Město ze skla

Město ze skla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167988/mid_nastroje-smrti-mesto-ze-skla-So4-167988.jpg 5 2491 244

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Glass , 2008

Kacz
17.05.2014 3 z 5

Doufala jsem, že třetí díl mě asi ne zrovna ohromí, ale aspoň příjemně překvapí. Přece jenom uzavíral původní trilogii. A ono ejhle, nepřekvapil a já pořád nechápu, proč je série tak oblíbená. Ano, autorka umí ty akční a dramatické scény (třeba pasáž s Ithurielem mě pěkně vtáhla). Jsou ale poslepované čímsi, co mi silně připomínalo jihoamerické telenovely. No a ten příběh o původu jednoho z hlavních hrdinů... to už je teda skoro jak z Cimrmana. Kdyby aspoň člověk ty dějové "zvraty" netušil už dávno dopředu a nemusel jenom čekat, až je Cassandra konečně vítězoslavně vytáhne na světlo. No, všechno zásadní už teda víme. Co si asi autorka na naši natvrdlou Clary mohla vymyslet v dalších třech knihách? Možná se to poněkud masochisticky ještě rozhodnu zjistit, ale teď ne, pardon. Už se trochu nudím.
60 %

Katuska88
14.05.2014 5 z 5

Tak tenhle díl mne prozatím zaujmul nejvíce.
Opravdu jsem byla nešťastná, když jsem jej musela z jakýchkoliv důvodů odložit.
Četl se sám, i proto, že děj byl strhující.
Sice byl místy děj trochu předvídatelný, ale přesto svým způsobem překvapující.
Za mne bych se také spokojila s tím, aby to takhle skončilo, ale i přesto jsem zvědavá, co na nás má autorka přichystáno v záloze.
Jen doufám, že už to odteď nebude upadat.

Đominica
27.04.2014 5 z 5

Skvělá .. akce, dobrodružství a to všechno .. Jace&Clary^^! ♥

Lena52
25.04.2014 5 z 5

Druhý díl mě moc nechytil, zato tento třetí.
Ten byl asi zatím nejlepší ze všech. Všechno se vyjasnilo a nebýt chuligána Sebastiana, pro mě za mě to takhle klidně mohlo skončit. Jo vím, ještě nebyla žádná pořádná bitva a všichni padouši ještě nejsou poraženi, ale bylo tak úhledně uklizeno... Ach jo.
Teď budeme trpět až do šestého dílu a kousat si nehty, co si na nás tato úžasná autorka vymyslí v dalším díle.
Jak říkám, tento díl by zasloužil milion hvězdiček. Ty ale nemáme, takže se musíme spokojit s maximálním počtem :-)

Lenka.Vílka
24.04.2014 5 z 5

Bombasticke zakonceni a z me strany naprosta spokojenost. Pred ctenin jsem mela obavy ze zbytecneho natahovani deje, protoze to tady dost lidi zminovalo. Fajn, urcite veci by se daly napsat jednim kratkym odstavcem, ale potom by to byla skoda. Zbytecne srazeni kvality materialu a to bych byla fakt nastvana! Prave naopak. Spis jsem si rikala, at to jeste nekonci. Ze na to nejsem pripravena. Jak to byla vzdy u dobrych serii, ktere prirostou k srdci. Takze za me:cela serie ma ode me stejne a jednoznacne hodnoceni. Same petky, protoze ty jsou maximum...
Jsem moc zvedava o cem bude ta "druha triologie". Ale uz ted jupi!

Liyz
13.04.2014 3 z 5

Tento diel ma sklamal. Neustále naťahovanie odhalenia skutočnej identity Jacea, pričom čitateľ ju vedel odhaliť už na začiatku knihy, ma hneval viac a viac. Ak by toto odhalila autorka skôr, kniha mohla mať lepší spád. Takto mi kniha prišla ako zbytočné naťahovanie príbehu. Škoda, pretože celá séria sa vyvíjala tak sľubne.
Síce som to dočítala, ale zmiešaný pocit ostal.

orangerose
10.04.2014 5 z 5

se mi líbila moc, nemám slov
taky jsem vypůjčila z knihovny :)

CHB-SPQR
11.03.2014 5 z 5

Wow nemám slov!! (to je po prví)

hrubik
02.03.2014 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil snad ze všech nejvíc. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla na knížku opravdu naladěná a plně se na ni soustředila. Každopádně se mi to velmi líbilo a nemohla jsem se od děje odtrhnout. I mé romantické já zaplesalo radostí, takže spokojenost veliká :-)

venda-books
25.02.2014 5 z 5

Troufám si říct, že právě tohle byl zatim nejlepší dil ze série! :)

Betyguli
24.02.2014 5 z 5

Úžasná kniha !! Asi zatím nejlepší z mortal instruments (ale ještě jsem nečetla město padlých andělů). :))

cumulus
19.02.2014 5 z 5

Výborné čtení, napínavý děj. Ke konci knihy se děj kumuluje a čtenáře strhává do víru závratných událostí a odhalování tajemství, jež souvisí s předchozími díly.

lukyli154
13.02.2014 5 z 5

Čím dál lepší a lepší :-) ♥ Jace♥

anishta
06.02.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší díl. Ano, věděla jsem hned od startu, co bude v polovině a v polovině jsem věděla, co bude na konci. Nic to nemění na konečném dojmu, že je kniha hodně dobrá. A vedle Jace jsem si zamilovala navíc i Simona. :D Za mě super.

Charley
06.02.2014 5 z 5

Tak tenhle díl dokázal ještě posunout pomyslnou laťku téhle série. Jsem zvědavá, co s tím autorka udělá dál. :)

helena19
02.02.2014 5 z 5

Skvělá, úžasná a famózní... Byla lepší než předešlé dva díly..

La Fiera
24.01.2014 4 z 5

Po hodně dlouhé době jsem knihu konečně dočetla. Nebylo to špatné, oproti předchozímu dílu se mi jevila kniha poněkud akčnější a opět se tu rozpletla některá tajemství, ale jiná se zase vynořila. Ačkoli se mi asi předchozí díly líbily o něco více ve čtení série budu pokračovat.

petrzel
04.01.2014 5 z 5

Teda jak nemám moc ráda serie tak tady opravdu nejde přestat.

Teressa
02.01.2014

Tato kniha si zaslouží potlesk ve stoje!

alwaysbelieve
01.01.2014 5 z 5

nejlepší díl zatím! :) miluju sérii nástrojů smrti :3 ale nějak si nedokážu představit, jak to bude pokračovat ale nemůžu se dočkat :)