Město ztracených duší

od:

Město ztracených duší

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném – Jace zmizel. Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. Než tenhle boj skončí, skoro každého – Clary, Simona, Aleka – čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158732/nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4.51099
Série:

Nástroje smrti (5.)

Originální název:

Mortal Instruments: City of lost souls (2012)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Přidat komentář
sd1992
28. února

Naprosto boží díl.. :-) Město ze skla a Město ztracených duší jsou pro mě zatím TOP! Jsem hrozně zvědavá na Aleka s Magnusem a na Isabelu se Simonem.. :D Jsou nejlepší... :-D Jsem hrozně ráda, že v těchto dílech je už více děje i o jiným postavách, než jen o Clary a Jaceovi, protože jsou všichni boží... :-) A taky je příjemným překvapením, že část děje se odehrává v Praze :) Akorát už prosím NIKDY nechci slyšet slovní spojení "Démon Mirek" :D :D :D Kill me, děs.. :D
SUPER 5*****

CrazyTyna
26. února

Musím říct že jsem měla období kdy mě čtení nebavilo a já se asi v půlce knihy sekla, ale hned kdy jsem se odhodlala ji dočíst mě to doalova vtáhlo do děje, kniha se mi líbila i v tom že děj byl docela nepředvídatelný

rosalindaaa
23. února

Za mě zatím nejlepší díl :)

Lucik100
22. února

Neuvěřitelné pokračování. Další skvělá nová zápletka s Jacem a Sebastiánem.

EllSeifert
02. února

Pokračování jsem se bála, možná to bude jeden z důvodů, proč jsem si po čtvrtém dílu dala dlouhou pauzu. Další důvod je ten, že se nechci ze světa lovců stínů dostat pryč tím, že dočtu sérii. S dalším dílem už ale určitě váhat nebudu. O tom mě přesvědčila poslední strana. Skvělý díl, ve kterém mi určitě chyběl sarkastický Jace, který je sám sebou. Nicméně děj byl velmi nepředvídatelný, emotivní... Už jde do tuhého, nemůže to být pořád jen legrace. Nejvíc se mnou pohnula poslední kapitola a epilog.

verca65
11.12.2017

Nejvíc mě překvapilo, že se kniha zmínila o Praze. První nečeská kniha, která se zmínila o Praze. A s tím Alekem jsem to nepochopila. Buď jsem nezaregistrovala, nebo to prostě nechápu.

juni
22.11.2017

Další úžasný díl série. Překvapil mě děj, který se přesouval z jednoho města do druhého (hlavně Praha). Těším se na poslední díl.

Mamosvain
12.11.2017

Mám bejt upřímnej? Fajn. Tenhle díl mě bavil ze všech jednoznačně nejmíň. A nebejt perfektně promyšleného konce, kniha by dostala jen tři hvězdičky. A upřimně i teď přemejšlim, že to na ně změnim, ale protože se těšim na poslední díl a nechci si požitek kazit nízkým hodnocením předposledního dílu, dávám čtyři hvězdičky.
Abych zakončil pravdivým hodnocením, tomuto dílu dávám 65%. Víc prostě dát nemůžu.

Richelle
12.11.2017

Kniha je zajímavá. Jakmile se do ní začtete, tak už neuděláte nic.

tyna4806
29.10.2017

Nejlepší spisovatelka téhle doby

Princezna22
22.10.2017

Trvalo mi dlouho než jsem se ke knize dostala,jelikož si docela dobře pamatuji předchozí díly nebyl problém po menší pauze od série začít číst další díl... A musím říct Wow!! :) knihu jsem přečetla v pár večerech jako nic.. Spokojenost!

IntrovertAdela
29.09.2017

Naprosto vhodná volba pro ty,co milují Youngadult fantasy. Také je dobré zvolit se tuhle sérii,když si zrovna chcete odpočinout od složitější četby. Tahle série se stala mou oblíbenou fantasy sérii a svět lovců stínů je velmi lákavý a zajímavý. Takže mohu všem jen doporučit,i přesto že jsem se stále ještě nedostala k šestému dílu.

Makaja
05.08.2017

Kdysi jsem četla Město z kostí, pak jsem viděla i film a neměla jsem chuť pouštět se dál. Když jsem ale zjistila, že se pětka odehrává alespoň z malé části i v mém rodném městě, zvědavost zvítězila. Trochu sem se bála, že absencí 3 dílů budu tak trochu mimo mísu, ale víceméně to až tak moc nevadilo. Přečetla jsem, nenudila jsem se , ale nemohu říct, že se okamžitě vrhnu i na všechny ostatní díly. Takže dávám čtyři hvězdy, jednu z toho ale za tu Prahu, že si na ní autorka vzpomněla a přívětivě jí popsala.

nai.ivka
28.07.2017

Ulovila jsem ji na netu a dělala na mě dojem, že to byl amatérský překlad, hodně mi to kazilo čtení. Posunulo se to na mě víc k červené knihovně, roztahané, nuda a pak zase nějaká zajímavá akce. Co to má být že opět jako zemřel hlavní záporák a on opět bude zázračně oživen, aby mohl být napsán další díl, že by tolik kvílely faninky série po dalším pokračování a byly vyslyšeny?

tatjana1737
09.07.2017

!!! POZOR SPOILERY !!!

Pátý díl navazuje tam, kde čtvrtý skončil. Clary nakonec Jace najde, ale jak ji upozornila vílí královna, někdy to, co dlouho hledáme, není takové, jaké to bylo… V tomhle ohledu mi Clary připadala nesmírně hloupá, ignorovala zřejmé a čtenář byl na pochybách, jestli se nakonec se Sebastiánem neskamarádí i ona. Chápu, že knihy musí mít nějakou zápletku, a že hlavní hrdinové, přestože jsou prezentovaní jako bojovníci, jsou pořád jen teenageři, ale v určitých momentech mi jejich pohnutky a chování přišly nevěrohodné. Dospělí zde navíc vystupují jen jako postavy vedlejší, které se projevují buď jako rodiče, tzn. mravokárně, nebo dětem kolikrát nevěří (snad v každé knize CC je zápletka, že Spolek nevěří mladým lovcům stínů, popírá jejich zkušenosti a je liknavý ve svém konání, na což doplatí).

Jinak musím říct, že s každým dalším dílem jsem víc zvědavá, co bude dál. Oceňuji návrat Sebastiána, který je pro mne věrohodnějším padouchem než jeho otec, jeho plán je vskutku ďábelský a zatím se vše zdá být bezútěšné. Jisté ovšem je, s kým svede finální bitvu o osudy světa, protože Claryiny vize dvou bojujících andělů jsou více než zřejmé.

V knize mne rušilo pár drobných dějových nesrovnalostí - např. když Alek mluvil o spojení parabátaiů a jaké to je, když jeden ze dvojice umře. Že během bitvy v Idrisu cítil, jako kdyby se vzájemné spojení s Jacem na chvíli přerušilo, ale protože ho po návratu do Alicante našel živého, usoudil, že se mu to asi zdálo. Přitom o Jaceově smrti a jeho zmrtvýchvstání se hovořilo v předchozím díle, kdy si hrdinové vzájemně vysvětlovali souvislosti, proč Jace ovládala Lilith, že mu chyběla ochrana, poskytovaná při rituálu malým dětem nefilim… Chvílemi se mi zdá, že Clareová zapomíná na informace z předešlých knih… Ale jsou to opravdu jen drobnosti, požitek z četby a z příběhu samotného nijak nenarušují. Víc mi vadí vyteplený Magnus (který na mne v Pekelných strojích působil jako daleko větší chlapák) :-).

P.S.: Zajímalo by mne, zda informace o jednotlivých evropských městech autorka čerpala z osobní zkušenosti nebo jen z pohledu na mapu. Paříž ani Benátky neznám, ale jsem si docela jistá, že pražský orloj není UPROSTŘED náměstí :-).

P.P.S.: Opět výborné slovní přestřelky mezi hrdiny:

(…) "Stará se jenom o to, abych se smířil s tím, co jsem. Že prej se mám dostat do kontaktu se svým vnitřním upírem, bla bla bla."
"A ten tvůj vnitřní upír se nějak liší od tvýho... vnějšího upíra?"
"To každopádně. Chce, abych nosil trička, co odhalujou břicho, a plstěnej klobouk. Ale bojuju s tím."
Clary se pousmála. "Takže tvůj vnitřní upír je Magnus?"

"Třeba je osamělej. Sebastián určitě nebude nejlepší společník."
"To nemůžeme vědět. Třeba naprosto fantasticky hraje scrabble," prohodil Magnus.

"Mám speciální magický schopnosti. Umím ti číst myšlenky, když myslíš na sprosťárny."
"Což je pětadevadesát procent času."
Zaklonila hlavu a podívala se na něj. "Pětadevadesát procent? A co těch zbývajících pět?"
"Ale, vždyť víš, to myslím na takové ty běžné věci - na démony, co můžu zabít, runy, které se potřebuju naučit, lidi, kteří mě v poslední době naštvali, lidi, kteří mě naštvali dávno předtím, kachny."
"Kachny?"
(...) Otočila se a podívala se na něj. "Kachny?" zeptala se znovu.
Zacukalo mu v koutku úst. "Nevím proč, ale nesnáším kachny. Nikdy jsem je neměl rád."

„Probodla jsem tě fakt velkým mečem. Začal jsi kvůli tomu hořet.“
Ve rtech mu skoro neznatelně zacukalo. „No dobře,“ připustil. „Možná máme trochu odlišné problémy než jiné páry.“

MadamC
06.07.2017

Další díl, který jsem přečetla jedním dechem. Akční, romantické, nepředvídatelné (pokud nemyslím lásku). Už se nemůžu dočkat, až budu číst poslední díl. Tento díl obsahoval všechno, co od takovéhle knížky očekávám, takze za mě rozhodně 5 hvězdiček.

Petruska200
27.06.2017

Miluju tuhle serii

kacenka7206
13.06.2017

Úžasné, naprosto neuvěřitelné zakončení! Okamžitě jdu na poslední díl.

Adriana21
23.05.2017

Další super díl z této série :D Sebastián je neskutečný haj... A ten konec, tak to bylo super.

LucyDvorska
14.04.2017

Další díl opět nezklamal, plno akce a napětí. Nástroje smrti považuji za jednou z mých oblíbených serií, kterou mohu číst pořád dokola a bude mne pořád bavit! :)

KnihomolkD
25.03.2017

Je to lepší než minulý díl. Hlavně mě bavila ta část,(Teď řeknu spoiler!)kdy byla Clary v Praze.

PeťkaW.
23.03.2017

Bez dlouhé předehry musím uznat, že tohle se autorce povedlo. Předchozí díl byl prakticky o ničem a víc než na děj, byl zaměřený na chování a myšlenky hlavních postav, takže působil dost utahaně. Díky tomu se mi do pokračování ani moc nechtělo, ale naštěstí jsem se zapřela. Město ztracených duší je totiž přesně takové, na jaké jsme od Clare zvyklí. Napínavé, čtivé, poutavé, překvapivé, výborně podané a stránky se louskají skoro samy. Sem tam se autorka už maličko opakuje, ať už jde o zápletky nebo o volbu slov (je ale možné, že je chyba v překladu), ale ve výsledku to není nic tak hrozného, aby to zkazilo dobrý dojem z knihy. Série o Nástrojích smrti je opravdu jednou z nejvydařenějších ve svém žánru.

ufounek173
16.03.2017

celou sérii čtu po druhé a zjistila jsem,že se mi některé věci úplně vypařily z hlavy a teď jsem si koupila mechanického anděla a už teď se těším....

Viky00
25.02.2017

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Anne Leyyd
18.02.2017

Tenhle díl byl opravdu... skvělou předehrou k velkému finále, k němuž se schyluje. Uff.

Stejně jako u předešlé knihy, jsem se ani u tohoto dílu nestihla nudit. A i když se v ní často objevovalo řešení vztahových linek mezi různými postavami, přesto mě to bavilo.

Na chvíli jsem měla naivní dojem, že se Sebík fakt změnil, ale to, co ten zmetek předvedl ke konci - AGR! Ještě bych vše (ne prominula, ale v rámci jsem-zloduch-dělám-zlodušiny) "pochopila", ale to, že chtěl Clary taky dát "loka", no tak to už na mě bylo moc!

Malec - rozhodně velmi nečekané vyústění, i když mám dojem, že to nebude mít dlouhého trvání :D

Co se týče Jordana a Maii - to jejich neustálé muchlování už mi vážně lezlo na nervy... Doufám, že se v následujícím díle budou věnovat i užitečnějším věcem.

A Jace - ála flameboy :D - fakticky se těším, jak se bude "ovládat" i v následujícím díle.

Jinak - bratr Zachariáš - óóóh, scény s ním jsem si tak užila :-) A opravdu mám dojem, že se mi poštěstilo si číst knihy autorky v tom nejlepším možném pořadí. Tedy nejprve 1. - 3. díl TMI a pak TID a teď zbytek TMI. Myslím, že jinak bych se připravila o spoustu překvapení v Pekelných strojích a zase naopak nyní nechápala různé náznaky.

A ještě jedna věc - jsem neskutečně ráda, že hned můžu sáhnout po posledním díle, protože čekat po tomhle napínavém (a děsuplném) konci třeba i víc jak rok, no... děkuji pěkně!

elyonka9643
23.01.2017

Přečteno téměř jedním dechem. Těch líbacích scén by tam teda mohlo být méně, protože časem už mě to začínalo trochu nudit, ale jinak super. Jsem zvědavá, jak to celé skončí.

wesulle
08.01.2017

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

eva4036
05.01.2017

Moc pěkná knížka, i když se mi dost stýskalo po Jaceovi a jeho ironických komentářích na někoho účet. Na druhou stranu se mi zase líbil Sebastián, jako takový ten záporák, i když mě někdy štval.

orangerose
05.01.2017

pěkně napínavá a akční knížka, bavila mně , a to abych sáhla po posledním díle :D

Akemi4
12.12.2016

Jsou to dobré knížky, ale přijde mi, že by bylo lepší, kdyby to skončilo už po třetím dílu...