Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3541 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Dela90
29.12.2020 5 z 5

Na knížku jsem narazila díky seriálu. Ale musím říct, že kniha se mi zdála lepší, jak seriál. Do lovců stínů jsem se zamilovala. Ideálně napínavý příběh na pár večerů. Těším se na další díl.

Alnima
06.11.2020 3 z 5

Uznávaná série, ale mě moc neuchvátila. Dle recenzí jsem čekala více. Možná prostě jen pro mladší čtenáře.

preny
30.10.2020 5 z 5

Tak jsem se pustila opět do nástrojů smrti a musím říct, to je jízda. Tento díl jsem zhltla během pár dní, a to při chození do práce a péče o synka není zrovna jednoduchá věc, ale po chvílích volna jsem hltala stránku za stránkou. Miluju Clary, to jak dokáže Jace usadit a neslintat kvůli němu jako většina "lidí" kolem něj a Jace za jeho drzost a sarkasmus. Luka, ten je prostě skvělý, věrný, milující a navíc vůdce smečky. Takže hurá na druhý díl.

EleanorJane
27.10.2020 4 z 5

Miluju knihy, které se vztahují k andělům apod. A s touto knihou přišla velká láska. Zcela jsem díky ní propadla celé sérii. Četlo se to úplně samo.

JessieM25
26.10.2020 4 z 5

Před pár dny jsem náhodou narazila na film, následoval seriál a nakonec knížka. Abych pravdu řekla, nejlépe zpracovaný byl podle mě seriál. Nějak jsem se do knihy nedokázala pořádně začít. Přesto však chci přečíst celou sérii. Už jen proto, že doufám, že v knihách bude mnohem lepší konec než v seriálu.

loty13
14.10.2020 5 z 5

Vyděla jsem film a kousek seriálu a knížka je prostě lepší.!

HoneyH
11.10.2020 5 z 5

Celá série mě pohltila a nechtěla mě vůbec pustit ze svých spárů. Četla jsem ji celkem dvakrát. Clary a Jace jsou supr dvojka, ale srdcovka je Alec a Magnus (protože Magnus je prostě boží).

LittleAvocado
06.10.2020 5 z 5

Po asi pěti letech od shlédnutí filmu jsem se dokopala si přečíst knihu. Celou tu dobu jsem to měla samozřejmě v plánu, protože mě film zaujal. Ale hned po tom, co kamarádka donesla do školy tuto knihu s tím překrásným lesklým obalem, jsem nemohla odolat. Knihu jsem přečetla velmi rychle a nemohla jsem se dočkat, až mi přijde pokračování. Kniha se zatím stala mojí nejoblíbenější ze všech, co jsem zatím přečetla.
11/10 Avokád doporučuje :)

Monns
01.10.2020 4 z 5

Když odhlédnu od toho, že cílová skupina byla mladší, než jsem já a některé věci byly dětské, tak se to četlo zlehka, děj mě bavil a hlavní postavy byly sympatické.

heyitsronnie
16.09.2020 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala poté, co jsem shlédla film (už někdy v roce 2013) a seriál (v posledních týdnech). Je to poprvé, co se mi do rukou dostala kniha, kterou jsem viděla nejdříve nejen zfilmovanou, ale dokonce i převedenou do seriálu. Kniha je rozhodně lepší než film z roku 2013, o tom žádná. Se seriálem si však netroufám srovnávat, protože Shadowhunters je moje guilty pleasure, hlavně Malec v podání Matta a Harryho. Kvůli tomu všemu jsem tak nějak věděla, do čeho jdu. Četlo se mi to strašně jednoduše. Dostalo se mi mnohem více vysvětlení, než u filmu a seriálu dohromady. Myslím si, že přelouskat tuhle sérii (a možná i pár dalších děl ze světa stínů) mi nebude dělat sebemenší problém.

janaky
13.09.2020 5 z 5

Musím povedať, že kniha sa mi dostala do rúk až po videní filmu. Bohužiaľ musím zase raz napísať (povedať), že kniha je lepšia ako film. Veľa pasáží z filmu nemá vôbec nič spoločné s knihou. Kniha sa čítala veľmi ľahko. Konečne bol preklad bez chýb a nechýbala ani jedna stránka.
Príbeh je pútavý a ťažko sa od neho odtrhnúť. V tejto knihe je spojených viacero "svetov" a páči sa mi poňatie autorky všetci proti všetkým a hľadanie spojencov vo vopred naplánovanej bitke. Som zvedavá na ďalšie pokračovanie. (a nemyslím filmové)

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Další young adult a za mě dobrý :-) a zase musím říct, že jsem to četla už v době vydání kdy se rozjížděli upíři, démoni,andělé, čarodějky atd...a byla jsem unesená, strašně mě bavila Clary , celá ta jejich parta a jak se učila kreslit:-). Všechno bylo dobře promyšlené, nechyběla láska, napětí a přátelství. Skvělá série.

lena.o.knihach
03.09.2020 4 z 5

Konečně jsem se pustila do tvorby Cassandry Clare. Doopravdy jsem si už připadala jako ten úplně poslední člověk na světě, který ještě nečetl Nástroje smrti a další její série. A zatímco tohle píšu, mám už dávno rozečtené Město z popela.

Jsem strašně moc ráda, že mi styl Cassandry sedl, protože mi celý příběh neskutečně rychle utekl. A možná tak letos ještě tuto sérii přečíst stihnu, což by bylo skvělý, protože jsem to měla jako jeden z letošních čtecích cílů.

Co se týče příběhu samotného, tak mě nic moc nepřekvapilo. Viděla jsem film, tak jsem nějak věděla, jak to tam vše funguje a co bych měla čekat.

Ale bavilo mě to a s chutí jsem se pustila do dalšího dílu, což je důležitý.

Dadulina
26.08.2020 4 z 5

Moc povedené young adult fantasy.
Trochu obehraný syžet nevědoucí hlavní hrdinky, ale to neubírá knize na čtivosti a nutnosti si přečíst další díl.

tynka65
21.08.2020 3 z 5

Tak já nevím, nejdříve jsem na Netflixu viděla seriál a ten mě uchvátil. Vůbec jsem se od něj nemohla odtrhnout, ale u knížky jsem ten pocit neměla. Hodně mě zklamala ta romantická linka, tak uvidím jak to bude v dalších dílech...

Julia284
31.07.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila díky filmu. Za což jsem byla velmi ráda, protože mě celá série velmi pohltila svou čtivostí a originalitou. Od Cassandry Clare si určitě přečtu i jiné série.

Majka1979
19.07.2020 5 z 5

Tak hneď prvá časť ma dostala,, hoci som sa zdráhala, lebo som si povedala, že 6 kníh a hrubých kníh, no som nadšená a rada, že som sa to odhodlala čítať, nevedela som prestať, napínavé, prekvapivé momenty, za mňa skvelý začiatok série a už teraz sa neskutočne teším na pokračovanie :)

karimatka1
13.07.2020 3 z 5

oddychovka, trošku připomíná Twilling ságu

Marbla2004
13.07.2020 5 z 5

Hrozně pěkný promyšlený svět. Clare píše velmi poutavě. Postavy se budou ještě určitě vyvíjet, zatím jsou takový spíš sympatický, ale žádná sláva úplně. Jinak ten konec se mi moc nelíbil. Připadá mi to postavený na hlavu.

simm7550
09.07.2020 5 z 5