Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2709 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

Aaron Lewis
01.02.2015 3 z 5

Nejslabší díl. Ne že by byl vyloženě špatný, ale nechytal mě. Vlastně si ho už ani nepamatuju a nevybavuju a to jsem ho četla ani ne před 2 týdny.

andulka1406
27.01.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale teoreticky se tu nic moc nového nestalo. Nejvíce toho v knize prožil asi Simon (chudák autorka toho na něj nachrlila vážně hodně). Každopádně to co mě zajímalo, nebo na co jsem čekala se nestalo. Tak snad v dalším díle, jsem zvědavá.

dennie3
10.01.2015 3 z 5

Tento díl mě bavil víc než ten první, možná to je kvůli tomu, že u prvního dílu jsem nejprve viděla film. Nemůžu ale říct, že by mě Nástroje smrti nějak ohromily. Je to další typická fantasy sága pro teenagery a ničím novým se nevyznačuje. Dobře, jsou tam lovci stínů, ale i přesto mi to nepřijde jako nějaký převratný objev.. navíc se Clareová rozhodla, že tam kromě lovců stínů a démonů dá taky upíry, víly a vlkodlaky, což můj pohled na knihu rapidně snižuje.
Neříkám, že příběh není čtivý. Je. Akorát mi celková práce Clareové nepřijde tak dobrá. Prostě.. průměr. Když to porovnám např. s divergencí, tak je to rozhodně níž. Divergence má oproti Nástrojům smrti nový nápad a navíc mě chytla o mnoho víc.
Přesto si ale klidně přečtu třetí díl. Nedá se říct, že by mě kniha nebavila nebo že bych si příběh neužívala. Akorát mě to neohromilo a nehltala jsem to.
Btw. Clary je další hlavní postavou, která mě irituje, a Simon se v tomhle díle chová dost jako stalker.

Marky48
02.01.2015 2 z 5

Druhý díl série Nástrojů smrti mě ale i přes skvěle propracované postavy a milý styl autorky nezaujal tolik jako ten první. Podle mě se nic zásadního nestalo a na další knihy mi zůstaly podobné otázky jako po prvním dílu. Prostředí série je skvěle vymyšlené, ale v tomto dílu mi přišlo trochu nevyužité. Proto dávám Městu z popela dvě hvězdičky.

Dorisek
14.12.2014 5 z 5

Tento díl je stejně dobrý jako předchozí a strašně moc se těším na filmové vydání doufám že bude stejně dobrý jako předchozí jinak k tomu není co dodat bylo to prostě skvělé

luc4006
13.12.2014 5 z 5

Opět nesklamala, napínavý chvilkama i romatický příběh:) Vtáhlo mě to tak, že jsme při čtení pomalu ani nevnímala kolik je :D Jinak jsem zastánce Jace+Clary:D

eliska3246
26.11.2014 5 z 5

Z téhle knihy jsem nadšená stejně, jako z prvního dílu, a možná ještě víc. Víc akce, víc romantiky a nečekané zvraty mě ohromily.

Emilly
11.11.2014 5 z 5

Nesnáším, jak se Clary s Jacem neustále vyhýbají sami sobě. Vždyť by to byl tak úžasný pár (vím, jak to dopadne :D), ale... Simon mi v téhle knize docela lezl krkem, a vlastně ve všech dílech, jak si na Clary neustále nárokuje. Prostě...! Ale zase, Jaceovo hlášky jsou dokonalé. A on je boží :D.

Knížka je suprová, jen doporučuji!

Veeria
02.11.2014 5 z 5

Druhý díl posouvá příběh všech hlavních postav o další kus, dozvídáme se o nich více informací, přibývají nové postavy.... S odstupem času tento díl považuji za ,,slabší" v porovnání s ostatními díly navazujícími, nicméně bez této knihy bychom ztratili ten pomyslný můstek, který poskytuje základ pro rozvoj. Dominuje zde Valentýn, vztah mezi Clary a Jaceem, svůj větší prostor zde dostává Magnus, Simon, Luke.... Najdete zde více napětí, setkání s démony (mnoho typů...), boje.....Překvapivý je vývoj především u Simona a příchod nové postavy - královna Zakletého dvora, která ještě dostane šanci ukázat své pravé já.:)

Terdaa
28.10.2014 5 z 5

Město z popela jsem četla docela dlouho protože některé kapitoly mě opravdu nebrali a přečetla jsem je až po nějaké době. V tomto díle mi docela vadilo že je Clary tak arogantní ikdyž to ostatní taky. Chvilkama se mi zdálo že je i trošku bezohledná ale to jenom na začátku a na konci už to byla zase ta Clary kterou jsem si oblíbila v prvním díle (který byl bezvadný :D). Když se do toho člověk opravdu ponoří, zjistí že je to ve skutečnosti velmi pěkná kniha :D Doporučuji :D

Evča Korejka
18.10.2014 5 z 5

Nádherná kniha.
Akorát Clary je pro mě taková více arogantní,ale je to pořád Clary.:)
Těším se na další díl.

Adele02
01.10.2014 4 z 5

Pořád to má ten divný styl a špatně se to čte, ale určitě lepší než jednička. Stále umírám smíchy z Jaceovýchhlášek :'DD

Kyta
10.09.2014 5 z 5

Druhý díl byl o něco lepší než první. Už mi ani trochu nepřipomínal Harryho Pottera, jako se mi stalo u předchozího dílu - nabralo to nový, lepší a jedinečný směr. Líbily se mi nové zápletky, nepřekonatelný humor a hlavně mimořádné napětí. Protože jsem věděla, o co přesně v knize jde, už mi nepřišlo jako problém se v knize zorientovat a bylo to proto o hodně srozumitelnější a o moc lépe chápavější, což by se u prvního dílu moc napsat nedalo. Svět lovců stínů si teď víc užívám a lépe mu rozumím. Velké plus za to, že kniha zaujme hned na začátku a čtenáře dlouho nepustí. Moc jsem zvědavá na další díly. :)

Všem můžu jen doporučit!

LolaBlaugrrana
23.08.2014 4 z 5

Panáka pokaždé, když někdo "cítil na jazyku kovovou pachuť" a nedostanete se ke druhé kapitole. :D Ale jinak moc pěkné.

jaromir4485
18.08.2014 5 z 5

čím dál tím lepší ...

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Tato kniha se mi líbila moc a už se těším na další díly :D

angelbooks
15.08.2014 5 z 5

Musím říct, že kniha mě zaujala už od začátku a nepustila mě dokud jsem ji nedočetla až do konce :).
Děj byl každou chvíli pro mě napínavý, a nevím proč, ale oblíbila jsem si Krasomila a Aleca :D. Taky se mi líbilo že Clary dokázala nakreslit novou runu.
Pro mě jasných 5*, těším se na další díl.
Vřele doporučuji :).

Sapy
14.08.2014 4 z 5

Dvojka nebyla špatná. Sice se autorka občas trochu opakovala (spojení "v ústech ucítil kovovou pachuť krve" mě už ke konci knihy opravdu vytáčelo), ale příběh se jí podařilo zajímavě rozvinout, přidat pár otazníků a já se rovnou vrhla na další díl :)

knihomolka01
08.08.2014 5 z 5

Už jsem se vyrovnala s koncem prvního dílu takže se mi dvojka četla líp a mohu jen doporučit.:D

Janiss
07.08.2014 5 z 5

Rozhodně chci přečíst celou sérii, knížky mě neskutečně baví.