Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2712 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

fiona007
06.08.2014 4 z 5

Pokračování dobré, pořád napínavé, vtipné je, že se to celý stane během pár dní :-)

Elliska63
05.08.2014 2 z 5

Knížka pěkná a dobře napsaná a rozhodně vás nutí si přečíst další díl. Opět prostě nejlepší postavou Jace se svým humorem :) Jinak se knížka hodně pohnula, co se týče děje, ale vztahy mezi postavami je takový zamotaný pro mě. Knížku doporučuju.

Evča Korejka
04.08.2014 5 z 5

Jsem strašně zvědavá.Doufám že to bude čtivé jako předchozí díl...

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

Děkuji za tyto knihy ..........

ToniWolf
30.07.2014 4 z 5

Po prvním dílu, kterému jsem byla nucena dát pouze tři hvězdičky, přišla očekávaná změna. Děj byl svižný, napínavý, zábavný a jsem ochotná v tomto případě odpustit i "neoriginalitu".

bookshelf
28.07.2014 2 z 5

Tuto sérii jsem po přečtení Města z kostí chtěla nanávratně odložit. Očividně se mi to nepovedlo. Byla chyba pokračovat ve čtení, což jsem udělala kvůli spoustě doporučení. Nekonečně uspávací a moc neříkající příběh se zápletkou, která snad nešla brát ani jako zápletka. První díl alespoň vylepšoval Jace. V této knize mi moc vtipný ani sympatický nepřišel. Ale líbilo se mi, jak si na začátku všichni hráli na Snapea, když Jacovi říkali, že je stejně arogantní jako jeho otec.

Čekala jsem, že když už se jedná o díl s pořadovým číslem dvě, budu z té knihy alespoň trochu chytřejší ohledně Idrisu, Spolku, démonů a celého podsvěta. Omyl. Jediná novinka byly vílí schopnosti, což není zrovna utěšující.

SPOILER!
Dala bych knize ✯, ale docela mě bavilo Simonovo věčné umírání, což knize vysloužilo nějaké body navíc.

Samira
27.07.2014 5 z 5

Perfektní pokračování, jsem nadšená. Líbilo se mi psaní z mnoha pohledů, zápletka, nevadil ani sourozenecký vztah. Okamžitě přecházím na další díl, ve kterém jak doufám se už mnohé vyřeší. Skvělá série!

Rachel
15.07.2014 2 z 5

V téhle sérii se najde všechno, incestní vztahy, upíři, démoni, upíří motorky, pohlední záporáci, upíří potkani, gayové, upíři co se sluní.. ale na mě je toho asi trochu moc. V prvním díle mě ta motanice a odkazy jinam ještě docela bavila (Neočekávaný dýchánek - Hobit atd..), ale v když to došlo k relikviím smrti a začala jsem mít pocit, že romantické zápletky bych si měla pro snadnější orientaci kreslit do grafů, přestalo mě to bavit. Třetímu dílu dávám ještě šanci, ale k šestému se asi nepročtu.

ninive
09.07.2014 2 z 5

Nezvladla jsem ji ani docist, dost me nudila oproti prvnimu dilu.

Ronnie68
07.07.2014 4 z 5

Kniha vůbec nebyla špatná, ale opět bych řekla, že druhá půlka knihy byla lepší a napínavější.

KajaCh
25.06.2014 4 z 5

Není to špatná série knih na odreagování...ale trošku mi tam přeci jen něco chybí...

Anet666
22.06.2014 5 z 5

Ideální pokračování...tento díl byl ale o mnohem zajímavější. Četla jsem to jedním dechem....zajímavé,napínavé od začátku až do konce....úplně mě to vtáhlo do děje. Mám plno otázek a jsem zvědavá jaké odpovědi se mi dostane....Jsem strašně napjatá jak to všechno dopadne...opravdu moc pěkné čtivo...:D

Denčaa
22.06.2014 5 z 5

Parádní pokračování! Do této série jsem stále větší nadšenec. Děj se tále více zamotává, což se mi líbí a není kapitola, ba ani stránka, kde by se nic nedělo. Bylo super, že příběh byl zobrazován i z pohledů jiných postav, než jen Claryina. Jsem stále více zvědavá, jak toto všechno dopadne a jaké další zápletky ještě přibudou, než se dozvíme konec.

sheo
12.06.2014 5 z 5

Tuto knížku jsem dočetla asi předevčírem :) Je to skvělá kniha plná něčekaných událostí a obratů jako její předchozí díl. Teď začínám číst město ze skla a doufám ,že mě nezklame.

Veronika.C
26.05.2014 4 z 5

Super pokračování, o trošku lepší než první díl

paja5
17.05.2014 5 z 5

Sssssssssuper nepřekonatelná kniha. Nemám k ní co dodat. Kromě tohohle: chudák Simon :D

*-Ell-*
16.05.2014

Nevím co mám na tuhle knížku říct ! Poprvé je drhý díl lepší než první !! :3 Do téhle série jsem se zamilovala ! Určitě budu pokračovat !

KatulakT
08.05.2014 4 z 5

Tuto sérii mám velmi ráda a určitě chci pokračovat ve čtení dalších dílů, ale nemůžu si odpustit okomentovat těch pár much, které kniha má.
Charaktery postav byly asi na začátku dobře propracovány a vymyšleny. Ale s přibývajícími dějovými zvraty si je autorka začala měnit a kroutit, jak zrovna potřebovala v příběhu.
Nemůžu si pomoct, ale na stylu vyprávění se mi vážně nelíbilo to věčné přeskakování od pohledu jedné postavy k další a další. Působilo to na mě trochu chaoticky.
Ale jinak byl děj napínavý, hodně předvídatelný, chvílemi velmi vtipný, ale též i docela trapný.
U toho konce jsem se ale dost nasmála.

Čtivost - 80%
Zápletka - 50%
Humor - 70%
Napětí - 60%
Celkový dojem - 70%

Đominica
25.04.2014 4 z 5

Druhý díl se mi líbil kapánek více než první. Víc jsem se u něho bavila.

Lenka.Vílka
19.04.2014 5 z 5

Me se to libilo o kousek vic nez prvni dil a uzila jsem si kazdou stranku...takze trojko, jdeme na tebe!