Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41464/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-waN-41464.jpg 4.32481

Nástroje smrti (1.)

City of Bones (Mortal Instruments) (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

Susinek13
03. prosince

Knížka sama o sobě byla dobrá... Ale měla jsem problém se začíst a ten problém vedl do takové míry, že knížka téměř přes rok ležela na poličce... Ale jakmile jsem se prokousala únavným začátkem, tak jsem nebyla schopná knížku odloží...
A samozřejmě ty zvláštní vztahy mezi postavami... Lehce se mi to příčilo.

DracoMalfoy
28. listopadu

3,5* Líbilo se mi, ale trochu mi nesedl autorčin styl. Vtipné, svěží, sympatické postavy. 1* jsem ubrala kvůli vztahům na konci. To se mi trochu příčí.

Byxy123
20. listopadu

Měla jsem tendenci srovnávat s filmem, ale i tady platí, že mi kniha sedla více než film. Škoda, že bylo málo pasáží, které by se zaměřily i na někoho jiného, než na Clary. Snad se to zlepší v dalších dílech, na které se těším, protože mám spoustu otázek, které bych potřebovala zodpovědět. :D

hurikan123
17. listopadu

když už jsem četl nástroje smrti bylo to celkem předvídatelné , ale začetl jsem se a líbilo se mi to

JitulHa

Jméno Cassandra Clare je v literárním světě hodně zvučné, no není se co divit protože hned první díl ze série Nástroje smrti byl nabitý akcí, tajemstvím a takovou tou temnou atmosférou. Nechyběly tady ani skvělé postavy a hlášky, které celému příběhu dodaly ten správný šmrnc i spád. Prostě po dlouhé době zase série, která mě opravdu nadchla a vtáhla do děje. Určitě to tedy není poslední kniha od autorky, do které jsem se pustila. Doporučuji všem!

JajaCZ

S touto knihou som to mala ako na horskej dráhe. Bavila, nebavila, bavila moc.... Príbeh bol zaujímavý, ale miestami bola až priveľmi cítiť to, že je určený pre mladších. Keďže má ale séria ešte 5 častí, nechávam si priestor na to, aby ma ohúrila a získala si ma :) Určite sa na čítanie ďalších častí teším.

janca6129

Jako mladší jsem to "žrala". Čím víc však přibývalo dílů, tím více mé nadšení vyprchávalo. I přesto si však první díl, dle mého úsudku, zaslouží 5 hvězdiček... Minimálně za to nadšení, které ve mně kniha vyvolala. :)

eliska2669

Zábavná a jednoduchá fantasy literatura. První až třetí díl jsou dobré, pak už se to hrozně komplikuje, postav je moc a člověk se v tom pomalu nedokáže orientovat.
Jinak je to samozřejmě naprosto stupidní záležitost, typické "upíři ale nejsou takoví, ve skutečnosti jsou JINÍ..." wow, to je tak originální..., je tam až moc různých nadpřirozených kidů, fakt moc, moc Jaceových hlášek (nad kterými se fanynky popadají smíchy za břicho, hahahaha, on je tak sarkastický, já ho miluju) a tak.
Dobrej je Alec, než se dá dohromady s tím čarodějem.

Ilirea25

Tuhle ságu naprostou zbožňuji. Je to má srdeční záležitost. Vždycky se k ní budu ráda vracet. Ze všeho nejvíce stejně miluju Krasomila

walusaaa

Nejprve jsem viděla film, potom jsem zkoukla něco málo ze seriálu, ale stejně mě pořád lákaly knížky, protože je hodně lidí vychvalovalo. I když jsem znala většinu zvratů a detailů, knížka mě vtáhla a nepustila, dokonce i překvapila několikrát za sebou. Jdu honem na další díl!

Ivka14

kniha mě hrozně moc bavila. už se těším na pokračování. nemám pořádně ani slov. Upřímně jsem tu knihu čekala horší. OP celeé knižní serii se vrhnu i na seriál,který snad nebude kravina.

Ajda300

Kniha mě strašně bavila tak jsem se podívala i na seriál. Byl příšerný. Clary vypadala jako kdyby zrovna odešla od kadeřníka, kde si obarvila vlasy a celkově se chovala jak blbka.

Miyunka

Achjo, proč já vždy jako první koukám na film / seriál a až poté sáhnu po knize? V podstatě kdokoliv viděl první sérii Shadowhunters, nemá asi ani potřebu knihu číst, jelikož naprosto bude vědět, co a kdy se stane, až na nějaké drobné změny. Další věc, která je stejná s filmem i seriálem je fakt, jak moc je Clary otravná a Jace nesympatický.
Možná někdy v nouzi sáhnu po dalších dílech, kterými se seriál již příliš neispiruje.

Yunnx

Docela pěkná městská fantasy, avšak s naprosto ohraným námětem a otravnou hlavní hrdinkou. Četla se však snadno a některé dialogy mě opravdu bavily, proto to jako odpočinkovou četbu hodnotím kladně.

zinon

Nebylo to špatné, ale v porovnání s Pekelnými stroji se mi to zdá slabší. Uvidím, jak budou pokračovat další díly.

BigFan

To bylo tak skvělé! Svět lovců stínů jsem si zamilovala už v Pekelných strojích, ale zde snad ještě víc. Začetla jsem se hned na začátku a jen těžko se odtrhávala. Nebylo části, která by mě vyloženě nebavila, vše rychle odsýpalo. A konec byl jedno překvapení za druhým. Jen postavy se mi zdají vydařenější ve výše jmenované sérii, ale to nic nemění na mém hodnocení. Potřebuji další díly, které, doufám, budou minimálně stejně dobré!

jolca-jolly0953

Miluju lovce stínů

lprovolone

Tahle kniha mě dostala a jen co jsem jí dočetla tak jsem musela mít všechny ostatní! Kam se hrabe Twilight :D

Brambor16

Četla jsem tuto sérii už třikrát a neváhám si to přečíst znovu. Je to dobře zpracovaná kniha kde se nemůžete dočkat až přečtete další. Mrzí mě dokonce, že se jim nepovedlo natočit druhý díl když ten první se povedl. A nenaštve vás některé ten konec první knihy?

JmenujiSeZuzla

Tuhle sérii znám moc dobře, protože sleduji seriál shadowhunters, který vznikl na motivy knih. Moje kamarádky mají tuto sérii celou přečtenou a tím, že vím o čem je děj, rozhodla jsem se, že o prázdninách bych si mohla přečíst všechny knihy. Na začátek - opravdová bomba. Tušila jsem, že série Nástroje smrti bude dobrá, ale až takto! To jsem nečekala. Nenudila jsem se ani minutu. Kniha je plná akce, dramatu a neobsahuje přebytečné množství popisů, které často dokáží knihu zkazit. U této bych klidně i snesla popisů více. Tím, že jsem se posouvala v ději, jsem postupně porovnávala seriál a knihu a je to opravdu zajímavé. Například postava Luka je velice odlišná. Obecně postavy jsou opravdu skvěle zpracované a těším se na jejich další růst a vývoj v dalších dílech. Byla jsem ohromena koncem. Sice už jsem věděla, že k čemu dojde (ze seriálu), ale i přesto mě způsob interpretace celého příběhu (a obzvláště konce) velice mile překvapil. Autorka píše moc příjemným způsobem a knihu bych doporučila i lidem, kteří začínají s žánrem fantasy. Moc se těším na další pokračování a mám velká očekávání.

Ludy1990

1.díl mě vůbec nezaujal,přežvykovala jsem to dlouho.Od této knihy jsem očekávala mnohem víc než jsem zvyklá ale jelikož mám ráda fantasy,tak jsem to nakonec dočetla.Viděla jsem i film a ten je na tom stejně jako kniha.Přemluvila jsem se k tomu,že se pustím i do druhého dílu,poté co jsem si přečetla recenze a všelijaké komentáře a můžu říct,že mě další díly nadchly mnohem více,než ten první.Jediný co mě na tom dost zamrzelo,že už nejsou zfilmovány.

Ajax68

I když jsem jako první viděla film , tak mě kniha moc bavila. Určitě doporučuji pro milovníky fantasy!!!!!

Kláraaa20

Velice dobrá fantasy. Knihu jsem si hned zamilovala, líbil se mi její komplikovaný děj a zároveň zde bylo pár vtipných momentů vážně skvělé!!

whiolet

Fantasy pro začínajícího čtenáře s tímto žánrem asi dobrý,ale mě to neuchvátilo.
Kniha byla místy nudná a děj se táhl jako smrad. Pak zas bylo moc akce,ve které jsem se ztrácela.
Uvidím zda dám šanci i dalšímu dílu.

Laughtubbe

Skutečný balzám na duši. Kniha mi učarovala úžasnou obálkou. Pořídila jsem si tento první díl z druhé ruky, ale co si budeme povídat. Byl tak úžasný ,že mi vůbec nebylo líto dát za 5 dílů ze série 1 700 Kč. Nádherné obálky a dokonalá dějová linie a prostě .... nemám slov. Clary, Jace, Magnus Bane a vlastně každá postava ,i malá, žije stále v mé představivosti :D . Doporučuji jak to jen jde.

petrulka

Začátek spíše podprůměrný, hlavní postava nudná, zápletka nic moc, styl psaní celkem nuda. Přibližně v polovině knihy značné zlepšení, i pár vtipných okamžiků se najde. Palec nahoru za upíry, vlkodlaky a čaroděje :-D

Kačkaknihomol

Město z kostí. Nebo spíše z hloupostí?
Není žádným tajemstvím, že se Cassandra Clare řadí k populárním autorům. Proto jsem se pustila do její nejpopulárnější knihy s myšlenkou "vždyť říkali, že má dobrej styl". Ach, to jsem zas narazila. Styl téhle paní je neobyčejný asi jako prodavačka v Kauflandu. Průměrný, jako ostatní autoři z young adult žánru.
I děj posunuje dost pitomě. Jako fakt, pomocí křečka se dostat k upírům? Nebo takovýto, když šli Clary a Jace k mlčenlivým bratrům, ti je poslali k tomu čarodějovi atd. Neinspirovala se náhodou autorka pohádkou, kdy kohoutkovi zaskočí malina, slepice běží za jedním, ten ji pošle za druhým, protože zcela alibisticky něco potřebuje. Co je na tom pravdy, paní autorko? :D
Clary. Krásná, milá, vtipná, jiná, vyvolená Clary. Přesně ten syndrom hlavní hrdinky, kdy se z myšky stane hvězda. Popeluša hadr. Co mi tak nějak nehrálo, bylo, že se ani jednou nezamyslela nad tím, jak je sakra její matce. Nemám ráda fňukalky, ale vážně mě iritovalo, že víc se zabývá kluky, než vlastní matkou.
Což mě přivádí k další myšlence, a to milostné pletky. Nejenže je věta "Jsi krásná, ale nevíš o tom" hrozně patetická a hloupá, dlouhodobě zamilovaný kamarád je jakýsi vrchol romantické stupidity.
Lovci stínů. Zní to dobře, jenže realita je taková, že všichni byli tak nějak neschopní. Kromě úhlavní dvojky, Jace a Clary, ale koho to už vzrušuje. Celý ten svět a různé příšerky, jsou bez jakéhokoli smyslu, prostě jen aby tam byly, a aby byl ten svět víc cool. Pokud už je tu o nich nějaká zmínka, slouží jen k posouvání děje. Nedozvíme se o nich téměř nic.
Jop, autorka přeci jen něčím překvapila, a hned nato zklamala.
Tak Cassandra Clare to u mě zrovna nevyhrála. Doma mám ale ještě Paní půlnoci, tak doufám, že tady autorka podá svůj um líp, než v téhle slátanině.

andrejci

Knihu jsme přečetla na doporučení kamarádky. Říkala že je to dobrá knížka a to nečte. Já ji nejdřív nevěřila ale asi po 50 stránkách jsme se od knihy nemohla odtrhnout a začínala jsme ji věřit. Je to zajímavý děj. A ještě lepší je svět ve kterém se to odehrává. Hrozně se těším na další díl

makynka911

Knihu jsem si přečetla až poté, co jsem zhlédla film a teď čekám na další díly seriálu. Obě zpracování mi pomohla vykreslit si postavy a nastínit, co se asi bude dít. Místy se sice děje trošku liší, ale kniha je perfektní, čtivě napsaná, doslova pohltí. Jediné co mi opravdu vadilo byl Krasomil Pohroma. Panebože, vždyť to zní hrozně. Radši jsem četla Magnus Bane. Jinak kniha skvělá, postavy a děj perfektní, chystám se na další díl :)

dancav28

Tuto knížku jsem si koupila, kvůli filmu a seriálu. I když jsem se trochu bála, že mě kniha nebude bavit, tak nezklamala. Knihu jsem si hned zamilovala´, přečetla jsem jí jedním dechem. Příběh je napínavý a zajímavý, stejně jako postavy. Celý ten svět, který autorka vytvořila je prostě úžasný. Knihu doporučuji a jdu si hned přečíst druhý díl této knižní série :)