Město z kostí

Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167983/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4.32121

Nástroje smrti (1.)

City of Bones (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

nikikostadinova
předevčírem

První dejme tomu třetina mi přišla pomalejší (stejně jako u 1. dílu podzemí) ale potom mi to nedalo a začetla jsem se a dvě poslední třetiny jsem zhltla hodně rychle.

Weringel

Super knížka, jsem z ní nadšená.

Cryptkeeper

Pěkně a svižně napsané. Opravdu poutavé,člověk se nenudí. Jen ten svět víl,čarodějů atp mi jako celek nepřišel až tak úchvatný,jak jsem čekal. Představoval jsem si ho trochu jinak a to mi místy celkem vadilo;) Každopádně,určitě stojí za přečtení.

Svatojánek

I love Jace!

boucner

Čekala jsem průměrnou fantasy, protože jsem omylem viděla asi 20 minut z filmu a byla jsem nesmírně překvapená. Celkem pěkně promyšlený svět, hlavní hrdince se nikdo neplazí pod nohama, jak to u tohodle typu knížek bývá a humor taky není vůbec špatný. Rozhodně mě přesvědčila, že chci vědět, jak to bude dál.

knížečka2002

Upřímně jsem asi jediná na světě, ale tahle knížka asi opravdu není pro mě. Pokusila jsem se jí přelouskat, ale přes stranu 80 jsem se dostat prostě nedokázala. Nevím čím to je, ale po pár dnech jsem knížku vrátila do knihovny a vrátit se k ní nechystám.

LadyD

Knihu jsem četla už několikrát a moc se mi líbila, ale pak přišly filmová a seriálová adaptace, které stály za starou bačkoru. Musela jsem si připomenou kouzlo knihy. Myslím, že si dám reriding celé série :)

planet129

Už od začátku mě kniha neskutečně bavila, ale ten konec to prostě musel zkazit... Proto dávám 4* místo 5* Je tu však ještě jeden nedostatek, za který mám chuť vraždit - proč se Magnus Bane jmenuje v češtině Krasomil Pohroma?!? Viděla jsem film i seriál a Magnus je zde prostě skvělý, a v knize s ním udělají tohle...

Míša.K.

Z knížky jsem byla nadšená a moc mě bavila, hned se vrhám na druhý díl. Určitě ho všem doporučuji a hlavně těm, kteří mají rádi fantasy.

Kirrie

Prvních 150 stránek jsem u toho spala. Vůbec mě kniha nenadchla, číst to bylo utrpení. Štěstí, že jsem to nevzdala a povedlo se mi do knihy ,,zavrtat."

HankaHail

Ke knížce jsem se dostala díky seriálu Shadowhunters. Byla jsem zvědavá, jak příběh začal v knížce a chtěla jsem se dozvědět nějaké bližší informace, které v seriálu nebyly zmíněné, nebo byly ale jen letmo. Knížku jsem zhltla během dvou dnů ani nevím jak. Byla jsem velice překvapená jak byla čtivá a to mě přitom většinu času rozčilovala Clary a Jace.
Podle chování postav a stylu psaní, jde poznat, že je kniha určená pro mladší čtenáře. Proto mi více vyhovuje, když jsou postavy v seriálu starší. A ještě jedna věc mi více vyhovuje v seriálu a to je jméno nejvyššího brooklynského čaroděje, Magnuse Bana. Jak u Anděla mohla paní překladatelka, udělat z jména Magnus Bane Krasomila Pohromu? To je hrůza. Trochu mi to připomína Hunger Games, kde zase překladatelé zvládli udělat z Gala Hurikána.
Jinak mám na knížku úplně stejný názor jako Karoli282.

Readerka09

Co říct... Z knížky jsem byla naprosto nadšená! Příběh mě opravdu zaujal a bavil po celou dobu čtení. Ale většina zvratů se dala i domyslet, takže něco takové ,haló' a překvapení nebylo. S hlavní hrdinkou alias Clary Frayovou jsem se ztotožnila. Viděla jsem se v ní a to pro mě znamená veliké plus. Knížku doporučuji, zvláště pokud milujete fantasy a dokážete se začíst až do morku kostí (pokud se to tak dá říct). :D ;)

AnusaUltra3600

Kniha mě bavila a ostatní díly jsem přečetla hodně rychle. Přijde mi to dobře vymyšlený, není to nějak přehnané zaláskovaný, kde tam hlavní pár neustále áchá a óchá. Musim říct, že to, ale mělo i mezery, protože knihy byly neuvěřitelně předvídatelné, ale to se ještě dalo skousnout, na co jsem si, ale těžko zvykala byla Clary. Byla mi tam dost protivná a bála jsem se co z ní vyleze pokaždé když otevřela pusu, ale musím říct, že se to zlepšovalo . knihu hodnotím 8/10

nai.ivka

Nejdřív jsem viděla film, ten se mi líbil, přečetla jsem knížku a ta mě nezklamala, nemůžu říct co se mi víc líbilo. Pokud bude mít dcera zájem, tak ji ráda tuhle knížku podsunu.

renefer

Četla jsem už před lety a teď jsem se k ní vrátila po zhlédnutí filmu. Musím říct, že v tomto případě je film lepší než kniha, což se nestává moc často. Nebo je to možná tím, že už nejsem teen. V každém případě je to jedna z lepších fantazy pro teenagery, předala jsem k přečtení dcerám :-)

Mamosvain

Tak si to shrňme!
Námět je opravdu jedinečně skvělý (i přesto, že vám lehce připomene okamžiky při čtení Percyho), děj je nádherně sepsán a kniha je plná překvapení a zvratů, které vám na každé stránce změní představu, jak bude kniha dál pokračovat. Upřímně vůbec nechápu, jak je možné narvat tolik zvratů a napětí do jedné knihy. A tak se Nástroje Smrti stávají jednou z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četl.
Rozhodně se těším na další díly a dávám plný počet hvězdiček :)

daniela0203

Knížka se mi moc líbila jakožto i ostatní díly.Po přečtení prvního dílu jsem si hnedka musela stáhnout film a byla jsem nadšená jak dokázal Jamie Campbell Bower stvárnit postavu Jace a nevědela bych si představit,že by Jace herecky obsadil někdo jiný.Za Clare taky palec nahoru.Škoda,že se už nebudou natáčet další díly se stejným hereckým obsazením jako u tohoto dílu.
Ságu Nástroje smrti mohu jenom doporučit.

Romžiry

Perfektní. Moc pěkně se kniha četla.

katerina2660

Hezká knížka na dovolenou. Nepatřím mezi cílovou skupinu, ale knížky s úpíry, vlkodlaky, čaroději mám moc ráda... je to únik z reality.

Aríka

Knihu jsem začala číst na popud filmu a následně seriálu, který patří mezi mé oblíbené. Při prvním otevřením knihy jsem přečetla sotva první stranu a opět ji zase zavřela. Ano, kniha je psána v er- formě, což mě u někerých knih mnohdy odradí. nicméně, po nějaké době, řekněmě v řádech dnů, jsem se ke knize opět dostala a doslova jsem se začetla. A zamilovala se. Do Jace. Vykreslení postav je báječné. Situace jsou barvitě a pěkně popsány, nejsou ani moc dlouhé ani moc krátké, ale tak akorát. Doporučuji.

Petruska200

Vsechny dily naprosto fantasticky

Arte

Kniha a obecně celá sága mě nadchla a četla jsem ji jedním dechem. Téma "andělé a démoni" miluji a tato série předčila všechna má očekávání. Rozhodně ji v budoucnu hodlám přečíst i v originále.

nikolm

lepší než film

tatjana1737

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nejprve jsem četla trilogii Pekelných strojů, která Nástrojům smrti časově předchází, takže jsem se nevyhnula srovnání. Mechanický anděl a další dva díly se mi líbily historickou dobou, do níž jsou zasazeny, a přestože jsou hlavní hrdinové z dnešního pohledu teenageři, dají se považovat za dospělé a kniha se zavděčí i staršímu čtenáři. Oproti tomu Město z kostí mi přišlo už hodně pro "puberťáky", hlavními hrdiny počínaje, přes jejich jednání a slovník, až po některé nelogičnosti v jejich chování (uniklo mi např. to, že Clary věděla o tom, že Alek umírá, Isabela je s ním na ošetřovně, ale přesto vyběhla za Hodgem, pak se zdržela na slovíčko s vlkodlaky, a nakonec se vydala za Valentýnem - proč se aspoň na otočku nezastavila na ošetřovně??). To jsou důvody, proč jen tři hvězdy. Jinak musím vystihnout svět, který autorka vymyslela, včetně postav, kterými jej osadila. Doufám, že se blíže seznámím i s dalšími obyvateli podsvěta a mytologií nefilim, která mne hodně zaujala.

Btw - po přečtení této knihy si říkám, že lovci stínů asi neslaví Den sv. Valentýna? :-X

Karoli282

Po pár letech jsem se vrátila k této sérii díky seriálu Shadowhunters, kde jsem si neskutečně oblíbila pár Malec. Tento díl mě docela zaujal, i když další díly jsou určitě lepší.
Musím se přiznat, že mě v nějakých situacích Clary nesmírně rozčilovala a první polovina knihy mi přišla slabší než ta druhá. Postavy jsem si představovala trochu starší, taky si myslím, že chození do takových klubů v patnácti je zvláštní.
Ale rozhodně oceňuji nápad. Je to opět něco jiného.
P.S.
Magnuse zbožňuji

kata6797

Přečetla jsem už celou sérii, a přečtu si jí znovu. Kniha mě bavila od začátku až do konce, nenudila jsem se, byla jsem začtená a vždy se těšila až si budu zase číst. Je to zajímavý příběh.

PeťkaW.

Nebýt traileru na připravovaný film, tak bych po knize asi ani nesáhla. Po prvních 15 stránkách jsem měla sto chutí se čtením přestat, protože se mi nelíbilo, jak je čtenář do děje bez jakéhokoliv varování hozený. Pak se ale celý příběh překvapivě slušně rozjel a ustálil. Je čtivě napsaný a najde se tu plno zajímavých momentů. Líbilo se mi, jak si autorka pohrála s klasickými nadpřirozenými osobnostmi a dala jim nový nádech. Mohla ale o něco víc rozvinout podsvětí a víc ho čtenáři přiblížit, to mi tam docela chybělo. Na druhou stranu oceňuju, jak propracovala postavy a vztahy mezi nimi. Mám ráda, když jsou hrdinové v knihách propracovaní a mají své vlastní osobnosti, takže v tomhle vidím rozhodně plus. Mínus dávám za průhlednost děje a plochost příběhu. Sečteno podtrženo - nebylo to vůbec tak špatné, jak tu někdo píše. Je to opravdu čtivý příběh, u kterého se dá skvěle vypnout a žít v jiném světě. Má své mouchy, ale po dalších dílech jsem i tak sáhla.

EngliTer

Chtěla jsem se zeptat - Mám si přečíst nejdřív sérii Nástroje smrti, nebo Pekelné stroje?

dancadragneel

Překrásný příběh, který je odlišný od mnoha klasických fantasy a k tomu je ještě skvělý film. Rozhodně doporučuji

Martia

Boží! Jak kniha tak film