Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3530 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

johana3160
johana3160
20.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Bohuzel prvni jsem videla film a kdyz jsem otevrela knihu nedokazala jsem se zbavit srovnavani a ani mi neslo se poradne zacist.
Po case jsem videla film znova a znova me pribeh upoutal, hlavne myslenka zamilovanych sourozencu. Je to opravdu tak? Rozhodla jsem se knihu prelouskat za kazdou cenu a nakonec se to vyplatilo. Tedy aspon v z pohledu dobre straveneho casu u dobre knihy. Jak je to s Jacem a Clary, no rekneme ze ve me zustava cervik pochybnosti. Uvidime dal.
Vidim velky potencial knihy a sveta v nem, jsem zvedava jestli ho autorka plne vyuzije.

Lea_41
Lea_41
09.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Od první chvíle jsem se zamilovala do lovců stínů.

Princezna22
Princezna22
09.06.2020 4 z 5

Musím říct,že mě příběh pohltil. Čtivé,napínavé a místy strašidelné .. Mě se to líbilo

Jája92
Jája92
27.05.2020 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, ale dlouho jsem odolávala přečíst si knižní verzi. Nakonec musím přiznat, že se mi první díl líbil, Clary mi je sympatická a jsem zvědavá, jak to bude s J.C. a Simonem pokračovat.

Pitbullka
Pitbullka
11.05.2020 4 z 5

První jsem viděla seriál a knihám jsem se dlouho vyhýbala a teď konečně přišel čas a musím říct, že nelituju. Příběh měl pár slabých míst, ale bylo to hodně čtivé a plně akce a určitě si přečtu další díly, které snad budou ještě lepší.

Tess666
Tess666
06.05.2020 5 z 5

tady jsem udělala vyjímku a vyděla nejdřív seriál :D ale prostě Magnus Bane stačí k tomu, aby vás to prostě bavilo ...

midone
midone
03.05.2020 5 z 5

První díl série bývá vždycky nejlepší. Tady to není výjimkou.
Děj skvělý postavy dobře vymyšlené. Na každé stránce bylo co číst. Doporučuji všem, kteří mají rádi nové fantazy světy.

SknihouVrukách
SknihouVrukách
03.05.2020 4 z 5

Konečne sa mi podarilo dočítať prvú knihu z tejto ságy, ktorej som sa tak strašne dlho dočítala a vlastne neviem ani prečo, keď to vo výsledku bolo dobré. Vec, ktorá sa mi na knihe najviac páčila bol svet Tieňolovcov. Tak premyslený svet som už dávno nevidela a musím pochváliť Cassandru, ako to všetko vymyslela. Obľúbila som si aj postavy, ktoré boli za mňa dokonalé. Obľúbila som si hlavne Jacea. Alec mi zatiaľ až tak k srdcu neprirástol tak som zvedavá či sa to zmení. Simon, ten bol taký malý debilko ????, ale vlastne som ho tiež mala celkom rada, keďže bol v knihe taký zaujímavý element. Neviem čo si mám však myslieť o Clary. Nepatrí medzi moje najobľúbenejšie hlavné hrdinky, zo začiatku som ju moc nemusela, potom som si ju obľúbila. Dej nebol zlý, ale možno som očakávala trošku viac. Kniha je staršia, čiže v roku 2020 už nie je originálna, čo je škoda. Vadilo mi, že zvraty, ktoré boli na posledných stranách som odhadla už na začiatku alebo niekde v strede knihy, kde sa to začala riešiť. Veľmi ma bavili kapitoly z minulosti postáv. Občas kapitoly boli až veľmi dlhé. Dej bol fajn, ale ako to bola prvá kniha zo série a zároveň aj zo ságy, tak sme skôr spoznávali svet. V sérii budem pravdepodobne pokračovať, avšak asi by som si chcela skôr prečítať iné série tejto autorky, ktoré sú aj trošku kratšie. Určite môžem odporúčiť, ale až tak ma to neohúrilo. Avšak 4⭐/5⭐ si kniha zaslúži !

misahnus
misahnus
29.03.2020 5 z 5

Kniha přečteno během dvou dní a za mě super ????

SpeeDeeX
SpeeDeeX
08.03.2020 1 z 5

Kniha mě nebavila. Několikrát jsem ji chtěla odložit ale vždycky jsem si řekla, že se to určitě ještě rozjede. Nerozjelo. Ještě tak 100 stránek před koncem jsem si říkala, že dám šanci druhému dílu. Nedám. Vůbec jsem se nemohla začíst, příběh byl nudný, předvídatelný a strašně utahaný. Postavy mi byly nesympatické, hlavně Simon, který mě vytáčel, kdykoliv něco vypustil z pusy. Na knihu jsem se hodně těšila, o to víc jsem zklamaná. Další díly určitě číst nebudu.

annasglamour034
annasglamour034
25.02.2020 5 z 5

Město tajemných bytostí, magických run a fantazie se otvírá.
Příběh Clarry, která jednoho dne přijde o matku, začne vidět neviditelný svět, pozná přitažlivého kluka a objeví své magické schopnosti. Příběh sice pro náctileté, ale i dospělý s citem pro jiné světy si knihu užije.
Knihu jsem četla bohužel až po milionech shlédnutí filmu a seriálů, tudíž jsem věděla děj knihy. Čtení je pak méně o fantazii.
Přesto jsem si první knihu užila a těším se na další.

zaandulee
zaandulee
23.01.2020 5 z 5

Tato knižní série měla zaujala a nadchla tak moc, že od té doby, kdy jsem ji poprvé dočetla, čtu další a další fantasy knihy. Celá knižní série je opravdu skvěle napsaná, dobrodružná a napínavá. Je zde spousta skvělých postav s osobitými vlastnostmi a vtipnými poznámkami. Zamilovala jsem si Magnuse, který má podle mě úžasnou osobnost a charisma. Nástroje smrti patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které jsem četla a ráda se k ním po nějaké době vracím. Nyní mám dočteny i další série lovců stínů od Cassandry Clare (Pekelné stroje a Temné lsti) a musím říci, že mé nadšení vůbec neklesá, všechny její knihy jsou úžasné. Nedokázala bych asi říci, kterou miluji nejvíce. ♥

SelenaDemi428
SelenaDemi428
22.01.2020 4 z 5

Konečně jsem po náročném semestru měla čas pořádně se začíst a vybrala jsem si k tomu první díl této série. Kdysi jsem strašně zbožňovala film a stále je mi líto, že nenatočili další díly, protože Lily Collins a Jamie Campbell Bower byli skvělí. Seriálu dám po přečtení série asi též šanci, ale pravá Clary pro mě bude pořád Lily.
Naopak chápu, že film milovníky knihy nepotěšil, protože na konci se to ubíralo trochu jiným směrem. Kniha se mi líbila, mám ráda tento svět lovců démonů, nemůžu se dočkat, až zasednu k dalšímu dílu.

Zuzka12627
Zuzka12627
08.01.2020 5 z 5

Nečekala jsem že mě kniha tak ,,pohltí" a budu ji číst jedním dechem. Opravdu povedený příběh i když pro mladší ročníky, ale to vůbec nevadí. Už se těším na další díl.

Kulivlad
Kulivlad
03.01.2020 3 z 5

Četla jsem od autorky sérii Pekelné stroje, které byli úžasný. Ačkoli mě prostředí New Yorku moc nelákalo do knihy jsem se pustila. Kniha mě bavila a chystám se pustit do dalších dílu.

Dolikcek
Dolikcek
03.01.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha.

DreamerX9
DreamerX9
31.12.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme a ačkoliv upíři, vlkodlaci, víly nejsou až tak originální propojení těchto světů originální bylo a Jace a Clary co by bylo za knížku bez té romantiky? :D

Ďumbierka
Ďumbierka
30.12.2019 5 z 5

Knihu som prečítala znovu, teraz však v slovenskom jazyku a v novom vydaní. Som nadšená, ešte viac, ako pri prvom čítaní. Úplne som prepadla Tieňosvetu a všetkému s ním spojeným... výborná kniha a určite nielen pre mládež. Myslím, že zaujímavé veci v nej nájdu aj staršie ročníky a ja teda naozaj potrebujem vedieť, kam sa príbeh posunie...
Teším sa na druhý diel.

Mitchie_95
Mitchie_95
22.12.2019 5 z 5

Kniha "Město z kostí" je přesně ten typ příběhu, který mě vtáhne do sebe. V jedné chvíli sedím doma v houpacím křesle u své knihovničky s lampičkou a teplým čajem a v další chvíli se ocitám v New Yorku v Institutu ve velké knihovně společně s Clary, Jacem, Hodgem a ptákem Hugínem, alias Hugo. V momentech, kdy se stane něco neskutečně nebezpečného a dechberoucího, tak sama zapomínám dýchat a mrazení mě provází téměř každou druhou kapitolou jako kdyby to byla součást u takového čtení. A chraň Bůh toho, kdo si dovolí mě oslovit při čtení takového příběhu. To jsem pak schopná být velice nepříjemný tvor, protože komu by se taky líbilo kruté vytržení z magického světa zpět do reality, kde je mimochodem původně teplý čaj nyní totálně studený a vaše tělo tak zkroucený, že už ani nevíte, jestli se z dané polohy ještě někdy dostanete. Ale především, je tu ta běžná a fádní realita a příběh, který Vás tak pohltil a zabavuje na chvíli zmizí, než máte zase možnost se ponořit zpět. Nejsem z těch, co potřebují jakýsi silný novodobý příběh ze světové edice k užití si četby. Jsem z těch, kterým stačí taková "praštěně romantická" fantasy kniha a máte ode mě pokoj na celý den. A ještě si ten den navíc nejvíc užívám.

Annie31219
Annie31219
08.12.2019 5 z 5

Úžasná kniha, kterou jsem kdykoliv přečetla. Celá sada knih je dokonalá a pokaždé co jsem přečetla jednu knihu, chtěla jsem hned vzít další a dozvědět se víc. Naprosto ta kniha Vás dokáže pohltit a vžít se do role hrdinů. Seriál (který jsem nedávno dokoukala), který vznikl díky C. Clare, se mi velíce líbil. Jen si přečtěte celou sérii!