Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167988/mid_nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 5 2490 243

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Glass , 2008

Nikkiproch
26.05.2018 5 z 5

Tahle sága se zlepšuje s každým dílem. Neskutečně napínavý vývoj příběhu, hltala jsem každé slovo.

Laughtubbe
22.05.2018 5 z 5

Jak já tu sérii miluju. Tak nádherný příběh obohacený nádhernou obálkou.

dancav28
15.05.2018 5 z 5

Kniha mě uchvátila stejně jako předchozí díly. Autorčin styl psaní se mi moc líbí. Zatím nejlepší díl co jsem četla. Děj je napínavý a u knihy se určitě nenudíte, hned jdu na další díl :)

andrejci
08.05.2018 5 z 5

Tohle byl zatím nejlepší díl. Plný akce. Od začátku jsem byla do toho příběhu vtažena. Jocelyn příběh byl suprový. Konec byl boží a zároveň nečekaný. Kdybych mohla dát vice jak 5 hvězdiček tak je okamžitě dám. Jestli i ostatní díly budou taky takové tak nemám do týdne co číst.

girdi
05.04.2018 5 z 5

Super gradace, dlouho očekávaná rozuzlení i další zápletky. Líbí se mi, že autorka se nebojí některé linky ukončit a jiné vyostřit. Třetí díl byl plný napětí a jednotlivé postavy dozrávají jako víno, takže ačkoliv mi stále úplně nepřirostly k srdci, už jsou to staří a dobří známí. Rozhodně nezbývá než souhlasit s většinou a označit tento díl za zatím nejlepší. Jsem dost zvědavá, co si pro nás autorka nachystala na příště, protože tento díl působil vyloženě jako vyvrcholení trilogie.

HermionaKnihom
29.03.2018 5 z 5

Spoilery!!!
Prozatím nejlepší díl série. Skoro celou dobu jsme byli v Idrisu, což bylo super. Ani na chvíli jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Pořád nějaká akce. Super. Věděla, jak to s Clace (Clary+Jace) je, ale i přesto jsem si momenty mezi nimi nějak tak nepříjemně užívala (mnohem lepší scény než v Městě z popela). Dočkali jsme se Malec a i trochu Sizzy.

Taky se mi hodně líbilo, že tato kniha dala větší možnost pro rozvíjení vzthů mezi Jacem+Simonem, Izzy+Clary, Alecem+Jacem, Alecem+Clary a obecně mezi ,,hlavními" Lovci stínů a Simonem. Slovní přestřelky a momenty mezi Simonem a Jacem byly snad mé nejoblíbenější.

Sebastian byl super a Amatis jsem si taky oblíbila. Těším se na vývoj Jocelyn (mimochodem ta napjatá scéna mezi Clary a Jocelyn, jak jí Clary vyčítá, že nic nevěděla, byla výborná) a vztahu Jocelyn+Luke.

Na další díly se těším, protože se po 2 knihách ,,incestu" těším na normální Clace vztah, stejně tak na více prostoru pro Malec a Sizzy.

InaSeLoki
29.03.2018 5 z 5

Po třetí a rozhodně ne naposled sděluji světu, že jsem to přelouskala jedním dechem a v jednom místě i bez dechu, ale ve stavu života ohrožujícího jsem se vážně neocitla. Jednoduše se mi kniha hezky četla a já chtěla vědět, co z toho vyleze (v detailech, protože jsem si trošku přečetla spoiler).

Varování, mám tušení, že v následujících řádcích napíšu nějaký ten spoiler.
Konečně jsme se podívali do Idrisu a poznali Město ze skla a další místa v této zemi. Tu změnu jsem si naprosto užívala.
Trošku záludná mi přišla eliminace postavy, kterou jsme poznali na konci minulého dílu, ale příběh se musí zkomplikovat...
S Clary jsem se uplně nesžila. V jednom okamžiku byla na facku a přišla mi trošku dětinská, ale nadruhou stranu je toho hodně nového a odehrávající se v krátkém časovém období. Vypadá to, že ji nemám ráda, ale mám. Ono to jenom chce poznat postavu blíže v dalších knihách. A jako plus u ní beru, že má ráda mangu...
Simona jsem si oblíbila až v tomto dílu, protože zde dostal více prostoru ukázat, že to není jen kluk, co se zamiloval do své nejlepší kamarádky. Mimochodem se mi líbí jeho geekovské komentáře a slovní přestřelky mezi ním a Jacem.
Také jsem si zde oblíbila Aleca, který umí překvapit, když to zrovna nečekáte (u mě to aspoň platí). Myslím, tu scénu plnou nebezpečí a on se zeptá, proč mu nezavolal zpátky, nebo tu, která končí Mainou otázkou - „A tohle taky musíme všichni?“
I Izzy jsem si oblíbila.
Zjistili jsme, že Valentýn je horkým kandidátem na cenu Otec roku a Lovec stínů roku 2007.
I nadále jsem ignorovala překlad - Krasomil a přidal se k němu i Močál (Ragnor Fell).

Nástroje smrti byly původně zamíšleny jako trilogie. I já původně zamýšlela, že to touto knihou zakončím. Jedním důvodem bylo, že jsem si říkala, že to stačí. A tím druhým, že jsem měla strach, že nakonci umře moje nejoblíbenější postava (již vím, jak to s ní dopadne).
Jinak mě Nástroje smrti odnaučily zlozvyku, dozvídat se spoilery, což mě ani ve snu nenapadlo, že je možné.

Závěrem knihu doporučuji. Na jednu stranu by bylo hezké, kdyby příběh takto končil, ale na tu druhou jsem ráda, že ne.

Komentář je stále ve fázi výroby.

Peťule115
28.02.2018 5 z 5

zatím nejlepší kousek ze série

AnnaNes
25.02.2018 5 z 5

Moc se mi líbila, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, nepřišlo mi to moc otevřené.

kaca3606
16.02.2018 4 z 5

tento díl byl nejlepší, a mělo to jím i skončit

Julinka679
14.02.2018 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Situace se Sebastiánem byla hodně napínavá, ale bohužel jsem už po pár stránkách tušila "odkud vítr vane"... ale i tak se knížka četla sama a vůbec mě neochudila o skvělý čtenářský zážitek :-) vztah Clary - Jace je konečně vyřešen a já doufám, že další díly budou stejně skvělé :-)

sd1992
05.02.2018 5 z 5

Skvělý. Tak z prvních tří dílů se mi tento díl líbil jednoznačně nejvíc... o napětí a akci nebyla ani chvíli nouze... Všechna tajemství o Jaceovi, Jocelyn i Valentýnovi mě mile překvapily... Autorka to má krásně vymyšlené a všechno dává smysl, dělá z toho opravdu jeden velký fascinující svět.. a to je fakt třeba ocenit. Více takových autorek, sérií, postav!!! :-)

juni
14.01.2018 5 z 5

Tento díl ze série NS se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Bylo to úžasně napsané a děj mě zaujal. Nemohla jsem se o ní odtrhnout, pro mě zatím nejlepší díl ze série.
Doporučuji všem, co po druhém dílu váhali a samozřejmě i ostatním ; )

Lucik100
01.01.2018 5 z 5

Super pokračování. Skvělá rodinná zápletka s Jacem a Sebastiánem (Johnatanem).

Zabka27
21.11.2017 4 z 5

Tento díl mě zatím bavil ze všech nejvíce. Nechybí tomu napětí, spád ale ani překvapení, samozřejmě v podobě odhalení toho největšího "tajemství". Zakončení velmi povedené, jsem docela zvědavá co nás čeká dál.

katerina2660
15.11.2017 4 z 5

Super, ani další díl nezklamal. Ač nejsem vůbec věková skupina na kterou je mířeno, tak si čtení této ságy moc užívám.... v práci celý den stres a shon tak se těším večer na svět lovců, úpírů, víl... tento díl je hodně akční, spoustu zvratů a nečekaných události. Těším se na další díly.

verca65
11.11.2017 4 z 5

Velice překvapivé, a vzrušující děj a taky trochu zamotané.

petulka.sasanka
17.10.2017 5 z 5

Svět lovců stínů mě naprosto pohltil! Jsem moc zvědavá, jak se všechno rozvine dál.

Richelle
14.10.2017

Kniha mě poměrně dost zaujala. Je skvělá! Konec mě trochu překvapil.. jako by měl být úplný konec. Takové oddechové a přesto zajímavé čtení. Doporučuji :)

Liška37
12.09.2017 5 z 5

Jako třetí díl kdy zápletka vyvrcholí kniha nezklamala. Konec i děj napínavý,konečné rozuzlení dobré. Postavy jsou dobře propracované,i vztahy mezi nimi.