Vampyrus

Vampyrus https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7298/bmid_nathan-never-vampyrus-1GF-7298.jpg 2 6 1

Nathan Never série

Cyberpunková variace na Stokerovu Drakulu. Na vesmírné výzkumné stanici Demeter dojde k masakru, který přežije pouze doktor Vlad Shreck. Ten se údajně na nic nepamatuje, jeho chování je však velmi podezřelé. V nemocnici si sežene šíleného pomocníka posedlého mouchami. Krátce na to se seznamuje s mladičkou Minou Harkerovou a její přítelkyní Lucy...... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , A.F.F.L.

Nathan Never #26: Vampyrus , 1993

RaptoR
08.04.2013 2 z 5

Další z komiksových projektů, který se u nás neujal. Sci-fi série s detektivem jménem Nathan Never. První díl s názvem Vampyrus nás zavede za záhadou vědecké lodi Demeter, kde celá posádka skončila s proříznutými hrdly. Přežil pouze jeden člen - Vlad Shreck. Že Vám jména jako Vlad a Demeter jsou něčím povědomá? A co třeba Reinfeild, Mina Harkerová a Stoker? Ano. Však sám název povídky - Vampyrus - napovídá, že se jedná o nějakého krvesaje. Bohužel, z Draculy je zde víc než je zdrávo, tudíž celý sešit působí jen jako moderně pojatá klasika. Sice se to pak snaží dohnat odlišným koncem, ale to už je pozdě. Krom toho je zde spousta a spousta zbytečných dialogů a oslích můstků.
Samotná kresba bohužel nese všechny známky levného vydání - malý formát, tenký papír a hlavně špatně čitelné černobílé panely, kde jsou místy jasně vidět pixely. Rozhodně si nedokážu představit, že bych si to koupil za 69 kč, které za to chtěla firma Nový komiks v době vydání.

Michele Medda
italská, 1962