Město padlých andělů

Město padlých andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154238/mid_nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4 1976 176

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Fallen Angels , 2011

XXL
30.12.2014 3 z 5

Série ,Nástroje smrti, je bez pochyby moje nejoblíbenější. Líbí se mi, jak autorka dokáže tak vžít čtenáře do děje. Je to prostě úplně úžasný!!! Těším se až to dočtu :)
Navíc kdo má rád tuhle sérii, tak s nadšením oznamuji že z ní bude seriál!!! :3

RecycledCarrey
14.12.2014 5 z 5

Zase další skvělé pokračování, opět 5 hvězdiček.:) Akorát mě opravdu mrzí jak moc jsem zamilovaná do Jace, snad nikdy mně žádný fiktivní charakter takto neočaroval. Kéžby byl skutečný :)

Nathanielka
03.11.2014 5 z 5

Skvěle pokračování příběhu :) Více Simona než dříve, ale nakonec jsem si na to rychle zvykla a moc se mi to líbilo

Desire_Lydon
27.10.2014 3 z 5

Pokračování nebylo špatné, ale stejně tak jako pár dalších lidí si myslím, že to prostě mělo skončit 3. dílem, který se zdá být celkem uzavřený. Nevím jak vy, ale na této knize lze vidět, co se může stát, když ji uměle prodloužíte. Knize nemůžu upříst čtivost, to v žádném případě, ale dobrá kniha by také měla mít nějaký děj. Podle mého názoru se celý tento díl točil jen a jen kolem vztahů a ničeho jiného. Sice jsme poznali pár nových postav, bez kterých se další díly zřejmě neobejdou, ale celé to byla strašná komedie točící se kolem nesmyslů. Ale pořád se ta komedie dobře čte, kniha je i na absenci děje celkem zábavná... takže slabší 3 hvězdičky.

Kyta
05.10.2014 5 z 5

Začátek knihy mi nepřišel zrovna dobře rozehraný. Ne že by to nebylo čtivé, ale zdálo se mi, že autorka nemá moc o čem psát, protože se toho v minulých dílech hodně vyřešilo. Podle mě se to hrozně táhlo a nebylo moc poznat, o čem bude hlavní zápletka. Některé scénky se mi zdály nepodstatné, ale věděla jsem, že nakonec důležité budou - a taky že ano. Asi v polovině příběhu jsem poznala, že kniha bude o něčem zajímavém a napínavém... a nespletla jsem se.

Když se děj trochu víc vyvinul, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a opět jsem obdivovala autorku za její rozšířenu fantazii. Zajímaly mě jednotlivé dějové linie; záležitost s Jacem, Clary a hlavně Simon - musím přiznat, že čtvrtý díl Nástrojů smrti je hlavně o něm. Zamlouvaly se mi i nové postavy - Jordan, Camille a Lilith. Tenhle díl je nabitý stejně jako ty předešlé. Díky závěru mě autorka navnadila na další díly a myslím, že mě ještě hodně překvapí.
Já prostě nemůžu nedát 5*!

Samira
16.09.2014 5 z 5

Perfektně rozehrané pokračování původní trilogie. Jak mě začátek úplně nechytnul, tak jsem nakonec knihu doslova hltala. Zaujal mě Jordan i Simonova linie, ale nejvíc mě samozřejmě zajímá hlavní linka. Ten konec byl mírně infaktový, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Jestli podobně useklý bude i další díl, tak to se toho posledního dílu snad nedočkám.

Veeria
26.08.2014 5 z 5

Opět kvalitní příběh, skvěle napsaný, zaručeně vás vtáhne do děje....dle mého (zatím) nejlepší díl! Pokud jste s chutí přečetli předešlé tři díly, neváhejte.Děkuji spisovatelce za tak krásné knihy.

paja5
13.08.2014 5 z 5

Super!!! Podle mě sice divnej konec (vyvrcholení na posledních třech stránkách) , ale jinak opravdu super! :D

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

Myslela jsem si, že měla nechat trilogii trilogií, ale i tento další díl mne nadchl a četla jsem ho s nadšením.
Děkuji

paja5
23.06.2014 5 z 5

Teprve knihu rozčítám, ale mám velice vysoká očekávání. Někteří píšou, že je tato kniha spíše o Simonovi, ale mě přišla už ta minulá moc o Simonovi. Takhle, nic proti Simonovi, ale popis toho co dělá on mě zajímá ( v poměru děje u Clary a Jace ) 1ku100. Sory Simone, ale vážně mě víc zajímá Clary a Jace.:-)
PS: Už jsme se s kámoškou úplně zbláznily. Malujem si na ruce a ne tělo runy a pak chodíme po městě! :(
Nyní knihu již čtu a musím potvrdit, že je sice více o Simonovi, ale o to více se těším na pasáže s Clary a Jacem. ; )

jindrusa
17.06.2014 5 z 5

Přes počáteční nudu se kniha nakonec krásně rozjela a opět nezklamala.

KatulakT
11.06.2014 2 z 5

Asi 150 stran jsem čekala, až se začne něco pořádného dít a konečně vyplave napovrch úžasná a napínavá zápletka. Jenže nic se nedělo. Knihou jsem nějak proplula, ani nevím jak. "To je jako ono?" pomyslela jsem si. Asi ano. Oproti minulým dílům dost slabé, ale jak to u Cass bývá, umí překvapit v díle, který přímo navazuje na nepovedený kousek. Takže se nechám překvapit a budu se těšit! Ale abych nebyla jen negativní - několikrát jsem se i upřímně zasmála a kniha byla propletena krásnými citáty.

Čtivost 90%
Zápletka 30%
Humor 40%
Napětí 60%
Celkový dojem 40%

Katuska88
27.05.2014 4 z 5

Po třetím díle, musím říct, že se začátek aspoň na můj vkus "táhnul jak smrad".
Nejdřív jsem si říkala, jestli vůbec má cenu číst dál a začla jsem se bát zklamání, že tento začátek "další trilogie" v řadě bude těžce klopýtat za první trojkou.
Ale nakonec musím říct, že mne autorka přece jen dokázala navnadit a překvapila mne nabitým dějem. Přece jen budu pokračovat v četbě, abych věděla, jak to dopadne, ale za ten začátek musím dát 4 hvězdy.

Foolinrose
26.05.2014 4 z 5

Nejen tento díl, ale celá série je super. Každý díl mě úplně vtáhne do děje tak, že mi přijde, že spíš sleduju film a ne, že čtu knížku :-)

Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Další napínavý díl. Líbilo se mi, že se děj točil i kolem jiných postav a ten konec mě opravdu překvapil ... jdu hned na pátý díl

Nicol González
14.05.2014 3 z 5

Myslím že to mělo končit jako trilogie, tam pro mě příběh končil. Tohle beru jako volný pokračování, které doplňuje historku, ale nedá se to srovnat s předchozíma díly. Dobře se to čte, ale pro mě už to jsou jenom 3 hvězdičky...

helena19
02.05.2014 5 z 5

Bylo to skvělý, ale ne tak, jako předešlý díl. :)

cumulus
01.04.2014 5 z 5

Potvrdila mé očekávání, rozhodně se těším na další díl.

Mishak
20.02.2014 5 z 5

Ehm... Po přečtení Města ze skla jsem si říkala, co chce asi tak psát v dalším díle a proč to prostě neukončí? Vždyť by to byl krásný závěr série.... No, po pravdě jsem moc ráda, že to neudělala, protože Město padlých andělů je ještě lepší =) ... Nevím, kam na tu fantazii bez hranic chodí, protože kolik toho do tý knížky opět zahrnula, to je prostě úžasný =) ... Navíc tenhle díl je tak krásně temný a Simon dostal spoustu prostoru, za což jsem strašně ráda, protože miluju jeho hlášky =) A navíc ten konec??? Nedokážu si ani představit, jak se série bude vyvíjet dál...
Každopádně 5 hvězdiček je jistých a kdyby jich šlo víc, dám klidně i 10 =)

lukyli154
19.02.2014 5 z 5

Dalo by se říct, že 4. dílem začíná něco jako druhá trilogie v rámci ságy Nástroje smrti. Díl mi připadal opoznání temnější než ty předchozí. Simon dostal víc prostoru, to rozhodně, ale s ohledem na to, že je nyní světlomilec, se z něj stala docela důležitá osoba. Přístup Jace najednu stranu chápu, ale na druhou mi to místy přišlo přehnané,ale jasný, on se hledá. S ohledem na konec knihy, jsem strašně zvědavá na další díl. To teprve bude masakr.

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město padlých andělů je v

Přečtených3 429x