Město ztracených duší

Město ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158732/mid_nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4 1743 147

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi: jak se stalo, že se vrátil do života, kam se ztratil a co se chystá podniknout dál. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. To, o co tenkrát požádala anděla Raziela, umožnilo Lilith, aby Jace ovládla, takže Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. A když se Jace nečekaně objeví v Lukově domě i se Sebastiánem, Clary zbývá jediná možnost - jít s ním. Jace a Sebastián jsou nerozlučně spjatí, a když zemře jeden, zahyne i ten druhý. A tak se Clary rozhodne předstírat, že se přidává k jejich temným plánům, zatímco její přátelé zoufale hledají způsob, jak přetnout pouto mezi oběma mladíky. A zatímco se Clary snaží zjistit, co mají ti dva za lubem, musí si neustále připomínat, že ten Jace, kterého vidí teď, není chlapec, do kterého se zamilovala. A než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Mortal Instruments: City of lost souls , 2012

Akemi4
12.12.2016 3 z 5

Jsou to dobré knížky, ale přijde mi, že by bylo lepší, kdyby to skončilo už po třetím dílu...

RosaLucis
25.11.2016 5 z 5

Další skvělý díl úžasné série. Co více dodat, Jace je stále stejně neodolatelný , jako Sebastián (Jonathan) nesnesitelný.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER !!!!!!!!!!!!!
Velmi mě překvapilo, že se část knihy odehrávala v Praze.
Po celou dobu jsem měla chuť Aleka uškrtit. Nakonec mi ho ale bylo líto, a pro změnu jsem se naštvala na Magnuse. Doufám že si to Simon s isabelou brzy vyjasní, takhle není spokojený ani jeden. A Sebastiáne- Chcípni už konečně!!!

Terezie16
22.08.2016 4 z 5

Moc pěkný díl, ale nejhezčí byla přece jen 1 a 3.

svobonís
22.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha, i když se mi v knížce stýskalo po pravém Jaceovi, ale jinak určitě dávám pět hvězdiček:)

PandaKombajn
05.06.2016 5 z 5

POZOR SPOILERY
Krásná kniha která se opět povedla. Zpracování citů i to všechno se Sebastiánem se mi líbilo. Myslela jsem že Jack už se z toho nedostane a lapala jsem po dechu jestli přežije zásah nebeský skvostem. Jinak ale skvělá kniha která se mi líbila.

Adrianas.
12.05.2016 5 z 5

Jednoducho wau :o Cassie nikdy nesklame :)

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Úžasný příběh na oddechnutí plný emocí, postupně odhalujících se tajemství a nadpřirozena.

Muffi
18.02.2016 5 z 5

Nádhera

Valys7901
14.02.2016 5 z 5

Ten konec! Čtení jsem si užívala a nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

milunka21
15.01.2016 5 z 5

Jsou to moc silné knihy,autorka umí psát tak že čtenáře chytne za srdce :-)

Nikiny
03.01.2016 3 z 5

Po přečtení čtvrté knihy jsem doufala, že pátá bude záživnější, živější a čtivější, naštěstí se tak stalo, sice nic závratného, ale přece, tak snad bude mít tato série vzestupnou tendenci, pokud se jedná o knihu šestou...

EvaSupovic
03.01.2016 5 z 5

Opět mě knížka nezklamala a moc se těším až nakopou p***l Sebastianovi :-D

deedulka
16.12.2015 3 z 5

Bylo to docela zdlouhavé a odrazoval mne velký počet stran, téměř 500. Příští díl bude ještě větší oříšek, protože tam se autorka s počtem stran vyřádila ještě víc. Pátý díl nebyl špatný, ale rozměr ubíral na dynamičnosti a obsahoval spoustu zbytečné omáčky, kterou jsem se snažila rychleji proplout. Děj byl pěkný a zase zajímavý, ale hodně se ty situace opakovaly. Plus je za některá místa, kde se děj odehrával ;)

LyP
14.12.2015 4 z 5

tenhle díl byl jako další díly naprosto super,jen mi tam nějak chyběla ta romantika.

JirkaDitt
31.10.2015 3 z 5

No... Co si budeme povídat, původní trilogií to zkrátka mělo skončit. Ale i tak musím říct, že oproti předešlému dílu byl tenhle dobrý, nic extra, ale dobrý. Docela mě ale štve ta opakující se situace, co se týče konce a Sebastiána. Sebastián zmizel a nikdo neví kam? Nekončila podobně i trojka a čtyrka? To je takový detail, který už mě nudí.
Co se týče vztahu Jace a Clary... taky žádná sláva, furt podobná písnička. Z nějakého důvodu se vždycky najde něco, proč spolu nemůžou být ani spolu spát.... Zase - opakuje se. Ale zase musím uznat, že z tohoto úhlu to autorka okořenila aspoň ve vztahu Maii a Jordana.

Roselunda 1928
17.10.2015 3 z 5

Příběh dobrý, ale něco mi tam strašně vadilo. Je to horší než původní trilogie. Ale nápad se mi líbil.
Je zvláštní, že jsem Magnusovi s Alekem fakt nefandila, ale děsně mi vadilo, že Magnus udělal to, co udělal v epilogu...
Simon a Izzy... :3

verulik196
07.10.2015 5 z 5

Musím hodnotit zatím jako nejlepší díl. Napětí bylo až až... což není zrovna nejlepší, jestliže se zrovna potřebujete učit dějepis :-DDD. Nejlepší (nebo nejhorší?) bylo, jak se mě spisovatelka snažila přemluvit, abych věřila tomu, že Sebastián je hodný. Málem jsem tomu uvěřila, když ji v Paříži zachránil, pořád si část mého já říkalo, že ho nejspíš Jace ovlivnil, já jsem se ale nenechala zviklat.

PS: Ta Praha mě opravdu potěšila!

Jordyz
30.08.2015 4 z 5

Tento díl byl opravdu čtivý. Možná nejlepší díl...

Denčaa
05.08.2015 5 z 5

Tento díl byl naprosto skvělý. Projevila se mi u něj taková ta závislost na příběhu, kdy jsem musela číst pořád dál a dál. Oproti minulé knize byla tato nabitá vším, co v této sérii očekávám. Tady jsem opravu netušila, co se může stát. Milostné příběhy se dost vyostřily, takže jsem zvědavá jak to všechno dopadne. Ale mrzí mě konec jednoho z párů na konci knihy. Možná že se tento díl stane mím nej. Ale už se těším na to pokračování, bohužel poslední.

Natka875
23.07.2015 2 z 5

Teď bych chtěla mluvit obecně o všech Mortal instruments. Kniha je naprosto fantastická a musim ji dopuručit. Avšak jediné co mi na ní místy vadilo byla přehnanost.Já nevím ale že třeba buší do stěny až se jí dělají krvavé mozoly na ruce .... to mi přijde trošku přeháňka.Možná se mnou nebude spousta lidí souhlasit, ale zkuste se zamyslet jako kdybyste byla ta postava.Já nevím jak vy, ale ze mě by naky smutek neudělal masochistu.Samozřejmě že tohle je jen podotknutí a jinak fakt nemám co namítnout snad jenom to že my Clary nepřišla sympatická ............. to už ale není nijak zásadní a vždycky se někdo najde kdo nebude mít postavu rád. Jinak opravdu musím udělat poklonu, protože to chce sakra velkou trpělivost napsat tolik fantastických knih :)