Město padlých andělů

od:

Město padlých andělů

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154238/nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4.31270
Série:

Nástroje smrti (4.)

Originální název:

City of Fallen Angels (2011)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (115)

Přidat komentář
vzpoměnka
14. března

pro mě asi nejlepší díl z celé série. Ale je fakt že já miluji celou tuto sérii

ufounek173
13. března

mám ráda celou sérii

Peťule115
10. března

první ze série, kdy mi trvalo než jsme se začetla ... a ten konec :-/ ... no jsem zvědavá na další díl

sd1992
19. února

Z tohoto dílu jsem měla trošku obavy. Jednak má výrazně nižší hodnocení a jednak mi přišlo, že třetí díl skončil tak, že vlastně další díl už nebyl třeba.. :-) Ale byl naprosto super a já se těším na další.. :-)

rosalindaaa
19. února

Knížka byla dobrá, ale asi jiný překlad , protože zde se Krasomil Pohroma jmenoval Magnus ...

kaca3606
16. února

upřímně, tenhle díl už byl hodně trapnej. do dalšího už nejspíš nepůjdu

katerina2660
18. ledna

wow! jako fakt dobrý. Už jsem ani nechtěla číst další díly, protože třetím dílem to bylo hezky ukončené...no ale Ježíšek měl jiný názor a dostala jsem další díly. Právě jsem dočetla tento díl a musím říct super. Bála jsem se, jak to bude pokračovat... Tato kniha se více zaobírá kolem Simona a jeho starostí, čemuž jsem ráda, že mu byl dán prostor. Nicméně konečná zápletka všech, boj na střeše ... a to úplné finále... jakože cože? co to udělal??? no honem číst další díl, protože to bude asi mazec.... (ach jo, a to mi bude letos 44 a stále miluju tento žánr... aby ne, když Twilight sága je moje "bible" :-) ) Doporučuji pokračovat!!

adamcovak
01. ledna

Knihy jsem se trochu bála, jelikož mi 3 díl přišel ukončený. Tato kniha mě ale opět nezklamala. Měla sice trochu utahaný začátek, ale ten konec byl nečekaný a naprosto úžasný. Strašně moc se těším až si přečtu další díl.

Lucik100
01. ledna

Částmi mi bylo opravdu líto Jace i Clary.

Elis2
31.12.2017

Kdybych měla všechny dosavadní díly seřadit od nejlepšího po nejslabší, vypadalo by to takto:

1. Město ze skla, Město padlých andělů
2. Město z popela
3. Město z kostí

Přibližně do půlky knihy jsem měla raději části zabývající se Simonem. Romantické části s Clary a Jacem mi připadali většinou jako neoriginální klišé. Tohle mi na celé knize asi vadilo nejvíce. Ale v druhé půlce knihy už byly ty části lepší a už to takové klišé nebylo. A samotný konec se mi hodně líbil. Skončilo to otevřeně a napínavě a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.

juni
25.12.2017

Moc se mi pokračování líbilo. Po tom záhadném konci, jsem hned musela mít pokračování.

Zabka27
12.12.2017

Líbí se mi jak se začíná vyvíjet Simonova postava a že dostal mnohem větší prostor v dějové lince, je to sympaťák. Také jsem ráda za novou postavu Jordana, ale kdo mi začíná vadit je Jace. Ja chápu, že má být složitá osobnost, ale to jeho neustále uzavírání do sebe samého, mě začíná iritovat. Jsem ráda za otevřený konec a jsem zvědavá, co bude dál.

verca65
11.12.2017

Ten konec jsem moc nepochopila. Ale knihu hltala. A těším se na další díl.

petulka.sasanka
28.10.2017

Ze serie nejslabší kniha.

Tyrsis
23.10.2017

Po předchozí skvělé knize, kde příběh hezky vyvrcholil byl tento díl zdlouhavý a nudný. Plus Jacovo místy nelogické chování a obviňování začíná být pěkně otravné.

Mamosvain
17.09.2017

Teda za mě jako asi zatim nejslabší díl série... Nejde ani nijak zvlášť o to, že se tam skoro vůbec neřeší Clary a Jace, ale jenom Simon. Jde spíš o to, jak se vlastně půlku knížky nic neděje. Respektive děje, ale nevíte ani trochu proč, jak a kdo to dělá. Jako chápu, že Cassie musela nějak znova rozeběhnout celou sérii, ale podle mě by byla schopná udělat to trochu rychleji. Jinak zápletka mě nakonec dost zaujala a vlastně jsem si nebyl jistý, jestli za tím je Lilith nebo Camille nebo třeba někdo jiný. A jinak asi docela souhlasím s ostatními, že Clary a Jace mohli mít společného času o dost více... Ale vlastně si nijak nechci stěžovat a jsem rád, že jsem si díl nakonec přečetl.
I přes pár chyb bych tohle všem doporučil.

boucner
15.09.2017

slabší, než předchozí díly, ale pořád stejně čtivá...jen usmrcení jedné záporné postavy mi přišlo opravdu přehnaně rychlé a jednoduché...

renefer
01.09.2017

Další díl série ve stejném stylu. Clary a Jace pořád nemůžou být spolu, zase něco mezi nimi stojí, tentokrát Jaceho sny. Už to je trochu otravné. Čekala jsem, že teď se bude řešit třeba vztah Isabelly a Simona...

tatjana1737
05.07.2017

!!! POZOR SPOILERY !!!

Až na ten konec, ten konec... jinak nemám co vytknout. Těší mne větší prostor pro Simona a jeho hlášky, jsem zvědavá, jestli autorka bude nějak dál pracovat s konfliktem mezi jeho podstatou a přátelstvím s nefilim. A také co se týče jeho znamení... Jinak je asi další zápletka zcela jasná. Jen mne mate věštba, které se dostalo Jaceovi, že se zamiluje do nesprávné osoby. Zdá se, že jeho láska s Clary je jedinou konstantou v celé sérii, tak co to má sakra být za věštbu?!

Co mne trochu rušilo byla opět chyba překladu (záměna jména Camille a Lilith). Jinak to byla jízda jsem zvědavá, kam se příběh bude dále odvíjet. A oceňuji i propojení na Pekelné stroje v podobě krátké Magnusovy vzpomínky. Doufám, že kromě bratra Zachariáše potkáme i Tessu.


"Jednou jsem se setkal s Napoleonem," řekl Magnus. "ale s tím jsem náhodou nic neměl. Na Francouzce byl příšerně prudérní."

"To vaše vychloubání jmény mi už leze na nervy," prohlásil. "'Znala jsem Michaela. Znala jsem Samaela. Archanděl Gabriel mi stříhal vlasy.' Je to jako chvástat se tím, že hrajete v kapele, jenom místo toho používáte jména z bible."

kacenka7206
08.06.2017

Každým dílem je to napínavější a lepší. Naprosto super série!

MadamC
04.06.2017

Tento díl se mi líbil víc než předchozí, přišlo mi, že zde bylo více akce. Samozřejmě jsem byla naštvaná, že Jace s Clary spolu nemůžou být ani chvíli bez dalších překážek, ale to by asi nebylo ono...Ale alespoň 3 kapitoly spolu mohli být šťastní bez nějakého ale..:P

Bet
04.06.2017

Jako vždy pokračování se prostě někdy nevyvedou a tady to bylo také tak. Tři předchozí byli super a čtvrtý opravdu slabota.

Adriana21
19.05.2017

Prostě zase skvělý díl. Napětí, akce... Paráda

nicole9410
09.04.2017

Moc krásná knizka jako vsechny predešlé díly.

Makaveli
07.04.2017

Po skvělých knihách, tohle bohužel zklamání, nebylo to nejhorší ale žádné nadšení...... další díl už je zase super, jako první 3 nebojte se pokračovat ..... :)

Arya26
29.03.2017

Zklamání měsíce! Po úžasných prvních třech dílech jsem byla nadšená. Příběh byl originální, čtivý nápadity a pořád se něco dělo. V městě ze skla autorka defacto uzavřela hlavní linii příběhu a jak se zdá, potřebuje ze série vytřískat ještě nějaké ty peníze. Jsem vážně znechucená, Cassandra Clare mě vážně zklamala. Příbeh této knížky byl úplně o ničem. Jace se choval jako ufňukaný bulánek, Clary místy jako slepice nejvyššího kalibru. Jediné co mě tlačilo k dočtení bylo mé těšení, až se zase ,,setkám´´ s Magnusem. Ten tam skoro nebyl, nakonec to vcelku zachraňoval Simon. Shrnutí děje této knížky - Řešily se vlastně jenom vztahy, hlavní zápletka skoro žádná. Někdy jsem si přála, aby autoři pokračovali dál v mých oblíbených již ukončených sériích, díky tomu aspoň vidím jak by to vypadalo, jsem jim za to vděčná. Přemýšlela jsem mezi dvěmi nebo třemi hvězdami. Dát tomu dvě hvězdy mi bylo vcelku líto, se vzpomínkou na minulé díly tomu ještě dávám šanci...

PeťkaW.
23.03.2017

Souhlasím s ostatními názory zde. Čtvrtý díl je opravdu o něco slabší, než předchozí. Upřímně řečeno moc nechápu, proč autorka neskončila třetím dílem. Jenom tak potvrdila minulostí ověřený fakt, že snažit se vyždímat co nejvíc z fungujícího, ale ukončeného díla, nedělá zkrátka dobrotu. Zůstal jí neuvěřitelně čtivý způsob vyprávění, který táhne většinu děje, což je velké plus. Vymyslela i několik nových zápletek, z nichž by v dalších dílech mohlo být ledacos zajímavého. Čtvrtý díl jsem četla asi s ročním odstupem od toho posledního a uznávám, že i to mohlo mít vliv na objektivitu mého názoru, ale i tak... Město padlých andělů je utahanější a nudnější, než jeho předchůdci. Doufám ale, že to bylo jen nutné zlo k tomu, aby si autorka připravila dobrou půdu pro následující díly a že se děj trochu rozjede. Konec knihy vypadal slibně, tak snad se dočkám...

Viky00
25.02.2017

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Anne Leyyd
13.02.2017

Nejprve jsem si už pokračování Města z kostí vůbec nechtěla číst, ale pak mě Pekelné stroje (a moje sestra) nalomily a já se odhodlala... a jsem ráda, že jsem to udělala.

Vůbec nemůžu říct, že bych se u knihy nudila. Děj měl spád, byl zajímavý, dobrodružný, plný akce a napětí, romantiky a zajímavé zápletky s pořádně drsným koncem.

Vztah Jace a Clary se mi v této knize opravdu líbil. Především to, že před sebou netajili různé věci déle než pár kapitol. Izzy, Alek, Magnus, Simon, Jordan i Maia celý příběh skvěle doplňovali a já se opravdu moc těším na pokračování.

Vřele doporučuji všem, kterým se svět Lovců stínů zadřel pod kůži ;-)

KnihomolkD
09.02.2017

Zatím nejhorší díl z téhle série . Jako mohlo to být lepší .