Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49632/bmid_nastroje-smrti-mesto-ze-skla-CHM-49632.jpg 5 2491 244

Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

City of Glass , 2008

preny
21.11.2020 5 z 5

Super kniha, jen je škoda, že to tak uteklo, kniha mi přišla plná děje a napětí, hltala jsem každou stránku.

LittleAvocado
03.11.2020 5 z 5

Po přečtení druhé knihy jsem ani nedoufala, že by tato mohla být lepší (a tím nemyslím, že druhá kniha byla špatná, byla skvělá).
Mýlila jsem se. Třetí kniha z této série by snad mohla být dokonce lepší, než ta první a to nejen z toho důvodu, že se zde tolik věcí vysvětlí :)

Ďumbierka
07.09.2020 5 z 5

Výborné. Od začiatku do konca som si užívala každú stránku, bola som napätá. Tešila som sa s hrdinami, bála som sa s nimi. Hnevala sa, milovala. Táto YA fantasy séria je jedna z mála (ešte Harry Potter a Twilight), ktorá ma skutočne chytila za srdce a veľmi ma baví. Ten svet. Celý Tieňosvet sa mi dostal pod kožu už pri prvej knihe a v každej ďalšej si znova uvedomujem, aké je to perfektné. Mne to prosto sadlo!❤️
Koniec bol jednoducho vaau. Teším sa aj na ďalšiu knihu zo série :) .

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Další young adult a za mě dobrý :-) a zase musím říct, že jsem to četla už v době vydání kdy se rozjížděli upíři, démoni,andělé, čarodějky atd...a byla jsem unesená, strašně mě bavila Clary , celá ta jejich parta a jak se učila kreslit:-). Všechno bylo dobře promyšlené, nechyběla láska, napětí a přátelství. Skvělá série.

SknihouVrukách
12.08.2020 5 z 5

Tak a už mám za sebou prvú trilógiou zo série TMI. Musím uznať, že tento diel bol zo všetkých najlepších. Celú knihu sa niečo dialo a boli tu aj parádne zvraty. V knihe máme niekoľko hlavných postáv a bohužiaľ s nimi mám v celej sérii najväčší problém. Už od prvej knihy sa s nimi neviem stotožniť a príde mi, že občas sa správajú strašne hlúpo. Na celej sérii mám najradšej svet. Takto premyslené svety ja môžem a veľmi si ich užívam. Páčilo sa mi, že v knihe sme sa dozvedeli niečo z minulosti mamy Clary a musím uznať, že táto časť má bavila z celej knihy najviac. Cassandra napísala aj dobre a prekvapivé zvraty a sériu pekne zakončila (pôvodne to mala byť iba trilógia). Som rada , že epilóg bol veselší. Avšak vadilo,že miestami som sa nevedela začítať a strácala som pri čítaní pozornosť. Inak nemám čo vytknúť. 4,5/5 ✨

Marbla2004
24.07.2020 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl série. Děj pěkně ubíhal a když byla nějaká část nudnější hned se stalo něco velkýho. Pěkné zakončení první trilogie.

katallinka
11.07.2020 5 z 5

Oproti předchozím dílům naprostá pecka! Ani chvilku jsem se nenudila, hromada akce a zajímavých zvratů.

johana3160
29.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Unavna omacka.. opakovani se... zbytecne popisy nedulezitych veci ktere odvadi od tematu...chvili simon, chvili clary, chvili jace- nekdy nesmyslne preskakovani mezi postavami, to proste zmrazi nadseni, zvlast kdyz se tak pak deje temer po kazde strance.... je to jako jizda s priskoky. (SPOILER) nevic me to asi zasahlo pri prvni hadce Jace a Clary v Alicante. Clovek se rozpali emocemi, ktere hlavni hrdinove na sebe chrli a pak zavreni dveri a nic! Patlame se v Simonove depresi...
Postupne se kniha stala trochu ctivejsi, ale stejne mi proste tenhle styl nesedl. Zaver tak jak byl napsan byl zklamanim (myslim bitva ne epilog). Jedine co to zachranuje je pribeh. Do dalsiho dilu se nehrnu, musim si dat pauzu a nevim jestli se na dalsi dil ukecam.

Jája92
31.05.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil více než ten předešlý, ale na začátku knihy mi Clary připadala jako rozmazlený fracek a trochu mi i lezla na nervy. Jak jsem se ale dostávala do středu dění, zase to byla ta Clary jako v prvním díle. Se zaujetím jsem sledovala postavu Simona, jak se popere se svým osudem a další hrdiny této série. Musím se přiznat, že se mi zakončení knihy líbilo, a proto se trochu obávám, co přinesou další pokračování, zdali mi nezkazí veskrze příjemný dojem na tuto sérii.

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Tato spisovatelka mě úplně pohltila.

midone
06.05.2020 4 z 5

Téhle díl byl o mnohem lepší než ten druhý. Vadila mi však politika, která byla nudná. Proto dávám 4/5. Ale jinak skvělé. Kdyby někomu, tak jako mně překážela ta politika, klidně ji preskočte, pro děj totiž není nijak dle mého podstatná.

SelenaDemi428
06.04.2020 5 z 5

Páni, tak tento díl mě naprosto uchvátil! Doopravdy nemám slov. Pořád se tam něco dělo a bylo velice těžké se od knížky kvůli ostatním povinnostem odtrhnout. Dokonce by to bylo i skvělé zakončení série, takové by se mi docela líbilo (nebýt těch "ukázek záhad" na další díl). Ale jsem ráda, že další díly jsou a těším se, až se dostanu k následujícímu.
Na začátku mi dost iritovala Clary, ale to bylo pro mě jediné mínus. Tenhle svět a příběh je úžasně vymyšlený a jsem ráda, že v něm ještě můžu strávit nějaký čas.

nonameperson04
26.03.2020 4 z 5

Skvělý díl :) Těším se, až si přečtu další. Tahle série je jedna z mých nejoblíbenějších a mrzí mě, že jsem si ji vyspoilerovala seriálem. Takže, pokud můžu doporučit, nejdříve si přečtěte aspoň první tři knihy. Příjemné čtení :)

Zuzka12627
25.02.2020 5 z 5

Tento díl mě bavil ze všech nejvíce, líbil se mi moc..jdu na další..akorát se bojím, že tímto měla série končit..

coppacabana
27.01.2020 5 z 5

Třetí díl začíná v předchozím díle naznačovaným přesunem z NYC do Alicante, hlavního města Idrisu, který pro žádnou z postav neproběhne ale vyloženě hladce... Alicante je prezentováno jako malebné provensálské městečko s tím rozdílem, že se po všech stranách tyčí vysoké světélkující sloupy na ochranu proti démonům. Trochu mi ta nevšední kombinace nešla do hlavy, ale budiž.
S příchodem do Alicante se nám také dostane dalšího vyprávění od bývalých členů Valentýnova Kruhu, které pro mě bylo nejzajímavější částí celé knihy a ještě více mě utvrdilo v tom, že by bylo báječné, kdyby autorka zapřemýšlela nad napsáním celé série o této etapě v historii lovců stínů. Bylo by zajímavé vidět tu verzi Valentýna, o kterém všichni vyprávějí od Mayrise po Jocelyn. Bylo by zajímavé seznámit se více se Stephenem. Bylo by zajímavé zmapovat historii Kruhu od prvních náznaků po jeho pád.
Jsem potěšená Claryiným pokrokem jako postavy. Ano, stále je otravná, ale projevila obdivuhodné schopnosti a hlavně mě nejvíce potěšila svým proslovem tváří v tvář obrovskému počtu hrozivých lovců stínů. Těším se, jak bude pokračovat dál, protože mě zpočátku jako titulní postava moc neohromila.
Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, jsem zvědavá, jak bude samotná série pokračovat dál. Třetí díl totiž nabídl docela ucelený pěkný konec. Zlo je poraženo (Valentýnův osud mě jistě pobavil), všichni dostali, po čem toužili, politický svět lovců stínů se začíná ubírat správným směrem a celkově, kdybych nevěděla, že následují ještě další tři díly, bych si myslela, že se jedná o úplný konec. To by tu ale nemohl být Sebastian Verlac, který, alespoň tak předpokládám, po Valentýnovi převezme roli hlavního záporáka. Uvidím, jestli na této pozici obstojí lépe...
Doporučuji.

Mitchie_95
10.01.2020 5 z 5

Tak tenhle díl mě bavil ze všeho nejvíc. Četla jsem vždy, když jsem měla trochu času, skoro jako závislák. Někdo potřebuje každou chvíli zapálit si cigaretu nebo si dát drink, no já potřebovala vždy aspoň pár stránek a v příběhu jsem posledních pár dní skoro žila. Nejlepší na tom je fakt, že je to teprve třetí díl a tím pádem mám ještě další tři před sebou. Ale zároveň byl tenhle díl taky šílený na nervy, neustále se tam děly věci, které mě málem přizabily tím, jak to bylo skvěle napsané a já se potom v pár chvílích fakt pořádně vyděsila. Mám však z čtení této série ohromnou radost a hurá na čtvrtý díl!

monika011
03.01.2020 5 z 5

Líbilo se mi to. Líbila se mi změna prostředí, vyvíjení postav a vztahů mezi nimi, líbil se mi Valentýn jako nepřítel, charakteristický vtip autorky, nečekaně očekávané zvraty, poodhalení minulosti, nové postavy.
Neseděla mi Clary- celkově jako osobnost. Ale takhle to bylo ve filmu, v seriálu i v předešlých dílech knih, takže žádná novinka. Avšak tento díl mi Cassandra ukázala, že Clary může být ještě o něco více nesnesitelnější. Ale stejně jako v životě, ne každého máme rádi a ne každý má rád nás. Naštěstí ostatní postavy se postaraly o vylepšení skóre celkového dojmu.
Jelikož se tato série liší od všeho, co tu bylo předtím, stává se velmi originální a povedenou, a já se nemůžu dočkat dalších dílů.

Calla2002
29.11.2019 4 z 5

Myslím, že kdyby to skončilo tímhle dílem, vůbec by to sérii neuškodilo. Možná pár kapitol navíc, aby se objasnili nejasnosti a tak, ale opravdu by nebylo k zahození to tady ukončit. Happyand a tak dále. jsem teď u pátého dílu a protáčím oči, protože to podle mě vůbec není nějak potřebné, ale dočtu to, už jenom ze zvědavosti, jak to skončí se Sebastianem, Clary a Jacem a Simonem a Isabele xd

annes
20.11.2019 4 z 5

No vzhledem k tomu uzavřenému konci - co jako bude dál? Já to jdu určitě zjistit otevřením dalšího dílu ;-)

Tris257
18.10.2019 5 z 5