Město z kostí

Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167983/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4.32374

Nástroje smrti (1.)

City of Bones (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Ludy1990

1.díl mě vůbec nezaujal,přežvykovala jsem to dlouho.Od této knihy jsem očekávala mnohem víc než jsem zvyklá ale jelikož mám ráda fantasy,tak jsem to nakonec dočetla.Viděla jsem i film a ten je na tom stejně jako kniha.Přemluvila jsem se k tomu,že se pustím i do druhého dílu,poté co jsem si přečetla recenze a všelijaké komentáře a můžu říct,že mě další díly nadchly mnohem více,než ten první.Jediný co mě na tom dost zamrzelo,že už nejsou zfilmovány.

Ajax68

I když jsem jako první viděla film , tak mě kniha moc bavila. Určitě doporučuji pro milovníky fantasy!!!!!

Kláraaa20

Velice dobrá fantasy. Knihu jsem si hned zamilovala, líbil se mi její komplikovaný děj a zároveň zde bylo pár vtipných momentů vážně skvělé!!

whiolet

Fantasy pro začínajícího čtenáře s tímto žánrem asi dobrý,ale mě to neuchvátilo.
Kniha byla místy nudná a děj se táhl jako smrad. Pak zas bylo moc akce,ve které jsem se ztrácela.
Uvidím zda dám šanci i dalšímu dílu.

Laughtubbe

Skutečný balzám na duši. Kniha mi učarovala úžasnou obálkou. Pořídila jsem si tento první díl z druhé ruky, ale co si budeme povídat. Byl tak úžasný ,že mi vůbec nebylo líto dát za 5 dílů ze série 1 700 Kč. Nádherné obálky a dokonalá dějová linie a prostě .... nemám slov. Clary, Jace, Magnus Bane a vlastně každá postava ,i malá, žije stále v mé představivosti :D . Doporučuji jak to jen jde.

petrulka

Začátek spíše podprůměrný, hlavní postava nudná, zápletka nic moc, styl psaní celkem nuda. Přibližně v polovině knihy značné zlepšení, i pár vtipných okamžiků se najde. Palec nahoru za upíry, vlkodlaky a čaroděje :-D

Kačkaknihomol

Město z kostí. Nebo spíše z hloupostí?
Není žádným tajemstvím, že se Cassandra Clare řadí k populárním autorům. Proto jsem se pustila do její nejpopulárnější knihy s myšlenkou "vždyť říkali, že má dobrej styl". Ach, to jsem zas narazila. Styl téhle paní je neobyčejný asi jako prodavačka v Kauflandu. Průměrný, jako ostatní autoři z young adult žánru.
I děj posunuje dost pitomě. Jako fakt, pomocí křečka se dostat k upírům? Nebo takovýto, když šli Clary a Jace k mlčenlivým bratrům, ti je poslali k tomu čarodějovi atd. Neinspirovala se náhodou autorka pohádkou, kdy kohoutkovi zaskočí malina, slepice běží za jedním, ten ji pošle za druhým, protože zcela alibisticky něco potřebuje. Co je na tom pravdy, paní autorko? :D
Clary. Krásná, milá, vtipná, jiná, vyvolená Clary. Přesně ten syndrom hlavní hrdinky, kdy se z myšky stane hvězda. Popeluša hadr. Co mi tak nějak nehrálo, bylo, že se ani jednou nezamyslela nad tím, jak je sakra její matce. Nemám ráda fňukalky, ale vážně mě iritovalo, že víc se zabývá kluky, než vlastní matkou.
Což mě přivádí k další myšlence, a to milostné pletky a další chujoviny. (Nejspíš SPOILER) Vážně jsem si totiž myslela, že poté co Jace políbí Clary a Simon jí vyzná lásku, to půjdu ze svým životem skončit. (konec SPOILERU) Nejenže je věta "Jsi krásná, ale nevíš o tom" hrozně patetická a hloupá, dlouhodobě zamilovaný kamarád je jakýsi vrchol romantické stupidity. A samozřejmě, že si Jace vybere tu ošklivější, když je tu mega-sexy Isabella se svým svůdným tělem. Jen ten Alek, ten se aspoň dal z toho podivného milostného kruhu.
Lovci stínů. Zní to dobře, jenže realita je taková, že všichni byli tak nějak neschopní. Kromě úhlavní dvojky, Jace a Clary, ale koho to už vzrušuje. Celý ten svět a různé příšerky, jsou bez jakéhokoli smyslu, prostě jen aby tam byly, a aby byl ten svět víc cool. Pokud už je tu o nich nějaká zmínka, slouží jen k posouvání děje. Nedozvíme se o nich téměř nic.
Jop, autorka přeci jen něčím překvapila, a hned nato zklamala. Incest. Když jsem to četla, tak jsem byla velice mile potěšena, protože tohle se v young adult knihách moc nevyskytuje. Je to ale absolutně nedořešený. Těch, co se to týká, si prostě jen řeknou "ok, sice jsme sourozenci a taky jsme do sebe zamilovaní, ale proč to řešit". Tohle je zrovna zajímavá věc, avšak autorka tu úplně přešla.
Tak Cassandra Clare to u mě zrovna nevyhrála. Doma mám ale ještě Paní půlnoci, tak doufám, že tady autorka podá svůj um líp, než v téhle slátanině.

andrejci

Knihu jsme přečetla na doporučení kamarádky. Říkala že je to dobrá knížka a to nečte. Já ji nejdřív nevěřila ale asi po 50 stránkách jsme se od knihy nemohla odtrhnout a začínala jsme ji věřit. Je to zajímavý děj. A ještě lepší je svět ve kterém se to odehrává. Hrozně se těším na další díl

makynka911

Knihu jsem si přečetla až poté, co jsem zhlédla film a teď čekám na další díly seriálu. Obě zpracování mi pomohla vykreslit si postavy a nastínit, co se asi bude dít. Místy se sice děje trošku liší, ale kniha je perfektní, čtivě napsaná, doslova pohltí. Jediné co mi opravdu vadilo byl Krasomil Pohroma. Panebože, vždyť to zní hrozně. Radši jsem četla Magnus Bane. Jinak kniha skvělá, postavy a děj perfektní, chystám se na další díl :)

dancav28

Tuto knížku jsem si koupila, kvůli filmu a seriálu. I když jsem se trochu bála, že mě kniha nebude bavit, tak nezklamala. Knihu jsem si hned zamilovala´, přečetla jsem jí jedním dechem. Příběh je napínavý a zajímavý, stejně jako postavy. Celý ten svět, který autorka vytvořila je prostě úžasný. Knihu doporučuji a jdu si hned přečíst druhý díl této knižní série :)

InaSeLoki

K přečtení této knihy mě přiměl film a k němu jsem se dotala, protože jsem se potřebovala podívat na nějaký fantasy film na odreagování. Před dvěma měsíci jsem o tomhle světě neměla nejmenší ponětí. Kamarádka mi mezi řečí sdělila, že jsou i knihy. To mě tehdy absolitně nezajímalo. Chtěla jsem vidět jednorázově nenáročný film a tím to haslo. Jak tušíte, mé plány se poněkud změnly. Film se mi neočekávaně líbil a ještě toho den jsem si sehnala i knižní předlohu. Tak to byl ve zkratce můj malý příběh.

Ještě než přejdu ke knize, chci říct, že je to pro mě zázrak, protože YA není můj šálek kávy i přes můj mladý věk. Nečetla jsem Twilight ani Hunger Games atd. Stačilo mi to bohatě jako filmy. Jinak fantasy mám moc ráda.

Je zde předpokládáno stopové monožství spoileru.
Kniha se hezky čte, sice si autorka opakovaně libuje v popisu, jak je, kdo spocený, jak voní, v pachuti krve atd., ale za chybu to nepokládám. V dalších knihách už to tolik nepoužívá.
K překladu bych poznamenala, že mě Krasomil Pohroma natolik iritoval, že jsem ho ignorovala a četla jsem originál - Magnus Bane.
Jsou zde pěkné hlášky, které pobaví, ale i pár jich je klišé. Oceňuji odkazy na Dračí doupě.
Co se týče příběhu, je to postaveno na stereotypní kostře, která vyústí v dramatickou jobovku.
Není překvapením, že mojí nejoblíbenější postavou se stal Jace s jeho odzbrojujícím sarkasmem. Překvapením pro mě bylo, že s ním shledávam jistou charakterovou podobnost (úrověn sarkasmu a arogance to ní).
Líbil se mi způsob představení tohoto světa, i když víly tu moc prostoru neměly...
Potkan byl pro mě ze začátku moc, ale po vysvětlení kamarádky, že to není nic neobvyklého, jsem to přijala. I ty motorky mi nejdříve přišly přehnané, ale potom vtípku se svěcenou vodou, jsem to také vstřebala.

Překvapilo mě při čtení, že se jedná obestseller. Opravdu jsem netušila, že je to tolik oblíbené.
Mě osobně oslovil svět Lovců stínů a pokračovala jsem na další díl.
Podle mě je filmová podoba povedená, i když k ním mám dnes, již po přečtení celé série, více výhrad, zato seriál shledávám jemně "řečeno" jako nedůstojný výtvor (je to horší než noční můra).
Knihu jsem přečetla jedním dechem a doporučuji ji.

Roanicka

Kniha je velmi zajímavá. Seznamuje nás se svězem za tím, který známe. Viděla jsem film i seriál, ale kniha je vždycky to nejlepší.

lavička

Do knihy jsem se zamilovala, stejně jako do lovců stínů. Dnes mám již přečtenou celou sérii která je plná atomových bomb. Sedli mi postavy, překvapoval mě příběh a byl tam Jace. Co více si přát?
Doporučuji tedy přečíst.

Szekynka

Kniha mě neoslovila ani nezaujala, hodně jsem se přemlouvala k dočtení.

Nomia

Neoslovilo. Nemůžu říct, že bych to považovala vysloveně za průser, ale na knize jsem si nenašla nic, co by nějak extra upoutalo mou pozornost a vyšvihlo ji mezi nadprůměrná díla.
Hlavní problém bude v tom, že mi nesedly postavy. Nejen, že mi nebyly sympatické, ale často se mi zdálo, že se chovají přiblble a řeší naprosté koniny. Nicméně to se asi od puberťáků dá očekávat.
Je to nešvar mnoha fantasy pro náctileté, ale i zde mi přišlo, že autorka se více pitvala v puberťáckých pocitech a láskách, než aby pořádně využila potenciál relativně zajímavého svět. Město kostí beru jako veskrze průměrnou záležitost a rozhodně nebudu mít potřebu číst další díly, ani shlédnout filmovou verzi.

medvídě

Právě dočteno.
Je znát, že je to určeno pro mladší čtenáře, ale to mi moc nevadilo. Když chce člověk vypnout, tak je to ideální.
Autorka si vymyslela skvělý svět plný zvláštností a myslím, že se jí to povedlo velmi dobře. Už se těším na další díly, i když z původní trilogie je těch dílů trochu více.
Při čtení jsem si často vzpomněla jak na filmové tak i na seriálové zpracování, kdy mi je určité pasáže připomněly. Každé zpracování má něco do sebe a každý to pojal trochu jinak. V seriálu mají však ke všemu trochu více časového prostoru. Ale i tak obě zpracování hodnotím kladně.
Samotná kniha je velmi čtivá a stránky ubíhají, aniž by si toho čtenář všiml, jak daleko se najednou dostal. O napětí není nouze.
Takže, jestli někdo přemýšlí, zda se do této série pustit, tak má mé doporučení.

Peťule115

jednoznačně doporučuji

LittleNightOwl

Naproto epické. Naprosto komplikované a zamotané. Naprosto magické.

girdi

Trvalo mi než jsem se do knihy začetla a přestože je fantasy svět zajímavě vystavěn, tak mi bohužel hlavní postavy nějak nepřirostly k srdci. Ačkoliv se autorce podařilo připravit několik zajímavých dějových zvratů, tak mi někdy příběh přišel trochu moc přímočarý a předvídatelný. Ale dám tomu ještě šanci s druhým dílem ;-)

quinefer

Tuhle serii mam v knihovne uz celkem dlouho a konecne na ni dosla rada. U prvniho dilu me zajimalo hlave cim se lisi od filmu (jak uz to chodi kdyz se nejdriv kouknete a pak az ctete). Prekvapilo me jak moc je film podle knihy, jo nektere celkem podstatne veci byly dost prekrouceny, treba ze Clary v prvni knize neni zdaleka takova ranarka jak ve filmu. Ale zas sem si udelala mnohem lepsi predstavu o nekterych bytostech a o celkovem prostredi. Neni to zla kniha cetla se prakticky sama. Ani jsem si neuvedomila ze uz jsem na konci takze vzhuru k druhemu dilu.

HermionaKnihom

Upřímně jsem nejdříve viděla seriál, ale knihy jsem stejně měla v plánu přečíst. Seriál je trochu pozměněný a má více akce, takže jsem si čtení tolik neužila. Ani neporovnávám seriálové a filmové ztvárnění postav, protože si je z knížky stejně představuju jinak.
Takže, Město z kostí se mi líbilo, chemie mezi Clary a Jacem byla super a Jace s jeho sarkastickými poznámkami a humorem byl úžasný.
Hodnotím 4,5 *

pauline93

Doporučuji přečíst, super série.

kaca3606

nejdřív jsem viděla film, a je to už delší dobu.vůbec jsem si ho nezapamatovala, byl hroznej. pak jsem četla nějaké dobré recenze na knihu, tak jsem si jí přečetla.no kniha mě bavila.

tik
28. lednaodpad!

Hloupa a zbytecna kniha. Odpad.

sd1992

Nějak nevím, odkud začít... :-D Asi tím, že jsem zrovna prodělávala snad svoji první čtenářskou krizi... :-D Ale nemohla za ní vůbec tato kniha, ale bohužel mi to celkově snižovalo chuť číst a nějak mě kniha nedokázala pořádně nadchnout... Ale příběh to byl skvělý, takže rozhodně jdu číst dál a určitě to bude jen lepší a lepší... :-) Akorát mi tento první díl připadal místy mírně překombinovaný - moc nadpřirozena, moc osob, moc informací... vím, že to zní divně, ale na to, že knih je teď aktuálně zatím 10 (když samozřejmě počítám i volně navazující série), tak jsem si říkala, že možná nebylo nutné tolik nadpřirozených bytostí odhalit hned v prvním díle.. :-) Ale kamarádka, který tyto knihy četla asi třikrát mi vysvětlila, že pro tento velký svět to bylo nezbytně nutné a další díl bude už lepší, tak se jdu do něj s chutí pustit.. :D

Adhara

Klišéovité klišé v takom množstve, až by som predpokladala, že sa už hodí len do paródií. A ako v mnohých nenáročných fantasy, aj tu sú nekonzistencie a prešľapy proti vlastnej logike. Hlavná hrdinka Clary vytrhnutá z „bežného“ života do prúdu nadprirodzeného sveta sa ničomu nijako zvlášť nediví, však to je predsa bežné zistiť, že nadprirodzené svety a bytosti predsa len existujú. Zo situačných vtipných hlášok pubertálnych postáv som sa tiež práve po zemi od smiechu neváľala. Akúkoľvek psychologizáciu a myšlienku by ste tu márne hľadali. Spolu s faktom, že kniha je celkom čítavo napísaná, na nás kričí jediným cieľom: oddych, oddych, oddych. No nemôžem si pomôcť, ja som si neoddýchla. Viac ako počítanie všetkých možných klišé a potvrdzovania si, či sa všetky vzťahy a súvislosti medzi postavami vyvinú presne tak, ako som od prvej kapitoly predpokladala, by ma totiž potešilo niečo neočakávané.

Celá recenzia: http://www.adhara.sk/?page_id=3965

Arisavm

U této knihy jsem nejprve viděla film, který mě zaujal. Takovéto příběhy mám moc ráda, proto jsem si tento díl musela koupit a přečíst. Samozřejmě kniha mě zaujala o mnohem více, už jenom proto, jak moc nám dokáže fungovat naše fantazie. Za mě super kniha a určitě ji doporučuji.

Karola050716

Trochu se mi do hodnocení míchá dojem z filmu, který nebyl nic moc, a při čtení se mi některé scény vybavovaly. Postavy začaly být zajímavější až ke konci. Kniha mě úplně nenadchla, ale zajímá mě, kam se bude příběh vyvíjet, takže určitě zkusím i druhý díl série.

DarjaSh

Krásná kniha pro náctileté osoby. Nechybí láska, dobrodružství a ani ta magie. Škoda jen, že od čtvrtého dílu ztratila série svoji grácii.

Seriál nic moc, nedoporučuji. Zkazí ten krásný dojem z knihy.

Rea1307

Hezká pohádka pro náctileté. Kvůli tomu konci nemůžu jinak, než si přečíst další díl. Nebyla to sice nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla.. Ale nebyla ani tak špatná..