Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2712 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

onemikye
28.09.2021 4 z 5

Někdy trošku rozsáhlé, ale moc se mi knížka líbila.

Nelíísek
04.09.2021 3 z 5

Už jsem v polovině 3. dílu takže tento komentář bude trochu zkreslený.

Děj mi ale připadá čím dál tím těžkopádnější a nepohltil mě jak v prvním dílu. Každopádně nejvíc mě na celém díle štve jedna postava a to je Simon protože se chová jak osina v ... no víte kde. Zbytečně překombinované a kvalitativně jde děj spíše dolů jedině kde knize nemohu upřít to že jsem četla od začátku do konce jedním dechem je finální souboj na konci ten byl famózní. Uvidím co přinese další díl ale zatím mě tato série neoslovila jak jsem čekala.

Nikei
15.08.2021 4 z 5

Za mě je druhý díl rozhodně lepší než první. Tajemno okolo hlavních postav mě drželo vzhůru, a tak jsem knihu přečetla během dvou dnů. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

sniciknihomolka
14.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Tento díl byl o trochu slabší než první. Clary byla stále na facku a Valentine ještě více, ale i tak stránky mizely pod rukama. Neuvěřitelně mě baví svět víl, jak je popsaný a vymyšlený. Simona opravdu nemusím. Možná i proto, že si začal s Clary. Kniha se stále více odděluje od seriálové adaptace. Seriál příběh jenom lehce naznačil. Zajímá mě, co přinesou další díly :)

Vjeerus
20.04.2021 5 z 5

Kniha mi přišla o maličko slabší než první díl, ale i tak plynula a já ji hltala stránku po stránce. Příběh má snad všechno, co by si mladý čtenář fantasy mohl přát - dobrý humor, bitvy, romantiku a boj proti dospělým. A víly. Neskutečně mě baví, jak si Cassandra Clare pohrála se zažitým myšlením o vílách a co z nich vytvořila.
Co je pro mě nervy drásající je Clary. Ta holka je mi tak strašně nesympatická a já bych jí asi už propleskla. A teď jak to brát, jako mínus knihy a nebo plus, že se autorce povedlo tak dokonale popsat pubertálního fracka? Já to beru spíš jako plus, jelikož mi tím autorka dokázala knihu přiblížit reálnému světu a reálným postavám.

Kristýna251
29.03.2021 4 z 5

Zatím mám přečtené první 4 díly série a tento byl zatím nejslabší. To ale neznamená, že mě nebavil a že jsem ho nezhltla jako všechny ostatní. Tato série se opravdu povedla!!! ❤️????

farys_books
22.03.2021 4 z 5

Rereading po cca osmi letech.
Příběh plynule navazuje na první díl, dál poznáváme postavy.
Co se týká postav hlavních, tak jsem měla trošku problém s Clary a jejím chováním, úplně mi v tomto díle nesedlo.
Jinak jsem víceméně neměla s knížkou problém vůbec žádný - až na některé detaily - a znovu jsem si připomněla, proč se mi před lety zalíbil styl psaní autorky ????.
Celkem 4,5/5★

Babu002
12.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Lepší než předchozí díl.
Jace jsem si oblíbila, ale naopak Simona ne. Je to tím, že si něco začal s Clary.
Valentýn je kapitola sama o sobě.
Určitě si přečtu další díl.

LadyD
08.03.2021 4 z 5

Druhý díl je o poznání lepší než ten předchozí. Přečetla jsem knihu skoro jedním dechem. Kniha byla plná vtipných dialogů, ale zároveň člověk při čtení narazil na různé situace, které braly dech. A ten konec ... autorka prostě dokáže navnadit na další díl, který už mám samozřejmě připravený a už se na něj těším.!

Tialexa
25.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Začetla jsem se do ní a za dva dny jsem ji měla přečtenou. Doporučuji!!!

Dela90
12.02.2021 4 z 5

Knížka opět plná napětí, zvratů, tajemství. Ke konci už jsem se mírně ztrácela a přišlo mi to malinko šílené. Nicméně jsem ráda za Simona. Myslím, že první díl byl rozhodně lepší, ale každopádně se těším ten další. Každý chce přece vědět, jak to dopadne :)

21jana
10.02.2021 5 z 5

Bavila též jako první díl

Enny06
06.01.2021 5 z 5

Výborné pokračování série. Těším se na další díl.

anibeni
03.01.2021 5 z 5

I druhý díl této série se mi líbil a musím konstatovat, že je to po hodně dlouhé době fantasy série, která mě chytla..
A co se mi opravdu moc líbí, to jsou obálky knih...

lena.o.knihach
17.11.2020 4 z 5

I druhý díl této série byl neskutečně čtivý a já se nemůžu dočkat pokračování. Je fakt, že mi děj přišel o trošičku slabší než ve Městě z kostí, ale čtení jsem si i tak užila.

Akorát jsem si stále nikoho z postav neoblíbila. Nějak mi jsou všichni jedno a žádná z nich pro mě nevyčnívá natolik, abych ji tady vychválila.

BarunkaS
09.11.2020

Super knížka...je čtivá až tak, že jakmile začnete s prvním dílem, musíte dočíst celou sérii. Cassandry smysl pro hůmor je taky úžasný. Určitě doporučuji tuto knížku, a to věkové kategorii od 12-16 let.

LittleAvocado
03.11.2020 4 z 5

Skvělé pokračování od skvělé autorky. Příběh byl o trochu (ale vážně jen o trochu :D) slabší než v první knize, ale to neznamená, že tato kniha nestojí za přečtení. Určitě za to stojí! :)
(Upraveno 12.11.) Ještě jsem zapomněla dodat, stejně jak u první knihy, že mi strašně leze na nervy Simon (kvůli stylu jeho chování). Teď se omlouvám všem, kteří ho mají rádi, ale já ho prostě nemusím. Po jeho, vy víte co, se to trochu zlepšilo, ale zatím zůstává jako moje méně oblíbená postava :)

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Další young adult a za mě dobrý :-) a zase musím říct, že jsem to četla už v době vydání kdy se rozjížděli upíři, démoni,andělé, čarodějky atd...a byla jsem unesená, strašně mě bavila Clary , celá ta jejich parta a jak se učila kreslit:-). Všechno bylo dobře promyšlené, nechyběla láska, napětí a přátelství. Skvělá série.

Marbla2004
17.07.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem nadšená z vývoje. Kniha plná zvratů a postavy jsme mohli zase více poznat. Hned jdu na další díl.

johana3160
22.06.2020 3 z 5

Ach muj boze.... clary je taaaaak nactileta... je fakt ze cist knihu v jejim veku tak mi asi prijde roztomile jak se hl. hrdinove chovaji jako pubertaci (ja vim ze jimi i jsou ale nekdy ceho je moc), bohuzel v dnesni dobe je to sice osvezujici ale nekdy az otravne... nebudu se pozastavovat nad drobnymi nesmysli typu kafe a sestnactileti a sestnactileti celou noc z domu a “rodicum” je to naprosto fuk... v komentari na prvni knihu jsem napsala ze kniha ma potencial a musim rict ze autorka hocelkem slusne rozviji... rozviji postavy i zapletku i kdyz... stale se potykam s problemem dobre se zacist, myslim ze mi ulne nesedi autorcin styl, ale pribeh stoji za to to skousnout..