Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2712 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

nikikostadinova
20.07.2019 4 z 5

Možná jsem ve věku, kdy bych měla číst jiné knihy, ale když někdo přeskočí z dětských knih na ženské romány a pak rovnou na tzv "vyšší literaturu" musí se to dohnat. První díl jsem četla kdysi, potom jsem chtěla pokračovat, ale zjistila jsem, že z Města z kostí si nic nepamatuji, tak jsem si dala opáčko. Musím říct, že teď se mi zdá děj i příběh jednodušší, než kdysi. Ale co tuto sérii i tento díl drží jsou postavy, jsou rozmanité, nejsou plytké a vztahy jsou velmi zajímavé. Pár motivů a pravidel si podle mě autorka vykouzlila (deus ex machina se ve fantasy prostě vyskytovalo a vyskytovat bude) ale ona to v dalších dílech vysvětli :-) Budu pokračovat.

anet8843
17.07.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že celou sérii čtu jenom Kvůli Alekovi a Magnusovi. Jinak by mě děj knihy nějak extra nezajímal, asi jsem na to už moc stará. Nepopírám, že autorka je prostě dobrá, umí psát velmi poutavě, čtivě a zajímavě. Hodně se spekuluje o tom, že čerpala ze své zkušenosti jako autorka fan fikcí, které vycházejí z Harryho Pottera. No a co? Inspirace je druh pocty, nevadí mi to.
Co se týče mého uspokojení z četby. Hodně se mi líbí, že až seriál hodně věrohodně kopíroval děj knih, tak zrovna vztah Magnuse a Aleka je úplně jiný v knize. Líbí se mi obě pojetí, samozřejmě, seriálové je romantičtější, roztomilejší, ale knižní mi připadá uvěřitelnější. Alek celý život miluje Jace, je jasné, že jenom tak nepřenese veškeré city na jinou osobu, která náhodu umí opětovat jeho zájem. Láska Magnuse k Alekovi je tady kouzelná, dojemná. Autorka popisuje detailně vztahy všech, avšak tento pár dost nechává nedořečený (což dalo zase hodně velký prostor autorům seriálu), ale nelíbí se mi, že některé věci nám úplně bere - jak se dali dohromady? jaké bylo jejich sbližování? Náznaky v knize se mi líbí, ale nejsou dle mého dostatečné.
Celkově se mi druhý díl líbil trochu více.

janebeauty9860
22.06.2019 4 z 5

Rozhodně čtivé.

Petr Seth
16.06.2019 3 z 5

solidní pokračování

Hania932
13.06.2019 5 z 5

Druhý díl z této série mám za sebou a už teď můžu říct, jak moc tuhle sérii zbožňuju! Je to strašně čtivé, že jsem jenom četla, četla a nakonec jsem byla na konci. Stránky mi rychle ubívali, a já si příběh neskutečně užívala. Kniha je akční, napínavá a hlavně zajímavá. Prostě můžu říct, že Simon má skvělé hlášky a Jace je prostě a jednoduše dokonalej. Jace a Clary mě úplně dostávali, že jsem si některé části čestla dokonce dvakrát! A to už teď jsem poznala, že má autorka opravdu talent na psaní. Protože píše tak jednoduše a přitom tak poutavě, že nevnímáte vůbec čas, a žijete jenom knihou. Já můžu říct, že mě tento díl hodně bavil. A už teď mě zajímá jaké bude pokračování!

bartule
20.05.2019 4 z 5

Nemůžu si pomoc a možná je to i tím,že jsem nejdřív viděla 1.sérii seriálu než zjistila,že jsou knihy a tam je to trochu jinak,ALE Clary je taková blbka - pořád se do všeho plete a pak jí jen zachraňují, do všeho kecá,ale nic neumí,nikoho ještě nenapadlo ji začít trénovat a ten jakoby vztah se Simonem hrůza :-( ke konci se to už začalo trochu hýbat a snad další díl bude i hlavní hrdinka snesitelnější. Jinak kniha jako taková je dobrá :-)

PhoebePollard
19.05.2019 4 z 5

Sice se skoro nic nestalo, ale mně se to stejně líbilo. Tahle série prostě patří k mým oblíbeným :D

kalinka99
15.05.2019 1 z 5

Furt jsem čekala na nějaký větší obrat, co by mě totálně dostalo, ale ono nic. Žádný spád a zhruba 100 stran o tom jak bojují na lodi. Nic nového. Vše se dá předpovídat dopředu. Přemýšlím, kde to bere tak vysoké hodnocení za tak primitivně napsané knihy bez špetky té čtivosti.

Silmarien
29.04.2019 3 z 5

Dej pokracuje tam, kde v jednotke skoncil. Jocelyn je v bezvedomi, Clary a Jace a Simon su v divnom trojuholniku, vsetko je akosi na hlavu postavene a Valentine postupne uskutocnuje svoj plan...

Cela kniha je totalne prespikovana akciou, ale po docitani som mala pocit, ze sa vlastne nic nestalo. To, co sa stihlo pokazit, sa v podstate napravilo, to co sa nevyriesilo a nevysvetlilo v jednotke, sa nevyriesilo a nevysvetlilo ani tu. Par naznakov, niekolko podruznych veci. Pride mi to klasicka menej vydarena dvojka, ako sa to stava v niektorych trilogiach (moment, toto ale nie je trilogia). Beriem to ako dlhy nadych pred zaverom a dufam, ze trojka za to fakt stoji.
(citane 10/2016)

Čtenářka602
06.04.2019 4 z 5

Podívejte, tato série je SUPER, ale tento díl byl spíš zklamáním. Nejvíc mne štvalo rozhodnutí hl. hrdinky a to, že autorka v této knize, kdykoliv se už se řešilo něco co napoví jak to že jsou Jace a Claey sourozenci nebo jakou roli v tom měla Jocelyn, vždycky to nějakým způsobem přeruší. 2× - 4× se to ještě dá, ale celá kniha?? Půl* dolů.
Další čtvrtka za to, že Simon chodil s Clary (omlouvám se, ale k sobě se fakt nehodí).
Další čtvrt* za Jaceovo chování. Je mi líto Clary i Jace. To vědomí, že jsou sourozenci si nezaslouží

Co se týče děje samotného, tak jako i v prvním díle:
Tajemný
Brilantní
Okouzlující
?Temný?
No prostě SUuuPEeeeeR

Vřele doporučuji

ronave
15.02.2019 2 z 5

První díl byl krásně čtivý, ale do Města z popela jsem se nemohla vůbec začít.
Až za půlkou mě kniha upoutala a těším se na další pokračování.
Tento díl byl pro mě spíše zklamáním. Doufám, že kniha to napraví.

annes
14.02.2019 4 z 5

Stejně jako jednička se to čte tak nějak samo..V příběhu Jace a Clary víte že něco nehraje a už už si myslíte, že se vám vaše teorie potvrdí a ono nic... a ten konec - co nejdřív chcete otevřít další díl a taky že jo :-)

Laf
02.02.2019 5 z 5

Napínavý příběh se spoustou zvratů a nových poznatků. Už se těším na pokračování, co autorka vymyslela dále :)

saez
21.01.2019 4 z 5

Pořád pohádka, ale přiznávám čtivost a touhu znát konec.

roman9276
14.01.2019 5 z 5

Druhej díl rozhodně lepší než první. Očekávání jsem neměl žádný a mile mě to překvapilo. Dostali jsme se hlouběji do světa lovců stínů a mě moc baví tenhle svět poznávat. Knížka je dobře napsaná, napínavá a já jí zhltnul za 3 dny. Týhle série se nemůžu nabažit, tudíž hned letim na další díl.

Byxy123
11.01.2019 4 z 5

U tohoto dílu mě stále něco rozptylovalo. Tedy hlavně dějově. Na začátku jsem přemýšlela, kdy se vlastně odehrály souboje v prvním díle. Pak jsem u všemožných démonů a podsvěťanů zase přemýšlela, co o nich vím, kam je zařadit, co jim vadí a tak. Příběh sám o sobě je dobrý, ale na mě tam bylo moc věcí, které jsem si musela pamatovat nebo dohledávat. Nakonec jsem však knížku dočetla a došlo mi, že jsem ji asi moc řešila. Ona je napsána spíš stylem "užívej si příběh a neřeš moc detaily". A pak to šlo samo. :D Líbilo se mi, že bylo více scén napsaných z pohledů různých osob. Určitě si další díl s chutí přečtu. :)

Liliana2006
12.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha

JitulHa
08.12.2018 4 z 5

Pokračování ze světa lovců stínů bylo opět zajímavé. Na hrdiny zde zase číhala spousta nelehkého rozhodování a nebezpečí. Celkově se autorce podařilo vytvořit opravdu promyšlený svět, ve kterém je stále co objevovat. Nicméně autorčin styl vyprávění je tak jedinečný, že nemusí sednout úplně každému, stejně jako dlouhé kapitoly, které má v oblibě. Ale to jí kvůli skvělým charakterům a povedeným zápletkám stejně odpustíme, že?

Susinek13
03.12.2018 4 z 5

Tuto knížku jsem začala číst s poměrně nízkým očekáváním(kvůli prvnímu dílu), ale musím říct, že se mi knížka líbila a rozhodně mě to na začátku nenudili, tak jako první díl.

hurikan123
27.11.2018 5 z 5

klasická napínavá clareovka použitelná i jako komplikovaný román