Město nebeského ohně

Město nebeského ohně

V šesté knize - ve Městě Nebeského ohně - jsou Clary, Jace a jejich přátelé neúprosně vtaženi do války, která proti sobě staví Nebe a Peklo, anděly proti démonům. Do války, která hrozí zničit celý náš svět, pokud ji lovci stínů nedokáží zastavit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169813/nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 4.7856

Nástroje smrti (6.)

City of Heavenly Fire (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

juni
předevčírem

Poslední díl série mě znovu nadchla a já se do celé série zamilovala. Za mě úžasné zakončení série. Jenom škoda, že autorka nenapsala více dílu. Už se chystám na série Pekelné stroje a moc se těším, protože CC patří mezi moje nejoblíbenější autorky.

Richelle
předevčírem

Četla jsem celou sérii. Kdybych měla hodnotit všechny knihy dohromady, tak se mi série velice líbila. Ale přesto tady ten díl mi přišel nepatrně slabší.. oproti ostatním. Jinak je to taková ta kniha, do které se začtete a nemůže se odtrhnout. Prostě super. Doporučuji!

Weringel

Úžasná a napínavá knížka, stejně jako všechny knihy ze série. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Kirrie

Ztráta paměti? Zase? Proč všechny moje oblíbené postavy ztratí paměť? Proč!?
Po Harrym je tohle moje nejoblíbenější knižní série, člověk se snadno začetl, některé scény jsem vážně přestávala dýchat, moc povedené.
Nej postavy: Simon, Jace a Magnus

Tahry

Kniha byla opět napínavá, jakým způsobem to nakonec provedou a kdo bude hrát jakou roli v rozhodujících okamžicích?
Občas nad nějakými úseky jsem se pozastavovala s nepochopením a zlostí, jak je něco takového možné.
Např. jak mohou i dále věřit vílám, když v minulém díle se Sebastian (Jonatan) zmiňoval o královně víl jako svém spojenci. Všichni stále tvrdí, že víly nemohou lhát, ale ve skutečnosti jsou víly těmi největšími intrikány a lháři, protože se chytají každého slovíčka a převrací si významy podle svého, což by mohl vědět každý, kdo se s nimi už několikrát setkal a jednal s královnou. Později bylo vysvětleno, že konfrontovali zástupce víl a ten je obelhal, protože není zcela vílou, a tak mohl lhát, což lovci nevěděli. Již dříve v příběhu by se dalo zmínit alespoň, jak je možné, že i přes incident s prsteny, jsou víly stále považováni za spojence.
Také jsem zachytila zmínku, že ten prsten rozbil Sebastián, ale přitom ho rozbyla Clary, aby nemohl získat od královny nejnovějš informace.
Také mi přišlo divné, že když se dozvěděli pravdu na vílím dvoře, tak je napadlo poslat zprávu do Alicante, až když narazili na Marka.

Některé části mi přišli až příliš zdlouhavé a rozvleklé a s dějem neúplně související.
Třeba popisování různých scén mezi Jacem a Clary. I když to byl hlavní pár příběhu, moc mě nezaujal. Radši jsem měla Magnuse s Alecem, jejichž vztah byl v celém ději knih zmiňován velmi málo, spíše jen tak naznačován a rozsekán jinými částmi příběhu. Nějak jsem nezachytila, jak to mezi nimi začalo? Jiné vedlejší postavy se v ději objevovali dokonce častěji než Magnus, což mě mrzelo. Také je Magnus pokaždé jinak starý? Myslela jsem, že je mu cca 800 a na konci této knihy je to 400?

Celkově jsem se příjemně zasmála u různých slovních výměn. Někdy jsem však i uronila slzu nad ztrátami blízkých, se kterými se mnohé postavy musely vyrovnat.
(Při vymazání paměti Simona, chápu že cítili smutek nad jeho odcizením. Ale stále měli naději, že je stejný a tak se s velkou trpělivostí a předstíráním, že ho neznali, mohou znovu spřátelit a potom už by zákaz o vyzrazení opět nějak obešli, nebo mu lhali. Nakonec mu byly vzpomínky alespoň částečně vráceny, což podle mě nemělo jít, pokud mu je tam Ašmodaj nenechal.)

Střídání dějů mě udržovalo v napětí. Někdy mě však i štvalo, když mě zaujal děj mých oblíbených postav a najednou to přeskočilo na nějakou pro mě nezajímavou část.
Části o Emmě, Juliánovi, Tesse a Zachariášovi mě navnadili na další knihy od této autorky.
Také se mi v knize líbili různé citáty ze Shakespeara, bible a dalších knih.

AgnessN.R.

Do téhle knihy jsem se pustila, jen abych se dozvěděla konec celé série. Do čtení jsem se musela nutit. Většinu těch mně sympatických postav stihla autorka povraždit nebo změnit v ...... No k horšímu už v první polovině knihy. Naštěstí tam byl Magnus, ktetý to zachraňoval, a že měl co dělat:) Co mě ale potěšilo byl Zachariáš s Tessou. (Chudák Tessa. Nejdřív Will a teď nejspíš i "Zachariáš"). Ti dva se přidali k Magnusovi a jeho práci mi zpříjemnit čtení. Pak tam bylo pár chvil, kdy rozum zůstával stát. Třeba Jaceův seznam věcí co si s sebou vzít do démoni dimenze. Jinak ale oceňuji autorčino proplétání příběhů, příští knihy by ale nemusela tak roztahovat jako nástroje smrti. Kdyby se mě někdo zeptal na děj téhle série nic moc bych asi neřekla.
Ale věřím, že hodně lidí tahle série uchvátila. Já to bohužel nejsem a radši zůstanou u pekelných strojů.

DenisaBook

Každý z nás si vždycky ( aspoň někdy ) touží najít v knihách příběh, který by ho jak se říká posadil na... . Nestává se mi moc často, že najdu nějakou ságu knih, která se mi nechce opouštět, ale u této se to stalo. Vážně jsem si v knize našla nové přátelé, prožívala vše s nima a teď mě moc mrzí, že to je u konce. Všem náročným čtenářum: Ano, není to dokonale napsané, nějaké pasáže v knize ( ať už v kterémkoli díle) jsou nudné, nebo předvídatelné, ale podle mě to ke knihám patrí. Náše životy taky nejsou vždycky
napínavé jak kšandy a to dělá z tohoto příběhu aspoň něco uvěřitelného, co si člověk pustí do hlavy. Těžko se mi tento svět opouští, ale bylo to parádní dobrodružství, perfektní nápad a něco to ve mě nechalo. Svět Cass Clare je podle mě jeden z těch lepších a doporučuji přečít.

tatjana1737

!!! POZOR SPOILERY !!!

Vcelku důstojné zakončení příběhu Jace, Clary a ostatních, i když přímo prošpikované vazbami na trilogii Pekelných strojů a na příběh Emmy Carstairsové a Juliána, který autorka má podle všeho již rozepsaný. Samozřejmě, že v knize bylo několik momentů, které mne vyloženě štvaly (např. to, jak se Clareová zbavila Jordana a ještě pak bagatelizovala jeho vztah k Maie), jiné mne spíše pobavily (např. to, že si Jace s sebou do démoní dimenze nezapomněl přibalit kondomy), další zarazily (třeba stříbrné příbory na svatbě, které se účastnili vlkodlaci a upíři…), a po přečtení zůstalo mnoho nezodpovězených otázek (to jako Mark vážně zůstane součástí Divokého honu nebo ho nějak zachrání?). Taky bych řekla, že zmínka o konzulovi Fairchildovi v 19. století byla překladatelskou chybkou, pokud si dobře pamatuji, tak konzulkou se stala Charlotte. Ovšem jinak kniha rozhodně stojí za přečtení, a nejen díky opět výborným slovním přestřelkám mezi postavami.

Sebastián byl důstojnějším protivníkem než jeho otec, ačkoli jeho naivita směrem ke Clary mne neustále udivovala (na rozdíl od postav jsem nepochybovala, že Clary svou změnu stran jen hraje). Ale uznávám, že musel mít nějakou slabinu, na kterou ho nakonec dostali ;-). Ovšem poté, co láska Clary a Jace konečně dosáhla svého naplnění, musím přiznat, že jsem pochybovala, jestli Jace zůstane naživu. Po aktu teoreticky (dobře, dobře, vím, že měli ty kondomy) mohla linie Herondaleových pokračovat a Jace už by nebyl potřeba, se Sebastiánem by se vzájemně zničili… v tomhle ohledu jsem byla docela napnutá, jak se to s nebeským ohněm vyřeší. Bonusem bylo odhalení Magnusova otce a zápletka týkající se Simonovy ztráty paměti. Stejně jako hrdinové jsem si říkala, jak je to nespravedlivé, a jsem ráda za to, že i tohle autorka uspokojivě rozpletla, a ještě dala Simonovi - coby civilovi - šanci v příběhu důstojně zůstat.

Celkově mi přijde, že Clareová se v průběhu psaní „vypsala“ a s každou další knihou byla lepší a lepší. Osobně se mi více líbily Pekelné stroje, Nástroje smrti byly na mne místy moc teenagerovské, ale co chtít, když byly knihy cíleny na mladší čtenáře. Stejně budu doporučovat i čtenářům starších věkových kategorií, protože svět, který CC vytvořila, je obdivuhodný, zajímavý a ráda se do něj budu vracet s dalšími příběhy.

"Snažíme se tady přinést tvojí mysli klid a mír. Krev, zabíjení, válčení, nic z toho nemá s mírem nic společného. Co dalšího máš rád?"
"Zbraně," odpověděl Jace. "Mám rád zbraně."

"Radši se vrátíme k Alekovi, než si usmyslí, že si Isabela se Simonem v jeskyních užívají nevázaného sexu, a začne vyšilovat."
...
"Je ti doufám jasný, že si všichni myslí, že si právě užíváme nevázanýho sexu," ozval se Simon. "Nejspíš pěkně vyšilujou."

"Umím ti v obličeji číst jako v otevřené pornografické knize. K vlastní škodě, musím dodat."

Simon se na Jace díval, jako by mu připadal fascinující a zároveň trochu znepokojivý. "Já jsem... my jsme někdy... je možný, že jsem tě někdy kousnul?"
Jace si sáhl na jizvu na krku. "Nemůžu uvěřit, že si vzpomínáš zrovna na tohle."
"A taky... taky jsme se po sobě váleli v podpalubí lodi, že jo?"
"Ano, kousnul jsi mě, ano, docela se mi to líbilo a teď už o tom pojďme přestat mluvit," navrhl chvatně Jace.

(...) "Co se přihodí v démoní dimenzi, to taky v démoní dimenzi zůstane," prohlásil Jace.

andie6001

Velmi napínavý příběh, který mi doslova vyrazil dech. Tato poslední kniha byla doslova třešničkou celého příběhu. Konec byl velmi napínavý a dojemný a musím říct, že děj celé této série ve vás od samého začátku vzbudí silné emoce. Nebo aspoň ve mě určitě.

kacenka7206

Kniha mi zlomila a zase zalepila srdce. Úžasné zakončení celé série.

Robin83

Tohle bylo jedno z nejsmutnějších rozloučení v mém životě. Postavy naprosto miluju, nechápu, proč hodně lidí říká, že od třetího dílu jsou všechny ostatní díly nudnější a nudnější, já jsem všechny díly přečetl za 3 týdny a mám na to úplně jiný názor.
Knize nechybí napjetí, nervy. Vztek na arogantní postavy! Strach o to, že tentokrát by mohly vážně přijít o život. Strašně se mi líbily biblické prvky, které autorka zapojovala, celé to knize dodávalo váhu, spojovalo to náš realný svět s tím jejím fiktivním. Celou sérii hodnotím pěti hvězdičkami, kdybych mohl dát větší hodnocení tak bych ho dal. Ale co by ne? Verdikt zní takto 10/5 .

Adriana21

Naprosto skvělá série. Jak já bych chtěla, aby to pokračovalo dále!!! Úžasný díl, napětí, akce, romantika, smutek, radost... Paráda. Cassandra Clare vytvořila skvělý příběh. Jsme zvědavá, na pokračování série Pekelné stroje. První díl jsem už četla, tak uvidíme, co bude dál a jestli mi to nějak osvětlí některé detaily z The Mortal Instruments :)

nikolm

Vím že vše jednou skončí ale u této série mně to mrzí i když vím že další díly už by začínaly být nuda.
Hrozně špatně se mi loučí se všemi postavami ,a během čtení mi bylo každé postavami hrozně líto když umřeli i když se objevila jen na chvíli
celkově celá série za 5 hvězdiček

Dacky94

Jediné co mi trošku vadilo bylo, že je konec moc předvídatelný.

KnihomolkD

Celkově jak bych zhodnotila tuhle sérii?
Clary mi od prvního dílu nebyla vůbec sympatická,to stejné i Jace. Jedině Simon,Izzy a Magnus byly nejlepší.
Je to skvělý příběh,a hodnotím 4 hvězdy.

MíšaS.

Ač už věkem nepatřím mezi cílené čtenáře, miluji tyto knihy, protože mají skvělý příběh. Líbí se mi, jak autorka vytvořila celý svět se všemi pravidly a povinnostmi, který je promyšlený do všech detailů a vy jen nestačíte koukat.

Arya26

Na začátku druhé části série Mortal Instruments jsem si myslela, že budu velmi zklamaná. Od pátého dílu došlo k návratu na staré vyjeté koleje, a příběh mě neuvěřitelně bavil. Šestý díl se mi ze všech knížek od Cassandry Clare, které jsem zatím četla, líbil úplně nejvíc. Ke konci jsem se už jenom modlila, ať to nedopadne jak to vypadá, nakonec to skončilo úžasně :) ! Věc co se mi nelíbila - Maia sakra příjde o kluka, opláče ho a na konci knížky se už tahá s dalším. Maia mi nikdy k srdci nepřirostla, ale tohle mi tam absolutně nesedlo. Bylo to nádherné, jenom lituju, že jsem si dřív nepřečetla Pekelné stroje, na ty jsem teď hrozně natěšená.

LucyDvorska

Proč to nemůže ještě pokračovat ... Ráda bych se dozvěděla, jak to dopadne s Izzy a Simonem, kdo by to taky nechtěl vědět, že ano. Nejvíce mne dojalo snad setkání Bratra Zachariáše nebo-li Jema a Tessy. Skvělá serii a mohu ji doporučit každému, kdo má rád vymyšlené světy spojené s tím naším.

Makaveli

Skvělé zakončení série, akční, napínavý, pořád se něco děje. Akorát mě mrzí to se Simonem a Izzy...

ufounek173

pomalu,ale jistě si je scháním do knihovny...škoda,že už netočili další filmy

elyonka9643

Poslední a podle mě nejlepší díl. Sice jsou tam některé věci trochu předvídatelné, ale stejně mě to hrozně bavilo číst. Moc se mi líbil konec, který teda byl trošku ukecaný, ale zase mě to hodně navnadilo na sérii Pekelné stroje.

Anne Leyyd

Tak... série dočtena. Musím říct, že jedině díky vědomí, že se s Lovci stínů neloučíme nadobro můžu vděčit za to, že nejsem mnohem smutnější. Už jsem si na tento svět tak zvykla, že by mi opravdu chyběl. Takže vzhůru na Paní půlnoci! :-)

Co se týče závěrečného dílu, tak byl opravdu nabitý akcí, napětím, dobrodružstvím, romantikou, rozplétajícími (a splétajícími) se záhadami.

Neuvěřitelné, ještě se mi nestalo, že bych se v knize zamilovala do vedlejší postavy a to navíc do takové, která ani není z této originální série :D Ale bratr Zachariáš mě ZDE prostě dostal :-)

Hrozně se mi líbilo, jak se všechno v tomto díle pospojovalo dohromady a také byla vytvořena půda pro nadcházející sérii. Pasáže s Emmou a Julianem mě bavily a myslím, že si je později budu vybavovat. Zkrátka musím obdivovat Cassandru Clare, protože to, jak celý tenhle složitý propletenec dokáže vytvářet a zaplétat, je něco neskutečného.

SPOILER

To, co se na konci stalo se Simonem mi přivodilo menší zlomené srdce, protože on byl tak skvělý! Jak se se vším od prvního dílu statečně po simonovsku pral a jaký super skvělý upír se z něj stal... Ach! No, takže na konci jsem skřípala zuby a byla naštvaná jak bouřkový mrak. Nicméně! Nicméně se to nakonec vyvrbilo tak, že s tímto koncem opravdu můžu být spokojená. A jsem taky šíleně ráda za Izzy, protože ta by chuděra asi nebyla schopná se jen tak někomu znovu pootevřít.

KONEC SPOILERU

Co mě hodně zaujalo, tak pasáž s Clary a Tessou a doufám, že se dočkáme vysvětlení a též, že se se všemi postavami setkáme v Temných lstech :-)

Ještě poznámka: scéna s Kostelníkem na konci neměla chybu :D A mimochodem opravdu mě trošku mrzelo, že se buď Magnus nebo bratr Zachariáš nesekli a neoslovili někoho Lightworm :D to jediné mi chybělo ke štěstí - ale konečně, člověk nemůže mít všechno :D

Lutzinka

Dobrá rada zní: Pokud chcete pochopit každou narážku a odkaz na minulost, musíte si nejdřív přečíst sérii Pekelné stroje a pak až se pustit do Nástrojů smrti.
Uznávám, že série nemusela být tak dlouhá , protože číst 6 dílů o tom, že Jace "už zase není sám sebou" může být pro někoho trochu nuda. Mě to ale ani moc nevadilo, protože mám ráda i linky se Simonem a Izzy, Magnusem a Alekem, Maiou a Jordanem a jsem ráda, že chudák Zachariáš nakonec přece jenom dostal šanci. Prostě, když máte ten svět rádi, tak se vším všudy...

Viky00

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Siu83

Krásná série, kromě 4.dílu, ten jsem měla problém přečíst.

orangerose

Nejvíc akčnější díl ze všech, úžasná série :)

SnowCat_5

Příběh super, ale ta romantika. Bylo jí až zbytečně moc a pořád ta stejná dokola. Občas jsem tyto pasáže jen tak prolétla očima.

wesulle

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

Ivulka90
27.12.2016

Celá série je konečně dočtena a já si říkám - nebylo to zlé, ale raději již nikdy více.

Sariska
27.10.2016

Všechny díly jsou výborné.