Město z kostí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41464/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-waN-41464.jpg 4.32591
Série:

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (1.)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
Orig. název:

City of Bones (Mortal Instruments) (2007)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (401)

Kniha Město z kostí

Přidat komentář
anet8843
22. května

Stydím se, že jsem se dostala ke čtení Nástrojů smrti až tak pozdě. Kdysi jsem viděla film, který se mi líbil, několikrát jsem držela první díl v knihovně v ruce (ale pojďme si říct, že obálka první české verze je dost odstrašující), ale nějak jsem to vždycky zase odložila. Přiznávám, že jsem si knihu koupila až po shlédnutí seriálu. A taky přiznávám, že jsem se na to neskutečně těšila kvůli Magnusovi a Alekovi.
První díl byl dobře napsaný, velmi čtivý způsob. Autorka perfektně umí vykreslit postavy jako uvěřitelné, s chybami a otravnosti, takže postavy nejsou černobílé. Je jasné, že k některým postavám má autorka slabost (například Simon), takže občas udělá něco překladnělého, ale to se dá pochopit. Co se mi na knize moc nelíbilo, je věk protagonistů - Clary je 15, vlastně čerstvých 16 let, což prostě není atraktivní věk pro to, co se odehrává v knize. V seriálu ji bylo 19 let a to přišlo adekvátní, stejně tak byl věk posunutý i u dalších postav, takže jsme si užili více násilí, otevřenosti a sexuality. Celkově Clary mi je celkem dost nesympatická, ale uznávám, že je na patnáctiletou holku dobře napsaná. Magnuse a Alexandra jsem si v prvním díle moc neužila, moc prostoru ani jedna postava neměla, ale i tak jsem jsem při tom málu tála. Těším se na další díl, jsem hodně ráda, že vycházejí díly s novými obálkami, jsou doopravdy krásné.

bartule
20. května

Až na to,že hlavní hrdinka je úplně mimo a je totálně neschopná a otravná a přesto se všude nacpe,stejně jako Simon je kniha dobrá :-) Uvidíme dál :-)

PhoebePollard
19. května

Moc hezký příběh. Přiměřeně fantasmagorický, s pěknou lovestory a super vedlejšími hlavními postavami. A stejně si myslím, že Isabela je z celé té party nejlepší.

Skyer
17. května

Čtení této knihy mi úplně připomnělo časy asi na začátku 2. stupně ZŠ, když jsem četla podobné příběhy. V té době by se mi to asi líbilo víc, ale dnes to vidím jako průměrnou knihu. Mohla jsem se od ní odtrhnout - nebylo to moc napínavé - takže v sérii budu maximálně pokračovat půjčováním z knihovny.

Ameeiz
13. května

Super série a krásný svět :) Spisovatelka je na můj vkus moc velká detailistka, ale užila jsem si to i všechno navazující :)

Hania932
02. května

První díl z hodně chválené série za mnou. A já jsem spokojená. Vůbec jsme nevěděla o čem má být tato série, takže to pro mě bylo překvapení. Začátek byl hodně zajímavý a čtivý. Děj strašně rychle utíkal. Je to tak dobře rozepsané, takže jsem vše pochopila. Jace a Clary úplně miluju. Ale konec knihy mě tak zaskočil a naštval, že jsem knihu měla chuť odložit???? Tohle jsem vůbec nečekala a byla jsem z toho zklamaná. Jinak jsem si knihu užívala. Skvělé postavy a hlavně hodně vtipné hlášky. Ironický Jace a sarkastický Simon.
Kniha je zajímavá, akční a čtivá. Myslím, že tohle chytne každého.
První díl je skvělý rozjezd a jsem zvědavá jaký bude další díl.

kalinka99
30. dubna

Možná jsem od toho čekala více. Přišlo mi to trochu naivní a chvilkami docela dost přitažené za vlasy, ale tím, že mám ráda fantasy, tak si přečtu určitě další díly a poté si udělám celkový obrázek jak na mě udělala celá série dojem.

Silmarien
29. dubna

Clary ide s kamošom Simonom do klubu, kde zbadá pár podozrivých indivíduí. Vyberie sa samozrejme za nimi a zamotá sa do totálneho kolotoča fantasy sveta, do ktorého zrejme tak nejako patrí aj ona sama, len o tom ešte nič nevie.

Je to prudko čitateľné. To je veľký bonus. Ostalo veľa nedovysvetleného (napriek dlhším vysvetľovacím častiam), takže som zvedavá, ako sa to rozuzlí v ďalších dieloch. Máme tu klasický model hrdinky vrhnutej do situácií, na ktoré nie je pripravená, hoci pre ne má absolútne predispozície, a tak samozrejme zo všetkého vyviazne s viac-menej zdravou kožou. Keď si neporadí sama, vždy má po ruke hrdinu, ktorý ju zachráni. Nesmieme tým pádom zabudnúť na tútora, ochraniteľského krásavca, s ktorým sa celý čas hrdinka doberá, čím skrýva rôzne city nielen pred ním, ale aj pred sebou. A je tu samozrejme aj jemne žiarlivá sokyňa a večný "len kamarát".
Keby som mala o 10-15 rokov menej, asi by som dala o hviezdu viac, takto je to 3,5 a teším sa na pokračovanie :-)
Najlepší boli Magnus a Luke :-)
(čítané 10/2016)