Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167988/mid_nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 5 2490 243

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Glass , 2008

nikikostadinova
20.08.2019 4 z 5

Příběh pokračuje. Vše je nádherně přehledné (i když občas ty rodinné vazby, to je hrůza). Ale jinak jsem si knihu užila a jsem ráda, že jsem v polovině série. Zajímalo by mě, jak to bude pokračovat.

Hania932
26.07.2019 5 z 5

Tohle byl opět skvělý díl! Tuto sérii jsem si strašně zamilovala a hltám každou stránku. Třetí díl z této série začal velmi zajímavě. Jelikož druhý díl skončil napínavě, tak máte nutkání si hned přečíst další díl. Už od začátku jsem věděla, že se do knihy úplně ponořím. A měla jsem pravdu. Tento díl se četl rychle. Objevilo se tam plno zvratů, které mě přakvapily, protože jsem to vůbec nečekala. Celkově jsem nevěděla co se bude dit dal, každou stránkou se plán Clary a Jace měnil. A upřímně tento pár já naprosto zbožňuju. V knize je plno emocí, u kterých jsem skákala radostí a u některých jsem cítila těžký kámen na mojom srdíčku. Zkratka a jednoduše. Tento díl byl skvělý a já se těším na další díl. Akorát konec knihy byl hodně uzavřený, takže vůbec nevím co mám čekat v dalším díle.

marianna7090
19.07.2019 5 z 5

Nikdy neoľutujem čítanie tejto série druhý krát. #claceforever

janebeauty9860
22.06.2019 5 z 5

Částečně by série mohla končit i tímto dílem, ale jsou zde ještě věci, které chtějí dořešit. Proto se těším na další díl.

Petr Seth
16.06.2019 4 z 5

dobře zakončené

PhoebePollard
19.05.2019 3 z 5

škoda, že tahle série neskončila tady. já mám ráda i ty další tři díly, ale jako trilogie by to bylo přeci jen trochu lepší. Čtenář však získá v dalších dílech další odpovědi, což je spolu s happyendem neco, co vyvažuje mírnou bezúčelnost následujících třech dílů.

Lily-fairy
16.05.2019 4 z 5

V žánru YA fantasy velmi, velmi dobrá 4,5*

Silmarien
29.04.2019 3 z 5

Preco to nie je trilogia? Preco to pokracuje?

Takto by to bolo idealne. Zaver zaujimaveho pribehu z pekneho noveho sveta. Ovladne Valentine svet? Ako sa Jace a Clary vyrovnaju so svojimi citmi? Ako Simon zvladne svoje nove "ja"? Preberie sa Jocelyn? Dostane Luke sancu povedat jej, co k nej citi? Ako sa rozhodne Sesia?

Mnozstvo otazok, na vsetky dostaneme odpovede. A viac. Pribeh je plny napatia, nerobi sa tu az tolko hlupych rozhodnuti (hoci zaciatok tomu uplne nenasvedcuje), nad Sesiou sa stahuju valentinovske mracna a zaverecny suboj bude mat svojich hrdinov i obete. Ako obvykle.

Nuz a este vzdy je tu Magnus. Lebo velkobosorak Brooklynu je vsade tam, kde sa nieco deje.
(citane 10/2016)

JitulHa
16.03.2019 4 z 5

Je to tady, dočetla jsem třetí díl Nástrojů strojů smrti, kde se to celé tak nějak uzavřelo, a nebýt toho, že se autorka rozhodla dopsat ještě tři další pokračování byl by to vlastně závěr úplný. Takže jak to celé shrnout? Už v předešlých vyjádřeních ohledně této série, jsem psala, že mě svět lovců stínů naprosto uchvátil - všechny ty runy, stély, různé nadpřirozené bytosti, skvělé postavy a kapka temnoty navíc - to všechno tvořilo dohromady výborný mix. Na druhou stranu tu byl autorčin styl psaní, který je hodně výpravný a řekla bych až přehnaně květnatý, což se sem možná hodilo, protože v tomto světě bylo opravdu co líčit. Nicméně, za mě by příběhu prospěl takový ten moderní, více svěží a určitě méně popisný jazyk, ve kterém by se dostaly do popředí dialogy všech postav, zdejším charakterům nebylo totiž absolutně co vytknout. I přes zmíněné výtky, je to však autorka, která stojí za přečtení, těším se co dalšího přinesou osudy hrdinů v následujících dílech.

Laf
21.02.2019 5 z 5

Tak tento díl se mi hodně líbil. Hodně akční a se spoustou nových informací, které do všeho vnesou nové světlo. Vzhledem k tomu, jak dopadl závěr, jsem zvědavá, o čem budou další díly :)

ronave
15.02.2019 5 z 5

Spisovatelka třetím dílem napravila, pro mě, nepovedenou dvojku.
Zápletka střídala zápletku

saez
04.02.2019 3 z 5

Zdá se mi to, nebo to ještě neskončilo? Mám totiž tendenci vědět víc navzdory tomu, že nejsem cílová skupina.

roman9276
16.01.2019 5 z 5

Mometálně nejlepší díl z celý série (zatim). Svět lovců stínů hrozně žeru. Je to taková typická young adultovka, občas sice nějaký klišé, ale to vlastně vůbec nevadí. Postavy a vztahy mezi nima se postupně vyvíjejí a ty zvraty?? Místama fakt nedejchám, honem honem na další díl!

hurikan123
01.01.2019 5 z 5

ty obálky jsou fakt supr.

Ivka14
22.10.2018 5 z 5

začátek byl pro mě nezáživný,ale asi po 150 stránkách jsem se začetla. Bylo tam několik zlomových událostí,které mě nutili číst dál. Pro mě zatím nejslabší díl,ale i tak velice hezký.

TessLaskoradova
14.09.2018

Předchozí díly jsem tak přečetla dokonce se zájmem, ale v tomhle dílu nastal jakýsi zlom. Už od začátku mi přišlo všechno takové táhlé a já jsem nepřečetla ani sto stránek této knihy. Knihu jsem pro teď odložila a uvidím, jestli se k ní ještě někdy vrátím...

JmenujiSeZuzla
26.08.2018 5 z 5

Úžasné! Tohle je první kniha, které mohu s čistým svědomím udělit pět hvězdiček z pěti. U této knížky jsem se bavila u každé stránky a každé kapitoly. Byla plná akce, převratů a překvapujících situací. Oproti třetímu dílu, jsou díly před ní až slabé. Neuvěřila jsem, že i v situacích, ve kterých jsem si byla naprosto jistá, že už se průběh příběhu nijak nezmění, se opravdu dokázala přehoupnout a stalo se úplně něco jiného než jsem očekávala. Je vidět, že autorka byla velice kreativní a líbila se mi promyšlenost celého děje - připomnělo mi to promyšlenost takového Harryho Pottera kde autorka také při psaní prvních dílů také musela myslet hodně dopředu. Sice jsem upřímně věděla jak se celá zápletka vyvine (díky seriálu) i tak jsem prostě dokázala být překvapená při všech těch momentech převratu. Opravdu jsem tomu nedokázala uvěřit. V knize jde i krásně vidět, jak se postavy dost mění a vyvíjí. Utváří se nové vztahy mezi postavami a my jako čtenáři se více a více dostáváme pod kůži celému světu. Tento díl je bezkonkurenčně nejlepší z trilogie. Jsem obeznámena a bylo mi nastíněno další pokračování série, ale stejně si myslím, že tento díl bude ve své kvalitě nepřekonán.

zinon
08.08.2018 5 z 5

Tento díl se opravdu povedl. Ale musím říct, že mě neuvěřitelně štvalo, že jsem celou dobu věděla, jak se věci mají...a oni byly tak natvrdlý, že jim to nedošlo. Jsem raději, když se nějaké tajemství v knížce rozlouskne a já jsem stejně překvapená jako hlavní hrdinové. Závěr knížky byl vážně dobrý :)

Bookgirl
17.07.2018 5 z 5

Tohle je prostě s každým dílem lepší a lepší a nepřestává mě to dostávat.

petrulka
11.06.2018 5 z 5

Velmi vzestupná tendence, každý díl je lepší a lepší, promyšlenější zápletky.