Město padlých andělů

Město padlých andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154238/mid_nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4 1975 176

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Fallen Angels , 2011

Beltrix
17.03.2021 3 z 5

Hodně jsem zvažovala, zda dát ty hvězdičky 3 nebo 4, ale musím dát jen tři. Pokud budujete po tři knihy napětí, které na konci té třetí knihy vyvrcholí v bitvu a v porážku zloducha, tak je pak hodně těžké začít psát knihu čtvrtou, v níž se ten zdánlivě "podzloduch" vrátí. Ať to byl záměr od začátku, nebo ne, působí to prostě natahovaně. Navíc k návratu došlo až na samém konci, takže zbytek knihy je vyplněn více milostnými dramaty a nedorozuměními, než mi přišlo v těch předchozích dílech. Pro mě jako dospělou to bylo až moc patosu, ale ve věku těch 14-16 jsem nebyla jiná.

Tialexa
02.03.2021 5 z 5

Podle mě skvělej díl. Líbil se mi moc.

anibeni
10.01.2021 4 z 5

I když se mi trilogie opravdu moc líbila a čtení jsem si užívala, bylo by pro mne lepší, kdyby to také u trilogie zůstalo. Tohle nafukování již uzavřeného děje mi přijde zbytečné... Ano, je to čtivé, protože Cassandra Clare umí psát, ale někdy opravdu méně znamená více...

janaky
13.12.2020 4 z 5

Kniha bola zaujímavá hoci som miestami sa musela vrátiť zopár strán späť.

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Další úžasné osudy lovců stínů.

preny
21.11.2020 5 z 5

Když jsem četla knihu poprvé, tak jsem jí hltala. Nyní jsem začala číst celou sérii znovu a tento díl mi přijde nejslabší, do čtení jsem se nutila a chvílemi se nudila. Ale Jace, Clary a ostatní miluju, takže hurá na další díl.

Marbla2004
01.11.2020 4 z 5

Tento díl sloužil jen jako vycpávka a nic moc se tam nedělo. Naštěstí to nebylo dlouhé a obsahovalo to i překvapivé novinky, ale dost často se nic nedělo. Možná mě to bavilo nejmíň z celé série. Ale na druhou stranu to bylo někdy i docela dobrý. Byl tam hodně Simon, ale nejvíc tam bylo zase Clary a Jace a jejich problémů, kde se zase odstrkovali a vraceli k sobě. Ty řeči, jak si jeden druhého nezaslouží, mě fakt vytáčely... Doufám, že v příští knize bude víc důležitého děje a míň zbytečného tlachání.

Durancie
19.07.2020 4 z 5

O něco slabší nástavbový díl. Simon se stává hlavním hrdinou, Jaceovi hrabe, Clary začíná být otravná, Magnus s Alekem to rozjíždějí a Isabella má nejvíc rozumu.
Cassandře se povedlo vcelku obstojně vytvořit nové konflikty v uzavřeném příběhu. Postavy prošly lehkou charakterovou proměnou, ale to lze přičíst jejich dospívání. Stále se těším na další díly, tedy je všechno v pořádku.

SelenaDemi428
16.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Moc jsem nevěděla, jakým směrem se bude kniha ubírat, protože třetí díl to docela dobře ukončil (až na nějaké detaily, které mohly být v případě, že by šlo doopravdy o konec, vynechány), ale bavilo mě to a těším se na další dobrodružství hrdinů, které otevřela tato kniha. Někdy si říkám, jestli nemůžou být Clary a Jace chvilku šťastní, ale je pravda, že to by se to pak mohlo proměnit ve slaďárnu a to by mě už nezajímalo.
A Simon a Izzy? I ship it!

Synovea
29.05.2020 5 z 5

Séria sa mi veľmi páčila, určite odporúčam :)

nonameperson04
05.04.2020 4 z 5

Někteří si myslí, že bylo zbytečné psát další díly, ale tenhle se mi i přes moje obavy líbil. Dokazuje mi, že Cassandra Clare je stále mou oblíbenou autorkou. Začátek působil trochu vycpávkově, ale pak to nabralo spád a já najednou zjistila, že jsem dočetla poslední kapitolu. Jsem pevně přesvědčená, že to i přes vše stálo za to. Takže za mě rozhodně palec nahoru. :)

Zuzka12627
04.03.2020 3 z 5

Po dokončené trilogii jsem se dlouho odhodlávala na další pokračování. Co dalšího se může stát a jsem překvapená, připadá mi to zbytečné prodlužování ukončeného příběhu, ale dočtu i poslední dva díly.

annes
23.02.2020 3 z 5

Ten konec jako vážně? ...jedamane... no jako první tři díly teď hodnotím jako s lepší zápletkou než teda teď, ze začátku to vypadalo nadějně, ale ten konec mě teda zklamal...tož jdu na další díl, ale chvilku si ještě nechám na rozležení. Doufám jen, že se ten děj ještě trochu zlepší :-)

Mitchie_95
02.02.2020 4 z 5

Pro mě to po "dokončené" trilogii kouzlo neztratilo. Přijde mi to pořád skvělé a rozhodně se těším na další díl.

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Uměle prodlužovat ukončené trilogie je vždycky špatný nápad. Vždycky. Je to Clareová, takže se to čte fajn, jenomže to ztratilo kouzlo a zbytečně se to zamotalo.

nikikostadinova
02.11.2019 3 z 5

Tak já mám problém s několika postavami (jsou pro mě nevykreslené). A taky je to 100 stran rozepsaných na skoro 400. Tři hvězdičky za čtivost a poměrně hezky dodržený žánr YA. Dočtu to, ale je to slabší.

Lethania
22.10.2019 2 z 5

Naprostá tragédie! Děj o ničem, postavy se chovali nelogicky a celý příběh se jakoby zasekával. Kdybych věděla, co se z toho vyklube, ani bych to nevzala do ruky, natožpak to celé přečetla. Bohužel se tak stalo a já tak musím podstoupit mozkovou lobotomii, abych to ze sebe dostala pryč!

Hania932
20.10.2019 4 z 5

Další díl za mnou a vypadá to, že tohle byl asi nejslabší díl. Konec 3 dílu byl taky nějak uzavřen. Valentýn byl poražen a Clary s Jacem mohli být konečně spolu. Ale teď jsem si říkala, o čem tedy bude 4 díl? Nebyl tam žádný náznak, co se bude v dalším díle dít, a proto jsem neměla ani žádná očekávání. Řešilo se zde hodně problému. Takže kniha nebyla přímo zaměřena na jeden problém. Příběh se někdy rozjel, ale někdy zase zpomalil. Začátek byl skvělý rozjezd, příběh hezky začal, ale postupně jak jsem četla se nic moc nedělo. Ale pak přišel konec. Opravdu těch posledních 60 stránek jsem si užívala a byla jsem úplně na trní. Bylo to hodně napínavé a zajímavé. Bylo to prostě skvělé. Teď už těším na další díl, protože to bude určité pecka!

marianna7090
13.10.2019 5 z 5

Ďakujem tomu kto ma priviedol k tejto sérii, ďakujem tomu kto mi cez čarovnú poličku predal túto knihu, ďakujem autorke, že žije a má tú najlepšiu fantáziu na vytvorenie tohoto úžasného sveta a najmä postáv ktoré pokladám už za reálne osoby. Ďakujem ďakujem ďakujem.

DancerAnnBooks
04.10.2019 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil , ale jak jsem byla asi 50 stránek před koncem , tak se mi vůbec nechtělo pokračovat ve čtení . Jak jsem se k tomu konečně dokopala , pak už to šlo rychle a konec byl velmi nečekaný . Obsah knihy se mi líbil , ale dlouho jsem tento díl četla . Knize dávám 4/5 bodů .

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město padlých andělů je v

Přečtených3 428x