Power play - Nátlaková hra

Power play - Nátlaková hra https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4441/bmid_natlakova-hra-power-play-8U1-4441.jpg 4 30 10

Nejvyšší management letecké firmy rukojmím za půl miliardy dolarů… Od autora "obchodního thrilleru" Vražedný instinkt… Když se nejvyšší vedení letecké společnosti odebere na luxusní loveckou chatu, aby zde fyzickou i psychickou aktivitou posílilo týmovou spolupráci, nikdo netuší, jaká "bojová hra" je vlastně čeká. Místo zábavy a odpočinku najednou čelí brutální bandě ozbrojených násilníků, která vtrhne do jejich odlehlé rezidence vprostřed divočiny a začne je bez zábran terorizovat. Telefony nefungují, jediná cesta k civilizaci vede přes moře... Mladý inženýr Jake Landry je nejníže postaveným členem "smečky", a mnozí jím proto pohrdají. Ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že jisté zkušenosti jsou cennější než nejdražší hodinky nebo členství ve snobských klubech. Jde ale o obyčejný únos spojený s vydíráním, nebo o něco daleko horšího? Joseph Finder je pokračovatelem tzv. profesního románu, který na světlo světa uvedl slavný Arthur Hailey.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Metafora

Power Play , 2007

jprst
jprst
22.12.2022 5 z 5

Povedený thriller, počátek poněkud rozvleklý, ale i tak dokáže zaujmout a rozhodně není jen pouhou výplní k dosažení požadovaného počtu stran. Postupně se děj dostane do tempa a napětí, které se stupňuje a najednou zjistíte, že je problém četbu knihy přerušit a odložit na další den, a to i za cenu, že holt poněkud ošidíte spánek.

Leena
Leena
31.08.2022 3 z 5

Pro mne zklamání, představovala jsem si to úplně jinak, je to knížka spíše pro muže.
Zajímavá byla až druhá půlka, ale dojem to nezměnilo:-(

trudoš
trudoš
22.01.2019 5 z 5

Precizní thriller, jenž zaujme od prvních stran, přestože Joseph Finder patří mezi ty autory, kteří vyprávění začínají zeširoka. Ale i když ústřední zvrat přijde ke slovu až po straně sto šedesát, nedá se říct, že by ta omáčka kolem byla nezajímavá. Spisovatel fundovaně zasvěcuje do prostředí vrcholového managementu letecké společnosti, aniž by přitom nudil suchým výčtem dat nebo lacinými postřehy o přelévání peněz. Působí přirozeně, realisticky a člověk se i něco dozví ze zákulisí výroby letadel.
Jakmile pak přejde zápletka k hlavnímu motivu, jde už všechno ráz na ráz. Padouši ohrožují nevinné a hrdina je jediný, kdo s tím může něco dělat. Loupežné přepadení se tak rychle mění v boj o život, který nedá čtenáři vydechnout do úplného finále. Přímočarý vývoj událostí sice trochu postrádá odstíny šedi, tady se však ta černobílost k charakteru románu zkrátka hodí. Jednoduchost je přitom vyvážena akční gradací, jíž umocňují krátké kapitoly. Víc takových knih a Lee Child se může jít klouzat.

soukroma
soukroma
25.01.2017 5 z 5

Originální nápad (proveditelný i v reálu), uvěřitelní hrdinové, výborný styl udržující stále napětí, i když postupně v různých prostředích (dobře propracovaných a opět uvěřitelných) s různými souvisejícími zápletkami.

davas
davas
22.09.2016 4 z 5

Velmi dobrá kniha,která mne bavila svým příběhem i stylem psaní .Trošku jiná detektivka,kde nehraje prim policajt,ale jeden zaměstnanec společnosti o kterou v tomto příběhu jde ...moje první dílo autora a nebude poslední ....za 4,5 hvězdy ....

felia
felia
15.09.2016 5 z 5

Také jsem náhodou objevil tuto knihu mezi vrácenými. Líbila se mi se vším všudy. Určitý druh humoru, napětí, přiměřený počet mrtvol a vysoká hra byznysmenů. Úžasný spisovatel. Už se těším na další knihy.

pavel7249
pavel7249
29.07.2016 5 z 5

Na tuto knížku jsem narazil, když jsem se šel podívat do knihovny spolubydlících a tahle mi padla přímo do oka. Původně jsem si myslel, že je to nějaká sportovní knížka, ale o to větší bylo mé překvapení, že je to zajímavě podaný příběh z businessu a únosu.
Autor píše tak, jako kdyby to zažil, chvílemi mi přijde, že by mohl únos ukončit, ale čtenáře napíná stále víc a víc.
Avšak na této knize se mi nelíbilo to, že v určitých pasážích někdo odflákl překlad, protože jsem tam našel pár divných vět. Každopádně příběh a dialogy ok :)

pavlinka0250
pavlinka0250
02.04.2015 5 z 5

První kniha, kterou od Findera čtu a jsem unešená. Píše opravdu výborně, ne nadarmo se mu přezdívá druhý Arthur Hailey. Tak nějak se nemůžu od knihy odtrhnout a akutně potřebuji číst další jeho knihy.

Silverdiamond
Silverdiamond
15.12.2014 5 z 5

...'naprosto perfektní čtení... 'na Findera nedám dopustit už od chvíle, 'kdy jsem od něho přečetl knihu "Zvláštní schopnosti" a jeho životopis jen dokazuje, 'že i on nějaké ty zvláštní schopnosti má... 'hlavně člověka vtáhnout do děje, 'který má spád a rozhodně se nedá čekat nějaké nudné a jasné zakončení (jako u hráčů českého fotbalu)... 'netrvalo dlouho a měl jsem od něj doma vše... 'tato kniha není jeho nejlepší, 'ale rozhodně se rádi vžijete do kůže hlavního hrdiny v téměř bezvýchodné situaci, 'daleko od civilizace a v zajetí lidí, kteří nemají nejmenší problém vám před očima zabít kolegu, 'aby jste pochopili, 'že to s vysokým výkupným myslí smrtelně vážně...'

vagas
vagas
23.01.2012 4 z 5

Autor nezklamal ani zde, sice tu není taková silná zápletka jako v knize Paranoia, ale čte se moc hezky. Mrzí mě snad jedno, že autor nenapsal více knih;-).

Joseph Finder
americká, 1958