Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3539 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Původní česká obálka byla hrůzostrašná. Díky bohu za novou edici s novým obalem. Vypadá to jako zajímavé průměrné fantasy pro náctileté. Některé věci se mi zdáli nedomyšlené.

minimonisek
04.05.2015 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, viděla jsem i film a ten se mi líbil víc. V knize mě chybí napětí mezi Clary a Jacem. Celý děj mi příjde v jedné rovině, žádné moc velké výkyvy, což je škoda.

moonchild
02.05.2015 5 z 5

Musím se přiznat,první jsem viděla film a pak četla knihu.Kniha se mi líbí mnohem mnohem více,protože ve filmu není obsažená celá kniha a není tolik poutavý.Kdyby to šlo dám knize 10 hvězdiček

Lumine
02.05.2015 4 z 5

Skvělé.
Mé hodnocení je spíš 4,5, ale tak známkovat nemůžu. Knížka se mi doopravdy líbila, jen tomu chybělo cosi... možná je to jen můj dojem.
Hlavní hrdinka je skvělá, sympatická a mírně sarkastická takže hvězdička za ni. *
Zvraty v příběhu jsou doopravdy zvraty. Zatočí příběhem o 360 stupňů. *
Zápletka je mooc pěkná. *
A ten svět. Svět nám skrytý jsem si moc užila. Doopravdy krásně vykreslený svět magických stvoření. *

Petra85
22.04.2015 5 z 5

Davino , uplne jsi mi sebrala slova, me se film libil.. ale popravde nejak ten film nemuzu spojit s knihou. je mi lito,ze jsem ho videla driv, nez cetla knihu..knizka je v tomto pripade uplne jiny level nez film .. a samozrejmne uzasna:-)

Davina
21.04.2015 4 z 5

Rovnou se přiznám, nejdřív jsem viděla film (protože o knížce jsem prostě neměla ani páru). Samozřejmě se mi film líbil, ale pak jsem jednoho krásného dne šla do knihovny a viděla ji tam. Vzala jsem si ji domu a byla strašně nadšená. Skoro jsem brečela, když jsem ji dočetla. Padla tedy jednoduchá otázka: Jak se mi sakra mohl líbit film?
Ve filmu není obsažena ani 1/10 (jak smutné). Každopádně díky Cassandře Clare a jejímu Městu z kostí jsem se vrátila ke knihám, za což děkuji. Rozhodně doporučuji, je to originální a rozhodně se nebudete nudit.

1eliska1
07.04.2015 5 z 5

Nevím, proč většina lidí všude píše, že je kniha zklamala, mě třeba naopak zklamal film. Tolik detailů, které vůbec nebyly zvírazněné a mně osobně tam chyběly. Knihu můžu jenom doporučit, je jedna z mála, které jsem si oblíbila, už se těším, až budu číst i ostatní díly.

Petra Ďat
25.03.2015 4 z 5

Kniha se mi libila, akorat moc nerozumim proč se to jmenuje město z kostí , když se v tomto městě odehrava jedna kratka scéna z celé knihy.

Misha11
21.03.2015 5 z 5

Krásná knížka, plná sarkasmu a humoru.
Je vcelku jiná, než většina knížek podobného žánru, které jsem četla. Propracované postavy, děj nikde nevázne, stále se něco děje, plná vtipných hlášek a napětí. O filmu jsem věděla, ale když jsem na něho koukala poprvé, vypnula jsem ho asi po dvaceti minutách - nebavil mě. Po přečtení knihy jsem ho viděla celý, takový zázrak to nebyl - čekala jsem víc. Určitě nebyl nejhorší - po dočtení jsem už chápala, o co jde. Chystám se na další díl a moc se na něj těším. Určitě můžu doporučit! :)

Kasei2
16.03.2015 5 z 5

baví mě to)

Pavlina.13
11.03.2015 4 z 5

Na 5 hvězdiček to úplně nebylo, ale musím uznat, že je to skvělá a velmi chytlavá kniha. Nejvíce se mi líbil způsob, jak postavy mluvili. Jejich humor a sarkasmus je opravdu skvěle vystižen. Někdy jsem se prostě musela smát a nešlo to zastavit, i když jsem zrovna seděla uprostřed přednášky, bylo mi to jedno. Rozhodně stojí za to si jí přečíst

Shinju
08.03.2015 5 z 5

Knížka je moc hezká. Líbila se mi stejně jako film.

Klaris 99
27.02.2015 4 z 5

Kniha super, film strašný. Kniha oplývá humorem, film je jedna ve trapárna, ale je to možná proto, že nebyl stejný jako kniha, a to mě ,,zaskočilo´´.

sofinka4264
26.02.2015 5 z 5

Dokonalá kniha. Fakt že jo. Film asi nebyl tak dobrej, ale nejhorší taky nebyl... Jace je prostě jednička :D Někdy jsem úplně umírala smíchy. Ani nevim proč... Některý věci ani nebyly tak vtipný, ale stejně :D Simon byl taky super. Těšim na další díl. Jde se číst.

fay_of_fire
24.02.2015 5 z 5

Knížka byla úžasná, přečetla jsem jí jedním dechem - taky jsem na to měla čas, když jsem byla nemocná. Ke knížce mě dovedl film, ale podívám-li se zpět na film, tak ten je oproti knížce děsný.

HoneyMM
08.02.2015 4 z 5

Knížka mě bavila a těším se na další díl...

minamisulemisa
01.02.2015

cassandra clare je úžasný spisovatel. Její propojenost a propracovanost knih je až neskutečná, některé spojenosti jsem objevila až po druhém předčtením. K tomuto názoru jsem dospěla až poté co jsem přečetla pekelné stroje a vrátila jsem se k dočtení nástrojů smrti jelikož mě pátý díl odradil,protože ve mnoha knihách co jsem četla bylo ,,vymývání mozků ztrácení postav atd..'' (např. the hunger games,divergence či upířích deníků) U mě získala na oblibě tím že byly její knížky tak jiné a tím že se čtenář do ní byl schopen úplně ponořit do knížky a vcítit do každé postavy knížky

Mandie
01.02.2015 5 z 5

4.5/5
Páni! Tak dlouho jsem se této sérii vyhýbala, i přesto, že mi ji všichni doporučovali. To byla ale hodně velká chyba!
Nevím proč, ale z nějakého důvodu jsem si myslela, že mi tahle série nesedne. Ale myslím, že jsem teď nová fanynka. Příběh mě naprosto uchvátil. Nonstop akce, vůbec jsem se nenudila. Skvělé, nevypočitatelné postavy a úžasně vykreslené prostředí New Yorku i jeho temných zákoutí. Ukrytá tajemství a nová podezření se objevovala v průběhu celé knihy. Ke konci knihy se objevil nečekaný a šokující zvrat, který vás jednoduše nutí k přečtení další knihy. Už se nemůžu dočkat Města z popela a dalších příběhů ze světa Lovců stínů, které s sebou přinese!
Moc doporučuji!!!
P.S. půl hvězdičky strhuji jenom proto, že některé chvilky v průběhu boje se mi zdály trochu nesmyslné a dost nepravděpodobné, a také proto, že jisté záležitosti jsem příliš nepochopila, to bude ale určitě vysvětleno v dalších dílech. :)

terrih.dreamer
20.01.2015 2 z 5

Podle recenzí, které jsem si na internetu přečetla jsem si tuto knihu chtěla ihned koupit. Jsem ale ráda, že jsem to neudělala. Řekla jsem si, že si knížku nejdříve pro jistotu půjčím od kamarádky. A nedočetla jsem. Jako první jsem viděla film a to nejspíše byla chyba. Kniha se mi sice prvních pár kapitol líbila, ale přibližně v polovině mě přestala bavit. Nevím, nejspíše jsem od ní očekávala příliš, nebo jsem z takových knížek už asi vyrostla.

GeorgieOlah
19.01.2015 3 z 5

Je to už docela dlouho co jsem tu knížku četla a zpátky mě k ní pak přivedl film :D pravda knížka není tak akční jako film ale určitě stojí za přečtení :) já rozhodně postupně dočtu zbytek série