-B6V-443128.jpg 4.5331

Návod na vraždu pro hodné holky / Ako nájsť vraha 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

A Good Girl's Guide to Murder, 2019

Kniha Návod na vraždu pro hodné holky

Ivka14
včera

Tohle byla skvělá kniha. Pip studuje poslední rok na střední a než jde na univerzitu, její třída musí udělat prezentaci a rozhodne se zaměřit na pohřešovanou dívku – Andie Bell a sebevraždu jejího tehdejšího přítele Sala Singha – který byl obviněn ze zabití Andie. Pip chtěl odhalit pravdu.

Pip jako první kontaktuje Salova bratra Raviho, a přestože ji poslal pryč poprvé, brzy nechá Pip přijít na kloub této bolestné záhadě.

Pip je inteligentní a vtipná, miluji její dovádění s jejím tátou - který je podle mě nejlepší táta na světě a její interakce a rozhovory s Ravim jsou úžasné. Pip je také starostlivá a to se v tomto příběhu projevuje.

Pip dává do tohoto projektu vše a "zavřené dveře" ji nezastaví, jen najde jinou cestu dovnitř. Je šíleně odvážná, protože několikrát vystavuje nebezpečí nejen sebe, ale i svou rodinu a přátele.

Bylo to úžasné čtení a dokonce jsem četla až do noci, protože jsem se nemohla odthnout. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihy od Holly Jackson.

Komaeda

Super dobře se to četlo

musivila

Zamotané to bylo pěkně. S přibývajícími stránkami podezřelých přibývá. V hlavě běží různé spekulace, ale neprokoukla jsem vůbec nic. Takže skvělé! Otevírám druhý díl ….
Pozn.: souhlasím s komentářem viz. níže, že přechod z ich formy do er byl trochu zvláštní.

Dandulka

Zajímavý a neotřelý námět - školní práce. Skvěle a s lehkostí napsané. Snad jen některá menší písmenka jsou celému příběhu na škodu, ale s tím se nedá nic dělat.

lucakuca

"A přestože má tento příběh své nestvůry, zjistila jsem, že ho nelze tak snadno rozdělit na dobro a zlo.
Nakonec se ukázalo, že jde o příběh se skutečnými lidmi a jejich rozdílnými odstíny zoufalství, narážejícími do sebe."

Bože, ty děcka jsou čím dál chytřejší.....
Čtivé a fakt hodně hodně dobré!

SBH

(+ SPOILER) Tohle byla zase taková ta ambivalentní kniha, kterou jsem hltala, abych zjistila, jak to vlastně bylo, a teď jsem smutná, že jsem musela Pipu a Raviho opustit.
Mimochodem název mi nedává moc smysl, ale to je asi jediná výtka. Taky bych měla lehkou námitku vůči škatulce YA, podle mého se jedná o plnoprávnou skvělou detektivku, ovšem doba je zlá, to bych taky mohla brečet nad lidmi, kteří píšou SMS v chůzi (nebo při jízdě za volantem) a ohrožují své spoluobčany.
Obálka je moc povedená, ta zase odpovídá na sto procent. Příběh mě chytil od prvního řádku, nerdka Pipa byla naprosto skvělá a upřímně jsem jí záviděla její rodinu. Jak se odvíjelo pátrání a postupně začal být podezřelý prakticky každý, jedinými spolehlivými kotvami zůstali právě členové rodiny. V té souvislosti mám ale drobnou připomínku – pokud byl Pipin táta významným právníkem, nechápu, proč se mu v kritických okamžicích nesvěřila. Jako jo, možná by jí nebezpečný průzkum zatrhl, na druhou stranu možná by jí pomohl, a hlavně ochránil. Pro autorku je ovšem velkým plusem fakt, že přesně takhle by to puberťačka řešila.
Taky mi v příběhu trochu scházeli Salovi a Raviho rodiče, i když jsou nad slunce jasnější důvody, které je držely zpátky, a nakonec vstoupili na scénu ve vhodnou chvíli.
Bylo to napínavé? Jak kšandy. Logicky neprůstřelné a skvěle vymyšlené? Bezpochyby. Něžná a nevtíravá romantická linka drsnou hrůzu příjemně odlehčila, a nakonec Pipě zachránila život.
A samotný zločin? Z něj mám husí kůži a nedokážu se jí zbavit, protože byl tak obyčejný a „ze sousedství“. Primadona Andie si o potíže koledovala, seč jí síly stačily, chudák Sal za všechno nevinně zaplatil a celé město uvažovalo jako stádo tupých zvířat (nic neobvyklého, bohužel). Skutečný pachatel představoval děsivou a drtivou ránu na solar.
Vřele doporučuji a doufám, že další knihy autorky budou stejně skvělé.

wolfka44

Tahle knížka je boží, rozuzlení jsem nečekala. Zažrala jsem se do ní a přečetla jí na za 3 dny.

INCOGNITOREADER

Nejsem cílovka, ale když jsem viděl tolik nadšených recenzí tak jsem se do knihy taky pustil. Máme zde jedničkářku
Pipu, která se pouští do školního projektu, kde chce dokázat, že pět let starý zločin nespáchal ten, o kom je celé městečko a policie přesvědčena, že je vinný. Tímhle zdánlivě nevinným krokem se rozjede mašinérie, která změní život nejen jí, ale i hodně dalším lidem. Nejsem rozhodně cílová skupina, ale kniha se mi líbila. Děj napínavý, i když v určitých záležitostech lehce předvídatelný.
Co mě trochu u čtení rušilo jsou změny formy vyprávění. Kapitoly, kde čteme školní práci a poznámky jsou vyprávěné z pohledu první osoby (Pipy). Ostatní děj je naopak vyprávěný z pohledu třetí osoby. Vždy mi trvalo si na změnu zvyknout.