Město ztracených duší

Město ztracených duší

Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi. Všichni se snaží na někoho svalit vinu a také zjistit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném – Jace zmizel. Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. Než tenhle boj skončí, skoro každého – Clary, Simona, Aleka – čeká těžká zkouška lásky a důvěry. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158732/nastroje-smrti-mesto-ztracenych-dus-TXP-158732.jpg 4.51168

Nástroje smrti (5.)

Mortal Instruments: City of lost souls (2012)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

zinon

Za mě asi nejhorší díl ze série...moc mě nenadchl :( Ale i tak dávám 4 hvězdy, protože svět lovců stínů mám ráda a nemůžu jinak a ten konec ušel :)

Nikkiproch

Tuhle ságu já prostě miluju. Dokázala bych hltat tisíce stran a pořád bych neměla dost. Příběh čtenáře drží v napětí a nepustí ho do poslední stránky. Jsem moc zvědavá na zakončení a velmi se na něj těším!

dancav28

Kniha mě velice nadchla, byl to zatím snad nejlepší díl. Celé propojení Sebastiana a Jace mě ze začatku docela štvalo, ale potom ten konec no prostě super. Hned se jdu vrhnout na další díl

Julinka679

Obsahuje SPOILERY!
Další skvělý díl! I když musím říct, že většinu času byli Sebastián a (ne)Jace na facku. Clary byla velmi statečná když se k nim "připojila" aby mohla zachránit jejího Jace až jsem si říkala jestli se už vážně nezbláznila :D
Vztahu Aleka s Magnusem je velká škoda, proto doufám, že v posledním díle se všechno vrátí do normálu a zase budou spolu. Isabele se Simonem bych také přála aby už konečně byli spolu a nechodili kolem sebe "po špičkách"!
Konec jsem tak trochu čekala, čekala jsem, že Jonathan/Sebastián pošle dopis s tím, že už přichází (protože to se od něj dalo už od začátku čekat) a jen doufám, že dostane to, co si zaslouží! :-)

Ludy1990

Kniha byla zajímavá a podle mého mnohem lepší než předchozí 4 díly.Také mě zaujalo že se spisovatelka zmínila i o Praze,což se moc v zahraničních knihách nestává.Ke konci mi docela vyhrkly slzy kvůli Jaceiovy.

petrulka

Nejlepší. Propojení Jace se Sebastianem perfektní.

Laughtubbe

Jace. Můj oblíbenec zmizel. To byl celkem šok. Nikdo nevěděl kde je. Jen Clary se povedlo dostat k němu. Sebastián je strašný zmetek. Byl to ale moc krásný díl. Plný akce a různých zvratů. Vztah Sebastiána a Jace, Jace a Clary nebo Clary a Sebastiána. Díl se mi zase trefil do noty. Nádhera. Smekám před Cassandrou Clare. Miluju tuto sérii.

andrejci

Já tu sérii miluji. Pátý díl byl rozhodně lepší jak čtvrtý. Okamžitě se vrhám na další díl. Zajímalo by mne co budu dělat až to doctu. Celý jejich svět mi totiž přirostli k srdci. Moc se mi líbilo ,že cestovali a objevili se i v Praze.

katerina2660

Super díl, stejně jako předchozí ! Jsem fakt zvědavá, jak toto celé skončí.... :-)

Peťule115

bomba ... velmi povedený díl ... teším se na další

sd1992

Naprosto boží díl.. :-) Město ze skla a Město ztracených duší jsou pro mě zatím TOP! Jsem hrozně zvědavá na Aleka s Magnusem a na Isabelu se Simonem.. :D Jsou nejlepší... :-D Jsem hrozně ráda, že v těchto dílech je už více děje i o jiným postavách, než jen o Clary a Jaceovi, protože jsou všichni boží... :-) A taky je příjemným překvapením, že část děje se odehrává v Praze :) Akorát už prosím NIKDY nechci slyšet slovní spojení "Démon Mirek" :D :D :D Kill me, děs.. :D
SUPER 5*****

CrazyTyna

Musím říct že jsem měla období kdy mě čtení nebavilo a já se asi v půlce knihy sekla, ale hned kdy jsem se odhodlala ji dočíst mě to doalova vtáhlo do děje, kniha se mi líbila i v tom že děj byl docela nepředvídatelný

rosalindaaa

Za mě zatím nejlepší díl :)

Lucik100

Neuvěřitelné pokračování. Další skvělá nová zápletka s Jacem a Sebastiánem.

EllSeifert

Pokračování jsem se bála, možná to bude jeden z důvodů, proč jsem si po čtvrtém dílu dala dlouhou pauzu. Další důvod je ten, že se nechci ze světa lovců stínů dostat pryč tím, že dočtu sérii. S dalším dílem už ale určitě váhat nebudu. O tom mě přesvědčila poslední strana. Skvělý díl, ve kterém mi určitě chyběl sarkastický Jace, který je sám sebou. Nicméně děj byl velmi nepředvídatelný, emotivní... Už jde do tuhého, nemůže to být pořád jen legrace. Nejvíc se mnou pohnula poslední kapitola a epilog.

verca65
11.12.2017

Nejvíc mě překvapilo, že se kniha zmínila o Praze. První nečeská kniha, která se zmínila o Praze. A s tím Alekem jsem to nepochopila. Buď jsem nezaregistrovala, nebo to prostě nechápu.

juni
22.11.2017

Další úžasný díl série. Překvapil mě děj, který se přesouval z jednoho města do druhého (hlavně Praha). Těším se na poslední díl.

Mamosvain
12.11.2017

Mám bejt upřímnej? Fajn. Tenhle díl mě bavil ze všech jednoznačně nejmíň. A nebejt perfektně promyšleného konce, kniha by dostala jen tři hvězdičky. A upřimně i teď přemejšlim, že to na ně změnim, ale protože se těšim na poslední díl a nechci si požitek kazit nízkým hodnocením předposledního dílu, dávám čtyři hvězdičky.
Abych zakončil pravdivým hodnocením, tomuto dílu dávám 65%. Víc prostě dát nemůžu.

Richelle
12.11.2017

Kniha je zajímavá. Jakmile se do ní začtete, tak už neuděláte nic.

tyna4806
29.10.2017

Nejlepší spisovatelka téhle doby

Princezna22
22.10.2017

Trvalo mi dlouho než jsem se ke knize dostala,jelikož si docela dobře pamatuji předchozí díly nebyl problém po menší pauze od série začít číst další díl... A musím říct Wow!! :) knihu jsem přečetla v pár večerech jako nic.. Spokojenost!

IntrovertAdela
29.09.2017

Naprosto vhodná volba pro ty,co milují Youngadult fantasy. Také je dobré zvolit se tuhle sérii,když si zrovna chcete odpočinout od složitější četby. Tahle série se stala mou oblíbenou fantasy sérii a svět lovců stínů je velmi lákavý a zajímavý. Takže mohu všem jen doporučit,i přesto že jsem se stále ještě nedostala k šestému dílu.

Makaja
05.08.2017

Kdysi jsem četla Město z kostí, pak jsem viděla i film a neměla jsem chuť pouštět se dál. Když jsem ale zjistila, že se pětka odehrává alespoň z malé části i v mém rodném městě, zvědavost zvítězila. Trochu sem se bála, že absencí 3 dílů budu tak trochu mimo mísu, ale víceméně to až tak moc nevadilo. Přečetla jsem, nenudila jsem se , ale nemohu říct, že se okamžitě vrhnu i na všechny ostatní díly. Takže dávám čtyři hvězdy, jednu z toho ale za tu Prahu, že si na ní autorka vzpomněla a přívětivě jí popsala.

tatjana1737
09.07.2017

!!! POZOR SPOILERY !!!

Pátý díl navazuje tam, kde čtvrtý skončil. Clary nakonec Jace najde, ale jak ji upozornila vílí královna, někdy to, co dlouho hledáme, není takové, jaké to bylo… V tomhle ohledu mi Clary připadala nesmírně hloupá, ignorovala zřejmé a čtenář byl na pochybách, jestli se nakonec se Sebastiánem neskamarádí i ona. Chápu, že knihy musí mít nějakou zápletku, a že hlavní hrdinové, přestože jsou prezentovaní jako bojovníci, jsou pořád jen teenageři, ale v určitých momentech mi jejich pohnutky a chování přišly nevěrohodné. Dospělí zde navíc vystupují jen jako postavy vedlejší, které se projevují buď jako rodiče, tzn. mravokárně, nebo dětem kolikrát nevěří (snad v každé knize CC je zápletka, že Spolek nevěří mladým lovcům stínů, popírá jejich zkušenosti a je liknavý ve svém konání, na což doplatí).

Jinak musím říct, že s každým dalším dílem jsem víc zvědavá, co bude dál. Oceňuji návrat Sebastiána, který je pro mne věrohodnějším padouchem než jeho otec, jeho plán je vskutku ďábelský a zatím se vše zdá být bezútěšné. Jisté ovšem je, s kým svede finální bitvu o osudy světa, protože Claryiny vize dvou bojujících andělů jsou více než zřejmé.

V knize mne rušilo pár drobných dějových nesrovnalostí - např. když Alek mluvil o spojení parabátaiů a jaké to je, když jeden ze dvojice umře. Že během bitvy v Idrisu cítil, jako kdyby se vzájemné spojení s Jacem na chvíli přerušilo, ale protože ho po návratu do Alicante našel živého, usoudil, že se mu to asi zdálo. Přitom o Jaceově smrti a jeho zmrtvýchvstání se hovořilo v předchozím díle, kdy si hrdinové vzájemně vysvětlovali souvislosti, proč Jace ovládala Lilith, že mu chyběla ochrana, poskytovaná při rituálu malým dětem nefilim… Chvílemi se mi zdá, že Clareová zapomíná na informace z předešlých knih… Ale jsou to opravdu jen drobnosti, požitek z četby a z příběhu samotného nijak nenarušují. Víc mi vadí vyteplený Magnus (který na mne v Pekelných strojích působil jako daleko větší chlapák) :-).

P.S.: Zajímalo by mne, zda informace o jednotlivých evropských městech autorka čerpala z osobní zkušenosti nebo jen z pohledu na mapu. Paříž ani Benátky neznám, ale jsem si docela jistá, že pražský orloj není UPROSTŘED náměstí :-).

P.P.S.: Opět výborné slovní přestřelky mezi hrdiny:

(…) "Stará se jenom o to, abych se smířil s tím, co jsem. Že prej se mám dostat do kontaktu se svým vnitřním upírem, bla bla bla."
"A ten tvůj vnitřní upír se nějak liší od tvýho... vnějšího upíra?"
"To každopádně. Chce, abych nosil trička, co odhalujou břicho, a plstěnej klobouk. Ale bojuju s tím."
Clary se pousmála. "Takže tvůj vnitřní upír je Magnus?"

"Třeba je osamělej. Sebastián určitě nebude nejlepší společník."
"To nemůžeme vědět. Třeba naprosto fantasticky hraje scrabble," prohodil Magnus.

"Mám speciální magický schopnosti. Umím ti číst myšlenky, když myslíš na sprosťárny."
"Což je pětadevadesát procent času."
Zaklonila hlavu a podívala se na něj. "Pětadevadesát procent? A co těch zbývajících pět?"
"Ale, vždyť víš, to myslím na takové ty běžné věci - na démony, co můžu zabít, runy, které se potřebuju naučit, lidi, kteří mě v poslední době naštvali, lidi, kteří mě naštvali dávno předtím, kachny."
"Kachny?"
(...) Otočila se a podívala se na něj. "Kachny?" zeptala se znovu.
Zacukalo mu v koutku úst. "Nevím proč, ale nesnáším kachny. Nikdy jsem je neměl rád."

„Probodla jsem tě fakt velkým mečem. Začal jsi kvůli tomu hořet.“
Ve rtech mu skoro neznatelně zacukalo. „No dobře,“ připustil. „Možná máme trochu odlišné problémy než jiné páry.“

MadamC
06.07.2017

Další díl, který jsem přečetla jedním dechem. Akční, romantické, nepředvídatelné (pokud nemyslím lásku). Už se nemůžu dočkat, až budu číst poslední díl. Tento díl obsahoval všechno, co od takovéhle knížky očekávám, takze za mě rozhodně 5 hvězdiček.

Petruska200
27.06.2017

Miluju tuhle serii

kacenka7206
13.06.2017

Úžasné, naprosto neuvěřitelné zakončení! Okamžitě jdu na poslední díl.

Adriana21
23.05.2017

Další super díl z této série :D Sebastián je neskutečný haj... A ten konec, tak to bylo super.

LucyDvorska
14.04.2017

Další díl opět nezklamal, plno akce a napětí. Nástroje smrti považuji za jednou z mých oblíbených serií, kterou mohu číst pořád dokola a bude mne pořád bavit! :)

KnihomolkD
25.03.2017

Je to lepší než minulý díl. Hlavně mě bavila ta část,(Teď řeknu spoiler!)kdy byla Clary v Praze.