Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2710 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

Nathally
08.11.2023 5 z 5

Z tohoto dílu jsem ještě víc nadšená než z prvního. Opět je tu akce, která nechyběla ani v prvním díle, ale příběh je mnohem víc rozvinutější, dozvídáme se tu více o podsvětě a dalších postavách, které v prvním díle byli jen zmíněné. Valentýn opět útočí a Jace, Clary, Alek, Izzy a Simon zase chrání civily a i svůj svět.

Charming
02.10.2023 5 z 5

Příběh krásně navazoval na první dil. Opět to skončilo napínavé a těším se na další dil, abych zjistil, co se to Jace dozvěděl.

Lioncz24
25.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl Město z popela je málo akční. Řeší se tu jack, který zradil Spolek a údajně pracuje pro Valentýna.
Valentýn je nejlepší záporná postava v knize
Láska je zničující
Clary bojuje sama se sebou
Simon se mění v upíra
Těším se na třetí díl a konečně probudíme matku, která je v komatu

DK197
26.03.2023 3 z 5

E-KNIHA: Druhý díl série mě zaujal o něco více než ten první. Sice si myslím, že s příběhem trochu lépe pracuje seriál, ovšem i v knize najdeme momenty, co mi na obrazovce naopak chyběly. Bojové scény mě sice vůbec nebaví, ale sledovat vývoj postav naopak ano. Mám sice oblíbenější série, ale ani s touhle jsem určitě neskončila. Jsem zvědavá, jak to podle knihy bude dál.

MollyCornelia
29.01.2023 4 z 5

4*/5*
Na druhý díl velmi povedené.
Jsem nadšená - děj je zajímavý a nápaditý, nikdy jsem se nenudila a nastalo pár zajímavých zjištění (i když oproti prvnímu dílu žádný zvrat). Svět lovců stínů miluji, a Clary se chovala celkem logicky a přiměřeně věku. A Valentýn, ach, to je úžasný záporák.
Na stranu druhou, nedávám jako prvnímu díků 5* kvůli typickému problému druhých dílů - bylo to slabší. A romantické linky za mě dostala víc místa, než nutně potřebovaly.
Shrnutí: Nástroje smrti jsou jistě velmi povedená série a stojí za přečtení. Doporučuji klukům i holkám od 13 let i dospělým.

vandalindakova
22.01.2023 3 z 5

Tohle je zřejmě první kniha, která mě ničí a baví zároveň. Jak je to možný? Tak já začnu nejdřív tím pozitivním.
Tím je samotný děj příběhu, který odsýpá a baví. K tomu se nám stále pomalu otvírá svět Lovců stínů, nadpřirozené bytosti a jejich místo, hierarchie, celkový systém tohoto fantasy světa. V tomhle směru je to fakt dobře vymyšlené, a díky tomu taky v sérii chci pokračovat dál (a taky v naději, že to bude čím dál lepší).
Co je ale průser je každý okamžik, kdy jakákoliv postava otevře pusu a mluví. Přímá řeč a dialogy jsou tu naprosto, ale naprosto katastrofální. Otřepaný pubertální hlášky tu používá doslova každej. Nehledě na to, že se tu asi hraje pomyslná soutěž v kategoriích: 1. Setřu tě nejvíc (a je jedno, jestli jsi nepřítel nebo kamarád), a 2. Budu mít ten nejpitomější dotaz nejlépe ve chvíli, kdy mě odpověď na něj sama fackuje do tváře.
Druhá věc, která mi tu drásá nervíky, je to jak nikdo nepracuje s novými poznatky. A nejvíc to odnáší Clary (a tím ji nebráním, protože ona sama to má těžce na salámu).
Snažím se brát v potaz, že je to už starší série, která je vhodná asi hlavně pro puberťáky, ale třeba v takovým HP takhle praštěný obraty a hlody nenajdete. Snad nám postavy dospějí…

mnohoknih
01.01.2023 4 z 5

Jak jinak začít nový rok než fantasy. Pěknou, čtivou fantasy, tak snad i ten rok bude pěkný :-) postavy se nám vyvíjejí, příběh nabírá na obrátkách a sviští. V první díle mě štvala Clary, teď Jace. Takže vzhůru na třetí díl.

medvídě
04.12.2022 4 z 5

Po třech letech jsem se vrátila do světa lovců stínů a hlavní hrdinkou Clary. Při čtení jsem si velmi často vzpomněla na seriálové zpracování, i když už je to snad věčnost, kdy se to začalo vysílat. Čtení ale rozhodně plynulo jak mělo a delší doba knihu byla jen díky nedostatku času.
Na to, jak je kniha objemná, tak se v ní svým způsobem odehrálo tak málo. Znovuvydání série se ale povedlo a hřbety spolu velmi vynikají. Takových sérií by to chtělo více - člověka zaujmou na první pohled.

Artemis886
20.11.2022 5 z 5

Tahle kniha mě fakt pohltila, měla jsem problém ji vůbec přestat číst. Od začátku přebrala tempo prvního dílu, tak jakoby jste se dívali na seriál. Líbí se mi celý ten svět, jak nám autorka postupně odhaluje všechny tajemství a zákoutí. Jsem opravdu zvědavá jak se bude děj vyvíjet dále.

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!

Kaila146
21.10.2022 3 z 5

Nenudila jsem se.
A Jace mě hrozně vytáčel.

Kalokaghatia
13.10.2022 2 z 5

Dočítala jsem na několikrát. Baví mě svět lovců stínů, ale nemůžu vystát Clary a hlavně Simona. Do dalšího dílu se pouštět nebudu, protože nepředpokládám, že by Simon konečně zmizel ze scény.

E.T.007
27.09.2022 4 z 5

Fajn pokračovanie. Udržuje si prvou časťou nasedenú latku v rovnakej výške. Na spríjemnenie pár večerov dobrá voľba.

zuzule787
23.08.2022 2 z 5

Druhý díl se mi četl o něco lépe než první. Možná už jsem si zvykla na pubertální chování hlavních hrdinů, jejich věčné sebeobviňování a nerozhodnost (k jejich věku to patří). A tak můžu říct, že mě svět, který paní Clare vytvořila baví, protože mám ráda upíry, vlkodlaky, čaroděje a všechny ostatní potvory a když jsou všichni v jedné knížce, tak tím líp :-) Jdu se tedy směle pustit do dalšího dílu a budu doufat, že bude jako tento plný akce, vtipu a odhalování dalších tajemství..

Kate3003
07.06.2022 4 z 5

Druhý díl této série je trošku slabší než první, ale tak tomu bylo i u série Pekelné stroje. Přesto musím znovu vyzdvihnout propracovanost celého světa stínů, která je takřka reálná a člověk by si řekl, že mít zrak tak za rohem uvidí nějakého čaroděje a nebo jiného podsvěťana.
Je pro mě těžké knihu hodnotit naprosto objektivně, protože celý ten svět prostě miluji . V knize nechybí akce, která je okořeněna vtipem. Postavy se postupně vyvíjí i když Clary je pořád celkem dětinská a i Simon v tomto díle působí trošku jako osina vy víte kde . To všechno, ale neubírá knize na čtivosti a stránky stejně tak jako u prvního dílu mizí pod rukami.

Fallenyard
09.05.2022 5 z 5

Úplně mě to pohltilo, tahle série je totální pecka! Nepřestává mě fascinovat, jak dobře spolu postavy fungují, jak skvělou chemii mezi sebou dokážou mít, to se vážně musí umět. Když jsem před rokem brala do ruky první ze série Pekelných strojů, nenapadlo mě, že mě Cassandra Clare vezme na tak báječnou jízdu, že se mi nebude chtít vystoupit. Koho by odrazovalo shrnutí, že jde o svět, ve kterém řádí lovci stínů, démoni, upíři a vlkodlaci (mně to zní dost "meh" jen to píšu), nenechte se odradit!

georginaa
03.05.2022 4 z 5

V druhém díle přišlo další překvapení, pohltila mě tato fantasy a vlastně přemýšlím, kým bych chtěla vlastně být, jestli upírkou, andělem, vlkem nebo lovcem. Opravdu každý má něco do sebe a je těžké někomu vysloveně fandit. Sešli se snad všechny nadpřirozené bytosti a v celku to dává i smysl. No v každém případě jdu do třetího dílu.

joscer
11.04.2022 3 z 5

Kniha se čte vážně dobře. Druhý díl mi přijde o něco lepší než první.

leleia
01.02.2022 4 z 5

Druhý díl mi přijde stejně silný jako ten první, kniha se čte jedním dechem. Líbí se mi komplikované vztahy mezi postavami, akční scény i autorčin humor. Zážitek mi lehce kazí jedna maličkost - český překlad. Chápu, že přeložit knížku není nic lehkého. Chápu, že i překladatelé mají svá oblíbená slova a často používané výrazy. Ale opravdu by nebylo možné nahradit pár "chlapců" třeba "klukem"? Proboha proč se Magnus Bane změnil na Krasomila Pohromu? Toto není Harry Potter, kde podobná jména krásně zapadala do příběhu a podivínského magického světa. Tady působí Krasomil jako pěst na oko!
Právě jsem zjistila, že Krasomil je pohromou pouze v prvním vydání série. Jdu se podívat po tom druhém. Magnus zní o tolik lépe...

michaella03
03.01.2022 4 z 5

A jedeme dál!
Už je to pár týdnů, co jsem knihu dočetla, ale naprosto jasně mi v hlavě uvízla scéna ze Zakletého dvora (co je zakázané, chutná totiž nejlépe :D).
Knížka by šla zrychlit, ale nijak mi to nevadilo, znovu to krásně ubíhalo a já byla napnutá, co se vlastně bude dít dál.

P.S.: Jednou bych chtěla poznat Magnuse Banea osobně!