Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1583 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

Yogi
08.07.2019 5 z 5

Jakmile jsem zaklapla poslední díl Nástrojů smrti, cítila jsem se podivně prázdná, tíživě zoufalá a skoro až ztracená, což se mi po dokončení knížky stává málokdy. Ne proto, že by se mi to nelíbilo. Ne proto, že by to snad bylo špatně zakončený. Ale zkrátka proto, že už je to za mnou.

S touhle sérií jsem vyrostla - "Město z kostí" jsem objevila v knihovně úplnou náhodou asi tak před 6 lety, po nějakém čase se vrhla na další čtyři části a nedávno si vzpomněla na "Město nebeského ohně" - a tím tuhle úžasnou etapu uzavřela.
Snažila jsem se číst pomalu a vychutnávat si každou jednotlivou kapitolu, abych konec co nejvíc oddálila, ale posledních 200 stránek jsem musela vzít najednou, jinak bych si v přestávkách asi vytrhala všechny vlasy. A bylo to pro mě dílko přesně, jak má být - občas jsem se nahlas smála (Alec, Simon a pití krve), občas brečela (Simon a Ašmodaj), občas výskala nadšením (pozvánka na koncert Simonovy kapely).
Nástroje smrti budou mít v mým srdci speciální místo, protože jsem si svět lovců stínů absolutně zamilovala - runy, Spolek, Dohody, podsvěťany... Kdybych měla možnost odebrat se do jednoho konkrétního fantasy světa, neváhala bych ani minutu a vybrala si tenhle - taky kvůli postavám - Clary a Jace mi někdy lezli na nervy, ale Magnus, Alec, Izzy a Simon se mi budou opouštět dost těžko.

A navíc je to přesný příklad knižní série, na kterou bych chtěla úplně zapomenout - naprosto ji vytěsnit z hlavy - abych si celý ten příběh v budoucnu mohla přečíst znova a prožívat ho stejně jako poprvý...

msjadepaton
20.06.2019 3 z 5

Hmmm, tak jo, no. Ta kniha mohla být o polovinu kratší a nic by se nestalo.
Že jsou Clary a Jace nudní patroni, to jsem tak trochu věděla (i když v předchozím díle ve mně Clary vyvolala určité naděje), ale doufala jsem, že se bude aspoň něco dít, když už to má být vyvrcholení celé série. Jenže první polovina knihy byla úplně hluchá. Teprve pak se to začalo pomalu rozjíždět a poslední čtvrtina konečně za něco stála. Nevím jestli za 300 stran nudy, ale za něco ano.
Uznávám, že Clary měla v knize dva světlé momenty, ale proti minulému dílu na ní jinak nic zajímavého nebylo. Jace měl jeden světlý moment, kdy jsem si říkala, že mě možná překvapí, ale prd. A jakoukoliv osobnost kdy Sebastian měl, asi ji úplně vyčerpal v předchozí knize, protože tady fakt nic.
Upřímně mě zaráží, že z celého širokého výběru zajímavých postav, které v knize jsou, máme jako hlavní postavy ty dvě úplně nejméně zajímavé. To je fakt jako Bran na trůně.
Tím se ale dostávám k tomu, co celou tuhle sérii spasilo a to byly vedlejší postavy. Nebýt Magnuse, Aleca, Simona, Isabelle, Luka, Maiy a dalších, nejspíš bych celou sérii nedala. A tenhle díl už vůbec ne.
Ale uznávám, že by to byla škoda, protože ten závěr byl opravdu dobrý. Možná se to potom nemuselo tak natahovat, aby se uvedly ty další hordy knih, které budou následovat, ale dejme tomu. Reklama být musí.

hurikan123
17.06.2019 4 z 5

byla to fakt síla. je tu silná návaznost jak na smrtelné stroje tak na temné lsti. občas fakt přecytlivělý. čtivé od 1. třetiny

PhoebePollard
19.05.2019 4 z 5

Ani jeden díl z celé série bych neoznačila za nudný, ale tohle už bylo trošku suchopárné... happyend na konci byl zcela očekávatelný a ani moje tolik oblíbená mrcha - královna víl - mi nedokázala moc zvednout náladu. Ale stejně, jestli jste přečetli předchozí knihy, tohle vás rozhodně bude bavit.

_Steff_
03.05.2019 5 z 5

Celá série mě neskutečně bavila a ani jeden díl mě nenudil. Každý díl měl něco do sebe a každá postava tam měla své místo. Tahle série mě prostě přirostla k ❤ a mám ji neskutečně ráda.

Silmarien
29.04.2019 4 z 5

Velmi napinavy zaver celej serie (pre mna teda druhej trilogie). Vsetko dobre dopadlo, straty znacne, ale akceptovatelne, happy end ako z rozpravky, mozno az prilis. Ale ostalo strasne vela otvoreneho. Az v tejto poslednej casti, resp. od konca predoslej zacina Cassandra rozvijat dalsie veci z tienoloveckeho sveta a ani zdaleka nestihla vysvetlit dostatocne mnozstvo veci. Musim povedat, ze mi velmi lahodi cela story okolo "parabataistva", ale mam k tomu este asi tak styridsatdva otazok a to nehovorim o zvysku sveta.
Ale pacilo sa mi to, malo to spad, spravny nadych beznadeje a napokon i predvidatelne "vsetko a vsetkych zachranim" rozuzlenie, ktore mi ale prislo uplne adekvatne.

(citane 11/2016)

Laf
27.04.2019 5 z 5

Výborný závěrečný díl. Hodně napínavé až do samého konce. Závěr a některá rozhodnutí o postavách, mne mrzela, doufala jsem v lepší konec pro ně.
Celou sérii jsem si užila a můžu jen doporučit :)

JmenujiSeZuzla
23.02.2019 5 z 5

Závěrečný díl Nástrojů smrti mne asi v ničem nezklamal. Od knihy jsem měla nějaké to očekávání ještě předtím, než jsem ji začala číst. Fanouškovi asi musí dojít o čem bude: válka, problémy a závěrečné rozuzlení. Opět zde byla hlavní dějové linka, ale tentokrát autorka trochu změnila způsob vyprávění a přidala ještě do příběhu, který všichni z minulých knih máme dobře načtený, další dějovou pasáž a to nových postav Emmy, Juliána a jejich rodin se kterými vznikne i jeden s problémů při válce. To se mi moc líbilo, že se autorka úplně nedržela zavedené klasiky, ale do posledního dílu přidala i něco navíc.
Kniha je dlouhá, ale je asi všem jasné, že až k šestému dílu se neprobojuje někdo, komu se nelíbily už první díly. Tyto závěrečné jsou doslova vytvořené pro lidi, které série pohltila a užívají si svět lovců stínů. Je to neuvěřitelný nápad skloubit všechny rasy podsvěta a vytvořit z něj úplně nový svět.
Čekala jsem, že se v posledním díle musí něco vyhrotit a to se taky stalo. Za ukončení války je třeba zaplatit daň. Možná mě trochu zklamalo, že ta daň která byla nakonec zaplacena, (no spoilers) daní nebyla, jelikož v pár desítkách posledních stran vše dobře dopadlo. Což mi přišlo tedy malinko přetáhlé za vlasy, protože nemám úplně v lásce ty typické a kompletní happy endingy. Ještě ke všemu u velkých sérií by to nemělo být. Toto má například Harry Potter zvládnuté fantasticky.
Jemně mě také mrzí, že jsem nedostala odpovědi na všechny otázky, které ybch případně k příběhu měla. Co se stalo s Tessou a Zachariášem? Co vztah mezi Helen a Allein? Co bude se Simonem dál? Jaký názor má Emma a Julián na svého nového ''rodiče?''
Cassandra Clare si získala moje srdce a moc se těším na další její tvorbu.

roman9276
27.01.2019 5 z 5

Sérii nástrojů smrti jsem si zamiloval. Všechny díly jsem zhltnul za nějaký tři tejdny a vlastně nechápu, proč jsem to tolik let neustále odkládal. Konec teda za mě byl trošku slabší, nevim, čekal jsem od toho něco víc. Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo, ale osudy některejch postav zvlášť ke konci mě zamrzely. Ale fakt mě to bavilo! Cassandra Clare prostě umí a já jsem jí vděčněj, že vymyslela tenhle úžasnej svět.

KatieFar
05.01.2019 5 z 5

Miluju všechny kroniky Lovci stínů... četla jsem několikrát...

jolca-jolly0953
10.12.2018 5 z 5

Čekala jsem trošku "bouřlivější" finále, ale jinak se mi celá série moc líbila.

eliška5
09.12.2018 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila a ten konec byl přesně jak jsem očekávala

Ivka14
05.12.2018 5 z 5

Tuhle sérii miluji a završení série bylo nádherné. Všechno bylo hezky vymyšlené. Bude se mi po Jacovi, Clary, Alekovi a ostatních hrozně stýskat asi si tu serii koupím ❤️❤️

AnnaNes
01.12.2018 5 z 5

Tuhle sérii miluju! Myslela jsem si, že už na ni budu stará, ale vůbec. Každý díl byl lepší a lepší. Doporučuji všema 10.

EllisBa
23.11.2018 5 z 5

Tuto sérii naprosto zbožňuji! Celou sérii jsem měla přečtenou za celkem krátkou dobu a hlavně jsem jí četla se zatajeným dechem a plná napětí, zkrátka jsem se nemohla vůbec odtrhnout.
Hrozně se mi líbí, jak je v knize důležitý každý detail, věta, místo, osoba a podobně. Všechno je zkrátka hrozně pěkně promyšlené. Stalo se tam hodně věcí, které jsem nečekala. Během čtení knížek jsem byla šokovaná, ubrečená, nadšená, zkrátka jsou knihy velice emotivní a hrozně se mi líbilo, že jsem mohla vždy vypnout, zahodit své osobní problémy a žít život napsaný zrovna v těchto knihách.
Autorka píše velice krásně a hlavně čtivě, navíc je to úžasný námět a příběh.
Pořád, ale ještě určité věci nechápu, či bych je potřebovala blíže přiblížit. Nebo by mě zajímalo, jak dopadnou.
Mám již objednané další série knih a to Pekelné stroje a Temné lsti + ještě The Bane Chronicles. Hrozně se těším! Navíc, mi v knihovně ani nesměla chybět kniha "Kdo je kdo ve světě stínů - Významní lovci stínů a obyvatelé podsvěta v řeči květomluvy".

Btw. jak je série tak moc obsáhlá a je důležitý opravdu každý malinkatý detail, doufám, že jsem se v tom neztratila, či mi neunikla nějaká zásadní informace.

a355o
01.09.2018 2 z 5

Tak jak jsem celou sérii četla se zatajeným dechem, tak jsem se bohužel nutila do poslední knihy, abych ji vůbec dočetla. I když vlastně dějem odpovídala tomu, co se dalo očekávat v návaznosti na předchozí díly, v celku tam velkým zklamáním nebyla a završila celou sérii v celku bravurně, musela jsem se vyloženě ke čtení donutit. To bylo způsobeno pravděpodobně autorčiným stylem. Nejvíce jsem ztrácela pozornost v chvílích, kdy byla položena přímá otázka, jejíž odpověď se nacházela až za tak dlouhou popisnou částí, že když už jsem se k ní konečně dostala, nemohla jsem si vzpomenout, na co daná postava vlastně odpovídá. To mě přimělo, abych se pořád v textu musela vracet a nakonec i přes kakovat popisné části.
Co se týče děje a návaznosti, vše bylo dobře vymyšleno, působilo logicky a že to tak má být. Konec byl vlastně dobrý, poslední chvíle Sebastiana/Jonathana byly opravdu emocionální bombou. Stejně tak jsem se na konci knihy dokázala vžít do příběhu natolik, že jsem pociťovala silné příkoří v tom, že celý Spolek a rada jsou naprosto nepoučitelní a nekajícní. I když se celou knihu mýlí ve svých úsudcích a jednání, stejně to se zachovají zase tak, jakoby se nic z toho nestalo.
Zároveň mi přišlo, že konec je v některém ohledu tak neurčitý (viz Tessa a Zachariáš), že jsem dočetla knihu zmatená s tím, že mi buď nějaké informace unikly nebo si autorka připravuje půdu pro další sérii.

zinon
19.08.2018 5 z 5

Zakončení série se mi moc líbilo. Jelikož jsem četla jako první sérii Pekelné stroje, tak jsem si tento díl velmi užila...protože jsem se dozvěděla to, co tam vysvětleno nebylo. Přijde mi lepší začít sérií Pekelné stroje a pak se pustit až do této.

Spoiler!
Magnus měl na zasedání rady pravdu ohledně trestu pro víly....lovci stínů jsou hold neponaučitelní...nechápu, že se neozval i někdo jiný ohledně Helen a Marka. To mě vážně vytočilo.

dancav28
06.08.2018 5 z 5

Skvělé zakončení celé série, i když se knížka někumu může zdát až příliš dlouhá, tak nebyla. Knížka je čtivá, jako ostatní díly. Nechybí akce a u knížky jsem se nenudila. Určitě jsi ještě musí přečíst jak to dopadlo s Emmou a Julianem (Paní půlnoci...) Jinak celou sérii vřele doporučuji

Klára14
04.08.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem se neuvěřitelně těšila. A jako vždy autorka nezklamala. Celá kniha mě bavila a přečetla jsem ji za čtyři dny. Když jsem přečetla první kapitolu, vždy jsem musela přečíst další. Prostě úžasná knížka, kterou vřele doporučuji.

andrejci
01.08.2018 5 z 5

No prostě SUPER KNÍŽKA. Autorka dokázala opravdu překvapit

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město nebeského ohně je v

Přečtených2 641x