Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41464/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-waN-41464.jpg 4.32591

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

City of Bones (Mortal Instruments) (2007)

Kniha Město z kostí

anet8843

Stydím se, že jsem se dostala ke čtení Nástrojů smrti až tak pozdě. Kdysi jsem viděla film, který se mi líbil, několikrát jsem držela první díl v knihovně v ruce (ale pojďme si říct, že obálka první české verze je dost odstrašující), ale nějak jsem to vždycky zase odložila. Přiznávám, že jsem si knihu koupila až po shlédnutí seriálu. A taky přiznávám, že jsem se na to neskutečně těšila kvůli Magnusovi a Alekovi.
První díl byl dobře napsaný, velmi čtivý způsob. Autorka perfektně umí vykreslit postavy jako uvěřitelné, s chybami a otravnosti, takže postavy nejsou černobílé. Je jasné, že k některým postavám má autorka slabost (například Simon), takže občas udělá něco překladnělého, ale to se dá pochopit. Co se mi na knize moc nelíbilo, je věk protagonistů - Clary je 15, vlastně čerstvých 16 let, což prostě není atraktivní věk pro to, co se odehrává v knize. V seriálu ji bylo 19 let a to přišlo adekvátní, stejně tak byl věk posunutý i u dalších postav, takže jsme si užili více násilí, otevřenosti a sexuality. Celkově Clary mi je celkem dost nesympatická, ale uznávám, že je na patnáctiletou holku dobře napsaná. Magnuse a Alexandra jsem si v prvním díle moc neužila, moc prostoru ani jedna postava neměla, ale i tak jsem jsem při tom málu tála. Těším se na další díl, jsem hodně ráda, že vycházejí díly s novými obálkami, jsou doopravdy krásné.

bartule

Až na to,že hlavní hrdinka je úplně mimo a je totálně neschopná a otravná a přesto se všude nacpe,stejně jako Simon je kniha dobrá :-) Uvidíme dál :-)

PhoebePollard

Moc hezký příběh. Přiměřeně fantasmagorický, s pěknou lovestory a super vedlejšími hlavními postavami. A stejně si myslím, že Isabela je z celé té party nejlepší.

Skyer

Čtení této knihy mi úplně připomnělo časy asi na začátku 2. stupně ZŠ, když jsem četla podobné příběhy. V té době by se mi to asi líbilo víc, ale dnes to vidím jako průměrnou knihu. Mohla jsem se od ní odtrhnout - nebylo to moc napínavé - takže v sérii budu maximálně pokračovat půjčováním z knihovny.

Ameeiz

Super série a krásný svět :) Spisovatelka je na můj vkus moc velká detailistka, ale užila jsem si to i všechno navazující :)

Hania932

První díl z hodně chválené série za mnou. A já jsem spokojená. Vůbec jsme nevěděla o čem má být tato série, takže to pro mě bylo překvapení. Začátek byl hodně zajímavý a čtivý. Děj strašně rychle utíkal. Je to tak dobře rozepsané, takže jsem vše pochopila. Jace a Clary úplně miluju. Ale konec knihy mě tak zaskočil a naštval, že jsem knihu měla chuť odložit???? Tohle jsem vůbec nečekala a byla jsem z toho zklamaná. Jinak jsem si knihu užívala. Skvělé postavy a hlavně hodně vtipné hlášky. Ironický Jace a sarkastický Simon.
Kniha je zajímavá, akční a čtivá. Myslím, že tohle chytne každého.
První díl je skvělý rozjezd a jsem zvědavá jaký bude další díl.

kalinka99

Možná jsem od toho čekala více. Přišlo mi to trochu naivní a chvilkami docela dost přitažené za vlasy, ale tím, že mám ráda fantasy, tak si přečtu určitě další díly a poté si udělám celkový obrázek jak na mě udělala celá série dojem.

Silmarien

Clary ide s kamošom Simonom do klubu, kde zbadá pár podozrivých indivíduí. Vyberie sa samozrejme za nimi a zamotá sa do totálneho kolotoča fantasy sveta, do ktorého zrejme tak nejako patrí aj ona sama, len o tom ešte nič nevie.

Je to prudko čitateľné. To je veľký bonus. Ostalo veľa nedovysvetleného (napriek dlhším vysvetľovacím častiam), takže som zvedavá, ako sa to rozuzlí v ďalších dieloch. Máme tu klasický model hrdinky vrhnutej do situácií, na ktoré nie je pripravená, hoci pre ne má absolútne predispozície, a tak samozrejme zo všetkého vyviazne s viac-menej zdravou kožou. Keď si neporadí sama, vždy má po ruke hrdinu, ktorý ju zachráni. Nesmieme tým pádom zabudnúť na tútora, ochraniteľského krásavca, s ktorým sa celý čas hrdinka doberá, čím skrýva rôzne city nielen pred ním, ale aj pred sebou. A je tu samozrejme aj jemne žiarlivá sokyňa a večný "len kamarát".
Keby som mala o 10-15 rokov menej, asi by som dala o hviezdu viac, takto je to 3,5 a teším sa na pokračovanie :-)
Najlepší boli Magnus a Luke :-)
(čítané 10/2016)