Návnada

Návnada https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181924/bmid_navnada-qFt-181924.jpg 4 147 57

Šest lidí se probudí na opuštěném ostrově, aniž tuší, jak se sem dostali. Všechny drží ve spárech neovladatelná závislost na heroinu. Z lodi kotvící na dohled jim nikdo nespěchá na pomoc. Pak najdou vzkaz, že pro další dávku si musí doplavat na vedlejší ostrov přes zátoku zamořenou žraloky. Pozorovatelé na lodi se baví a sázky na život se zvyšují…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Bait , 2013

Kakho-Oto
16.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem narazil náhodou v tovačovské knihovně. Přečetl jsem ji během tří dnů a vůbec mě nenudila. Příběh románu je zvláštní a neotřelý. V románu není žádná kladná postava, buď se jedná o těžké narkomany závislé na heroinu (to musí být šílená droga), nebo o fanatiky, kteří drogy nenávidí tolik, že jsou schopni bavit se pozorováním drsného umírání narkomanů. S Hunger games to má společné boj lidí o přežití, avšak v úplně jiných souvislostech.

uzivatel83509
29.07.2023 5 z 5

Kniha mě zaujala na bazaru, původně jsem ji chtěla přečíst a prodat dále, ale nakonec jsem z ní byla nadšená a s radostí ji ubytuji doma :-) Četla se opravdu dobře a rychle... krátké kapitoly, napínavé od začátku do konce...
Vypustila bych větu na obalu knihy "pro příznivce Hunger Games" - ale chápu, chtěli prostě nalákat čtenáře

KnihoSny
29.06.2023 5 z 5

za mě skvělá vyvraždovačka

simca9342
03.06.2023 5 z 5

Právě jste dočetli mix Vernea a Hunger games.
Parta několika lidí se probudí na jiném místě než jsou zvyklí bez svých osobních věcí a hlavně "návykových látek." Není možnost návratu, další dávka fetu je čeká o kus dál a taky jim hrozí smrt. Buď přežijí a vyhrají nebo skončí v moři a zemřou ne na podchlazení, ale jako rybí návnada.
Sázky o životy se uzavírají za 3,2,1...

ThomasRuhe
13.03.2023 3 z 5

Zápletka je jednoduchá. Boj o přežití pěti lidí. Styl je přímočarý a čte se dobře. Není to žádná velká literatura, ale to vůbec nevadí. Trochu mě překvapil konec, takový jsem nečekal. Knihu tak hodnotím jako slušně odvedenou práci.

Jack Bauer
01.09.2022 4 z 5

Velice čtivá kratičká oddechovka vhodná k moři. I když se jednalo o feťáky, čtenář k nim získá jakýsí vztah a fandí jim, autor dovedl krásně popsat jejich charaktery a minulost, třetí obálka a překvapivý konec.

Arev122
20.08.2022 4 z 5

Napínavá kniha o skupině narkomanů, kteří přeplaváním mezi ostrovy a krvelačnými žraloky se mohou dostat ke své droze. Ale komu se to podaří?

Tereza137
21.07.2022 3 z 5

Kniha nenadchne ani neurazí, řekla bych, že to byla taková jednohubka/oddychovka... Některé pasáže byly nudné a některé zajímavé. S postavami jsem nějak nesympatizovala (jak kdyby to s feťáky šlo).

V knize mi chybělo více napětí, akce a více krve. Možná to je tím, že prostě už mám přečtené snad všechny knihy, co jsou u nás dostupné, v žánru vyvrazďovaček.

Jinak konec a epilog byl zajímavý a zlepšilo to hodnocení. Původně jsem chtěla dát jen 2*, ale dávám 3*/5*.

Levianka
29.10.2021 4 z 5

Knihu jsem si koupila na doporučení *knihankov a mě se teda líbila , mohli bychom se možná dozvědět více o hlavních postavách , ale možná to byl záměr autora. Ale jo kdo miluje vyvražďovačky tak jo

Kami33
22.06.2021 5 z 5

Při hodnocení také trochu záleží na knize, kterou jste četli předtím. Já měla krátkou sérii nedočtených (odložených) knížek, a proto tato byla pro mě milým překvapením. Krátké, svižné, čtivé.

Vixiene
16.04.2021 2 z 5

Možná díky heslu "Pro příznivce Hunger Games", které je uvedené na obálce jsem čekala něco víc. Knížka mi bohužel moc nesedla :-(

Námět se mi moc líbil. Partička feťáků, které někdo unese na opuštěný ostrov a oni musí plnit "úkoly", aby se dostali z ostrova živí a (což je hlavní) obdrželi svou tak vytouženou dávku heroinu. Určitě byl příběh místy napínavý, při představě některých scén mi bylo opravdu úzko a NECHTĚLA bych být v jejich roli.

Návnada je survival, psaný svižně, se snahou vynechat "hluchá místa". Bohužel, na můj vkus šlo vše až moc rychle. Čekala jsem promyšlenější, propracovanější vyvražďování. Ne pouze jeden "druh" smrti v hlavní roli. Možná to zní zvláštně, ale věřím, že pokud si knihu přečtete, pochopíte jak to myslím. K postavám jsem si za těch krátkých 220 stran nestihla vybudovat jakýkoliv vztah a jejich osud mi byl úplně jedno. Tak moc možností jak rozvinout takto skvělý námět, který byl naprosto nevyužitý. :-( Velká škoda.

Nicméně originální zakončení mě celkem potěšilo, čekala jsem, že to skončí trošku jinak. I tak se ke knize ale už nikdy nevrátím.

Marie022
11.02.2021 5 z 5

Když jsem si tuhle knížku dávala do košíku, moc jsem toho od ní neočekávala, snad jenom to, co sděloval název, ale hned po první kapitole jsem na ní úplně změnila názor. Byla čtivá, napínavá a hrozně zajímavá.

Jájinka
07.02.2021 4 z 5

Krátké, čtivé. Kdo má rád vyvražďovačky, nebude zklamán.

PriMula
23.12.2020 5 z 5

Od knihy jsem nečekala vůbec nic díky příšernému hodnocení, ale jelikož má jen něco málo přes 200 stránek, dala jsem ji šanci, protože jsem měla chuť na vyvraždovačku. A jsem za to nesmírně ráda. Výborná kniha. Svižná, neskutečně napínavá a styl psaní je také výborný. Autor umí nádherně pracovat s popisem nechutností a z knihy jsem měla husí kůži (a to jsem na brutálnosti zvyklá!). Žádné přehnané popisy plné krve - ne - a ačkoliv autor přesně to popisuje, popíše to tak elegantně zvráceně, že mi opravdu spadla brada.
Plus se mi líbí hlubší význam příběhu. Zkrátka jsem opravdu nečekala to, co jsem dostala. Výborné!
PS: Hunger Games v tom nevidím ani za mák - obě jsou to skvělé knihy, ale je to jako mýchat jablka a hrušky.

Analady
01.12.2020 3 z 5

Nebylo to špatné. Kniha je psaná čtivě a nebýt těch až zvrhlých popisů, ve kterých se autor očividně vyžíval, tak bych mohla i napsat, že jsem si ji užila. Naši trosečníci jsou zde vylíčeni tak, že si k nim vytvoříte vztah a přejete jim, aby všichni přežili. Zato posádka lodi se moc nepovedla. Tam to autor mohl pojmout nějak jinak a lépe.

Rodaw
21.11.2020 5 z 5

NÁVNADA
♥ 2. čtení ♥
Hodnocení Knihánkova: 4,5 ⭐
Tuhle knížku jsem četla po 7 letech!!! No je to možné? Kam ten čas letí... ? :-) Něco malinko jsem si pamatovala, ale většinu jsem zapomněla (a byla jsem za to ráda, protože jsem si tu knížku užívala stejně, jako poprvé - a možná ještě víc :)). Tohle je nefalšovaná, ryzí a 100 % survival záležitost, vyvražďovačka♥. Hned, jak dopíšu tento komentář, napíšu do nakladatelství Alpress s prosíkem, zda by nemohli vydat i druhou knížku pana autora. Proč takových knížek nevychází víc? Zvlášť pro nás, hororové fanoušky? Ach jo... no musíme se radovat z toho (mála), co máme. Návnada je skvělá :-). Šest lidí se probudí na opuštěném ostrově. Co mají společného? Všichni jsou feťáci... silně závislí, další dávka heroinu je na sousedním ostrově. Takže stačí přeplavat moře, které je však plné žraloků... a na obzoru jachta s muži, kteří nešťastníky sledují, baví se a zvyšují své sázky... Těžko říct, zda si k hlavním hrdinům najdete vztah. Asi spíš ne. Je to "spodina"... většinou jsou na dně, bez peněz, na drogy si vydělávají všelijak... často jsou vulgární, arogantní... v knize zazní dvě super věty (ze strany 166): "Jakou šanci vlastně máme?" a na to odpověď: "Jakou volbu vlastně máme?" ... oni musí jednat, z vícero důvodů. Pan autor naprosto perfektně popsal absťák: svědění, křeče v břiše, zvracení, průjem... Musím říct, že mít jako hlavní hrdiny feťáky mě osobně hodně bavilo :D. Sice jsem si k nim nenašla nějaké sympatie, ale bylo to super. Přítomnost se střídá (hlavně ze začátku knihy) s minulostí, kde poznáte postavy v jejich "běžném životě", resp jak se dostaly na ostrov. Knížka jde hodně rychle dopředu - je stručná, výstižná, jednoduchá. Na jednu stranu super (žádné vycpávky), na druhou stranu to pro mě bylo trošku minus, protože byl příběh až moc uspěchaný a díky tomu trošičku plochý - proto ubírám 0,5 hvězdy + další důvod: konec :D. Finále je v této knize velmi napínavé, překvapivé, ale přímo ten konec... dokážu si představit "více zla" a něco, co by se mi "líbilo" více... vlastně byl v něčem otevřený a asi bych uvítala pár větiček, co "potom", aspoň nějaký náznak... Plus ještě doplním, že kdyby knížka nebyla tak extra rychlá:D, mohlo tu být i více napínavých a "psycho" scén, více zápletek... Mimochodem věta hned ze strany 14: "9 z 10 drogově závislých se nikdy nevzpamatuje" je taky úplně super a donutí k zamyšlení, stejně jako samotný motiv: je tu vysvětleno PROČ, dává to smysl. Tím nechci říct, že to schvaluju, to samozřejmě ne, ale zároveň... něco na tom je, když to napíšu hodně blbě. Návnada je určitě vhodná i pro nečtenáře, čte se fakt velmi dobře a rychle. Má spád, žádná hluchá místa, prostě to jede... je drsná, krutá, napínavá, krvavá a akční. Především všem hororovým nadšencům moc a moc doporučuji :-).
PS: prolog u téhle knížky je absolutně úžasnej!!
Více na mém YouTube :)

Misoso
19.11.2020 4 z 5

Na túto knihu ma nalákala Irenka z Knihánkova a musím povedať, že neľutujem čas strávený pri tejto knihe. Je to jediná kniha, ktorú som prečítal na jeden záťah. Ku knihe môžem povedať len to, že je to survival, napínavý thriller. Máme tu 6 osôb, ktorý sa prebudia na ostrove, no nevedia ako sa tu dostali. Miestami mi tá myšlienka pripomínala dark web alebo deep web a myslím, že v nejakej zvrhlej mysli, by sa tento boj o život mohol konať. Kniha sa mi páčila, no dostala len 4*, keďže sa žiaden WOW efekt u mňa nekonal, ale záver bol super. :)
Prajem príjemný zvyšok dňa. :D

Lvíček835
07.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda od začátku do konce.I když tenhle tip knih nečtu tak NÁVNADA byla fakt super doporučuji všemi deseti

postrach
13.09.2019 5 z 5

Jízda od začátku do konce.Doporučuji.Souhlasím s komentářem podemnou.

Dela111
11.10.2018 3 z 5

Tady čtenář dostane přesně to, co slibuje anotace. Psáno jednoduše, jasně, čtivě.

Vedle hlavní dějové linie je tu popsaný bezútěšný život narkomanů, jejich boj s osobními démony a hlavně bolestivé abstinenční příznaky.