Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3541 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Mandy412
08.01.2022 3 z 5

Knihu jsem začala číst až po filmu a prvním dílu seriálu. Děj měl docela spád, zápletka nebyla špatná, ale Jace mi šel na nervy a být Clary, tak ho několikrát nakopnu.
S touto sérií jsem měla začít asi dřív, možná tak před 5-10lety, na další díly se nechystám.

michaella03
03.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Ve chvíli, kdy píšu tenhle komentář, jsem již u třetího dílu, proto bude můj názor možná trochu zkreslený.
Okolo této série jsem chodila dlouho, ale k jejímu přečtení mě přesvědčil až film, který jsem úplnou náhodou viděla v televizi a který mě... fascinoval. Hned druhý den jsem letěla do knihkupectví a pustila se do příběhu.
Hned na začátku mě zarazilo vypravování v er-formě, hned jsem si ale zvykla a děj ubíhal doslova sám. Jace a Clary jsem si oblíbila, nejvíc se mi však zamlouval Magnus (k zahození není určitě ani seriál, kde naprosto můžu právě Magnuse s Alekem :D). Je to čtivé, celkem nápadité a místy i napínavé. Jak jsem ale psala výše, už se mi to trochu slejvá, ale zatím hodnotím velmi kladně! Těším se, co přinesou další díly.

"... a krutou zapomnětlivostí ve stáří. Kdy se nejstarší vzpomínky vybavují s trýznivou přesností, zatímco nedávné příhody se nenávratně ztrácejí."

Charming
30.12.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Těším se, až si přečtu další pokračování o lovcích stínů.

sniciknihomolka
20.12.2021

(SPOILER) Na tuto sérii jsem se opravdu těšila. Po zhlédnutí seriálu jsem byla nadšená. Měla jsem sice celý příběh prozrazený, ale vyjímečně mi to nevadilo. Tento svět je prostě kouzelný, originální a plný tajemství. Trochu mě zarazil věk Clary, který se o pár let lišil. V knize mi přišla jako "dítě", ale v seriálu byla víc dospělá. I ostatní postavy byly výrazně mladší. Děj byl totožný, až na několik maličkostí. Stránky mizely pod prsty a já se nemohla konečného vyvrcholení. První díl můžu rozhodně doporučit :)

Gilnien
28.11.2021 4 z 5

Mělo to spád, stránka za stránkou byla zaplněná nějakou akcí, neustále se něco dělo. Na mě občas až moc, nebyl zde téměř žádný čas na odpočinek. Knihu jsem zhltla na par zátahů.

vandalindakova
05.11.2021 3 z 5

Takovou dobu mi to trvalo, než jsem se pustila do sérií od pověstné C. Clare. První díl série Nástrojů hodnotím lehce nadprůměrně.
Na jednu stranu mě totiž příběh hrozně bavil. Všechno je to napsáno dost čtivým způsobem, a mně mizely stránky pod rukama. Zajímalo mě, jak se příběh bude vyvíjet a celkově mi styl psaní autorky prostě sednul.
Na stranu druhou tu vidím spoustu vzorců, které se používají dost často. Příběh byl párkrát dost předvídatelný a někde i takový až moc kombinovaný. Možná je to proto, že tuhle sérii čtu až teď, až potom co jsem četla knihy, které vycházejí nově, když tohle bylo vydané x let zpátky, když bylo young adult fantasy obrovským boomem.
Rozhodně se ale těším, kam se příběh i autorka vyvíjí dále, protože její knihy jsou lepší a lepší, takže já budu pokračovat s chutí dál

onemikye
28.09.2021 4 z 5

Někdy trošku rozsáhlé, ale moc se mi knížka líbila.

tessie_m
15.09.2021 2 z 5

Bylo to fajn, ale první polovina knížky mě příšerně nudila, možná by mě to bavilo více, kdybych byla mladší (13-15), konec byl trochu více napínavý a zajímavý než zbytek knížky, zkusím ještě další díly a uvidím. Zatím nic moc.

Karolina90
04.09.2021 2 z 5

Nevím, jestli je to tím, že mi připadala zápletka povrchní nebo tím, že mě nezaujaly postavy (Clary mi přímo lezla na nervy, i v knize, o seriálu ani radši nemluvím), ale tohle vážně není pro mě… možná, kdyby mi bylo 13? Přitom je fantasy jeden z mých oblíbených žánrů. Začala jsem knihu číst, protože mě upoutal námět a už dlouho jsem jí měla na seznamu a dočetla jsem jen proto, že se mi kniha hodila do výzvy.

Artemis886
16.08.2021 4 z 5

O knize jsem slyšela už mnohé a tak když jsem se k ní dostala byla jsem vcelku napjatá co se z toho vyklube. A výsledek?......Už opravdu chápu proč je tahle autorka tak oblíbená a stejně tak tahle série, četla jsem to jedním dechem od začátku do konce a četla bych i dál kdyby to neskončilo. Hlavní postava byla unikátní stejně jako zápletka, která nabírala na důmyslnosti a myslím že ještě nabírat bude. Doufám že ostatní díly budou stejně tak dobré, ne-li lepší.

Nikei
13.08.2021 3 z 5

Knížka je originální a věřím, že za krátkou dobu vtáhne do děje, i když u mě se to zas tak rychle nekonalo. První díl mě moc neoslovil, pravděpodobně proto, že se jedná o young adult, ale kdyby mi bylo patnáct, určitě bych si knihu užila více.

Karina_
11.08.2021 5 z 5

Film je mým nejoblíbenějším, vrhla jsem se proto do knižní podoby a přečetla jsem ji s přehledem za jeden den.
Doporučuji

Nelíísek
07.08.2021 4 z 5

Po né moc zdařilé filmové adaptaci jsem viděla že si tuto serii vzal na parádu Netflix ale než se vrhnu do netflixového seriálu chci si nejdříve knihy přečíst.

Musím říct že jsem až sama sebe překvapila jak rychle jsem se do knihy začetla kapitola za kapitolou a ani se mi nezdálo že už jsem v půlce. Druhá polovina ale nebyla tam plynulá jak ta první a navíc ten překombinovaný konec mě tedy zrovna nenadchl.

Rozhodně kvůli konci na serii nezanevřu a jdu se vrhnout do dalšího dílu

MiraiYume
05.08.2021 5 z 5

Po dlouhé době mi do rukou padlo originální fantasy (byť staršího data) s hodně zajímavou zápletkou, skvělými dialogy a hlavně opravdu umně napsané. Žádné milionkrát omílané fráze, žádné na každé druhé straně opakovaní slov. Zkrátka od začátku do konce mě autorka dokázala zaujmout a zabavit. To se mi už nějakou dobu nestalo. Ráda se pustím do dalších dílů. Znám seriál, ale to byla taková chujovina, že se na to koukat nedalo. Kniha je úplně někde jinde a stojí za to si ji přečíst. Snad kvalitativně příběh neklesne. Našlápnuto má parádně.

ZapisnikTerky
17.07.2021 4 z 5

Neotřelý a v té době dost originální počin. Tahle autorka prostě umí. Víc v mojí recenzi.

evineckY
16.07.2021 4 z 5

Knihu jsem četla před roky a vzpomněla jsem si na ní po shlédnutí filmu. Je to sice pro mladší čtenáře, ale více se mi líbila kniha, než seriál.

knihomolkaMist
10.07.2021 5 z 5

Asi před rokem jsem viděla seriál a když jsem knížku uviděla v knihovně, nemohla jsem odolat.
A moc se mi to líbilo! Jace miluju a Alec je prostě skvělý!
Neskutečně dobře se mi to četlo a už se těším na další díl :)

LaInSe
03.07.2021 4 z 5

Kniha byla čtivá, svět byl zajímavý. Ovšem jako slabost vnímám dialogy mezi postavami, někdy mi přišly strašně povrchní a přiblblé a přišlo mi, že hlavně v první polovině knihy mluvila každá postava stejně, bylo pro mě těžké jednotlivé postavy odlišit. V první polovině knihy jsem vůbec měla problém si někoho oblíbit, postavy mi přišly docela ploché a opravdové začtení do knihy mi chvíli trvalo. Od druhé poloviny se ale vše zlepšilo, našla jsem si hned několik oblíbenců a děj dostal nějakou hloubku (jak jen je u YA fantasy možné). Ale vzhledem k tomu, že je to první díl série, chápu, že rozjezd může být pomalejší. Rozhodně pokračuji ve čtení.

Sharrymt
17.06.2021 3 z 5

Asi jsem od této série chtěla víc, nadchnula mě světem, ale bohužel to není nic moc velkolepého. Young adult knihy moc nemusím a tato patří k těm lepším, ale rozhodně ne k těm nejlepším. Pro fanoušky tohoto žánru můžu doporučit, já bohužel asi čekala míň toho young adult.

chodícírohožka
31.05.2021 5 z 5

Nástrojům smrti jsem se dlouho vyhýbala (a po shlédnutí filmu mě tento příběh lákal ještě míň)... Ale po přečtení Rudých svitků jsem se rozhodla dát jim šanci - a jsem příjemně překvapená. Svět plný bytostí, které mi předtím připadaly hrozně dětinské, mě docela očaroval, postavy, které se mi ve filmu nelíbily, se ukázaly jako docela fajn, a ani příběh mi nepřipadal zas tak uhozený. V krátkosti - kniha je čtivá, vtipná a určitě hodna přečtení. Doufám, že to samé budu moct říct i o dalších dílech.