Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415826/bmid_teorie-vrazdy-INg-415826.jpg 4 881 241

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Murder Theory , 2018

pivonka_1
10.04.2021 3 z 5

Kniha mi přišla čtivá, odborné úryvky mi nevadí, naopak se člověk i něco dozví. Ale co mi vadilo byla nereálnost některých situací. Theo je největší génius, kterému nikdo nevěří, přesto mu ledasco projde a všechny instituce jsou asi úplně debilní. I tak ale musím říci, že jsem si postavu Thea oblíbila a vrhám se na další díl. Ten konec si o to prostě říká.

vikyna9
14.03.2021 2 z 5

No, co napsat. Snad jen... Jak kdyby to psal někdo jiný. Nedokázala jsem se začíst jako u Hračkáře. Asi kdybych četla jako první Teorii vraždy, hodnotila bych trochu jinak.

capricorn__
04.03.2021 odpad!

Já jsem z jeho série četl první tři díly přesně v době, kdy vyšly. Fajn: první díl si pamatuju zřetelně, druhý částečně, ale tenhle třetí vůbec. Vím, že jsem to četl, ale prostě si na nic nepamatuju a anotace mi příliš k oživení paměti nepomohla. Hádám, že to o kvalitě románu říká asi své...

VeFab
03.03.2021 4 z 5

Slabší než předchozí díly.

markyticka
27.02.2021 2 z 5

Četla jsem tu knihu dlouho, velmi dlouho. Začala jsem asi třikrát, nakonec jsem ji dočetla. Ale stálo mne to hodně sil, nečetla se lehce, nebyla nijak zvlášť zábavná, hodně technická a taková... Thea jsem v ní moc nepoznávala. Snad další díl bude lepší.

Čtenář300
27.02.2021 1 z 5

Pro mne velké zklamání. Tato kniha se nedá srovnat s knihou Hračkář. Je to škoda.

Plaknel
13.02.2021 4 z 5

Theo mě pořád opravdu baví...i když v této době číst o zabijáckém viru...a dokonce zde byl i zmíněn remdesivir ...

kob
13.02.2021 3 z 5

Zajímavý příběh, ale dobrá třetina knihy mi připadla jako odborná publikace, což bylo dost unavující.

ladyba
09.02.2021 3 z 5

Trochu příběhům padá řemen a Theo jako by najednou byl někdo jiný, než je a má být...

NicaCola
27.01.2021 1 z 5

Moje pocity po přečtení této knihy: bla bla bla. Bla bla bla.
Jednu hvězdičku dávám za občasný vtipný sarkasmus, který se v knize vyskytoval.

Allena24
23.01.2021 5 z 5

Profesor Theo Cray mě baví. I když mi přišlo, že v tomto příběhu na mě vykoukl chvilku i Dexter, což mi moc nesedělo. Přesto se těším na další díl.
U Teorie vraždy mě dostala obálka knihy, kterou jsem se kochala. Za mě fakt povedená.

berila
18.01.2021 3 z 5

Tak nějak nevím, co si mám myslet. Na mě je v thrilleru moc a moc odborné terminologie, která mi opravdu nic neříká, takže místy jsem hodně přeskakovala. A to už vůbec nemluvím o konci, který byl tedy běs a bída.

snimcibdim
05.01.2021 3 z 5

Série je sice čím dál fantastičtější pohádka pro dospělé, ale proč si občas nedopřát únik z místy otravné reality do světa, ve kterém neuvěřitelní hrdinové prožívají nereálné věci.
Na rozdíl od předchozího dílu vnímám dva pokroky k lepšímu: Theova povaha už je konečně nejen konzistentní, ale dokonce začíná mít kauzální souvislost s příběhem.
Stejně tak připomínky událostí z minulých knih tentokrát nevypadají jen jako reklama, ale hrají určitou roli i v aktuálním ději.
A "cliffhanger" na konci je skvělý - jen doufám, že se ho autor nenaučí dělat pokaždé. Protože mít takto ukončenou knihu a muset čekat rok na další, by mě spíš štvalo než těšilo.
Z úcty k literárně hodnotnější "krásné literatuře" hodnotím stále jen průměrně, ale rozhodně se netajím s tím, že mě Naturalista stále baví.

KatarínaK.
03.01.2021 1 z 5

Andrew Mayne a jeho Theo Cray nejsou pro mě. Přečetla jsem Šelmu, Teorii vraždy bych si dobrovolně neotevřela. Jelikož mi byla dána darem,na konec jsem se do ní pustila.Zklamání to bylo ještě větší než u Šelmy. Autorův styl vyprávění na mě působí,jakoby psal na stránky co ho zrovna napadne. Není to promyšlené. Ale je to jistě tak přitažené za vlasy,že ani sci-fi žánrem bych to nenazvala. A ty konce bez konce? Postava Theo Cray je pro mě geniální vrták, který neuvěřitelně vyjde ze všeho bez poskvrny. Víckrát ne !

Hakate
01.01.2021 5 z 5

Theo je sympaťák a Andrew stále drží laťku velmi vysoko.
Ani u tohoto dílu neřeším realnost příběhu, na to mi stačí TN.CZ a ani tam si člověk není jistý :)

ElikaS
01.01.2021 4 z 5

Theo Craye jsem si v předchozích dílech opravdu oblíbila, takže jsem se těšila na pokračování. No a bohužel jsem byla trochu zklamaná. Kniha je stále napsaná velmi dobře, pěkně se čte, děj utíká. Jenže ... Od detektivky očekávám reálný děj, prostě něco čemu můžu věřit, a tomuhle jsem bohužel opravdu nevěřila. Celá zápletka mi přišla těžce přitažená za vlasy. Každopádně Thea mám ráda, takže to autorovi prominu a otevřený konec mě nalákal na pokračování, doufám, že tentokrát bude příběh uvěřitelnější.

Fifth Element
30.12.2020 4 z 5

nesnasim tyhle konce, je to podraz a manipulace od autora...

Janík511
18.12.2020 4 z 5

Čtivá, ale dost už přehnaná kniha, trochu na stylu americké kovbojky. Trochu mě mrzí, že z toho autor dělá už lascivní četbu s těžce nereálným dějem. Budu doufat, že se autor vrátí do stejných kolejí jako u Šelmy, která je za mě jeho TOP kniha. Každý další díl už mi připadá horší a horší, kouzlo pro mě ztrácí. Přesto dávám 4 hvězdičky alespoň za čtivost.

L.D.
16.12.2020 3 z 5

Dost přehnané, na druhou stranu klobouk dolů před autorovou fantazií a nakonec kdo ví, co je všechno možné. Četlo se dobře, ale vím, že znovu bych se ke knížce vracet nepotřebovala.

em75
06.12.2020 3 z 5

Tohle téma se mi zdálo trošku jako scifi, ale na druhou stranu ohledně toho, co se teď děje s Covidem, spíš hodně nahání hrůzu. Ta představa, co všechno se dá vypustit mezi lidi. Theo se mi líbí v tom, jak si jde vždycky za svým ..

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne