Město padlých andělů

Město padlých andělů

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154238/nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4.31314

Nástroje smrti (4.)

City of Fallen Angels (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Ludy1990

4.díl jsem přelouskala za par dní.Chvílemi mě trápil,kvůli
Clary a Jace,tyhle dva jsem si obzvlášť oblíbila.Ale podle
mého očekávání,to bylo podle i mých představ,i když si myslím,že to mohlo být více akčnější i více démonů nebo více andělů,když už je to v názvu.Spíš mi přišlo,že se tam řešili jenom vztahy.

Nikkiproch

Čtvrtému dílu ubírám jednu hvězdičku za vleklý začátek. Jinak konec zase dechberoucí a napínavý a plynule přecházím k dalšímu.

petrulka

Líbilo se mi moc, Raziel nadchnul, setkání s ním popsáno famózně, jako kdybych tam byla :-)

Julinka679

Obsahuje SPOILER!
Musím říct, že v tomto dílu mě hodně překvapil Simon ale svým způsobem vlastně i Jace, který měl s Clary opět "o zábavu postaráno". Isabela se mi po boku Simona líbí a Maia si zaslouží svůj happyend s Jordanem. Alec s Magnusem jsou kouzelní a jen doufám, že se Luke s Jocelyn konečně vezmou! Už mají načase! :D
Konec mě celkem překvapil ale nějak jsem tušila, že se Sebastian vrátí a jen doufám, že už naposled.
Už se těším na další díl :-)

Laughtubbe

Už aby Clary mohla být s Jacem v klidu :( Velmi mě v tomto dílu zajímal Simon. Takový typický NERD a dvě slečny. Fandila jsem Izabelle, ale jak to s ní dopadlo? To si přečtěte :P

andrejci

Prvních asi 150 stránek jsem přemýšlela ,že to vzdám. Nebavilo mě to . Měla jsem pocit , že celý díl bude jenom o Simonovi. Ale potom se to rozjelo a já nemohla knížku odložit. Někdy jsem byla fakt překvapena. Ten konec=Super. Byla opravdu ráda ,že jsem tu knihu neodložila. Už se těším na další díl.:):):):)

zuzlina

No. Tak musím říct, že na tenhle díl jsem byla zvědavá. Zápletka mě ze začátku trochu sklouzavala k předchozímu dílů. Ale musím říct, že me snad poprvé v knize bavil Simon. Jinak konec byl dobrej a tam se to už rozjelo.
SPOILER
Chudák Jace. Furt něco. No potrebuju hned číst další at Teda vím jak to dopadne. Spisovatelka si na něj asi zasedla.

girdi

Doufala jsem, že si série udrží vysokou laťku, kterou nastavil předchozí díl, a nebyla jsem zklamána. Autorce se podařilo vymyslet zajímavé příběhové smyčky, které čtenáře udržují v příjemném napětí. Postavy dostávají další hloubku, a tak ačkoliv to tentokrát není na pět hvězd, stále je to super oddechové čtení.

Ruzaaa

Zatím nejlepší a nejvyspělejší díl ze série. Líbil se mi jak příběh jako takový, tak i postavy - ženy záporačky. Začínám si všímat jisté vyspělosti hlavních postav, již to nejsou mladá trdla, ale jejich chování je celkem promyšlené. Těším se na další díl.

vzpoměnka

pro mě asi nejlepší díl z celé série. Ale je fakt že já miluji celou tuto sérii

ufounek173

mám ráda celou sérii

Peťule115

první ze série, kdy mi trvalo než jsme se začetla ... a ten konec :-/ ... no jsem zvědavá na další díl

sd1992

Z tohoto dílu jsem měla trošku obavy. Jednak má výrazně nižší hodnocení a jednak mi přišlo, že třetí díl skončil tak, že vlastně další díl už nebyl třeba.. :-) Ale byl naprosto super a já se těším na další.. :-)

rosalindaaa

Knížka byla dobrá, ale asi jiný překlad , protože zde se Krasomil Pohroma jmenoval Magnus ...

kaca3606

upřímně, tenhle díl už byl hodně trapnej. do dalšího už nejspíš nepůjdu

katerina2660

wow! jako fakt dobrý. Už jsem ani nechtěla číst další díly, protože třetím dílem to bylo hezky ukončené...no ale Ježíšek měl jiný názor a dostala jsem další díly. Právě jsem dočetla tento díl a musím říct super. Bála jsem se, jak to bude pokračovat... Tato kniha se více zaobírá kolem Simona a jeho starostí, čemuž jsem ráda, že mu byl dán prostor. Nicméně konečná zápletka všech, boj na střeše ... a to úplné finále... jakože cože? co to udělal??? no honem číst další díl, protože to bude asi mazec.... (ach jo, a to mi bude letos 44 a stále miluju tento žánr... aby ne, když Twilight sága je moje "bible" :-) ) Doporučuji pokračovat!!

adamcovak

Knihy jsem se trochu bála, jelikož mi 3 díl přišel ukončený. Tato kniha mě ale opět nezklamala. Měla sice trochu utahaný začátek, ale ten konec byl nečekaný a naprosto úžasný. Strašně moc se těším až si přečtu další díl.

Lucik100

Částmi mi bylo opravdu líto Jace i Clary.

juni
25.12.2017

Moc se mi pokračování líbilo. Po tom záhadném konci, jsem hned musela mít pokračování.

Zabka27
12.12.2017

Líbí se mi jak se začíná vyvíjet Simonova postava a že dostal mnohem větší prostor v dějové lince, je to sympaťák. Také jsem ráda za novou postavu Jordana, ale kdo mi začíná vadit je Jace. Ja chápu, že má být složitá osobnost, ale to jeho neustále uzavírání do sebe samého, mě začíná iritovat. Jsem ráda za otevřený konec a jsem zvědavá, co bude dál.

verca65
11.12.2017

Ten konec jsem moc nepochopila. Ale knihu hltala. A těším se na další díl.

petulka.sasanka
28.10.2017

Ze serie nejslabší kniha.

Tyrsis
23.10.2017

Po předchozí skvělé knize, kde příběh hezky vyvrcholil byl tento díl zdlouhavý a nudný. Plus Jacovo místy nelogické chování a obviňování začíná být pěkně otravné.

Mamosvain
17.09.2017

Teda za mě jako asi zatim nejslabší díl série... Nejde ani nijak zvlášť o to, že se tam skoro vůbec neřeší Clary a Jace, ale jenom Simon. Jde spíš o to, jak se vlastně půlku knížky nic neděje. Respektive děje, ale nevíte ani trochu proč, jak a kdo to dělá. Jako chápu, že Cassie musela nějak znova rozeběhnout celou sérii, ale podle mě by byla schopná udělat to trochu rychleji. Jinak zápletka mě nakonec dost zaujala a vlastně jsem si nebyl jistý, jestli za tím je Lilith nebo Camille nebo třeba někdo jiný. A jinak asi docela souhlasím s ostatními, že Clary a Jace mohli mít společného času o dost více... Ale vlastně si nijak nechci stěžovat a jsem rád, že jsem si díl nakonec přečetl.
I přes pár chyb bych tohle všem doporučil.

boucner
15.09.2017

slabší, než předchozí díly, ale pořád stejně čtivá...jen usmrcení jedné záporné postavy mi přišlo opravdu přehnaně rychlé a jednoduché...

renefer
01.09.2017

Další díl série ve stejném stylu. Clary a Jace pořád nemůžou být spolu, zase něco mezi nimi stojí, tentokrát Jaceho sny. Už to je trochu otravné. Čekala jsem, že teď se bude řešit třeba vztah Isabelly a Simona...

tatjana1737
05.07.2017

!!! POZOR SPOILERY !!!

Až na ten konec, ten konec... jinak nemám co vytknout. Těší mne větší prostor pro Simona a jeho hlášky, jsem zvědavá, jestli autorka bude nějak dál pracovat s konfliktem mezi jeho podstatou a přátelstvím s nefilim. A také co se týče jeho znamení... Jinak je asi další zápletka zcela jasná. Jen mne mate věštba, které se dostalo Jaceovi, že se zamiluje do nesprávné osoby. Zdá se, že jeho láska s Clary je jedinou konstantou v celé sérii, tak co to má sakra být za věštbu?!

Co mne trochu rušilo byla opět chyba překladu (záměna jména Camille a Lilith). Jinak to byla jízda jsem zvědavá, kam se příběh bude dále odvíjet. A oceňuji i propojení na Pekelné stroje v podobě krátké Magnusovy vzpomínky. Doufám, že kromě bratra Zachariáše potkáme i Tessu.

"Jednou jsem se setkal s Napoleonem," řekl Magnus. "ale s tím jsem náhodou nic neměl. Na Francouzce byl příšerně prudérní."

"To vaše vychloubání jmény mi už leze na nervy," prohlásil. "'Znala jsem Michaela. Znala jsem Samaela. Archanděl Gabriel mi stříhal vlasy.' Je to jako chvástat se tím, že hrajete v kapele, jenom místo toho používáte jména z bible."

kacenka7206
08.06.2017

Každým dílem je to napínavější a lepší. Naprosto super série!

MadamC
04.06.2017

Tento díl se mi líbil víc než předchozí, přišlo mi, že zde bylo více akce. Samozřejmě jsem byla naštvaná, že Jace s Clary spolu nemůžou být ani chvíli bez dalších překážek, ale to by asi nebylo ono...Ale alespoň 3 kapitoly spolu mohli být šťastní bez nějakého ale..:P

Bet
04.06.2017

Jako vždy pokračování se prostě někdy nevyvedou a tady to bylo také tak. Tři předchozí byli super a čtvrtý opravdu slabota.