Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2708 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

Anne Leyyd
01.02.2018 4 z 5

Může obsahovat SPOILERY

No, na druhý díl jsem se vrhla se smíšenými pocity naštvání a těšení. Naštvání proto, jak dopadlo Město z kostí a těšení na to, že se SNAD UŽ „sourozenecké“ vztahy KONEČNĚ ukáží v pravém světle.

Bohužel :-( Upřímně přiznávám, že jsem to nevydržela a musela si na netu najít, jak to je doopravdy, jelikož jsem měla po první knize dojem, že mě asi klepne. Opravdu nemám ráda, když se čtenář takhle tahá za nos. V něčem jiném klidně, ale zrovna ve vztahu Clary a Jace? UŽ DOST, PROSÍM.

Ale jinak k ději a knize – styl psaní na stejně dobré úrovni jako předchozí díl, vtipné, napínavé, propletené a složité, dobrodružné, plné akce… Zkrátka příběh se vším všudy.

2x jsem v knize chtěla autorku zakousnout na dálku a to kvůli Simonovi. Poprvé jsem si říkala „snad né“ ale podruhé už jsem se vážně smiřovala s tím, že je pryč na dobro. Ale naštěstí – uff :-)

Jace – jako minule – jeden z tahounů příběhu, arogantní pořád (ještě že tak :-)). Jeho humor jsem si opravdu zamilovala a stejně jako jeho postavu.

Dalším mým oblíbencem se stal Luke. Tak skvělého vlkodlaka jsem ještě neviděla (ne, Jacobe, ty fakt ne).

Na 3. díl se opravdu těším, i když si teď dám od Nástrojů smrti kratší pauzu a doufám, DOUFÁM, že už konečně přestane C. Clare Jace a Clary trápit tím hrozným sourozeneckým prokletím.

kaca3606
29.01.2018 3 z 5

to co je mezi Clare a Jacem je fakt hrozně divný a ujetý, snad to v trojce už vyřešej

Julinka679
01.01.2018 4 z 5

I u druhého dílu této série nejsem moc spokojená s koncem. Clary je na konci této knihy dá se říci "sama samotinká", Simon k ní evidentně něco cítí ale nechce se trápit a Jace k ní taky něco cítí ale u něho člověk nikdy neví, co kdy a jak udělá :D musím se přiznat, že knížka se mi opět líbila ale jsem dost zmatená z citového vývoje a rozpoložení Clary a Jace, dokonce i Simona. Vlastně, když jsme u těch citů i ten Alec je trdlo :D
Když k tomu všemu přihlídnu, tak se kniha čte sama, zápletky jsou super, děj je jako obvykle zajímavý ale ty city jsou vážně zmatené, možná proto, že jsem očekávala jiný vývoj dění :-)

AnnaNes
15.12.2017 5 z 5

Cením si, že autorka vytvořila příběh napínavý a zároveň mě štve, že děj nejde, tak jak bych si přála. Kniha se mi moc líbila.

katerina2660
15.11.2017 4 z 5

Knihu jsem zvládla na dovolené. A přesně k tomu je knížka - celá série - někde si lehnout, vypnout, odhodit starosti a ponořit se do světa lovců stínů, čarodějů, víl, úpírů. Příběh je psán hezky čitelně, děj má spát a nutí pořád číst ještě jednu stránku, no tak ještě jednu.... :-)

Zabka27
11.11.2017 3 z 5

Kniha z kategorie Oddychovky... První díl jsem zhltla, bohužel musím přiznat, že na tom druhém mi něco nesedlo. Každopádně docetla jsem a zvědavost mi nedá a jdu do dalšího dílu. Jen doufám, že to nebude na stejné vlně.

verca65
06.11.2017 4 z 5

Po prvním dílu už jsem to chtěla vzdát, ale když jsem si přečetla druhý bylo to trochu napínavější, tak jsem se dala i do třetího dílu.

juni
21.10.2017 5 z 5

Do knihy jsem se nejdříve nemohla začíst. Přečetla jsem asi 5 kapitol a vrátila jí na poličku. Po chvíli, co jsem dočetla všechny knihy, co jsem měla, jsem se k ní vrátila. Příběh jsem přečetla jedním dechem. Nechápala jsem, jak jsem se od této knihy mohla odtrhnou.

FoxieAli
14.10.2017 5 z 5

Stejně jako ostatní knihy Cassandry Clare i tato je prostě boží!

petulka.sasanka
08.10.2017 4 z 5

Paráda!!! Přečteno jedním dechem...

Lucik100
12.09.2017 5 z 5

Skvělý. Na každý straně se něco děje a postavy se postupem času vyvíjí.

boucner
01.09.2017 4 z 5

Druhý díl lepší, než první. Stojí za to pokračovat. Příběh je sice decentně průhledný, ale přesto budete napnutí a budete se bavit. Prakticky jsem to v dechla a hned brala další díl.

Mamosvain
06.08.2017 4 z 5

Booooom! A je tu další díl! No teda musím říct, že ať jsem čekal cokoli, tohle jsem nečekal. Tohle je fakt vyšší liga knih. Zvrat, který vašimi představami otřese jako zemětřesení je v každé kapitole. Clary a Jace si projdou chvílemi, které by jste si nevymysleli a všichni ostatní stejně tak. Jsem rád, že se z toho nestala taková ta teengirls romantická kniha o vysněným boyfriendovi. A co víc říct? Snad jen, abyste si tuhle u Anděla dobrou knihu pořádně užili! Vřele doporučuju

nai.ivka
24.07.2017 4 z 5

Pro mě hezký druhý díl pohádky pro větší holky a těším se na další.

renefer
22.07.2017 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, naštěstí v době dovolené, takže jsem pročetla celý den a téměř celou noc. Vždycky, když už si myslím, že vím, jak to dopadne, spáchá autorka svým postavám zcela nečekanou zákeřnost a děj se odvíjí jinak, než jsem čekala. Co mě štve, je nedořešený vztah Clary a Jace. Pokaždé, když se jim někdo pokusí říct, jak to s jejich příbuzenstvím vlastně je, buď ho sami přeruší nebo ho zapíchne démon. Takže se myslím, že se v dalším díle snad dočkám....

Romžiry
10.07.2017 2 z 5

Mám pocit, že autorka hledala inspiraci v jiných fantasy knihách a od každé si vzala kousek. Nevím, po prvním díle zklamání.

tatjana1737
05.07.2017 3 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Oproti prvnímu dílu jsem nadšená víc, i když mi pořád nesedí hrdinové teenageři. Možná, že kdyby byli dospělí, bylo by hodnocení vyšší. Každopádně ale svět, který CC vytvořila stojí za to (i když ty viktoriánské díly se mi líbily víc), a oceňuji, že jsme opět hlouběji pronikli do jeho zákonitostí a seznámili se i s obyvateli podsvěta.

Nelze si nevšimnout podobností s Pekelnými stroji - Jace se až příliš podobá Willovi, Clary trochu Tesse, do toho neústupná a nikomu nevěřící inkvizitorka Herondaleová (vs konzul Wayland)... Plusem ovšem jsou vedlejší postavy v podobě Simona (jeho dějová linka mne tedy dostala), Aleka a Izzy. Teenageři zde opět řeší problémy sami bez přizvání či informování dospělých o tom, co se chystají dělat (to mi vadilo i na Pekelných strojích), ale ve většině případů si poradí. A konečně se ukáže, jakou "superschopností" disponuje Clary.

Jen si pořád říkám, proč všichni baští Valentýnovi to, co jim říká, přestože se neustále ujišťují o tom, jaký je to manipulátor a lhář... Čtenář už začíná tušit, že mezi Jacem a Clary to nebude úplně tak, jak si myslí, kupa indicií je naprosto zjevná, ale oni dva musí ještě tápat. Tak ať se již brzy probudí Jocelyn a řekne nám, jak to všechno bylo!

Petruska200
27.06.2017 5 z 5

Bomba cteni

MadamC
04.06.2017 3 z 5

Oddechovka, která nikdy nezklame ;).

Adriana21
19.04.2017 5 z 5

Super kniha. Jace prostě zbožňuju, ty jeho hlášky a celkově, snažím se být borec, ale ve skrytu duše jsem zranitelný prostě miluju.