Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3541 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

luckykniznisvet
08.11.2022 2 z 5

Knížku jsem četla již dvakrát, po prvním se mi příběh líbil o trochu více. Nevím čím to je, možná i tím, že jsem na čtení neměla moc času a pořádně se nemohla začíst.
Ale bohužel tentokrát mi ani jedna z postav úplně nepřirostla k srdci, děj mi přišel nudný a zdlouhavý a až ke konci se začalo opravdu něco dít. Na druhou stránku je knížka psaná čtivě, takže se čte velice snadno.

mina_harker
12.10.2022 2 z 5

Co na to říct. Dějová linka by nebyla tak špatná, ale chování postav bylo dost nelogické a v každé druhé scéně se někdo pubertálně vztekal. Pokračování už číst nebudu.

adabraz
01.10.2022 4 z 5

Město z kostí mám opravdu moc ráda. Jace a Clary mají úžasný příběh a jako fantasy je skvěle vymyšlená. Dost originální děj a zápletky.

E.T.007
27.09.2022 4 z 5

Zaujímavý fantasy príbeh. Nevyrazil mi dych svojou originalitou ani dejom celkovo, ale na spríjemnenie večerov je to fajn kniha.

MollyCornelia
14.09.2022 5 z 5

5*/5*
Kandidát na nejlepší knihu roku!
Jsem z Města z kostí absolutně nadšená. Už jsem od Cassandry četla trilogii Pekelné stroje (Mech. anděl, Mech. princ, Mech. princezna) a ta byla moc fajn, 4* - 4,5*. Ale tohle za mě bylo o hodně lepší.
Přestože se jedná o autorčinu prvotinu, děj je dost promyšlený. Nastalo několik pro mě wow zvratů, které jsem neodhadla. Oblíbila jsem si hlavní postavu Clary - i když není dokonalá, připomíná mi mě samotnou.
Postavy obecně za mě byly zajímavé. Děj nápaditý a opravdu neskutečně zábavný. A právě díky již přečtené trilogii Pekelné stroje jsem si stihla svět lovců stínů zamilovat, takže mě kniha uchvátila ještě více.
Jediné, co bych autorce vytkla, je taková drobnost - Clary je 15 a většinu děje je někde v tahu mimo domov a vypořádává se s nadpřirozenem. Já bych se na jejím místě hroutila vyčerpáním už tak, ale ona klidně zvládne být vzhůru 24 hodin v kuse a není nijak zvlášť unavená. To mi přišlo trochu divné, ta nepřiměřená míra její únavy.
Doporučuji čtenářům fantasy cca od 13 let.

jaja1989
20.08.2022 odpad!

Kravina

zuzule787
19.08.2022 2 z 5

Čtení této knížky mi dalo docela zabrat. Nedokázala jsem se začíst, hlavní hrdinka mě štvala, ale na druhou stranu jsem se asi od půlky knihy do příběhu začetla a když v ději začala převládat akce nad rádoby vtipnými hláškami Jace a Clary, když se začalo trochu "objasňovat" pozadí příběhu, řekla jsem si, že to vlastně docela šlo a ještě se do dalšího dílu pustím a uvidíme..

Nieroccoon
02.08.2022 1 z 5

Tak to byl porod. Problém přečíst dokonce. Měla jsem strašný problém s dialogy, autorka psala jako by jí bylo deset. Jo a myslím si, že kdyby autorka byla jen z poloviny tak vtipná, jak si myslí, že je, byla by pořád ještě dvakrát vtipnější než je doopravdy. Děsím se, že tohle čtou malé holky. Chyby v knize typo vítr mu čuchal vlasy. Aspoň tyhle občas vtipné chyby bylo něco zajímavého na knize... Nevím jestli míchání všech fantasy prvků(víly, upíři, čarodějové, démoni, vlkodlaci...), co autorka našla je úplně vhodný způsob, jak psát knihy.ale udělejte si názor sami.

DK197
23.06.2022 3 z 5

E-KNIHA: Nápad přečíst si tuhle sérii se zrodil po shlédnutí seriálu. Přestože jsem k první sérii přistupovala celkem vlažně, docela si mě seriál získal a nějak se mi od něj po skončení nechtělo odcházet. Tudíž knížky byl logický krok. Jenže po začtení na mě dýchla odlišná atmosféra od seriálu, která je nejspíš ryze subjektivní, takže nemá moc smysl se tím zabývat. Mnohem víc to ale křičelo teen literatura než seriál - alespoň na mě. A úplně mi to nesedlo. Navíc se mi tedy znovu potvrdilo, že u většiny případů nerada čtu něco, u čeho znám dopředu děj, protože mě to tolik nebaví a zároveň nejsem schopná objektivně posoudit, jestli je to dostatečně napínavé, záhadné a tak něco, když já už dopředu vím, co se stane... A přesně to byl důvod, proč mě první díl téhle série tolik neoslovil. Navíc mi oproti seriálu přišla knížka méně zajímavá a byla spíše vysvětlující. Takový úvodník do tohoto světa. Na druhou stranu se zde staly věci, které jsem nečekala, a to příjemné bylo. Jestli se na něco při pokračování četby těším, tak je to právě odhalování rozdílů mezi knihou a seriálem. Obecně tuším, že budu mít nakonec seriálové zpracování raději než knižní předlohu, ale kdo ví...

Kate3003
07.06.2022 4 z 5

Kniha je čtivá jako ostatně vše co jsem zatím od Cassandry četla. Clary a Jace dokážou lézt neuvěřitelně na nervy, ale to asi mají v genech (kdo četl i jiné série mě jistě pochopí) přesto je a celý jejich příběh mám ráda. U knihy se rozhodně nebudete nudit, protože je dost akční a stránky ubíhají rychle pod rukama. Svět který je zde vytvořen je hezky propracovaný a jednotlivé postavy prochází určitým vývojem což mě na knize baví. Snažila jsem se hodnotit objektivně a přestože Lovce stínů zbožňuji tak nemůžu dát 5/5, ale přesto bych knihu doporučila úplně všem.

mskamila
26.05.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila byla čtivá a zábavná. Trochu mě mrzí ze jsem první viděla seriál protože jsem díky tomu věděla spoustu věci které by mě v knize určitě dost překvapili. Ale jiná byla kniha chová a i tak zajímavá některé věci jsou odlišné od seriálu což je supr a jsem zvědavá jak se ke některým situacím dostaneme vzhledem k tomu ze v seriálu to bylo trochu jinak ( viz. Simon ) kdo ví pochopí =D.

Kaila146
22.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Ze začátku mě to vůbec nebavilo. Clary mi přišla taková nijaká, jediná dobrá postava byl SImon. ALe zhruba od půlky jsem začala mít ráda všechny a taky se to pořádně rozjelo. Konečně.
Ale ten konec mi přišel uspěchaný a já si říkala jen: wtf?
Nevěřím tomu, že je Jace Claryin bratr. Ty náznaky jsou už teď očividné.
Ale uvidíme...

georginaa
29.04.2022 4 z 5

Musím říct, že tento druh knih moc nečtu. Dcera mě pak přesvědčila a nelituju toho. I když jsem o něco dříve narozená a knihy pro mládež moc nečtu, tato se mi nakonec moc líbila. Bylo to neotřelé, postavy zajímavé a postupně odhalující tajemství bylo překvapivé. Stále více a více mě to pohlcuje a už se chystám na další díl.

joscer
09.04.2022 3 z 5

Na doporučení kamarádky jsem si knihu přečetla. Bohužel musím uznat, že jsem od ní čekala o trochu více.
Nad některými pasážemi jsem musela kroutit hlavou a připadaly mi hloupé. Nicméně musím zároveň vystihnout čtivost, která vás vtáhne do knihy. Zároveň děj ubíhá rychle od samého začátku takže se nemusíte bát zdlouhavého vyčkávání.
Nepočítejte však, že je tato kniha tou skvělou fantazy, která by vám vyrážela dech či vás nutila hlouběji přemýšlet nad dějem. Je to spíše oddychovka.
Určitě si ale přečtu další díl a budu doufat, že mě třeba příjemně překvapí.

Marthas
18.03.2022 3 z 5

První díl série, před námi předestírá "nový" svět, ve kterém se musíme začít orientovat, nějakou dobu si na něj zvykat. Co se mi na knize líbilo, byl sarkasmus, a až břitký humor, který skoro odkapával z každé stránky, ucházející překlad a existující korektura. Přiznejme si, ale že to bylo dost kruté a mezi hlavní mínusy knihy patří i jakoby násilně vecpaný instantní hatelove, jakoby se autorka nemohla rozhodnout, jak má ty vztahy uchopit, a i nekonzistentnost tempa vyprávění tak, že jsem si chvílemi říkala, že s tím třísknu a průhlednost zápletky. Tuhle jste si pomysleli, to by mohlo mít takový a takový důvod a skoro byste se mohli vsadit, že jste se trefili. Zatím opravdu průhledné, ale dalšímu dílu rozhodně dám šanci. I kdyby třeba jen proto, že konec se vyvedl lépe a lehce mne navnadil. Slyšela jsem, že se série časem zlepšuje (myšleno prvotní hexalogie). Takže časem.-)
Ps: Ještě štěstí, že Mladá fronta nevydávala celou sérii, ta její představa obálky je fakt hnusná. Pravda, ale je, že hardback by zase měl vydržet horší zacházení.

SněžnáSova
06.03.2022 1 z 5

Ach jo ,Tak tohle mě zklamalo! Protože jsem viděla seriál i film ,očekávala jsem velmi dobrou knihu ale tohle mě tak moc nebavilo. Clary mi přišla dětinská, nerozvážná a jako hlavní postava mi vůbec nesedla .Jace je prostě arogantní blonďák a o ději jsem věděla. Možná jeto jen otázka osobního vkusu nebo spoilerů v seriálu ale tuhle knihu jsem nedovedla dočíst .Přece jen věřím že kniha má své čtenáře a dokáže zaujmout.

Fallenyard
06.03.2022 4 z 5

Super. Od Cassie Clare jsem dřív přečetla mechanickou trilogii a ta mě naprosto rozbila, takže jsem jen doufala, že budou Nástroje smrti aspoň stejně dobré. Je to jiné, ale stejně jako v Pekelných strojích autorka dokáže báječně vytvořit zajímavé postavy, budovat jejich vztahy mnohdy brilantními dialogy a přestože kniha neskončila, jak jsem si přála, jsem velmi zvědavá na další díl!

kalache
20.02.2022 3 z 5

...asi jsem na to už starej ...

leleia
31.01.2022 4 z 5

Jedna má kamarádka mě neustále nutila, abych si Město z kostí přečetla. Úspěšně jsem se tomu až do teď vyhýbala - film na mě dojem neudělal a z toho přihlouplého seriálového zpracování jsem viděla jen první díl. Nakonec jsem si řekla: proč ne? Byla jsem příjemně překvapena. Není to žádná top geniální fantasy, ale rozhodně stojí za přečtení. Příjemné ukrácení dlouhého zimního odpoledne.

Katri
20.01.2022 4 z 5

O díle jsem měla povědomí už dlouho, znala jsem jej ale pouze jako film. A jelikož se mi docela líbil, sáhla jsem po letech i po knížkách. Hned na úvod jsem byla vyvedena z míry charakterem Clary, která se narozdíl od filmové verze chovala jako typická puberťačka, s níž "třískají hormony." Sice je to vzhledem k jejímu věku adekvátní, ale na základě filmové verze - ačkoli vím, že z toho nemůžu vycházet, když film natočili podle knižní předlohy - jsem čekala hrdinku méně rozjitřené povahy. Stejně tak jsem to pociťovala i u Jace - měla jsem už jistou představu o chlapci s nepříliš růžovými vzpomínkami, který v sobě stále nosí šrámy z minulosti a drží si od ostatních určitý odstup. Knižní Jace byl však k tomu všemu ještě ... řekněme dost nadutý, což mě nejednou nadzvedlo ze židle.
Výtku bych měla i k překladu, neboť mi připadá poněkud divné přeložit některá jména do češtiny a jiná nechat v původním znění. Zde bych rozhodně nepočešťovala, konkrétně pak hlavně jméno Valentýn. Mezi všemi cizími jmény to působilo jako pěst na oko.
Ke stylu, jímž je kniha napsána, bych ráda podotkla, že se stránky obracely téměř samy. Vůbec se mi nechtělo knížku odložit, a to i přesto, že jsem víceméně věděla, jak první díl dopadne. Na jeden zátah jsem přečetla zhruba třetinu knížky, takže jsem ji dočetla opravdu za chvilku. A především jsem si čtení opravdu užila.
Ačkoliv si uvědomuji, že u této série už asi nejsem úplně cílová skupina, rozhodně se těším na další díly. Po delší čtecí krizi mě právě tento příběh vrátil zpátky "do sedla" a připomněl mi, proč tolik miluju fantasy. :)