Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2415 773

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

zdendula31
zdendula31
08.04.2019 3 z 5

Vzhledem k reklamě která tuto knihu doprovázela jsem čekala naprostou bombu...dalo se číst,ale čekala jsem něco úplně jiného.

dominika9982
dominika9982
06.04.2019 4 z 5

Skvělá kniha.

Restang
Restang
03.04.2019

Nedočteno. :( Styl psaní a příliš odborností mi nesedělo od začátku. Mám ráda, když kniha konečně vybočuje z řady, ale tohle fakt ne. Takže hvězdy ani raději nepřiděluji.

mysterygirl
mysterygirl
03.04.2019

Omlouvam se,ale kniha me vubec nezaujala a nelibila se mi, proto radsi ani nebudu hodnotit

Evelín.a
Evelín.a
02.04.2019 odpad!

S touto knihou jsem se strašně trápila, několikrát jsem ji odložila, dočetla jsem ji vyloženě silou vůle. Spousta zbytečných odborných informací, laikovi nic neříkajících; předvídatelný děj. Za mě ztráta času.

Leeonteena
Leeonteena
02.04.2019 4 z 5

Šelma byl můj první thriller vůbec, takže nemám s čím srovnávat. Tenhle žárn mě nikdy netáhnul, ale chtěla jsem něco zkusit a Šelma mi byla doporučena jako jednoduchá četba. S knihou jsem byla spokojená, možná i právě proto, že jsem od ní nic neočekávala. Fajn oddychovka.

renefer
renefer
02.04.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Nemohla jsem se odtrhnout. Styl psaní mi absolutně sedl. Doporučuji.

luksky
luksky
01.04.2019 2 z 5

Asi jsem čekal více :-( Jako není to špatná kniha...ale nic extra..zamotaný a ničim nezajimavý střed a pak náhle konec..

lenkaBajza
lenkaBajza
31.03.2019 4 z 5

Jsem překvapená, že se mi kniha líbila. Po přečtení recenzí jsem se obávala "odborných termínů", ale ty to ďeje tak skvěle zapadaly, že jsem si jejich čtení ani neuvědomovala, ani jich nebylo mnoho.
Kniha je opravdu velmi čtivá, krátké kapitolky vás prostě nutí číst dál a dál.
V první kapitole je popsána situace z roku 1989. Poté o této dvojici a události není v knize ani zmínka, což je škoda.
Pokud jste či chcete být hnidopoši, budete kritizovat absurdní situace. I já jsem hnidopich, ale tohle mne prostě bavilo! Doporučuji!
Malinko SPOILER: po celou knihu jsem čekala, která z postav, které se v knize vyskytují, bude ten vrah. Mile mne překvapilo odhalení vraha, který byl "cizí" a objevil se až na konci☺️

Nikkaa
Nikkaa
31.03.2019 4 z 5

Tak začneme obálka top:-) kniha za mě super napsaná, námět rozhodně nebyl špatný. Já jsem s knihou spokojená zakoupim další díl a uvidíme co bude dál... zajímavý spisovatel

Anie.M
Anie.M
29.03.2019 3 z 5

knihu jsem poslouchala jako audioknihu. je to takový průměrný thriller a bavil mě. zápletka mi přišla zajímavá, hlavní postava profesora a vědce byla dobrá volba. musím uznat, že místy jsem se ztrácela v tom vědeckém popisu (ale to bude spíš tím, že nejsem zvyklá na audioposlech), nicméně kratičkou pasáž o nožích a legendách jsem si užila. Konec nebyl nijak závratný a zdrcující, dalo se něco podobného předpokládat, ale i přes to se autorovy povedl.

Brams
Brams
27.03.2019 3 z 5

Vítězství marketingu nad realitou. Podle reklamy, která vás masírovala v tisku, na webu, nebo na FB, by jeden řekl, že to bude ta nejlepší kniha milénia. No, nestalo se tak, průměrná záležitost, kde sem tam vyletí střípek originality jako delfín nad hladinu.

mandari
mandari
24.03.2019 3 z 5

Kniha s nálepkou ... no, toho se už dopředu vždy bojím. Naštěstí je kniha alespoň čtivá a hlavní hrdina originální. Co ovšem pokulhává je ten "sci-fi" konec, resp. celá druhá polovina příběhu. Místo wow efektu tu naleznete spíše WTF efekty. Přesto trocha toho napětí tam byla a tak hodnotím průměrně.

Michaela91
Michaela91
23.03.2019 3 z 5

No nevím, námět dobrý ale celkový dojem slabší. Čekala jsem větší pecku podle reklamy, jakou kniha měla. Ale obálka ta se mi líbí moc .

shelma
shelma
22.03.2019 3 z 5

Na to, jakou to mělo reklamu, tak jsem čekal od to víc.

amanda99
amanda99
21.03.2019

Zlatá nálepka?nedočteno

Clara_C
Clara_C
19.03.2019 4 z 5

Což o to, knížka se četla téměř sama. Nechyběl spád i napětí. Ale, mám dost právě těch ale.. Proč vraždil a proč právě takhle? Nejdřív měl vše promyšlené a nakonec se z něj stal stroj na zabíjení? Některé postavy zmizely beze stopy hned, jak přestaly být v příběhu užitečné.. No, rozhodně jsem se u čtení neklepala hrůzou, což bych asi měla u tolika mrtvol ????

LeSk
LeSk
18.03.2019 2 z 5

Kniha byla moc "vědecká", nezaujala. Ačkoliv jsem jí dávala šanci a pořád jsem čekala, kdy me to "chytne", nestalo se tak. Dočetla jsem ji, ale s velkým sebezapřením, bohužel ...

Paloma795
Paloma795
18.03.2019 5 z 5

Strhující, čtivé, prostě skvělé.

tezzpoletsar
tezzpoletsar
17.03.2019 5 z 5

Thrillery nejsou úplně žánr, který bych často vyhledávala ale tato knížka se mi velmi líbila. Měla spád, a to hlavně ke konci, to jsem se nemohla odtrhnout:) Dobře se četla. Doporučuji:)