Město padlých andělů

Město padlých andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154238/mid_nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4 1975 176

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Fallen Angels , 2011

Teea
09.03.2024 5 z 5

Horská dráha emocí! Příběh rychle ubíhá, kniha se rychle čte a pokaždé se něco děje.
Skvěle napsané, hezky příběh navazuje, konec téhle knihy byl nečekaný, těším se na další díl.

Lioncz24
23.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Asi nejlepší knížka
Jack je posedlý nejvyšší démonem. Má sen že ubližuje Clare ale sen je skutečný
Simon chodí se dvěma holkami, jedna holka je vlčice a druhá je lovkyně stínů
Lilith chce zachránit padlého Sebastiána kterého zavraždil Jack v minulém díle

MollyCornelia
13.08.2023 3 z 5

3*/5*
Oproti ostatním dílům zklamání. Sice jsem přečetla (nezvykle rychle) za 3 dny a příběh mě stále táhl dál, ale jsem nespokojená s obsahem.
Fantasy prvky a akce byly relativně potlačeny, děj táhla romantika a řešení vztahů.
Celou knihu si postavy řeší komplexy z války a posttraum. stres. syndrom, Clary byla taková nejistá.
Ale do dalších dílů se určitě pustím, miluju svět lovců stínů i podsvěťany.
Doporučuji fanklubu Cassandry Clare.

Luigi1
25.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Velká válka skončila,šestnáctiletá Clary Frayová se vrátila do New Yorku a budoucnost zdá se být růžová.Prochází vyvikem,aby se mohla stát právoplatnou lovkyně stínů,pro které má nadání.Její matka se vdává za životní lásku.Mezi podsvěťany vládne smír,Clary konečně chodí s Jacem

Fallenyard
22.01.2023 4 z 5

Oproti předchozím třem knihám je to trochu nuda a navíc mě celkem frustruje, jak pořád hází "osud" Jaceovi a Clary klacky pod nohy. Tento díl se věnuje především životním příběhům vedlejších postav a Simonovu vyrovnávání se s jeho novou podstatou, což je určitě na místě, krásně to podbarvuje a prohlubuje dojem z příběhu. Nechybí hlášky, je to pořád vtipné, velmi čtivé a nemůžu si pomoct, tahle série si mě naprosto podmanila, takže se přes všechny výhrady těším na další díl!

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Krásná fantasy série. Čtivě napsaná, chronologicky i dějově na sebe dobře navazuje. Nenudí čtenáře, nemá žádná hluchá místa. Doporučuji!

Kaila146
21.10.2022 4 z 5

Kamarádku tenhle díl fakt nebavil, takže jsem toho od něj moc nečekala. Ale byla jsem příjemně překvapena. Čtivé to bylo, a i když tam nebyl tolik akce, bavilo mě to.

zuzule787
02.09.2022 2 z 5

Tato kniha byla trochu krok zpátky. Po dobrém třetím dílu, byl tento o něco slabší. Sice mě bavilo číst o Simonovi a jeho potížích s uvědoměním si faktu, že je velmi speciální upír, ráda jsem poznala i nového vlkodlaka, ale už je to takové nastavování děje. Vztah Clary a Jace by už po všech těch hrůzách, co zažili taky mohl být méně zkoušený, ale tak proč jim furt neházet klacky pod nohy, že? Snad bude další díl lepší a akčnější, protože opravdu zatím souhlasím s mnoha názory níže, že tato série měla skončit u třetího dílu..

Kate3003
07.06.2022 3 z 5

ento díl se točil hodně kolem Simona a jeho vyrovnání se, se změnami které v jeho životě nastaly. Celkově se kniha spíše zabývala vztahy mezi jednotlivými postavami a většinu času postrádala nějakou větší akci. Na knize je celkem znát, že staví na již v podstatě uzavřeném příběhu z předchozích tří dílů a má otevřít dveře k dalšímu pokračování. Ocenila jsem, že některé “vedlejší” postavy z předchozích knih dostaly tentokrát mnohem víc prostoru a dočteme se něco víc i o Alecovi, Magnusovi, Izzy nebo Maie. Přesto že se mi kniha celkem líbila označila bych ji za nejslabší z celé série.

Marthas
10.05.2022 2 z 5

No, co na to říct. Nudné to rozhodně nebylo, ale přitažené za vlasy ano, rozhodně. Nemluvě o častém nešvaru paní autorky plést si postavy, zde např. Camille s Lillith. Děje se to v každé knize, alespoň jednou si vždy poplete stěžejní postavy. Někdo by řekl kosmetická vada. Mně to ale říká cosi o schopnostech autorky... V tomto díle se ale opravdu projevovaly i jiné důležitější vady. Ty postavy, o kterých si člověk udělal obrázek jako o inteligentních bytostech, se najednou začaly projevovat jako totální paka a právě jen díky tomu, že autorka ponížila jejich intigenci na inteligenci mravenců, mohla navázat dalším dílem. O tom pitomém cliffhangeru na konci nemluvě. Zmítaly mnou emoce a ty nebyly většinou pozitivní. Strach o postavy, pochybnosti o jejich inteligenci a i inteligenci autorky. Jistě proč neudělat z trilogie hexalogii to se nabízí často. Ale ne každý to dokáže uchopit a zpracovat se ctí, zde se to úplně nepovedlo. Jelikož jsem ale tak daleko v sérii, budu se muset s tím vzrůstajícím znechucením porvat. Navíc stejně nebudu mít lepší čtivo. Musím si říkat, že horší to snad být nemůže, i když si nejsem jistá.

georginaa
07.05.2022 4 z 5

Čtvrtý díl jsem louskala a dokonce přeskakovala stránky. Připadalo mi to už jako stále dokola, nic nového co by nadchlo. Až ke konci to dostalo trochu té šťávy a říkala jsem si před koncem pár stránek, takhle to přeci nemůže skončit? A vida, skončilo to přesně jak jsem chtěla. Jenže určitě se zase něco překroutí v dalším díle a budu se bát, aby to vše neskončilo tragicky, no musím se nechat překvapit.

leleia
04.02.2022 1 z 5

Dobře, jsem pevně odhodlaná předstírat, že se toto nikdy nestalo a Nástroje smrti jsou trilogie. Co to sakra bylo? Jak se autorce podařilo z fantasy udělat telenovelu? Všechny ty vztahové trable byly brutální otrava, super postavy byly najednou na zabití, děj byl nezajímavý. Všichni mi byli jedno. Mohli v poslední kapitole poumírat a bylo by mi to jedno, protože s postavami z předchozích tří knih měli pramálo společného.
Bohové, Alek byl inteligentní , pochybuju, že by mu nějak výrazně vadilo, že pro svého staletí starého partnera není ten první a jediný. Ale no tak!
Nejhorším prohřeškem této knihy je to, že je prostě nudná. Nemám v plánu sérii v nejbližší době dočítat, budu svůj drahocenný čas věnovat raději knihám, které za to stojí.

Nelíísek
06.11.2021 2 z 5

Na to jak rychle odsípal a četl se jedna radost minulý díl, tento se vlekla vlek až jsem měla sto chutí knihu zahodit a ten konec?! no jsem už daleko tak tu serii budu muset dočíst na sílu

onemikye
28.09.2021 4 z 5

Někdy trošku rozsáhlé, ale moc se mi knížka líbila.

Nikei
18.08.2021 3 z 5

První tři díly nastavily laťku poměrně vysoko, a tento díl ji bohužel nepřekonal. Na můj vkus se děj moc táhnul a téměř nikam nepokročil, to nejzajímavější se odehrálo až na konci. Doufám, že následující dva díly budou daleko lepší.

ZapisnikTerky
05.08.2021 3 z 5

Tohle bylo trochu zklamání na poměry této skvělé autorky. A ten konec? Uff. Víc se dozvíte v mojí recenzi.

Vjeerus
21.04.2021 3 z 5

Shoduji se s většinou, že tento díl je nejslabší z celé série (a tím nemyslím počet stránek, i když těch je také nejmíň). Cassandra Clare umí psát, takže se to čte dobře, ale něco zajímavého se děje až téměř na konci. Přišlo mi, že dost vymizel i typický humor. Jelikož to není tak úplně první díl, nebylo čím ten úvod nové série vyplnit (představení světa) a tak autorka zvolila dost nezáživně piplání ve vztazích.
Ústřední postavou je v tomto díle je Simon. Můj oblíbenec to sice není, každopádně dostal vcelku zajímavou zápletku, kterou bych asi v patnácti ocenila (teď už tolik ne, ale s tím se nedá nic dělat, když čtu YA). K nějakému vývoji Simona tedy dochází, ale oproti tomu se v kruhu zasekli Clary s Jacem. On má neustálou potřebu se stále tvářit jako tvrďák a ona se utápí v zoufalství. A to se opakuje neustále, celou knihu. A to na mě bylo trochu moc. Už už se to tvářilo, že krizi zažehnaj a v další kapitole jsou opět na začátku.

Babu002
04.04.2021 5 z 5

Bohužel jsem první viděla seriál a prvně, co musím dodat je, že to byla velká chyba. Ale co už nadělám. Kniha se hodně, ale hodně liší od seriálu (aspoň tento díl).
Bylo to čtivý, zábavný a taky velice napínavý.
Jsem hrozně ráda, že už se ví, že Jace a Clary nejsou sourozenci. To byla hrozná muka...
Sérii doporučuji!

LittleAvocado
27.03.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem zatím z celé série četla nejdéle. Přišla mi zdlouhavá a zajímavé věci se začaly dít až posledních 100 stran (takže jestli máte tendenci přeskakovat nezajímavé části knihy, přeskočte to rovnou na 16. kapitolu). Byla to jednoduše spíš taková vycpávka mezi 3. a 5. knihou (laicky řečeno), ale nic se nemění na tom, že Nástroje smrti jsou pořád moje nejoblíbenější série. Ano, měla asi nejslabší příběh oproti předešlým třem knihám, ale i tak mě bavila :)

SknihouVrukách
24.03.2021 4 z 5

Konečne som sa dostala k ďalšiemu dielu Nástrojov smrteľníkov a musím povedať, že tento bol zatiaľ pre mňa najslabší.

Začnem tým, čo mám na tejto sérii najradšej a to sú postavy. Hlavný hrdinovia sú úžasní, aj keď nepatria medzi moje najobľúbenejšie postavy zo Shadowhunters tak sú stále úžasný. Moja najobľúbenejšia postava je už od prvého dielu Simon a konečne sa mi začala páčiť aj romantická linka medzi Clary a Jaceom. Proste milujem ako ich autorka všetkých napísala a ich charaktery. A v tomto diely ma ani veľmi neštvali. Autorka veľmi dobre píše a kniha mi veľmi rýchlo ubiehala.

Môj najväčší problém, ktorý mám s týmto dielom je to, že mám pocit, že sa tu nič nedialo. Kniha má síce bavila, ale keď sa nad tým zamyslím tak sme sa veľa nových veci nedozvedeli. Akcia bola hlavne na konci a celkovo jej tam bolo veľmi málo. Svet, v ktorom sa príbeh odohráva je úžasný. Všetko je tu premyslené a dáva zmysel a veľmi sa mi páči aj prepojenie z ďalšími seriámi a malé odkazy na ne. Boli tu aj nejaké zvraty, ktoré sa mi páčili a veľmi ma prekvapili. Ale nebolo to nič veľkolepé. Páčilo sa mi, že tu bol aj bonusový list z Mesta skla (mal by byť aj v novom vydaní).

Kniha sa mi páčila a bavila ma, ale v porovnaní z ostatnými dielmi bola obsahovo slabšia. Avšak, pokiaľ ste fanúšikmi tejto série, tak si myslím, že vám to vadiť nebude. Som zvedavá, ako sa dej bude vyvíjať v posledných dvoch dieloch, ale podľa recenzií to vyzerá, že tieto dva diely by mohli byť najlepšie z celej série. 4/5✨

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město padlých andělů je v

Přečtených3 428x