Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167988/mid_nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 5 2491 244

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Glass , 2008

Liška37
12.09.2017 5 z 5

Jako třetí díl kdy zápletka vyvrcholí kniha nezklamala. Konec i děj napínavý,konečné rozuzlení dobré. Postavy jsou dobře propracované,i vztahy mezi nimi.

boucner
01.09.2017 4 z 5

Opět nezklamal. Opět příběh graduje a motá se. Nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne. Na to, že se jedná o YA literaturu, tak postavy nejsou vůbec tak ploché, jak se zdá. Jen doufám, že se nikdo nepokouší natočit další díly.

Mamosvain
25.08.2017 5 z 5

Představte si knihu, která vás překvapí v každé kapitole. Knihu, která vás donutí číst další stránky, i když už vás bolí hlava. Knihu, co vám vyrazí dech, jakmile ji dočtete. To přesně je Město ze Skla.
Tak tenhle díl, který na vás působí tak, že všechno dobře dopadlo vám ukáže nejtemnější kouty Stínového světa. A ukáže vám to, nejlepším způsoben psaní, který umí jedině Cassie.
Když jsem já tuhle knížku dočetl, jediné, co můžu vyčítat je to, že se mi vůbec nechce pouštět se do dalšího dílu, protože vím, že tam se zase celé to dobrodružství rozeběhne (jakoby) nanovo, a všechno se pokazí. Ale to neznamená, že se do čtění Města Padlých Andělů nechci pustit hned zítra ráno, protože tuhle sérii naprosto miluju.
VŠEM jí doporučuju - stejně jako všichni, kdo si tuto knihu už přečetli :)

vlkove
15.08.2017 3 z 5

Nechápu proč je série natolik oblíbená. První díl mě zatáhl do světa lovců stínů, který byl nadějně vykreslen, hlavní hrdinka byla celkem přijatelná a zápletka výjimečná a tak jsem se s očekáváním vrhla na druhý díl. Druhý díl byl naprostý propadák. Zdlouhavé čtení skoro o ničem, s hlavní hrdinkou, která jen kňourá nad Jacem a neví jak dál.
A teď jsem se dostala k poslednímu dílu původní trilogie. Nekonečné nesmyslné dialogy, naivní hlavní hrdinka a hlavně donekonečna se opakující trápení hlavní hrdinky s láskou. Unavující, nezajímavé a co jsem slyšela navazující nastavované díly, jsou ještě o stupínek níže a proto už se čtením této série pokračovat nehodlám.

renefer
31.07.2017 4 z 5

Hezké možné zakončení série. Kdybych nevěděla, že jsou další díly, myslela bych, že tím to končí. Padouch dostal, co si zasloužil a klaďas se dočkal své lásky. Doporučuji.

nai.ivka
26.07.2017 4 z 5

Clary mě sice někdy štvala, ale kdyby nebylo jejích přešlapů, tak by tam bylo méně akce :)
Škoda, že autorka tímto dílem neukončila sérii a rozplizávala ji v dalších třech knihách.

tatjana1737
05.07.2017 5 z 5

Musím říct, že hlavně druhá polovina knihy byl fakt hukot a musím ocenit, jak si autorka s příběhem poradila. Čtení prvního dílu - poté, co jsem přečetla Pekelné stroje - mě úplně neuchvátilo (už jen jméno hlavního padoucha...), ale postupem času se to rozjelo. Viktoriánská doba mne sice stále uchvacuje víc, ale už jsem ochotná to Clareové odpustit :-). Vychutnávala jsem si nejen příběh s jeho zvraty (i když Sebastián byl poměrně jasný, škoda jen, že jsme si ho neužili víc), ale i hlášky hlavních hrdinů, zejména Simona a Jace.

Dojem kazilo jen pár vad na kráse - v jednu chvíli záměna jména Valentýna a Magnuse (chyba překladu??), či později, že Jocelyn znala jméno anděla Ithúriela (přestože nikde dříve nebylo řečeno, že by jí ho prozradil). A osobně se nějak nemohu popasovat s trochu moc teplým vyobrazením Magnuse.

Po Magnusově a Alekově polibku:
Maia vypadala zmateně. "Tak počkat," řekla. "A tohle taky musíme všichni?"
:-) :-) :-)

Petruska200
27.06.2017 5 z 5

Uzasny pribeh

angelbooks
23.06.2017 5 z 5

No konečně! :D
I když by mi klidně v sérii stačily 3 díly, jsem ráda, že se autorka pustila do dalších třech dílů :D.
Knize nemám co vytknout, možná chování některých postav, ale to jsou jen maličkosti.

MadamC
04.06.2017 3 z 5

Je vidět, že tento díl měl být původně zakončení celé ságy. Alespoň jsem si mohla dát pauzu mezi díly. Krásně dopadl a je mi jasné, že ne na dlouho...:D

Adriana21
17.05.2017 5 z 5

Třetí díl se mi moc líbil. Bylo super, že se odehrával v Alicante :) Krásně ukončeno, jen (Spoiler) smrt Maxe mě mrzela a jsem zvědavá, jestli se v dalších dílech ještě objeví něco s Jonathanem, když nenašli jeho mrtvé tělo.
Jinak super čtení :)

kacenka7206
09.05.2017 5 z 5

Parádní díl. Jak to dopadlo mezi Clary a Jacem mě uklidilo. :D fakt super :)

Karoli282
23.04.2017 5 z 5

Tenhle díl mě velice mile překvapil. Předčilo to mé očekávání, mnoho věcí se objasnilo.
Sebastian byl výtečný herec. Kdo by mu nevěřil...
Jace se konečně dozví pravdu o svých rodičích.
Poslední scéna Sebastiana s Jacem byla poutavá.
A jsem tak ráda, že si to Alec vyjasnil s Magnusem. Uvidíme, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet.
Teď mi nezbývá nic jiného, než přejít k dalším dílům a doufat, že mi to nezkazí celkový dojem ze série Nástroje smrti.

misamiska
01.04.2017 5 z 5

Wow. Perfektní kniha plná zvratů. Perfektní konec. Už teď se těším na další knížku ze série.

Arya26
26.03.2017 5 z 5

Město ze skla se mi zatím nejvíc líbilo z prvních tří dílů smrtících nástrojů. Jde vidět, že všechny naše postavy prošly od prvního dílu velkou přeměnou a chovají se podstatně jinak než na úplném začátku. V prvních dvou dílech jsem moc nemusela Simona, které se ale v této knížce úplně úžasně zachoval, překvapilo mě že se choval hrozně hrdinsky. Musím mu dát palec nahoru. V této knize se defakto uzavřelo hlavní téma příběhu - dostat Valentýna, a tak jsem zvědavá, jakým způsobem bude vyprávění pokračovat. Taky se pěkně vyřešil vztah Clary+Jace, jsem za to ráda, prostě k sobě patří. K části, kde si lovci hledali své spolubojovníky z řad podsvěťanů, mě napadá jen jeden komentář - Dobře ty Aleku :D !
Tuto sérii vážně miluju a netuším co budu dělat po jejím dočtení!

ufounek173
25.03.2017 5 z 5

Celou sérii jsem po čase přečetla dvakrát a spoustu věcí a momentů jsem zapomněla nebo si je pamatovala kapku jinak,ale bavilo mě to i podruhé,za čas to zkusím potřetí :).Teď hltám Pekelné stroje a netrpělivě čekám až se dozvím,kdo že je to Zachariáš a kočka Magnuse.

PeťkaW.
23.03.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že by mě zpočátku rozhodně nenapadlo, že mě tahle série tak nadchne. Opravdu výborně se čte, jsou tu zajímavé postavy, příběhy i světy. Hlavní hrdinka mi sice občas lezla krkem, ale dalo se to přežít. U posledního dílu mě trochu mrzelo, že byl tak průhledný (ne, že by předchozí díly nebyly, ale nebilo mě to tak do očí). I přes to se tu našlo několik zvratů, které překvapily. Není to rozhodně nejlepší fantasy, jaké jsem četla, ale času stráveného četbou rozhodně nelituju a je možné, že se ke knihám v budoucnu ještě i vrátím.

dancadragneel
04.03.2017 4 z 5

Myslím, že třetí díl této série je asi nejvydařenější, ale i přesto měl své chyby. U knihy jsem se zasmála a občas i překvapila a upřímně jsem si díky třetímu dílu zamilovala Magnuse a Aleka. Jestli se však vrhnu na další díly, to jest záhada.

Evisis
01.03.2017 5 z 5

Velmi napínavá kniha, která se čte skoro sama. Těším se na další díl.

Viky00
25.02.2017

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?