Naučte se investovat

Naučte se investovat https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53550/bmid_naucte-se-investovat-Hob-53550.png 4 62 6

Chcete být finančně nezávislí? Naučte se investovat. Průvodcem vám bude tato publikace. Autor vás povede tak, že se naučíte rozlišovat mezi investicemi a spekulacemi, naučíte se správně chápat riziko, odhadovat vnitřní hodnotu akcie, rozlišovat mezi investičními strategiemi. Na konkrétních příkladech se naučíte zvládnout investiční proces i psychologii investování, vyhýbat se strachu a chamtivosti, brát v úvahu daně a inflaci. Druhé vydání této velmi úspěšné publikace je rozšířeno o kapitolu věnovanou budoucím trendům v investování.... celý text

veronika9761
22.11.2023 3 z 5

Nedivim se, ze knizka neni prilis doporucovana zacatecnikum (narozdil od stejne starych - nebo starsich - titulu, jako je treba Inteligentni investor nebo Teorie a praxe firemnich financi). Podle me jsou v knizce jen dva poly - sucha teorie, kterou se bez pokrocile znalosti ekonomie neprokouses, a na strane druhe tipy sice prakticke, lec zoufale zastarale. Vzhledem k tomu, ze je to jedna z mala puvodne ceskych knih o investovani, mela jsem očekávání trochu vyssi.

KáťaM.
10.06.2022 2 z 5

Knížka poměrně nedávno vyšla v audioverzi. Myslím, že tahle knížka přinášela super informace v době, kdy vyšla, fakt, že se objevila v audioverzi až po takové době od vydání, ji a především autora podle mě dost poškozuje, protože knížka není tak nadčasová jako třeba jiné tituly o financích. Místy mi knížka přišla až příliš teoretická a ne pro laiky, proto knížku hodnotím jako průměr a spíše doporučuji spoustu zajímavých přednášek od autora, pokud se o investování zajímáte, protože autor určitě má co říct, knížku ale za sebe spíše nedoporučuji.

lubosvnenk
17.02.2021 4 z 5

Pan Gladis je velmi inteligentní a sympaticky člověk. V prostředí investování do cenných papíru je bez pochyby špičkou v oboru v ČR, a to se podepsalo i na knize. Kniha je dobra, nicméně je vidět, ze se na ni podepsal věk. Logicky nereflektuje všechny skutečnosti dnešního trhu a tak nemohu dat plný počet hvězd. I tak doporučuji.

DK_Ronie
13.04.2020 4 z 5

Dobra kniha pro zacinajici investory. Nicmene v nekterych ohledech uz se na ni trochu podepsal zub casu. A obcas jsem si rikal, ze chybel nejaky osli mustek od uplnych zakladu k vice ekonomickym vecem. Aktualne ctu Cermaka a prijde mi to lepsi.

dalimoni
26.01.2012 4 z 5

Souhlasím s prvním komentářem, vhodné i pro laiky, kteří o investicích a financích zatím moc nevědí.

M.A.s.a.k.R.A
19.02.2011 3 z 5

Je to taková příručka pro začínající investory psaná poměrně poutavě a hlavně srozumitelná i pro úplné laiky.