Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415826/bmid_teorie-vrazdy-INg-415826.jpg 4 880 240

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Murder Theory , 2018

Ronny97
06.08.2021 3 z 5

Ze všech tří knih se mi tato líbila nejméně. Oceňuju krátké kapitoly, ale velké množství odborných názvů mi nesedělo. Příběh se mi zdál velmi nereálný.

SadUnicorn
06.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Za mě je tedy tahle nejslabší z prvních tří. Narážíme na opět stejný vzorec jako v předchozích dvou, který začíná být už ohraný. Kupí se mrtvoly, policie to odmítá řešit a i když Theo tvrdí, že za tím stojí sériový vrah, kterého odhalil pomocí statistiky a věděcké metody, nikdo mu nevěří. Řekla bych, že když už to tvrdil dvakrát a dvakrát měl pravdu, někdo mu už bude naslouchat. Přesto je policie opět diletantnská a nečinná.
Nápad se zabijáckým virem je zajímavý, ale trošku přitažený za vlasy. Netvrdím, že to není možné, ale jde o takovou urputnou snahu vymyslet něco originálního, až to působí křečovitě.
Theovi asi začíná slušně hrabat (Řeznický potok) a místo geniálního metodického vědce je z něj lovec zločinců.
Další knihu si přečtu, ale jenom kvůli otevřenému konci a protože se mi Hračkář a Šelma líbily a chci dát dérii ještě šanci. Ale za mě toto tedy není správný směr.

caldap
04.07.2021 2 z 5

Na začátku četby jsem měla sto chutí knihu odložit, vůbec mě nebavila, ale dočetla jsem ji. Za mě hodně slabé.

Roseblood
03.07.2021 4 z 5

Další díl Naturalisty s hlavním hrdinou Theo Crayem je opět nadupaný akcí a spoustou odborných informací. Opět se zde nachází odkazy na dva předchozí díly - Šelmu a Hračkáře, takže rozhodně doporučuji číst od sérii od začátku.

Kniha se mi četla dobře, byla jsem pořád zvědavá co se bude dít dál, protože hlavní zápletkou v tomto díle je, že proti Theovi zde stojí vysoce inteligentní vrah, který využívá vědu k zabíjení druhých.

Bavilo mě odhalování zločince, závěr je velmi akční a z poslední věty vás nejen pořádně zamrazí ale budete chtít okamžitě další díl.

Hodnocení: 4*/5

ivetdos
26.06.2021 2 z 5

Teorie vraždy byla pro mě fakt velký špatný. Přiznám se, že jsem ji ani nedočetla úplně do konce. Oceňuju promyšlenost Andrewových knih, ale tahle opravdu ztrácela šťávu. Zbytečné biochemické popisy, u kterých jsem usínala, přestože rozumím tomu, že autor chtěl dodat hlavní postavě na autentičnosti. Strašně pomalý rozjezd, za mě i horší celková čtivost. Dost se naráželo na předchozí díly, takže bez jejich přečtení bych se do Teorie vraždy nepouštěla. Každopádně jsem ráda, že jsem ji zkusila, ale dalším knihám už nejspíš šanci dávat nebudu.

katallinka
23.06.2021 3 z 5

Tak tenhle díl je pro mě malinko zklamání. Tahle série je skvělá, ale tentokrát mi to přišlo dost přehnané a moc teoretické. Nicméně poměrně zajímavý konec mě určitě nalákal na další díl.

FejKýý
20.06.2021 2 z 5

Tady o tomhle díle nemám moc co napsat. Za mě se nepovedl. Spíše jsem se nudila. Případ mě moc nebavil a neměla jsem pocit že bych potřebovala vědět jak to dopadne. Zdá se mi že co další díl, to slabší. Čtu však sérii dál, protože mě baví sám Theo Cray. Jinak bych to už nečetla. A přestože je tu otevřený konec, tak ani po něm mě to nenalákalo číst další knihu. Kdybych tedy nechtěla ji číst sama od sebe.

petula22
18.06.2021 2 z 5

Odkládám, jsem v polovině a nebaví mě to.. Je tam přehršle odborností, virologie. Nedokázala jsem vůbec udržet myšlenku.

alice528
28.05.2021 5 z 5

Opět se mí líbilo a přečetla jsem jedním dechem.

maryska09
24.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Další v sérii a znovu velmi málo uvěřitelné. Doktor se začíná chovat spíš jako psychopat, místo mile potrhlého vědce tu máme podivného supermana. Závěr byl dost podivný a snad i nedomyšlený, nechápu tu sebevraždu.

Nelly
12.05.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem dlouho odkládala (hlavně kvůli nižšímu hodnocení zde), ale pak jsem dostala chuť přečíst si nějaký thriller, který bude překypovat vědeckými poznatky (byť by byly třeba neprokázané), a proto se mi tento díl líbil. Dostala jsem vše, co jsem chtěla, a navíc mne konec navnadil na další díl.

MamaKnihomolka
12.05.2021 4 z 5

Třetí díl série Naturalista, který jsem dlouho odkládala i přes to, že mě předchozí díl Hračkář bavil na tento díl nebyly moc dobré ohlasy. Jako ostatní díly série má i tento originální obálku, která zaujme každého.
Theo. Je znát jak se jeho postava vyvinula. Z nesmělého a uťáplého vědce je sebevědomý vědec, který si stojí za svým. To mě baví.
Kniha má zajímavý, originální, občas děsivý námět a někdy až moc složité vědecké postupy – ne úplně všechny jsem zcela pochopila. Celé vyšetřování se totiž točí kolem virologie a podobných odvětví což uznejte – je v této době děsivé.
Jako co ten konec? Přiznám se, že jsem hledala další stránky. Musím mít další díl!

Allla9
07.05.2021 5 z 5

Theo je vylíčený jako geniální vědec s bystrou myslí. A to je to, co se mi na něm líbí.

IHT
06.05.2021 5 z 5

Treti dil mi prijde stejne dobry, jako ten druhy. To znamena, ze porad plati, ze prvni je nejlepsi, protoze v nem byl Theo krasne naivni a nezkazeny. Pozdejsi Theo je porad uchvatne chytry (to se mi libi, to je Sherlockovska klasika ;-)), ale uz taky hodne kalkuluje a zvazuje dopredu dusledky svych ne prilis peknych cinu. To je fajn, protoze postava se vyviji, coz ji cini lidskou... Na druhou stranu ten prvni Theo mi byl sympatictejsi... (Klasicke dilema vsech serii a serialu ;-))
Zaslouzenych pet!

AlexandraBane
26.04.2021 4 z 5

Žádné nadšení se nekonalo, podobně jako u Hračkáře. Šelma zatím vede. Začátku mi to přišlo trochu spíš jako sci-fi nápad se smrtícím virem, který přetváří lidi v zabijáky. Změna na tentokrát spíše vědecký případ, jako jo! Dobrý! Ale žádná pecka. A abych se přiznala, Theo mi začíná lézt krapet na nervy, tím jak mu všechno prochází. Ale když už jsem došla až sem tak dám i tu poslední

Nixa
25.04.2021 4 z 5

Určitě jsem při čtení nebyla tak nadšená jako z prvního dílu, ale konec byl skvělý. Z poslední věty mě úplně mrazilo.
Ve třetím díle bylo hodně odborných informací, které byly hodně podrobné a docela složité. Kvůli tomu se mi kniha četla o trochu hůř.
Profesor Theo tentokrát půjde po stopách vraha, který k zabíjení využívá vědu, je posedlý patologických chováním a je stejně geniální jako on sám.

LenaBil
22.04.2021 5 z 5

Já si vždy říkám, že už to číst nebudu :-D. Že je to přitažené za vlasy, nesmrtelný geniální hrdina a tak. A nakonec vždy usoudím, že jsem si četbu hrozně užila a že chci číst další díl:-D

BlackBlade
19.04.2021 4 z 5

Ale jo, mě se Theo Cray líbí! Nezvyklé řešení kriminálních zločinů, se kterým jsem se doposud nesetkal. Mnoho kroků navazuje a střídá se s high-tech bio laboratořemi, což je dobré koření. A líbí se mi docela logické chování Thea, i když je často na hraně zákona. Ale s tím si hlavní hrdina hlavu moc nedělá, má dobré kontakty a manželku, která peče skvělé zákusky. Úplně jsem dostal chuť... na zákusky, pochopitelně :)

Susan94
14.04.2021 3 z 5

Začátek knihy vypadal slibně, trochu z toho až mrazilo, číst o pandemii v této době, ale čím jsem četla déle, tím méně mi to dávalo smysl. Nebo spíš jsem byla schopná pojmout všechny odbornosti. Podle mě to s detektivkou nemělo moc společného. Tento díl série mě zklamal.

pivonka_1
10.04.2021 3 z 5

Kniha mi přišla čtivá, odborné úryvky mi nevadí, naopak se člověk i něco dozví. Ale co mi vadilo byla nereálnost některých situací. Theo je největší génius, kterému nikdo nevěří, přesto mu ledasco projde a všechny instituce jsou asi úplně debilní. I tak ale musím říci, že jsem si postavu Thea oblíbila a vrhám se na další díl. Ten konec si o to prostě říká.

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne