Město padlých andělů

Město padlých andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154238/mid_nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4 1975 176

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Fallen Angels , 2011

kacenka7206
08.06.2017 4 z 5

Každým dílem je to napínavější a lepší. Naprosto super série!

MadamC
04.06.2017 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než předchozí, přišlo mi, že zde bylo více akce. Samozřejmě jsem byla naštvaná, že Jace s Clary spolu nemůžou být ani chvíli bez dalších překážek, ale to by asi nebylo ono...Ale alespoň 3 kapitoly spolu mohli být šťastní bez nějakého ale..:P

Bet
04.06.2017 4 z 5

Jako vždy pokračování se prostě někdy nevyvedou a tady to bylo také tak. Tři předchozí byli super a čtvrtý opravdu slabota.

Adriana21
19.05.2017 5 z 5

Prostě zase skvělý díl. Napětí, akce... Paráda

nicole9410
09.04.2017 5 z 5

Moc krásná knizka jako vsechny predešlé díly.

Makaveli
07.04.2017 3 z 5

Po skvělých knihách, tohle bohužel zklamání, nebylo to nejhorší ale žádné nadšení...... další díl už je zase super, jako první 3 nebojte se pokračovat ..... :)

Arya26
29.03.2017 3 z 5

Zklamání měsíce! Po úžasných prvních třech dílech jsem byla nadšená. Příběh byl originální, čtivý nápadity a pořád se něco dělo. V městě ze skla autorka defacto uzavřela hlavní linii příběhu a jak se zdá, potřebuje ze série vytřískat ještě nějaké ty peníze. Jsem vážně znechucená, Cassandra Clare mě vážně zklamala. Příbeh této knížky byl úplně o ničem. Jace se choval jako ufňukaný bulánek, Clary místy jako slepice nejvyššího kalibru. Jediné co mě tlačilo k dočtení bylo mé těšení, až se zase ,,setkám´´ s Magnusem. Ten tam skoro nebyl, nakonec to vcelku zachraňoval Simon. Shrnutí děje této knížky - Řešily se vlastně jenom vztahy, hlavní zápletka skoro žádná. Někdy jsem si přála, aby autoři pokračovali dál v mých oblíbených již ukončených sériích, díky tomu aspoň vidím jak by to vypadalo, jsem jim za to vděčná. Přemýšlela jsem mezi dvěmi nebo třemi hvězdami. Dát tomu dvě hvězdy mi bylo vcelku líto, se vzpomínkou na minulé díly tomu ještě dávám šanci...

PeťkaW.
23.03.2017 3 z 5

Souhlasím s ostatními názory zde. Čtvrtý díl je opravdu o něco slabší, než předchozí. Upřímně řečeno moc nechápu, proč autorka neskončila třetím dílem. Jenom tak potvrdila minulostí ověřený fakt, že snažit se vyždímat co nejvíc z fungujícího, ale ukončeného díla, nedělá zkrátka dobrotu. Zůstal jí neuvěřitelně čtivý způsob vyprávění, který táhne většinu děje, což je velké plus. Vymyslela i několik nových zápletek, z nichž by v dalších dílech mohlo být ledacos zajímavého. Čtvrtý díl jsem četla asi s ročním odstupem od toho posledního a uznávám, že i to mohlo mít vliv na objektivitu mého názoru, ale i tak... Město padlých andělů je utahanější a nudnější, než jeho předchůdci. Doufám ale, že to bylo jen nutné zlo k tomu, aby si autorka připravila dobrou půdu pro následující díly a že se děj trochu rozjede. Konec knihy vypadal slibně, tak snad se dočkám...

Viky00
25.02.2017

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Anne Leyyd
13.02.2017 5 z 5

Nejprve jsem si už pokračování Města z kostí vůbec nechtěla číst, ale pak mě Pekelné stroje (a moje sestra) nalomily a já se odhodlala... a jsem ráda, že jsem to udělala.

Vůbec nemůžu říct, že bych se u knihy nudila. Děj měl spád, byl zajímavý, dobrodružný, plný akce a napětí, romantiky a zajímavé zápletky s pořádně drsným koncem.

Vztah Jace a Clary se mi v této knize opravdu líbil. Především to, že před sebou netajili různé věci déle než pár kapitol. Izzy, Alek, Magnus, Simon, Jordan i Maia celý příběh skvěle doplňovali a já se opravdu moc těším na pokračování.

Vřele doporučuji všem, kterým se svět Lovců stínů zadřel pod kůži ;-)

KnihomolkD
09.02.2017 2 z 5

Zatím nejhorší díl z téhle série . Jako mohlo to být lepší .

Siu83
26.01.2017 3 z 5

Tahle část mi už přišla slabší oproti těm předchozím. :-(

elyonka9643
14.01.2017 4 z 5

Zatím nejlepší díl série. Už dlouho jsem nebyla u něčeho tak napnutá. Dokonce i hlavní postavy mi trochu přestaly lézt na nervy a nepřijdou mi tak hloupí jako u předchozích dílů.

wesulle
08.01.2017 1 z 5

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

eva4036
05.01.2017 4 z 5

Další povedený díl. Taková oddechovka na dlouhé večery. Moc se mi knížka líbila, jen jsem si chvíli musela zvyknout na to, že hlavní postavou tohoto dílu byl spíš Simon. Konec knížky mě vážně překvapil a donutil mě se pustit na další díl.

Adelschutzova
22.12.2016 5 z 5

Spíše oddechovka.skvělý,napínavý..prostě mortal instruments.... :) :*

orangerose
13.12.2016 5 z 5

pěkně napínavý děj , dostal mně ten konec ale nebudu prozrazovat co ,aby taky ostatní měli na co těšit, bavila mně moc :)

Kayla
26.09.2016 5 z 5

Dočteno a musím říct, že tenhle díl nebyl rozhodně slabší než předchozí díly. Dokonce jsem si více oblíbila i Simona a Maiu. Miluji tuhle sérii. Doporučuji !

angelbooks
11.09.2016 4 z 5

Po uvážení a přemýšlení nad minulými díly jsem se rozhodla dát jen 4*, ale je to jedna z těch lepších čtyřek :).
Tento díl byl spíše oddechový, i když vždy, když jsem začala číst mě to vtáhlo do děje, ale spíš takového odpočinkového děje.
Nebylo to nic strhujícího jako v předchozích dílech a tak nějak mě to nedonutilo jít do knihovny a půjčit si 5.díl, třebaže se na ten 5.díl těším.
Stejně jako předchozí díly i tento díl doporučuju :).

adela3429
30.06.2016 3 z 5

Nástroje smrti mám hodně ráda, ale asi bych byla radši, kdyby Cassandra skončila u původní trilogie. Sice jsem slyšela, že pátý a šestý díl jsou lepší, ale tento čtvrtý mě tedy zklamal na plné čáře. Úplná nuda to nebyla, protože jsem to dočetla, ale po předchozích třech dílech se rozhodně jedná o velký pokles v kvalitě. :(
Opravdu doufám, že ty další díly jsou skutečně lepší než tenhle, abych si trochu spravila náladu.

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město padlých andělů je v

Přečtených3 428x