Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1583 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

Monisek.B
30.12.2020 3 z 5

Nejprve jsem viděla film, pak seriál a nakonec si přečetla JEN tuto závěrečnou knihu. Jedná se totiž o přesně moje oblíbené téma. I když se mi knížka líbila, nakonec jsem ráda, že jsem četla jen jeden díl. Jestli se pustím do dalších sérií z tohoto světa, to ukáže až čas :-)

eva1657
28.12.2020

Miluju nástroje smrti přečetla sem to velice rychle u posledního dílu sem hodně brečela kvůli Sebastiánovi-jonnatanovi Jak se projevilo jeho pravý já teď ho vidím jinak ne jenom jako vraha ale taky jako oběť a Jak už sem řekla určitě doporučuji to všem přečíst

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha.

Nikol_22
26.10.2020 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série.

Charley
26.10.2020 4 z 5

Musím uznat, že závěrečný díl série se mi velice líbil a překvapilo mě, že mě čtení tolik bavilo. Většina závěrečných dílů úspěšných sérií spoléhá na sentimentalitu čtenářů a nic moc nového nepřináší, ale tady to takhle nebylo. Opravdu palec nahoru za povedené uzavření příběhu (+ si nelze nevšimnout otevřeného konce u víl).

martinka1751
11.10.2020 5 z 5

Ach jooo... Tak celá série dočtena :( Tenhle svět mi bude chybět a určitě se k téhle sérii ještě vrátím (a to nepočítám, že se ještě X krát kouknu na film a seriál).
Přímo k tomuto dílů můžu říct, že se mi asi líbil ze všech nejvíc... U Cassie se mi líbí, jak píše knihy takovým lehkým stylem a strašně dobře se mi to čte... Jinak na konci jsem si trochu poplakala (spoiler. Hlavně u části se Sebastianem, kdy v něm nebeský oheň zničil zlo. Tady jsme se setkali s tím Sebastianem/Jonathanem, kterým by mohl být, kdyby do něj Valentine nenacpal démoni krev.)
Samozřejmě nejvíc úžasná postava, kterou úplně obdivuji je Magnus Bane... Ten chlap je fakt frajer :D celá ta parta mi bude chybět :(

mujsvetsknihami
13.09.2020 5 z 5

vtipná, emocionální, napínavá, zkrátka dokonalá.
Jaci, Clary, Izzy, Aleku, Simone, Magnusi, Maio, Jordane, budete mi chybět.

SelenaDemi428
11.09.2020 5 z 5

Nádherné rozoučení! Tak toto, to byla neskutečná jízda. Líbilo se mi, jak děj rychle odsýpal, nebyly tam dle mého názoru žádné výplňové kapitoly jako v předchozích knihách, Clary mi na nervy vůbec nelezla a každá stránka si dokázala udržet napětí. Byla jsem trošku nešťastná z hořkosladkého osudu jedné postavy, protože byla moje oblíbená, ale představuju si, že budoucnost se pro onu postavu vyvíjela dobře.
No nic, budeš mi chybět, světe lovců stínů, je mi z toho smutno, že po tak dlouhé době, co jsem s tebou strávila, se musíme rozloučit.

Readerlady
17.07.2020 5 z 5

No teda, byla jsem nadšená z tolika stránek u této knihy ( bichle já zbožňuji). A vůbec to nebylo zdlouhavé. Na konci jsem hledala další stránky. Říkám, kde jsou další díly nebo stránky?!
U posledních kapitol jsem hodně brečela. Já bláhová jsem si touhle sérií nebyla jistá!!!! Miluju to.Všechny postavy si musíte zamilovat. Svět je úžasný. Vztahy jsou zde hluboké. Lásky je tu dost!! Vždy skvělá zápletka. Konce Cassandry Clare mi vždycky vzaly dech. Už teď se mi po všech strašně stýská. Zkrátka a dobře tuhle sérii MUSÍTE MÍT!!!
Rozhodně můžu víc než doporučit!

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Moc se mi nechtělo věřit,že je konec,ale je to pravda,škoda,ale celá serie výborná.Budu schánět knihy od této spisovateky.

midone
06.05.2020 3 z 5

První půlka nuda, ale tak strašná, že za to prostě nemohu strhnout jen 1 hvězdu. Druhá půlka už je fakt dobrá.

Zuzka12627
27.03.2020 5 z 5

Tak tento díl si podle mě zaslouží pět hvězdiček..Nečekaný konec, zakončení celé série se povedlo a ani mi nevadilo tolik stránek. A pocity po přečtení:To už je konec? Takový zvláštní pocit, že už ten konec prsvdu této série je.

Mitchie_95
28.02.2020 5 z 5

Dočetla jsem celou sérii 'Nastroje smrti' a po tomhle závěrečném dílu mám v sobě jedinou reakci... A sice takovou, že tleskám!
Někdy si říkám, že už jsem třeba moc stará na čtení takových sérií, a někdy si i říkám, že jde o relativně mladé postavy vzhledem k tomu co prožívají. Ale pak si taky říkám 'čert to vem', já to prostě miluju. Miluju to, jak se dokážu propadnout do světa Idrisu a New Yorku a jak mě dokáže příběh Clary a jejich blízkých pohltit. Vážně jsem zbožňovala každou vteřinu, kterou jsem strávila uvnitř téhle série. Poslední díl byl ale nejvíc pro mě drsný, co se emocí týká. Smála jsem se, brečela jsem, usmívala jsem se jako idiot, znova jsem brečela, koulela jsem oči, křičela jsem vzteky a se slovy, že to snad nemyslí autorka vážně a nakonec obdivovala za ukončení, které mě překvapilo a příjemně dojalo. Kdyby kniha skončila před epilogem a se Simonem vzdáleného od světa stínů, tak bych asi knihu strčila do mrazáku a pár dní měla hysterickou knižní kocovinu, ale naštěstí to dopadlo v nejlepší možné verzi a já tak budu prožívat jen zcela klasickou knížku kocovinu. Ale za to pořádně silnou, protože už teď mi Clary a Jace chybí. Rozhodně ale pro mě série, do které se za pár let hodlám pustit znova a to jen pro ty pocity, které jsem při čtení měla. Naprosto to zbožňuji a moc děkuji, že to kdy spatřilo světlo světa.

marianna7090
15.01.2020 5 z 5

Píšem to znovu a napíšem to ešte milión krát. Jedna z najlepších knižných fantasy sérii ktoré ma nikdy neomrzia v rereadingu. Som nesmierne vďačná tomu kto ma k týmto knihám priviedol (nepamätám si ho takže je možné, že som to bola ja sama) a vďačná aj Cassandre. Vytvorila niečo úžasné, veľkolepé, niečo kde chcem hrozne moc žiť a bojovať proti démonom a ochraňovať svet pred nimi a milovať celý život tak vrúcne ako môžu len tieňolovci. Až mi srdce puká keď si spomeniem, že to bohužiaľ žije len v knihách.

TessV
05.01.2020 5 z 5

Napínavá kniha s nečekaným koncem a dějem, který vás u knihy udrží až do poslední stránky.
Clary, Jaci, Izzy, Simone, Aleku a Magnusi, rozhodně na vás jen tak nezapomenu.

nikikostadinova
29.12.2019 3 z 5

Tak jsem to dokončila. Příběh nebyl špatný, ale tenhle díl byl šíleně utahaný.

Calla2002
01.12.2019 5 z 5

Krásný konec, tenhle díl asi jako jediný zaslouží pět hvězd. U tohohle dílu jsem se smála i brečela, a to se mi v této sérii ještě nestalo, nebýt těch slz a smíchu, měla by kniha čtyři, tenhle díl byl nejlepší.

Velbana
15.11.2019 5 z 5

Krásný konec. Alené však úplně některé příběhy se na konci otevřeli což by znamenalo pokračování.

Laughtubbe
19.09.2019 4 z 5

Město nebeského ohně - Poslední díl ze série Nástroje smrti. Každý čtenář ,který propadl knihám Cassandry Clare musí uznat, že na konec neuvěřitelně těšil. Já jsem na tom nebyla jinak. Příběh byl kouzelný a konec úžasný. Celý svět byl úžasně vykreslen a téma lovců stínů (démonů) je originální a neotřelé. Kniha měla velmi mnoho stran na tak slabého čtenáře jako jsem já ,ale i když to byla pořádná výzva, tak jsem to zvládla. A proč ? No protože ta kniha je boží ! Sérii si nechám v knihovně a opět se k ní vrátím, bude to klenot mé sbírky. Čtení jsem si velmi užila. A zvratů tam bylo nepočítaně. Je pravda ,že nejlepší díl ze série to není ale na úžasnosti to nic nemění :)

MadamC
21.08.2019 3 z 5

Tuhle sérii jsem si vybrala pro relaxaci a za to jsem jí vděčná. Poslední díl jsem měla rozečtený příšerně dlouho a nutila jsem se ho dočíst. Je hodně dlouhý a rozvláčný. Nejsem člověk, který chce akci na každé straně, ale tohle bylo už moc. Ale ten konec!!! Ten opravdu stojí za to! Všichni víme, jak tato nepředvídatelná série skončí, ale na posledních 200 stránkách jsme si alespoň na chvíli jistí nebyli. Rozhodně doporučuji tuto sérii dočíst. A pokud vás nebaví 400 stran na začátku, možná je i přeskočte, myslím, že se tam ani nic moc neděje (samozřejmě bráno s nadsázkou). Konec tuto knihu knihu posunul, ale za ten začátek tolik hvězd nedostane....

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město nebeského ohně je v

Přečtených2 641x