Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3541 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

tessiesulcova
01.05.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem měla rozečtenou asi 3x, více let po sobě a konečně jsem jí dočetla. Musím se přiznat, že jsem nejdříve viděla film a po té seriál, což mi vůbec nevadí. Ráda si přečtu všechny díly, ale jsem ráda, že je nemám v knihovničce. Jsou pouze ve čtečce.

Knihu hodnotím kladně, i přes ty mé pauzy. Doporučuji, skvělé Fantasy a Young adult! Všechny nadpřirozené bytosti v jednom příběhu + andělé..pecka :). Knihy s anděli, mě hodně zajímá!
Hodnotím knihu za 4 z 5.

masavole
30.04.2021 5 z 5

Fantasy, která vás umí doopravdy překvapit. Knížka je plná akce a nečekaných zvratů. Pořád mi v hlavě z ní citát z Rudé královny: „Každý může zradit“, který se v této serii opravdu uplatnuje. Zamilovala jsem si všechny hlavní hrdiny a knižní svět, který je opravdu pestrý. Styl autorky mi naprosto vyhovoval a knížka se mi sama četla.

Soavasara22
27.04.2021 5 z 5

Moc pěkné a zajímavé.

Yevve
26.04.2021 5 z 5

Jedna z mích nejoblíbenějších knih. Teď jsem ji četla podruhé, ale pokud se něco změnilo, tak jen to, že ji mám ještě raději.

Adél784
25.04.2021 5 z 5

Takhle si představuji skvělou fantasy, je originální, nepředvídatelná a také čtivě napsaná.

Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, i když Clary mě občas svým chováním štvala, ale jelikož jí je v tomto dílu jen patnáct let, tak doufám, že se její chování zlepší.
Má nejoblíbenější postava je rozhodně Jace - sympatický, upovídaný, vtipný, lehce ironický a většinou má odpověď prostě na všechno:)

Pokud si chcete přečíst fantasy, kde jsou démoni, upíři, víly, vlkodlaci, zombie a čarodějové, tak sérii Nástroje smrti mohu rozhodně doporučit. Další plus je to, že je zfilmovaná:)
4,5/5

Nelajza
18.04.2021 5 z 5

Moje jedna z prvních knižních sérii, které jsem si zamilovala. První díl této série je pro spousty lidí takový nudnější, ale pro mne ne. Měla jsem to přečtené ani ne za dva dny a naprosto jsem si to zamilovala. Moc se mi líbil svět, postavy i zápletka. Nejprve jsem viděla film, který není tak dobře natočený, ale já z něho byla i tak unešená.
(ve filmu jsem se zamilovala do Jamie Campbell Bower= Jace hlavní postava)

BOOKgirl740
17.04.2021 5 z 5

Podle mě je to skvělá kniha ale já jsem ji nedočetla z toho důvodu že mě nezajímalo co se stane v další kapitole a četla jsem ji jen z donucení. Zatím ale co jsem z knihy četla tak příběh fakt pecka, takže jinak doporučuji : -)

Cherry1824
10.04.2021 4 z 5

Bohužel jsem se nepřekousala až na konec celé série. Ale první díl jsem přečetla a líbil se mi. Není to vyloženě můj šálek kávy, nevím, co přesně mi na knize vadí. Ale to vůbec nevadí. Kniha je zpracována originálním způsobem.
YA je typická pro romantickou zápletku, která je zde vytvořena celkem s pevným základem, co se týče zvratů a příběhu samotného. Hlavní hrdina mi sice sympatický není (ten jeho bad boy styl mu prostě nevěřím), ale Clary je sympaťanda.
Jde vidět, že je příběh promyšlený a že nad ním Clarová strávila déle než jednu hodinu.
Obálky jsou povedené, za což palec nahoru.
Rozhodně stojí za přečtení (i třeba pouze první díl).

jinbr
30.03.2021 5 z 5

Dovolím si zde zhodnotit celou sérii, protože se určitě mnoho lidí rozmýšlí u prvního dílu, zda se do toho dát či ne.
Upírské fantasy mám ráda, proto jsem se do této série pustila. Navíc vědomí, že to bylo i zfilmované, mě přesvědčovalo, že by to mohlo stát za to. Upřímně musím říci, že i přes některé výhrady tato sága za to stojí. Pro mě by tam mohlo být méně té stříkající krve, ale chápu, že jinak by to možná nepřitáhlo tolik čtenářů.
Příběh o dívce, která si do svých 16 myslela, že je vlastně úplně normální. Její prozření nepřichází až tak moc pomalu, je vlastně hozena do víru událostí a nadpřirozených bytostí. Zmítá se ve vlastních pocitech jako každá šestnáctka, musí díky okolnostem rychle dospět a bojuje s tím, jak může. Dějová linka Simona je opravdu velmi zajímavá a pěkná, i on se stává tak trochu nechtěně jedním z hlavních hrdinů. Ne všichni aktéři se dožijí konce ságy, ale to by bylo asi opravdu ne zcela uvěřitelné. Konec se rozhodně odklání od zfilmované verze (měla jsem doma spojlery v osobě mojí dcery, která je viděla). Takže i když celý příběh končí pro většinu postav dobře, pořád jich zůstává dost, kteří se ho buď nedožijí, nebo jejichž osud měl velmi hořkou příchuť.
Nicméně autorka nám zde předložila několik sociálních a společenských dilemat - že trest nesmí být příliš přísný nebo likvidační, protože se to nakonec zase obrátí proti vítězi (konec 1. světové války je naší skutečnou zkušeností). Že je velmi těžké hledat rovnováhu mezi obětí pro vyšší dobro a osobním zájmem, že ztráty mohou být někdy velmi bolestné. Že jedna z věcí, která nás dělá tím, kým jsme, je naše minulost a naše vzpomínky. Že ztráta našich vzpomínek nám může přijít i horší než smrt sama.

Vjeerus
22.03.2021 5 z 5

Nejspíš moje nová láska ve světě fantasy. Narazila jsem nejprve na seriál, který mě naprosto nadchl, pak jsem shlédla i film, ten mě až tak moc nezaujal (i když je ve výsledku přesnější vzhledem k příběhu v knize) a až nakonec jsem se dostala ke knihám.
První díl se četl neskutečně dobře, byl napínavý a styl psaní mi sednul. Clary mě úplně nenadchla, prostě jsem v ní viděla rozmazleného spratka. Ale může být i chyba u mě, už přeci jen nejsem úplná cílová skupina.

Awča
18.03.2021 3 z 5

Zajímavý námět, Lovci stínů, runy a démoni, vše v New Yorku, kdy se světy tak nějak prolínají. Bavily mě hlášky, hlavně Simon mi přišel velmi vtipný a přála bych mu větší roli. Zpracování bylo místy trošku kostrbaté, a závěrečný souboj mohl mít více akce a méně slov, ale i tak prima čtení.

kantorovak
14.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Svět lovců stínů je mi znám už jedenáct let. Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy jsem v knihovně narazila na tuhle knížku (ještě tu úplně první co vydala MF). Hned na první stránce jsem byla vtažena do světa plného nebezpečí, napětí, lásky, zla a dobra u kterých není jasně zřetelná hranice. Musím smeknout před Cassie - má naprosto bezchybně propracovanou knihu, celou dějovou linii - každé slovo doslova hltáte, nemůžete se odtrhnout a jen čekáte, co nového se objeví na další straně. Čím jsem byla naprosto uchvácena byla ona dějová linie CoB (ale celkově i propojením TMI a TID). Každou chvíli nějaký napínavý konflikt, akce, která Vás nenechá vydechnout. Ať se jedná o moment, kdy Clary doběhne domů a najde tam zkázonoše, je na párty u Magnuse, nebo závěrečný souboj u Renwicka. Vše Vás neustále drží v pozoru. Po dočtení Vám některé rozhovory jistě zůstanou v paměti (Simon s Clary a Jacem za Lukovým domem, kdy Clary Simona seznamuje se světem stínů, Jaceova poznámka o gumových kachničkách (celý Will), ..). Co ještě stojí za zmínění jsou pravidla, která Cassie tak mistrně boří (Nefilim, Alec + Magnus, Tessa, Jem, menší výlety do jiných dimenzí, Simon - ti co mají přečteno, tak jistě tuší co přesně mám na mysli - nehodlám spoilerovat).
Určitě doporučuji před filmem a seriálem upřednostnit knihy. Seriál jsem ani nedokoukala, z filmu jsem taky nadšená nebyla (i když se aspoň více držel knihy).
Za přečtení určitě stojí i Pekelné stroje, které mám osobně raději než TMI.
6* z 5* :D

Babu002
11.03.2021 5 z 5

Udělala jsem chybu. Prvně jsem se podívala na seriál, takže trochu někde vím, co se stane. Byla bych radši kdyby to bylo naopak.
No nic. Kniha se četla sama. Lovci stínů? Úžasný nápad. Velice se mi to líbilo a ta zápletka, která je na konci? Málem jsem si vytrhala vlasy. Jasný věděla jsem o ní, ale i tak:D

LadyD
08.03.2021 4 z 5

Po filmu a seriálu jsem se konečně dostala taky k tomu, abych se ponořila do tajů knižní ságy. A jsem velmi ráda, že jsem to udělala. Kniha se čte skoro sama a zajímavé sledovat vše, o co člověk přijde ve zfilmovaných verzích. Perfektní práce!

Tialexa
28.02.2021 5 z 5

Viděla jsem film, ale byla jsem zvědavá na knihu. A opravdu mě překvapila. Nemohla jsem přestat číst. Knihu jsem si zamilovala hned po prvních pár stránkách. Doporučuji všech milovníkům fantasy příběhů.

21jana
10.02.2021 4 z 5

Můj oblíbený žánr knih, a určitě lepší dojem než z filmu, což je asi u všeho co bylo točené dle knih

Kiwicatko
03.02.2021 5 z 5

Nejdriv jsem videla film, ted mam rozkoulany serial a do toho jsem zacala cist knizky. Je pro me nepinave porovnavat, co se mi v vem libi vic nebo min, ale i tak knizky proste vedou :D

TerJac
20.01.2021 3 z 5

Tohle ne, nutila jsem se to dočíst. Asi na toto už nemám věk, i když mě takováto témata baví. Ale tohle bylo pro mě až moc naivní a bez jiskry.

Audrey122
03.01.2021 2 z 5

Město z kostí jsem četla, a ikdyž to rozhodně nebyla nejlepší kniha co jsem kdy četla, docela mě bavila.
Líbila se mi Clary a její odvaha a to jak kvůli Jaceovi neztrácela hlavu. Celkově postavy mi přišly dobré.
Co se mi naopak nelíbilo je, že kniha ze začátku byla neskutečně zdlouhavá, nečtivá a chytla mě až někde v půlce, nicméně i tak se chystám si přečíst další díly

anibeni
01.01.2021 5 z 5

I když jsem před lety viděla film a tudíž jsem věděla, jak tato kniha dopadne, nezabránilo mi to v tom, abych si četbu maximálně užila.. Opravdu jsem četla jedním dechem a musím říct, že i zde platí, že kniha je prostě mnohem lepší než film...