Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1584 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

ivzu77
26.04.2015 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekala ze zvědavosti a nedočkavě až vyjde. Přečetla jsem ji s nadšením, velice jsem se těšila na finální dovršení celého šestisvazkového maratonu lovců stínů. Po shlédnutí filmu, pro který byla knižní předlohou první kniha Město z kostí, jsem si vždy k Jaceovi a Clary, Simonovi, Alekovi, Isabele a Markusovi představovala filmové postavy a vzhled herců. V této posední knize jsem byla ráda, že Cary a Jace byli stále spolu, fandila jsem jejich lásce a vztahu.
Prostě se mi to líbilo a knihy jsem četla ráda. A ráda je i doporučím ...
Díky Cassandro za váš fantasy svět ......

pobijecmuch
23.04.2015 odpad!

Cassandra Clare v šestém díle vaří svoje "Město ......" z velmi teplé vody. Série Nástroje smrti s dalšími díly začíná být nuda a některé nápady se začínají hodně opakovat. A čtenáře někdy až nudit. U některých young adult knížek by v sérii stačilo dvě, maximálně tři díly. Ostatní je už většinou odpad, na který čtenář časem zapomene.

Katuska88
22.04.2015 5 z 5

Tohle bylo perfektní zakončení celé série.
Ze začátku jsem se trošku ztrácela zřejmě kvůli tomu, že od té doby, co jsem četla pátý díl a ostatní díly série, uplynula poměrně dlouhá doba, ale nakonec jsem se do děje dostala.
Akce od začátku do konce. Vleklý konec mne ani trochu nevadil, právě naopak.
Bylo super vystiženo, že se "výhrou" mnohdy některé věci jen tak nevyřeší.
Autorka dokázala výborně nalákat na další svá dílka, už jen kvůli tomu, jak si sama sobě šikovně udělala reklamu, si zaslouží moji další pozornost. :)

Pozor - možná trochu spoiler:
Trochu mne mrzí, že Jonathan nedostal druhou šanci, i kdyby už jen kvůli Jocelyn.
Ale vůči ostatním, co utrpěli ztrátu, by to asi bylo dost nefér, ale to tak občas v životě bývá.
Jak autorka zatočila se Simonem, bylo pro mne velmi neočekávané a bylo mi ho moc líto, i když to svým způsobem ve finále dobře dopadlo.

AnnaJ1
16.04.2015 5 z 5

MILUJU TUHLE KNÍŽKU a celou sérii Nástrojů smrti! Obdivuju Cassandru Clareovou za tak úžasnou sérii, kterou máte přečtenou jedním dechem. Akorát mě hodně mrzí, že na konci Sebastián nedostal druhou šanci :( ... jinak je to ta nejúžasnější knížka jakou jsem kdy přečetla a jsem ráda, že to s Clary a Jacem dopadlo tak jak to dopadlo..

Laurel
14.04.2015 5 z 5

Páni... Konečně jsem to dočetla! Nemůžu uvěřit, že je konec. Knížka je plná akcí od začátku do konce. Hodně jsem se nasmála (vážně! Nečtěte ji v autobuse nebo na nějakém jiném místě. Lidi pak na vás divně koukají... :D ) a zároveň jsem i dost brečela. Myslím na konci. Nebudu spoilerovat, ale prostě... Sotva jsem se jakš takš vzpamatovala, začalo to znovu. Řvala jsem jako u žádné jiné knížky. Miluju celou tuhle sérii a těším se na další knížky od této úžasné spisovatelky ♥

Ps.: Ten konec!!! Asi to nerozdejchám. Ale svým způsobem to skončilo dobře. :/ :'D

MorbidCuriosity
06.04.2015 5 z 5

Konečně jsem se dočkala posledního dílu a s menším zpožděním píšu vyjádření... :)
Po tak dlouhé a navíc ještě odloženém čekání na poslední díl série Mortal Instruments jsme si snad nic jiného, než víc jak 600 stránkový svazek, ani nemohli. Ale ačkoliv už je to tedy ukončená série, vůbec bych se za další díly nezlobila. Asi mě nikdy neomrzí číst o Jaceovi, který se stal mým idolem poprvé od té doby, co mi bylo asi tak 14 let. A vůbec se za to nestydím. :D
Poslední díl mi přišel něčím odlišný od těch předchozích. Jako by k nim patřil, ale zároveň ne. Na kvalitě to ale vůbec nic nemění. Opět děj plný zvratů a nečekaných událostí, napětí, nevyužitých možností atd. Co mě skutečně naštvalo, byl Simonův osud na konci a taky fakt, že jsme 5 dílů všichni čekali na ten tolik omílaný a nikdy nekonaný sex, který se v šestém díle opět nekonal. Co si budeme namlouvat, to je trapné. :D
Kol a kolem všechno dobře - nebo tak nějak dobře - dopadlo, my, roztoužení fanoušci, už máme oficiálně smůlu a já si jdu opět zkusit najít nějakou sérii, která slibuje spoustu dílů, abych se zas nějakou dobu měla na co těšit. Jak to tak totiž dobré série mívají ve zvyku, všechny nakonec končí :( (A ty, co stojí za houby, jako by konce neměli až do skonání světa...)

Vitnerová
03.04.2015 5 z 5

Celá série je velmi čtivá a krásně napsaná. Strašně ráda se vracím k celé sérii znova a znova. Jsem ráda že jsem tyto knihy objevila a mohu je s klidem na duši doporučovat dalším čtenářům. Ale jsem nešťastná že se musím s Clary a Jacem rozloučit a příběh mi nepřijde úplně rozřešený a dokončený, a proto by na příběh těchto hrdinů mohl volně navazovat příběh Emmy z Los Angeles.
Vřele dopuručuji všem co mají rádi trochu tajemna v podobě démonů a dalších oblud. A byla bych velmi ráda kdyby příběh pokračoval.

jindrusa
31.03.2015 5 z 5

Krásné završení celé ságy.

karolhlina
28.03.2015 5 z 5

Čekala jsem to trochu jinak,ale i tohle bylo neuvěřitelně napínavé a úžasně napsané.Nástroje smrti je moje nejoblíbenější série knížek.Chystám se přečíst i další knížky od Cassandry. :)

Dymond
26.03.2015 5 z 5

Ani poslední díl této série mě nezklamal...

Misa25
24.03.2015 5 z 5

No páni....po přečtení 400 stran jsem si říkala, že je to jasný, že to je vlastně už konec, co tam asi tak autorka může na 200 dalších stran vymyslet...no a nestačila jsem se divit, po dočtení poslední stránky jsem jen vydechla a s úžasem jsem přemýšlela o celém příběhu, který autorka dokázala mistrně rozvrhnout, popsat, vykreslit a vlastně mu vdechnout život...je to úžasná série...

pink_ivy
22.03.2015 4 z 5

Bála jsem se, protože poslední díly sérií bývají většinou smutné a zničí mi radost z předchozích dílů. Jsem ráda, že tohle nebyl ten případ. I přesto si ale nemůžu pomoct, ale jsem z konce trochu zklamaná.

Přišlo mi to mnohem lepší než předchozí dva díly, akce tam bylo dost a taky se mi líbilo, že to bylo vyprávěné z pohledu..no skoro všech postav. Líbilo se mi i propojení s The Infernal Devices sérií, ale přijde mi, že kdo knížky nečetl, tak spoustu detailů nepochopí.

Konec teda ušel, i když mi některé momenty (nechci spoilerovat), přišly trošku nucené a asi bych ocenila víc, kdyby se to autorka nesnažila spravit a nechala to tak, jak to mělo být. Taky mi přišlo, že se moc snaží potěšit všechny fanoušky, a tak to radši zahrála na jistotu, než aby trošku zahazardovala, což mi přišlo jako dost škoda.

Jsem zvědavá na další knížky ze světa Shadowhunterů. :) (Mě by třeba docela zajímal ten Spirálový labyrint...)

Samira
16.03.2015 5 z 5

Úžasný poslední díl, nic jiného jsem ostatně ani nečekala. Přesto mě však překvapil složitostí a propracovaností děje, ve kterém je jasně potřehnutelná linie pokračování, na které se už moc těším. První třetinu jsem četla delší dobu, ale od vstupu do Edómu jsem knihu dočetla bez dýchání:).
Skvělá, výborně napsaná série, kterou mohu jen doporučit!

michaela2421
10.03.2015 5 z 5

Tak a Mortal instruments je za mnou. Nádherná knižní série do které jsem se okamžitě zamilovala, jak do postav tak do světa samotného. Poslední kniha byla nádherná a spisovatelka knihu hezky ukončila. Líbí se mi tam propojení s její další serií a to Infernal Devices. Myslím kdo TID nečetl měl by tak učinit protože hodně věcí mu pak budou dávat větší smysl. Tak a ted už jen čekat až Cassandra napíše něco dalšího z toho to světa. Doufám že v pokračování s Emmou a Julianem se objeví naše známé postavy z TMI a také se nemohu dočkat povídek o Simonovi:)

cumulus
10.03.2015 5 z 5

Kniha splnila má očekávání, je dalším pokračováním, plným napětí gradací děje v závěru knihy.Trochu je zde zádrhel se Simonem, ale spisovatelka naznačuje dobré zakončení. Takové knihy se čtou jedním dechem.

Tillia
08.03.2015

Opět jsem četla jedním dechem,dopadlo to podle mých představ.Knihu doporučuji všem,kdo mají rádi takovéhle romány:-)

kacaaba
03.03.2015 4 z 5

Tak tenhle díl se mi s druhé poloviny série líbil nejvíc. Možná proto, že bojovali společně a pořád je nerozdělovali. Závěr naznačoval, že by mohlo být pokračování. Vůbec by mě to nevadilo...tak po 6 letech. Mohlo by to být zajímavé.

Scharks
26.02.2015 5 z 5

Nádherné, napínavé a úžasné zakončení série plné zvratů a všemožných emocí :) Hlavní hrdiny jsem si opravdu zamilovala a těžko se mi s nimi loučí, stejně tak jako s jejich magickým světem... Každému můžu jen a jen doporučit - při čtení se rozhodně nebudete nudit :)

lucinka653
24.02.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila, ale je mi vážně líto Jonathana, který se narodil zlý jen díky jeho otci, ale přitom nebyl a nikdy neměl šanci skutečně žít....

12103
24.02.2015 3 z 5

Asi tady budu jediná koho poslední tři díly zklamaly. Někdy si říkám, že když jednou mám v plánu napsat tři díly tak to nenatahovat a smysluplně ukončit příběh. Spisovatelka dělala přesně to co mnoho jiných před ní např. přebírala zcény z filmového ztvárnění knihy. To bych ještě přešla vcelku se mi film líbil, ale co jsem nepřekousla:
POZOR ASI SPOILER : Domělý věk Magnuse. Ve třetím díle kolem osmiseti a v posledním kolem tříseti, že by chyba překladu? Pořád jsem ignorovala pomlouvačné řeči o spisovatelce, protože první tři knihy byly úžasný a mistrovsky napsaný. V posledním díle jsem začala obdivovat Valentýna, protože měl ve všem pravdu, ale šel na to špatně s řešením. Spisovatelka vlastně nic neuzavřela zato byla tajemná jak hrad v Karpatech a první co mě napadlo je, že chce hodně rejžovat na dalších knihách a o našich hrdinech bylo alespoň pár odstavců na konci. Tak jí moc děkuji za tu hozenou kost. Někdo se tu zmínil, že to dobře dopadlo? Asi jak pro koho. Proto bude jistě mnoho pokračování.

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město nebeského ohně je v

Přečtených2 642x