Město z kostí

Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41464/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-waN-41464.jpg 4.32034

Nástroje smrti (1.)

City of Bones (Mortal Instruments) (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

AnusaUltra3600
včera

Kniha mě bavila a ostatní díly jsem přečetla hodně rychle. Přijde mi to dobře vymyšlený, není to nějak přehnané zaláskovaný, kde tam hlavní pár neustále áchá a óchá. Musim říct, že to, ale mělo i mezery, protože knihy byly neuvěřitelně předvídatelné, ale to se ještě dalo skousnout, na co jsem si, ale těžko zvykala byla Clary. Byla mi tam dost protivná a bála jsem se co z ní vyleze pokaždé když otevřela pusu, ale musím říct, že se to zlepšovalo . knihu hodnotím 8/10

nai.ivka
předevčírem

Nejdřív jsem viděla film, ten se mi líbil, přečetla jsem knížku a ta mě nezklamala, nemůžu říct co se mi víc líbilo. Pokud bude mít dcera zájem, tak ji ráda tuhle knížku podsunu.

renefer

Četla jsem už před lety a teď jsem se k ní vrátila po zhlédnutí filmu. Musím říct, že v tomto případě je film lepší než kniha, což se nestává moc často. Nebo je to možná tím, že už nejsem teen. V každém případě je to jedna z lepších fantazy pro teenagery, předala jsem k přečtení dcerám :-)

Mamosvain

Tak si to shrňme!
Námět je opravdu jedinečně skvělý (i přesto, že vám lehce připomene okamžiky při čtení Percyho), děj je nádherně sepsán a kniha je plná překvapení a zvratů, které vám na každé stránce změní představu, jak bude kniha dál pokračovat. Upřímně vůbec nechápu, jak je možné narvat tolik zvratů a napětí do jedné knihy. A tak se Nástroje Smrti stávají jednou z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četl.
Rozhodně se těším na další díly a dávám plný počet hvězdiček :)

daniela0203

Knížka se mi moc líbila jakožto i ostatní díly.Po přečtení prvního dílu jsem si hnedka musela stáhnout film a byla jsem nadšená jak dokázal Jamie Campbell Bower stvárnit postavu Jace a nevědela bych si představit,že by Jace herecky obsadil někdo jiný.Za Clare taky palec nahoru.Škoda,že se už nebudou natáčet další díly se stejným hereckým obsazením jako u tohoto dílu.
Ságu Nástroje smrti mohu jenom doporučit.

Romžiry

Perfektní. Moc pěkně se kniha četla.

katerina2660

Hezká knížka na dovolenou. Nepatřím mezi cílovou skupinu, ale knížky s úpíry, vlkodlaky, čaroději mám moc ráda... je to únik z reality.

Aríka

Knihu jsem začala číst na popud filmu a následně seriálu, který patří mezi mé oblíbené. Při prvním otevřením knihy jsem přečetla sotva první stranu a opět ji zase zavřela. Ano, kniha je psána v er- formě, což mě u někerých knih mnohdy odradí. nicméně, po nějaké době, řekněmě v řádech dnů, jsem se ke knize opět dostala a doslova jsem se začetla. A zamilovala se. Do Jace. Vykreslení postav je báječné. Situace jsou barvitě a pěkně popsány, nejsou ani moc dlouhé ani moc krátké, ale tak akorát. Doporučuji.

Petruska200

Vsechny dily naprosto fantasticky

Arte

Kniha a obecně celá sága mě nadchla a četla jsem ji jedním dechem. Téma "andělé a démoni" miluji a tato série předčila všechna má očekávání. Rozhodně ji v budoucnu hodlám přečíst i v originále.

nikolm

lepší než film

tatjana1737

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nejprve jsem četla trilogii Pekelných strojů, která Nástrojům smrti časově předchází, takže jsem se nevyhnula srovnání. Mechanický anděl a další dva díly se mi líbily historickou dobou, do níž jsou zasazeny, a přestože jsou hlavní hrdinové z dnešního pohledu teenageři, dají se považovat za dospělé a kniha se zavděčí i staršímu čtenáři. Oproti tomu Město z kostí mi přišlo už hodně pro "puberťáky", hlavními hrdiny počínaje, přes jejich jednání a slovník, až po některé nelogičnosti v jejich chování (uniklo mi např. to, že Clary věděla o tom, že Alek umírá, Isabela je s ním na ošetřovně, ale přesto vyběhla za Hodgem, pak se zdržela na slovíčko s vlkodlaky, a nakonec se vydala za Valentýnem - proč se aspoň na otočku nezastavila na ošetřovně??). To jsou důvody, proč jen tři hvězdy. Jinak musím vystihnout svět, který autorka vymyslela, včetně postav, kterými jej osadila. Doufám, že se blíže seznámím i s dalšími obyvateli podsvěta a mytologií nefilim, která mne hodně zaujala.

Btw - po přečtení této knihy si říkám, že lovci stínů asi neslaví Den sv. Valentýna? :-X

Karoli282

Po pár letech jsem se vrátila k této sérii díky seriálu Shadowhunters, kde jsem si neskutečně oblíbila pár Malec. Tento díl mě docela zaujal, i když další díly jsou určitě lepší.
Musím se přiznat, že mě v nějakých situacích Clary nesmírně rozčilovala a první polovina knihy mi přišla slabší než ta druhá. Postavy jsem si představovala trochu starší, taky si myslím, že chození do takových klubů v patnácti je zvláštní.
Ale rozhodně oceňuji nápad. Je to opět něco jiného.
P.S.
Magnuse zbožňuji

kata6797

Přečetla jsem už celou sérii, a přečtu si jí znovu. Kniha mě bavila od začátku až do konce, nenudila jsem se, byla jsem začtená a vždy se těšila až si budu zase číst. Je to zajímavý příběh.

PeťkaW.

Nebýt traileru na připravovaný film, tak bych po knize asi ani nesáhla. Po prvních 15 stránkách jsem měla sto chutí se čtením přestat, protože se mi nelíbilo, jak je čtenář do děje bez jakéhokoliv varování hozený. Pak se ale celý příběh překvapivě slušně rozjel a ustálil. Je čtivě napsaný a najde se tu plno zajímavých momentů. Líbilo se mi, jak si autorka pohrála s klasickými nadpřirozenými osobnostmi a dala jim nový nádech. Mohla ale o něco víc rozvinout podsvětí a víc ho čtenáři přiblížit, to mi tam docela chybělo. Na druhou stranu oceňuju, jak propracovala postavy a vztahy mezi nimi. Mám ráda, když jsou hrdinové v knihách propracovaní a mají své vlastní osobnosti, takže v tomhle vidím rozhodně plus. Mínus dávám za průhlednost děje a plochost příběhu. Sečteno podtrženo - nebylo to vůbec tak špatné, jak tu někdo píše. Je to opravdu čtivý příběh, u kterého se dá skvěle vypnout a žít v jiném světě. Má své mouchy, ale po dalších dílech jsem i tak sáhla.

EngliTer

Chtěla jsem se zeptat - Mám si přečíst nejdřív sérii Nástroje smrti, nebo Pekelné stroje?

dancadragneel

Překrásný příběh, který je odlišný od mnoha klasických fantasy a k tomu je ještě skvělý film. Rozhodně doporučuji

Martia

Boží! Jak kniha tak film

Viky00

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

_Žanet_

Knížku jsem bohužel četla přes dva měsíce z nedostatku času, ale dnes jsem se hecla a celou jsem ji přečetla. A jsem ráda, že jsem to udělala, protože do mě knížka zase zanesla jeden ze spousty hezkých příběhů, které se v knihách skrývají.
Kniha se celkově četla dobře a rychle. Byla taková oddechová a u konce se změnila i na něco méně oddechového. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla a určitě si přečtu i zbytek série.

ufounek173

Přečetla jsem celou sérii a teď čtu po druhé a klidně napřeskáčku,jak ji seženu z knihovny.A určitě si ji pořídím domů.Film se mi líbil a mrzí mě ,že nenatočili pokračování,výběr hrdinů byl famózní.

PaluškaB

Skvělá kniha jako fantasy pro dospívající. Mě osobně se kniha moc nelíbila. Ovšem začátek byl napínavý, poutavý a byly tam i pasáže, které se mi líbily. Spíš až konec knihy mě nudil a do čtení jsem se musela často i nutit.
Je to možná i tím, že jsem jako první viděla film, který mě nalákal na knihu, a ze které jsem byla trochu zklamaná. Další díly už číst nebudu.

Ladiva

No, čo už, dávno nie som YA, ale páčilo sa mi to. Malo to zaujímavo rozohranú dejovú líniu, napätie, trochu irónie i humoru a vcelku sa to príjemne čítalo. Som zvedavá na ďalšie osudy postáv, a tak siahám po ďalšom dieli...

KnihomolkD

Trvalo mi skoro 14 dní to přečíst . Na to že to mělo 400 stránek . Začátek se mi líbíl. Ale od té poloviny jsem se nemohla začíst.

LucyDvorska

Celou sérii čtu již po třetí, po čtvrté. Nyní jsem se rozhodla, zvýrazňovat si dobré, vtipné scény. Skoro mi nestačili papírky, kolik tam je těch založených částí. Knihu i celou sérii doporučuji všem, co mají rádi trochu akce, fantazie, romantiky, ironie a vtipů.

wesulle

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

RonjaRHermans

Moje nejoblíbenější série....miluji snad skoro všechno (až na pár postav které mi pijí krev) a celou sérii mám přečtenou několikrát. Je dokonalým mixem akce, romantiky a ironického humoru, a když k tomu přičteme celý úžasný imaginární svět, který se skrývá uvnitř toho našeho, dostaneme něco zcela fenomenálního.
Dala bych šest hvězd z pěti.

lulu28501

Úžasná kniha.
Doporučuji přečíst a nutně potřebuji další díl :D

Adelschutzova
06.12.2016

tahle kniha mě potěšila...sice byla clary občas otravná,ale hlavní zápletka knihy byla dokonalá....další díly mám přečtené a musím říct,že od druhého dílu je to vážně návykové...v knize se mi líbila lehká romantika,ale štvalo mě to že ta romantika byla nejen s jedním chlapcem ... simon-clary,jace-clary.....motalo mi to hlavu...občas jsem to přála simonovi,občas jaceovi.trochu zmatek..ohledně knihy mám pár otazníků,ale tak už to bývá.

petra4080
05.12.2016

Kniha vůbec nesplnila očekávání které jsem měla dle komentářů zde. Naprosto bez jiskry. Za celou dobu se mi nepodařilo se pořádně začíst, přežvýkávala jsem jí strašně dlouho a do dalších dílů se nejspíš ani nepustím :-(