Město z kostí

Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41464/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-waN-41464.jpg 4.32247

Nástroje smrti (1.)

City of Bones (Mortal Instruments) (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

Adhara
včera

Klišéovité klišé v takom množstve, až by som predpokladala, že sa už hodí len do paródií. A ako v mnohých nenáročných fantasy, aj tu sú nekonzistencie a prešľapy proti vlastnej logike. Hlavná hrdinka Clary vytrhnutá z „bežného“ života do prúdu nadprirodzeného sveta sa ničomu nijako zvlášť nediví, však to je predsa bežné zistiť, že nadprirodzené svety a bytosti predsa len existujú. Zo situačných vtipných hlášok pubertálnych postáv som sa tiež práve po zemi od smiechu neváľala. Akúkoľvek psychologizáciu a myšlienku by ste tu márne hľadali. Spolu s faktom, že kniha je celkom čítavo napísaná, na nás kričí jediným cieľom: oddych, oddych, oddych. No nemôžem si pomôcť, ja som si neoddýchla. Viac ako počítanie všetkých možných klišé a potvrdzovania si, či sa všetky vzťahy a súvislosti medzi postavami vyvinú presne tak, ako som od prvej kapitoly predpokladala, by ma totiž potešilo niečo neočakávané.

Celá recenzia: http://www.adhara.sk/?page_id=3965

Arisavm
předevčírem

U této knihy jsem nejprve viděla film, který mě zaujal. Takovéto příběhy mám moc ráda, proto jsem si tento díl musela koupit a přečíst. Samozřejmě kniha mě zaujala o mnohem více, už jenom proto, jak moc nám dokáže fungovat naše fantazie. Za mě super kniha a určitě ji doporučuji.

Karola050716

Trochu se mi do hodnocení míchá dojem z filmu, který nebyl nic moc, a při čtení se mi některé scény vybavovaly. Postavy začaly být zajímavější až ke konci. Kniha mě úplně nenadchla, ale zajímá mě, kam se bude příběh vyvíjet, takže určitě zkusím i druhý díl série.

DarjaSh

Krásná kniha pro náctileté osoby. Nechybí láska, dobrodružství a ani ta magie. Škoda jen, že od čtvrtého dílu ztratila série svoji grácii.

Seriál nic moc, nedoporučuji. Zkazí ten krásný dojem z knihy.

Rea1307

Hezká pohádka pro náctileté. Kvůli tomu konci nemůžu jinak, než si přečíst další díl. Nebyla to sice nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla.. Ale nebyla ani tak špatná..

Ruzaaa

Přiznám se, že mě první díl moc nebavil a trvalo mi dlouho, než se mi povedlo se pořádně začíst. Děj mi přišel někdy zbytečně překombinovaný a předvídatelný (kdo byl Clařin táta jsem uhodla hned v začátku). Ale později se mi kniha začala líbit, jak přibývalo více akcí. Film jsem neviděla a podle negativních recenzí asi není o co stát.

NikolIris

Musím povedať, že som rada, že som sa k tejto knižke vrátila. Síce staršia o pár rokov a ešte miesto slovenskej verzie som si ukoristila českú, s krásnou obálkou ♥ :) . V slovenčine som bola úprimne vydesená zo štýlu písania autorky, ale neviem ako je to možné, v češtine mi to vyhovovalo o 100% viac... možno iný preklad možno som sa zmenila ja a moje vnímanie toho, čo mi vyhovuje ;)
Na to, že som staršia, tak ma veľmi knižka prekvapila a bola som úplne vtiahnutá do toho čarovného sveta tieňov a rún ... démoni, bosoráci, tieňolovci :) :) užila som si to, a pevne verím, že si čím skôr kúpim druhý diel.
Mimochodom videla som aj film aj seriál a a potom som sa odhodlala na knihu :) :), no knihu som hltala ;).

rosalindaaa
29.12.2017

Knížka se četla dobře, a bylo v ní více než ve filmu

NalinnMane
26.12.2017

Kniha byla opravdu dobrá. Až skoro do úplného konce jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale jakmile tam začala ta konečná akce taknevím proč, ale nějak mě to přestalo bavt, ale to nic nemění na tom, že kniha je opravdu skvělá a to samozřejmě i v porovnání s filmem.

AnnaNešporová
06.12.2017

Kniha mě moc bavila, jsem ráda, že mám koupených všech šest dílů, zároveň mě mrzí, že se nebude točit pokračování. A co Jace a Clary, musí být spolu! Jsem zvědavá na další díly.

komin347
23.11.2017

Kniha je naprosto úžasná, hned mně vtáhla do svého světa. Plusem je, že je to celá série a nekončí to po jedné knížce, tudíž se máte pořád na co těšit a hlavně neklesá kvalita jako to bývá u některých jiných sérií.

Newtriah
17.11.2017

Po delší době opravdu úžasná fantasy, která vás vtáhne do děje a nepustí. Přečetla jsem ji za dva dny a hrozně se těším na druhý díl.

Julinka679
16.11.2017

Filmové zpracování Města z kostí bych nazvala takovým dobrým průměrem, kdy některé postavy jsou spíše žalostné. Proto jsem ke knížce byla velmi skeptická a očekávala stejné "nadšení" jako po zhlédnutí filmu. Ovšem knížka mě velice mile překvapila, postavy nebyly ani zdaleka tak "teen" jak jsem si na první pohled myslela a kladné i záporné postavy měli co nabídnout.
Příběh Clary se četl skvěle, děj byl zajímavý a do poslední stránky napínavý. Jen škoda toho konce, některé věci bych přece jen udělala jinak :-)

Bettybook
11.11.2017

Abych pravdu řekla, mně se líbil víc film.

hanpari
11.11.2017

Velice slabé!
I ta L. Hamiltonová, když se rozhodla psát nadpřirozené porno, má víc šťávy, a to nemluvím o tom, že kvalita její série šla postupně dolů, zatímco tato autorka si nastavila laťku proklatě nízko hned u prvního dílu.
Když už číst městskou fantasy, pak raději od zavedených značek jako I. Andrews, K. Price, v horším případě K. Harrison nebo L. Hamiltonovou.
Pokud se cítíte jako extra náročný čtenář, bez rozpaků sáhněte po Knihovně na Černohůrce.

Zabka27
06.11.2017

Začátek knihy mě malinko odrazoval, ale když jsem se začetla, rychle mě příběh zaujal. Je to oddechovka pro nás, fanoušky fantasy světů. Obě hlavní postavy mi naprosto sedly, jen teda doufám, že jim bude přáno... Každopádně doporučuji a jdu se vrhnout na další díl!

Terez113
21.10.2017

Nejdřív jsem viděla film a pak jsem četla knížku a musím říct, že i film a i knížka jsou úplně skvělý, hned si chci přečíst pokračování!

juni
21.10.2017

Dříve než jsem si přečetla knihu, viděla jsem film. Film mě naprosto nadchl a hned jsem musela mít pokračování. Naštěstí jsem měla za chvíli svátek :)

Richelle
21.10.2017

Rozhodně se jedná o velice zajímavý příběh. Oblíbila jsem si tuto knihu i celou sérii. Četla jsme ji už několikrát a počítám, že si ji párkrát ještě přečtu.

verca65
18.10.2017

Trochu nečekané vztahy. Zatím nic moc, ale je to zatím první díl z celé série.

Natali692000
14.10.2017

Bomba! :) Upřímně jsem měla ze začátku mírné obavy z toho, že to bude zase jen takové to průměrné young adult fantasy. V tom jsem se ale šeredně spletla. Začetla jsem se okamžitě. Kniha je plná akce a zvratů. Bavila mě od začátku do konce. A nejvíc mě dostal ten sourozenecký zvrat mezi Jacem a Clary. Těším se na další díly.

petulka.sasanka
04.10.2017

Parádní odechovka!!! Naprosto splnilo mé očekávání. Kniha se mi dobře četla, občas ty zvraty jsou překombinované, ale i přesto doporučuji a těším se na pokračování

nikikostadinova
19.09.2017

První dejme tomu třetina mi přišla pomalejší (stejně jako u 1. dílu podzemí) ale potom mi to nedalo a začetla jsem se a dvě poslední třetiny jsem zhltla hodně rychle.

Weringel
18.09.2017

Super knížka, jsem z ní nadšená.

Cryptkeeper
08.09.2017

Pěkně a svižně napsané. Opravdu poutavé,člověk se nenudí. Jen ten svět víl,čarodějů atp mi jako celek nepřišel až tak úchvatný,jak jsem čekal. Představoval jsem si ho trochu jinak a to mi místy celkem vadilo;) Každopádně,určitě stojí za přečtení.

Svatojánek
04.09.2017

I love Jace!

boucner
01.09.2017

Čekala jsem průměrnou fantasy, protože jsem omylem viděla asi 20 minut z filmu a byla jsem nesmírně překvapená. Celkem pěkně promyšlený svět, hlavní hrdince se nikdo neplazí pod nohama, jak to u tohodle typu knížek bývá a humor taky není vůbec špatný. Rozhodně mě přesvědčila, že chci vědět, jak to bude dál.

knížečka2002
01.09.2017

Upřímně jsem asi jediná na světě, ale tahle knížka asi opravdu není pro mě. Pokusila jsem se jí přelouskat, ale přes stranu 80 jsem se dostat prostě nedokázala. Nevím čím to je, ale po pár dnech jsem knížku vrátila do knihovny a vrátit se k ní nechystám.

LadyD
01.09.2017

Knihu jsem četla už několikrát a moc se mi líbila, ale pak přišly filmová a seriálová adaptace, které stály za starou bačkoru. Musela jsem si připomenou kouzlo knihy. Myslím, že si dám reriding celé série :)

planet129
30.08.2017

Už od začátku mě kniha neskutečně bavila, ale ten konec to prostě musel zkazit... Proto dávám 4* místo 5* Je tu však ještě jeden nedostatek, za který mám chuť vraždit - proč se Magnus Bane jmenuje v češtině Krasomil Pohroma?!? Viděla jsem film i seriál a Magnus je zde prostě skvělý, a v knize s ním udělají tohle...