Město ztracených duší

Město ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158732/mid_nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4 1744 147

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodne předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Mortal Instruments: City of lost souls , 2012

Kyta
09.11.2014 5 z 5

Další skvělý díl. Pro mě zatím nejlepší. Má to naprosto dokonale vymyšlené téma, jednotlivé zápletky nebo vyvíjení postav. Od prvního dílu je vidět, jak se postavy výrazně změnily, myslím k lepšímu. Sebastián jako padouch se mi zamlouvá víc než Valentýn. Pátý díl se mi líbil jak obsahem, tak způsobem psaní, který se také zlepšil. Tato "druhá" trilogie je opravdu zajímavější a má to mnohem více neočekávaný děj. Zatímco v první trilogii se děj dal snadno předpovědět, tady mě všechno překvapuje.
Skvělé! Tuhle sérii bych mohla vynachválit. Nemůžu se dočkat, až vyjde dlouho očekávaný šestý díl. Myslím, že nejen pro mě bude to čekání nekonečné. Rozhodně DOPORUČUJI!!

Samira
26.09.2014 5 z 5

Jsem nadšená. Musím říct, že pokračovací trilogie se mi líbí ještě víc, než první tři. Zaujal mě hlavně inovativní a neočekaný děj. V prvních třech dílech jsem děj dokázala docela snadno odhadnout, tady jsem byla jako na trní, hlavně tedy v pátém díle. Ten se mi zatím líbil ze všech dílů nejvíc, nejen kvůli ději, ale také díky dozrání postav. Baví mě to mnohem víc. Trošku mě štvala Jocelyn, ale jinak nemám, co bych vytkla, tedy až na to nelidské čekání na další díl!

Schullerka
25.08.2014 3 z 5

Na jednu stranu mě to bavilo, ale na tu druhou to mohlo mít větší spád, přišlo mi, že se spíše než hlavní zápletka řeší vztahy mezi postavami. Vím, že to k tomu patří, ale přece jen mě víc zajímá to, jak to dopadne s Jacem, než jak se vyvine vztah např. mezi Maiou a Jordanem (a dalšími asi 2 nebo 3 páry). Takže hodnotím jako průměr, ani nejlepší ani nejhorší. :) První tři knihy pro mě stejně byly nejlepší, ale když už zbývá jenom jedna do konce, tak to přece už dočtu. :)

fiona007
06.08.2014 3 z 5

co je moc, je moc. Tohle pokračování mě nebavilo, bylo dobré až ke konci, kde se konečně dělo, a dokonce nastalo pár překvapení:-)

zorila
04.08.2014 4 z 5

taková klasika

jindrusa
30.07.2014 5 z 5

Díl od dílu lepší, už aby vyšel poslední díl.

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

Opět bude stačit myslím poděkování!!!
Děkuji

lunina
25.07.2014 5 z 5

Tyhle knížky úplně miluju ♥
Moc se těším na další díl!

MaruMarion
21.06.2014 5 z 5

Tu zatracenou knížku jsem nemohla před spaním odložit, pořád jsem chtěla číst dál a dál !

Mishak
19.06.2014 3 z 5

No, na to, že jsem čtvrtý díl vychválila až do nebe, tak mne tenhle dost zklamal. Kniha mě bohužel moc nebavila, rozjela se na můj vkus dobře až v poslední čtvrtině... Nevím, jestli je to jen můj pocit, ptž jsem knihu četla, aniž bych na ni měla náladu, nebo jí hodně křivdím... Každopádně mi díly předtím přišly lepší.
Nehodnotím více, jak 3 hvězdičkami, ale čekám na poslední díl. Docela mě zajímá, jak to všechno dopadne =)

cumulus
15.06.2014 5 z 5

Další díl vynikající. V určité části knihy nevíte, jak to s Jacem doopravdy je, protože se chvíli chová normálně a chvíli je drsný jako Sebastián. Dost dlouho jsem byla na pochybách, jak to s ním vlastně je. Rozuzlení je nečekané, nečekané jsou i reakce hrdinů. V závěru knihy mně zaskočilo vyústění vztahu Magnuse s Alekem. Rozhodně čtěte, už aby byl venku další díl. :)

paja5
12.06.2014 5 z 5

Oooo tak tohle... ne, já už nemám co komentovat. Až tato série skončí přísahám, opravdu přísahám, že se rozbrečím. :(!!!
Opravdu jsem v životě nečetla nic lepšího. NE!!!

Katuska88
06.06.2014 5 z 5

Tak tahle knížka měla jednoduše ten správný "drive".
Už se těším na poslední dílek, jak to všechno pěkně dopadne...
Ale jo, palec nahoru!

Foolinrose
04.06.2014 5 z 5

Opět perfektní a napínavý díl, hodně mě bavila ta část odehrávající se v Praze. Už se těším na pokračování, doufám, že se někdy dočkáme i filmového zpracování :-)

Veronika.C
27.05.2014 5 z 5

Úžasný .... zatím nejlepší díl z celé série ... už se nemůžu dočkat až vyjde na poslední díl

May
17.05.2014 4 z 5

Zatím nejlepší díl série a jsem velmi zvědavá, jak autorka celou ukončí. Kdyby to šlo, dám čtyři a půl hvězdy ....

Er.es
27.03.2014

Na tuhle sérii bych asi nenarazila, kdyby mi kamarádka nepustila film Mortal Instruments. Film se mi líbil i přes negativní recenze a prodělečnost. O den později jsem začala číst sérii. Musím říct, že od doby, kdy my, fanoušci Harryho Pottera, přečetli poslední větu 7.dílu, naše fantazijní srdce přestalo bít. Díky Mortal Instruments se zase po dlouhé době rozbušilo (v rámci možností, HP je těžkej kalibr a laťku má velmi vysoko). Ach áno, dnešní generace teenagerů je jiná (Proklínám tě Bello a Edwarde!), a věřím, že spisovatelce nezbývalo nic jiného, než do fantasy světa zapojit i lásku ve velkém měřítku. Clary a Jace ( blonďatý miláček, kterého chcete za domácího mazlíčka), Simona a Izzy ( nějak mě neoslovili) a Magnuse a Aleca ( Nevzdávej se Alecu, jsem váš fanda!!:-))*** Za první tři díly série dávám 5 hvězdiček, čtivé, vzrušující, roztomile přeplácané (alespoň jsem se nenudila), napínavé, srdce drásající a hlavně kapitoly, které končí tak, že hned musíte načnout další. Za 4. a 5. díl dávám 3 hvězdičky- zbytečné dialogy, uměle depresivní, jedna banda šla tam druhá zase tam. Tam nic nebylo, tak se banda rozdělila a šla tam, pak tam a atd atd... Takže při třech dílech to bylo " WOW!!", při zbytku "To jako vážně??" I přes váhavý pocit, jak ohodnotit 4. a 5.díl (prostě půlka mého já jásá a levituje nad židlí, druhá půlka vytváři výraz kyselého citrónu), se moc těším na poslední díl, kdy už doufám, že Jace pořádně rozbije hubu tomu Valentýnskému zmetkovi! :-):-) GO MI GO!***** P.S.: Jace už by mohl od spisovatelky dostat zaslouženej klid:-):-)

TejmyG
05.03.2014 5 z 5

Včera jsem dočetla, a už se nemůžu dočkat závěru. Skvělé!!

Petřička008
23.02.2014

Z celé série se mi tento díl líbí nejvíce. :)
Moc se těším na závěrečný díl.

AmyVelvet
06.02.2014

super super a zase super...uz aby byl ten posledni dil...