Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398780/bmid_mesto-ze-skla-ZgL-398780.jpeg 5 2488 243

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město. Ale je to vůbec v jejích silách?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , #booklab

City of Glass , 2008

leleia
02.02.2022 4 z 5

Musím přiznat, že na začátku mi Clary (a její spratkovitost) vadila. Přesto mě to neodradilo od čtení. Tento díl byl poměrně zajímavý, natřískaný akčními scénami a nečekanými odhaleními. Měla jsem z něj pocit jakéhosi ukončení. Konflikt s Velkým Špatným vyřešen, tak zazvonil zvonec a pohádky byl konec, ne? Trochu se bojím pustit do dalšího dílu. Bojím se, že to bude rozředěné, o ničem. Pokud by byly nástroje smrti trilogie, vůbec by mi to nevadilo...

MiraiYume
05.11.2021 5 z 5

Výborný díl plný akce od začátku do konce. Všechno do sebe úžasně zapadalo a to, co snad nebylo vysvětleno v minulých dílech, se tu dotáhlo. Rozuzlení Jacovi minulost jsem už tak nějak tušila, přesto bylo perfektně vystavěné a udrželo mě v napětí. Závěr by mohl být koncem celé série, jejím završením, ale jsem ráda, že tomu tak není. Mrzelo by mě opustit tak parádně vystavený svět lovců stínů, takže berličku se Sebastianem vítám a těším se na další díl.

onemikye
28.09.2021 4 z 5

Někdy trošku rozsáhlé, ale moc se mi knížka líbila.

Nelíísek
12.09.2021 5 z 5

Už jsem nad sérii chtěla zanevřít a vzdát to ale jsem ráda že jsem to neudělala 3. díl má spoustu suprových zápletek a čte se jedním dechem.

Nikei
16.08.2021 5 z 5

Skvělé pokračování. Za mě zatím nejlepší díl, stránky mi ubíhaly pod rukama a za krátkou dobu jsem dorazila na konec.
Zpočátku jsem nechápala zvláštní vztah mezi Clary a Jacem, ale v tomto díle do sebe všechno zapadlo. Prostě parádní díl.

ZapisnikTerky
17.07.2021 4 z 5

Skvělé a čtivé. Postavy mají vývoj, je tu humor a můžete spřádat teorie. Super! Víc v mojí recenzi.

Dela90
16.06.2021 4 z 5

Tak konečně dočteno. Fuha, tahle knížka mi dala zabrat. Z jedné strany se to božsky četlo, všechno bylo nadupané. Ten příběh, akce, následné rozuzlení a všechno do sebe začalo zapadat, jak skládačka. Podle mě to byl zatím nejlepší díl vůbec, ačkoliv ke konci už mi to opět připadalo strašně zdlouhavé. Ale vymyslet něco takového jako svět lovců stínů, pecka!

Vjeerus
20.04.2021 5 z 5

Tak tenhle díl, ten se vážně povedl (když pominu vcelku dost chyb v korektuře). Od začátku do konce to byla jízda. I když nejsem cílová skupina, tohle mě opravdu baví. Autorka dokáže udělat hlavním hrdinům ze života peklo, ale vše se v dobré obrátí. Dokáže nám naservírovat tolik informací a přesto se v tom člověk neztratí. Po dvou předchozích dílech, které neskončili úplně happy endem, byl tento závěr příjemný, i když v mnohém i smutný. Kniha si stále udržela vysokou laťku a já mohu s čistým svědomím říct, že mě bavila i víc, než první díl.
V tomto díle jsme se více dověděli nejen o komunitě lovců stínů, ale i o pohnutkách jiných ras. Příběh je krásně uzavřen a opravdu bych i uvěřila, že teď by mohlo nastat "žili šťastně až na věky".

Petula.N
09.04.2021 5 z 5

Nechápu, proč jsem tuto sérii odkládala tak dlouho....Sice nejsem cílovka, ale strašně moc mě to chytlo. 3. díl byl zatím úplně nejlepší a já jsem ani nechtěla jít spát a potřebovala jsem to dočíst. Za mě (zatím) nejlepší díl !!

Vendulis
01.04.2021 5 z 5

Tak tenhle díl byla jízda od začátku do konce. Poznali jsme svět Lovců stínu a jak to u nich funguje, což jsem ocenila. Jo, tenhle díl jsem si vážně užila. I když chování hlavních postav mi ne vždy dávalo smysl a říkala jsem si "Cože?". Ale zase jsou to stále puberťáci , tak se asi dá trošku přimhouřit očko nad jejich chováním. :)

Kristýna251
29.03.2021 5 z 5

Tento díl ze série zatím absolutní TOP. Do této série jsem se opravdu začetla a s tímto dílem ji teď miluji o to víc!

LadyD
26.03.2021 5 z 5

Tahle série je opravdu knihu od knihy lepší. Zrovna jsem knihu dočetla a jsem z ní naprosto nadšená. Od začátku do konce jsem byla napnutá jak kšandy. Opravdu se to skvěle rozbíhá, závěr knihy(chápej posledních 5 kapitol) jsem zhltala během hodinky :D. A opět jsem plná očekávání, co se asi stane v dalším díle. Takže se jdu do něj hned pustit.

farys_books
22.03.2021 5 z 5

Třetí díl Nástrojů smrti je opravdu pecka, rozjetá od začátku do konce. Knížku jsem sice už kdysi jednou četla, stejně jsem to ale prožívala skoro jako poprvé. Jen jsem se občas *ďábelsky* usmívala nad tím, že si mlhavě pamatuji, co se stane.
Moc se mi líbilo, že jsme nebyli stále v NY, ale dostali jsme se i do Idris a Alicante, poznali nové prostředí a postavy. Třeba Sebastiana, který mě opravdu bavil.
Co mi moc nesedlo, byl vztah Jace a Clary, hlavně tedy chování Jace.
Jinak ale téměř nemám co vytknout, je vidět, že měla původně knížka sloužit jako závěr trilogie a také to podle toho vypadá - akce, napětí, boje a závěr.

Babu002
15.03.2021 5 z 5

Kniha bylo úžasná.
Nemohla jsem se od ní místy ani odtrhnout, Hlavně ke konci, protože to co se tam děje? Hustý.
Idris skvělý.

Tialexa
28.02.2021 5 z 5

Třetí díl byl skvělý. Bylo fajn zjistit celou pravdu o Clary a Jacovi. Opravdu skvělá kniha. Doporučuji.

hanjana
28.02.2021 5 z 5

I podruhé jsem to naprosto milovala.

21jana
10.02.2021 5 z 5

Celá tato serie, je čtivá, takže můžu doporučit

anibeni
05.01.2021 5 z 5

Do třetího dílu jsem se pustila s obavami, aby příběh nezačal mít klesající tendenci, jak už to u vícedílných sérií bývá... Mé obavy se zde ale nepotvrdily, děj byl výborný a knihu jsem přečela jedním dechem..

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování série Mortal instruments

preny
21.11.2020 5 z 5

Super kniha, jen je škoda, že to tak uteklo, kniha mi přišla plná děje a napětí, hltala jsem každou stránku.