Město ztracených duší

Město ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398781/bmid_mesto-ztracenych-dusi-EBi-398781.jpeg 4 1743 147

Jace znenadání zmizí. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi. Všichni se snaží najít viníka a také zjistit, jak mohou nejlépe ochránit lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na tom, aby našla svoji lásku – musí Jace najít a zachránit. Ale než boj skončí, čeká každého přetěžká zkouška.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , #booklab

Mortal Instruments: City of lost souls , 2012

MollyCornelia
29.10.2023

Přečetla jsem první kapitolu a knihu odložila. Série mi přijde hodně natahovaná, a přitom zbytečně. Už do minulého dílu jsem se nutila. Pustím se do jiných knih Cassandry Clare, ale obávám se, že Nástroje smrti jsou pro mě ukončené.

mskamila
10.01.2023 3 z 5

Nápad byl za mě dost dobrý ale také zdlouhavý. Nemůžu říct ze by se mi díl nelíbil jen jsem ho četla déle než bych čekala protože se dost často nic nedělo a když už se něco stalo tak to nijak moc neposunulo děj. Jinak pěkná kniha

Kate3003
24.11.2022 5 z 5

Po čtvrtém díle, který byl tak trochu nuda se vracíme do starých kolejí a konečně se něco děje. Tenhle díl se točí hodně kolem Clary, Jace a Sebastiana, ale přesto zde mají “vedlejší” postavy více prostoru než v prvních třech dílech Nástrojů. Sebastian se v této knize moc “hezky” vybarví a jeden opravdu neví jestli ho má litovat za to co mu udělal Valentin nebo nenávidět za jeho vlastní činy. Jsem zvědavá ma závěr celé série a doufám, že bude dobrý. Poslední díl Pekelných strojů mě totiž emocionálně odrovnal, takže má očekávání jsou vysoká.

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!

zuzule787
14.09.2022 3 z 5

Tento díl byl mnohem lepší než předchozí. Jsem ráda, že autorka využila potenciál děje, který začala tvořit ve čtvrtém díle. Postava Sebastiana je krásně napsaná a už se těším, co si na naše hrdiny vymyslí tentokrát. Líbí se mi, že většina postav dozrává, moudří (snad až na Aleca) a tím se pro mě stávají zajímavějšími. Opravdu se mi to líbilo, bylo to akční a napínavé dobrodružství, kde se rychle střídaly místa a děj příběhu a po třetím dílu se mi tento četl asi nejlíp. Už se těším, co nám přinese závěr.. Že by už konečně Clary s Jacem...:-)

georginaa
08.05.2022 4 z 5

Děj se mi trochu zamotává a mozek je tím vším úplně zasažen. Všude vidím samé nestvůry, když kocour ke mě v noci přijde, tak přemýšlím, zda to není upír. Už abych měla celou sérii dočtenou, jinak z toho zmagořím. Nicméně je to chytlavé a poutavé čtení, ještě mě čeká poslední díl.

Nelíísek
06.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Čím dál čtu tím víc si myslím že měl děj skončit prostě 3 dílem protože to není nic jiného než jen nekonečná telenovela, schválně si tipnu co bude další knížce. Jace si bude hrát na ublíženého a vyhýbat se Clary jak to jen půjde. Clary z toho bude smutná v depresích a bude emocionální výlev na 3 stránky nakonec se bude muset zase někdo obětovat pro toho druhého zabijí Sebastiana a Happy end !

loty13
22.10.2021 4 z 5

Nejvíce mě na knížce štvalo, že když se něco stane tak se přeskočí na jiné místo.

onemikye
28.09.2021 4 z 5

Někdy trošku zdlouhavé, ale moc se mi knížka líbila.

Nikei
30.08.2021 4 z 5

Po předchozím díle byl pátý díl mnohem lepší. Děj byl originální a nečekaný, autorka má rozhodně talent. Rychle jsem se začetla a měla jsem problém přestat číst. Těším se na zakončení celé série.

ZapisnikTerky
24.08.2021 3 z 5

Když bych chtěla srovnávat s díly z celé této série, tak nic moc teda... každopádně ale o chlup lepší než předchozí díl. Jsem ale zvědavá na další díl. Víc v mojí recenzi.

Vjeerus
22.04.2021 5 z 5

Po zklamání z předchozího dílu jsem byla příjemně překvapená. Úroveň knihy se vrátila, zpět byl i humor. Začátky knih mívá autorka pomalejší, ale ani válka nezačíná zkřížením mečů.
V knize máme v podstatě dvě souběžné dějové linky. Claryina mě bavila tak z půlky - ty části, kde se neřešil její vztah s Jacem, jelikož je to opravdu už stále dokola to stejné. Sebastián mě bavil. Autorka si opravdu dala záležet a krásně ho zformovala do podoby nedobrovolného záporáka (jinak to nazvat nemůžu, vzhledem k tomu, co ho dohnalo k jeho občas pochopitelným činům). Na druhé straně Simonova linka mě opravdu bavila. Příběh plynul stále kupředu, měl vtip, spád a vývoj.
No a závěry knih Cassandra umí. Pokud chcete, aby vaše srdce bylo rozcupované na kousíčky a zároveň přetékalo blahem, tak to na tomto konci dostanete (já spíše to první, protože Malec)

SknihouVrukách
14.04.2021 4 z 5

Neverím, že už mám za sebou piaty diel tejto série a už mi ostáva len jeden. Tento diel sa mi páčil aj keď nie je môj najobľúbenejší.

Po štvrtom diely som bola veľmi zvedavá ako sa tento bude vyvíjať, keďže čo sa týka obsahu Mesto padlých anjelov nebolo až také dobré. Tento diel bol lepší, ale myslím si, že by bolo lepšie keby séria ostala ako trilógia. Začiatok bol pomerné nudný a natiahnutý, ale na to som už pri Cassie zvyknutá, potom to však už malo spád. Zase vám musím vychvaliť postavy a svet, lebo si to zaslúžia a budem o nich stále básniť. V tomto diely som už konečne obľúbila Magnusa. Sebastiána až tak nemusím a Clary mi tiež nebola extra sympatická. Ich vzťah s Jaceom bol taký nijaký. Mala som pocit, že sa to stále iba opakuje a za celú sériu nevidím žiadny pokrok a vývoj. Ďalšie páry mám však rada a chcela by som o nich čítať viac, ako o našej hlavnej dvojici.Veľmi ma potešilo, že dej sa neodohrával celú dobu ma jednom mieste a dokonca sme zavítali aj do Prahy.

Ako sa dej vyvíjal a prišla na rad aj akcie. Ku koncu striedala akciu za akciou a nevedela som prestať čítať. Zápletky boli zaujímavé a koniec pomerne prekvapivý. Autorkin písania je úžasný, aj keď sa musím priznať, že štýl v jej historických sériách mám radšej Milujem jej umelecké opisy a ako je všetko opísané.

Knihu hodnotím opäť 4/5✨. Som zvedavá, čo posledný diel prinesie, pretože podľa recenzií by mal byť fakt dobrý.

Babu002
05.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Příběh se zde zcela liší od seriálu.
Jonathana jsem nesnášela už z třetího dílu, ale tento pocit ani nevím, jak popsat. Možná neskutečný odpor, nenávist asi i údiv? Protože ten kluk překvapí.
Claryino chování jsem chápala, ale místy jsem si klepala na čelo.
Většinou se vyhýbám psaní komentářů, který obsahují spoiler, ale tady jinak nemůžu. Furt mi to vrtá hlavou. Seriál jsem viděla před půl rokem, takže je možný, že se pletu, ale lidi, tam přece Jonathan nebyl takový magor. Nebo ano? Jakoby ten Jonathan mi přišel v jednu chvíli, že se fakt změnil, ale pak jako přišel s proslovem, jak patří Clary k němu a fakt jsem to nedávala. Jako už v tom třetím díle ji vědomě políbil, ale tohle byl extrém. Ten nemá všech pět pohromadě. Ne, že by předtím jako měl, ale...
Jinak série úžasná, vřele doporučuji přečíst!

Fifth Element
21.03.2021 4 z 5

ani po druhém čtení ji nemůžu dát plný počet jako v předchozím díle.. prostě tohle chování nebylo chování hlavní hrdinky, jak ji znám z ostatních, tady udělala až moc zcela sobeckých chyb.

Tialexa
04.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Za tři dny jsem ji měla přečtenou. Doporučuji.

anibeni
23.01.2021 4 z 5

Po slabém čtvrtém díle jsem byla tak trochu zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet a i když je tento díl o něco lepší než předešlý, stále si myslím, že mělo zůstat u trilogie. Ovšem co se mi opravdu moc na této sérii líbí, jsou knižní obálky..

ZuKo
27.12.2020 3 z 5

Po 4 dile, který byl děsný a měla jsem 100 chuti Clare a Jace kopnout jsou tento díl a 4 díl knihy, kdy hlavní postava mě totálně nebaví. Četla jsem to jen kvuli ostatním postavám.

Marbla2004
26.12.2020 3 z 5

Tenhle díl jsem četla hrozně dlouho. Jako ve všech knihách od Clare: šíleně dlouhý kapitoly. Někdy to bylo fakt dobrý, někdy průměrný, někdy vážně špatný. Většinou to bylo spíš horší... vůbec se mi nechtělo pokračovat. Kdyby nebylo Simona a Aleka s Magnusem, tak s tím fláknu. Izzy taky docela šla, ale zbytek postav prostě.. ne. Už se tam neřešilo tolik kravin, ale byla tam furt Clary, u které mám někdy chuť mlátit hlavou o zeď :D. Poslední díl by měl být super, plný akce... tak snad čtení 4. a 5.dílu bylo k něčemu.

Janie98
01.12.2020 5 z 5