Město nebeského ohně

od:


KoupitKoupit eknihu

V šesté knize série Nástrojů smrti, ve Městě nebeského ohně, jsou Clary, Jace a jejich přátelé neúprosně vtaženi do války, která proti sobě staví Nebe a Peklo, anděly proti démonům. Do války, která hrozí zničit celý náš svět, pokud ji lovci stínů nedokáží zastavit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169813/nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 4.61024
Série:

Nástroje smrti (6.)

Orig. název:

City of Heavenly Fire (2014)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (171)

Přidat komentář
a355o
01. září

Tak jak jsem celou sérii četla se zatajeným dechem, tak jsem se bohužel nutila do poslední knihy, abych ji vůbec dočetla. I když vlastně dějem odpovídala tomu, co se dalo očekávat v návaznosti na předchozí díly, v celku tam velkým zklamáním nebyla a završila celou sérii v celku bravurně, musela jsem se vyloženě ke čtení donutit. To bylo způsobeno pravděpodobně autorčiným stylem. Nejvíce jsem ztrácela pozornost v chvílích, kdy byla položena přímá otázka, jejíž odpověď se nacházela až za tak dlouhou popisnou částí, že když už jsem se k ní konečně dostala, nemohla jsem si vzpomenout, na co daná postava vlastně odpovídá. To mě přimělo, abych se pořád v textu musela vracet a nakonec i přes kakovat popisné části.
Co se týče děje a návaznosti, vše bylo dobře vymyšleno, působilo logicky a že to tak má být. Konec byl vlastně dobrý, poslední chvíle Sebastiana/Jonathana byly opravdu emocionální bombou. Stejně tak jsem se na konci knihy dokázala vžít do příběhu natolik, že jsem pociťovala silné příkoří v tom, že celý Spolek a rada jsou naprosto nepoučitelní a nekajícní. I když se celou knihu mýlí ve svých úsudcích a jednání, stejně to se zachovají zase tak, jakoby se nic z toho nestalo.
Zároveň mi přišlo, že konec je v některém ohledu tak neurčitý (viz Tessa a Zachariáš), že jsem dočetla knihu zmatená s tím, že mi buď nějaké informace unikly nebo si autorka připravuje půdu pro další sérii.

zinon
19. srpna

Zakončení série se mi moc líbilo. Jelikož jsem četla jako první sérii Pekelné stroje, tak jsem si tento díl velmi užila...protože jsem se dozvěděla to, co tam vysvětleno nebylo. Přijde mi lepší začít sérií Pekelné stroje a pak se pustit až do této.

Spoiler!
Magnus měl na zasedání rady pravdu ohledně trestu pro víly....lovci stínů jsou hold neponaučitelní...nechápu, že se neozval i někdo jiný ohledně Helen a Marka. To mě vážně vytočilo.

dancav28
06. srpna

Skvělé zakončení celé série, i když se knížka někumu může zdát až příliš dlouhá, tak nebyla. Knížka je čtivá, jako ostatní díly. Nechybí akce a u knížky jsem se nenudila. Určitě jsi ještě musí přečíst jak to dopadlo s Emmou a Julianem (Paní půlnoci...) Jinak celou sérii vřele doporučuji

Klára14
04. srpna

Na tuto knihu jsem se neuvěřitelně těšila. A jako vždy autorka nezklamala. Celá kniha mě bavila a přečetla jsem ji za čtyři dny. Když jsem přečetla první kapitolu, vždy jsem musela přečíst další. Prostě úžasná knížka, kterou vřele doporučuji.

andrejci
01. srpna

No prostě SUPER KNÍŽKA. Autorka dokázala opravdu překvapit

Julinka679
20. července

Obsahuje SPOILERY!
Skvělá série, četla se jedním dechem ale škoda, že už je konec... Musím říct, že jsem smrt Kylea vůbec nečekala, celou dobu jsem mu přála aby byl s Maiou ale tohle byl podraz! Naštěstí to aspoň se Simonem dopadlo dobře takže asi spisovatelce nemám co vyčítat... Minipostava Jonathana byla hezká, až mě mrzelo, že nedostal více prostoru ale mělo to tak být...
Pro mě jedna z nejlepších sérií a ani bych neřekla, že byla young adult. Užila jsem si ji od začátku až do konce a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu! :-)
Doporučuji naprosto všem! Ať už mladším nebo dospělým, obě skupiny v tom určitě najdou to své a doufám, že Vás bude bavit tak jako mě! :-)

Bookgirl
17. července

Celá série byla naprosto boží a já po dočtení pořád nechápu, co se to vlastně stalo s mým životem. Bylo to neuvěřitelně promyšlené a napínavé, akční, vtipné a musím říct, že to budu určitě někdy číst znovu. Poslední díl byl za mě určitě jeden z nejlepších a naprosto úžasné zakončení série. Některé závěrečné scény jsem četla trošku se slzami v očích. Doporučuji všem, ani nejde říct jak moc.❤

Nikkiproch
14. července

Přestože se někomu může zdát, že celá sága je young adult, pro teenagery, mýlí se. Tohle je prostě úžasné čtení a při poslední stránce mi bylo strašně líto, že už je konec. Moje srdce však jásalo, že zde zůstalo tolik kliček pro pokračování a že si o Lovcích stínů ještě někdy zase počtu. Teď budu koukat aspoň na seriál. :-)

katerina2660
10. července

Super zakončení celé ságy. Moc se mi celý příběh líbil, krásné čtení.

petrulka
20. června

Velmi podařená série. Přes rozpačitý začátek musím přiznat, že patří mezi nejlepší, které jsem zatím četla. Nejen dějově, ale i kvalitou autorky, která prostě umí napsat knihu, vtipnou, napínavou, zamilovanou...jsem příjemně překvapená. Jdu na Pekelné stroje :-)

Ludy1990
13. června

Zajímavý konec série,bude mi to chybět,hlavně Clary a Jace.
Celkové shrnutí : První díl mi přišel tak trochu nudný,nezábavný,o filmu si myslím totéž ale přesto jsem ho dočetla a pustila jsem se do dalších dílů a vůbec toho nelituji.Nejvíce mě zaujal 5 díl,kde se i autorka mimochodem zmiňuje o Praze. Určitě doporučuji tuto sérii přečíst.Jediný mínus co bych tomu dala je to,že další díly už nezfilmovali.

zuzlina
09. června

Super konec já jsem spokojená.
Spoiler
Člověk by nevěřil, že mi tak příroste k srdci. Já ho měla ráda až od upíra. :)

Bucksinka
23. května

Zajímavý konec celé série. Snesla bych ještě tak 50 stran navíc, náhled do budoucna a dokončení dalších pro zatím nevysvětlených událostí a osudů postav.

lucie0134
16. května

Krásná série. Miluju asi to je nejlepší způsob jak vystihnout tu sérii. Krásný konec, krásný děj. Jako slabší díl počítám 2ku byla podstatná, ale nic moc na čtení ale to mi vynahradila 3ka. Všem doporučuji.
Celou sérii jsem četla 3x (až takový magor jsem) ale pustila bych se do ní klidně ještě jednou.

sd1992
05. dubna

I poslední díl byl samozřejmě boží.. :-* souvislost mezi Nástroji smrti a Pekelnými stroji je naprosto úchvatná. To se autorce vážně povedlo. Chválím i ukončení celé série , žádný čtenář nemůže být zklamán. :-)

MishelleBlack
18. března

Nástroje smrti jsou pro mě naprostá srdcovka. Doteď si pamatuju svoje první dojmy z roku 2014, kdy jsem sérii začala číst. Ačkoliv už to bude skoro tří roky po prvním dočtení, minimálně jednou ročně u mě má celá série místo v re-readingu. U tohoto dílu mi bylo na konci smutno, protože série končí. Musím ale uznat, že 6. díl je o to víc zajímavý, hlavně co se celkového vývoje postav týče. Když porovnám třeba Simona z prvního dílu a Simona na úplném konci, jde vidět o jaký kus se posunul. Svět lovců stínů mě naprosto uchvátil a nemůžu nic víc než doporučit jak Nástroje Smrti, tak další série z dílny Cassandry Clare se všemi palci nahoru!

vzpoměnka
14. března

Tuhle sérii doslova miluji a moc mi chybí. Jak postavy tak prostředí ve kterém se to odehrává. Upřímně nikdy jsem nechápala lidi co čtou knihy několikrát po sobě ale po téhle sérii jsem to pochopila a nejraději bych si to celé přečetla ještě jednou. :-)

rosalindaaa
02. března

Clary s Jacem mi budou chybět , docela jsem si na ně za těch 6.dílů zvykla :)

Danuscka
15. únoraodpad!

Málokdy se stane, že knihu nedočtu, ale tohle jsem už dočíst fakt nezvládla...

krausmary
18. ledna

Naprosto skvělá série! V podstatě jsem jí zhltla na první nádech, i když u čtvrtého dílu jsem se trochu trápila, ale poslední díl mi to všechno vynahradil. A teď zase zpátky do světa civilů...

Arisavm
14. ledna

Brilantní zakončení brilantní série knih. Z celé série jsem opravdu nadšená a lepší konec jsem si nemohla představit. Prostě pecka.

petulka.sasanka
06.12.2017

Poslední kniha ze série. A určitě jeden z nejlepších dílů!

Mamosvain
30.11.2017

Nemám slov.
Závěr jedné z nejskvělejších YA sérií mě v posledních kapitolách donutil zadržet dech. Všechno sice nemohlo skončit "růžově", protože to by nebyla Cassie, že jo... Ale i přes pár nevyřešených záhad a věcí, které neskončily přesně tak, jak bych si představoval, nelze tento díl ohodnotit pěti hvězdičkami... Samozřejmě - první trilogie se mi líbila víc. A první dva díly té druhé nebyly nejlepší, ale tento díl všechno zachránil.
Všechny charaktery mi (a myslím, že až si díl dočtete, i vám) přirostly k srdci a nemohu se dočkat, až si přečtu knihy ze Světa stínů, které chronologicky následují tomuto dílu.

Danysek
26.11.2017

Uzasna serie

Princezna22
07.11.2017

Poslední díl serie,krásné ukončení celého příběhu. Mohlo by být ještě další a další díly,protože tohle se tak neskutečně rozjelo,že je škoda,že tento příběh s těmito postavami končí..... Určitě si celou serii přečtu znova! Za mě dopuručuji

ancula022
01.11.2017

SPOILER!!
Když to vememe kolem a kolem, tak má Simonova kapela konečně jméno. ♥ ♥

juni
21.10.2017

Poslední díl série mě znovu nadchl a já se do něj zamilovala, jako do celé série. Úžasné zakončení série. Jenom škoda, že autorka nenapsala víc dílu. Už se chystám na série Pekelné stroje a moc se těším, protože CC patří mezi moje nejoblíbenější autorky.

Richelle
21.10.2017

Četla jsem celou sérii. Kdybych měla hodnotit všechny knihy dohromady, tak se mi série velice líbila. Ale přesto tady ten díl mi přišel nepatrně slabší.. oproti ostatním. Jinak je to taková ta kniha, do které se začtete a nemůže se odtrhnout. Prostě super. Doporučuji!

Weringel
18.09.2017

Úžasná a napínavá knížka, stejně jako všechny knihy ze série. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Kirrie
23.08.2017

Ztráta paměti? Zase? Proč všechny moje oblíbené postavy ztratí paměť? Proč!?
Po Harrym je tohle moje nejoblíbenější knižní série, člověk se snadno začetl, některé scény jsem vážně přestávala dýchat, moc povedené.
Nej postavy: Simon, Jace a Magnus


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

lovci stínů andělé démoni pro dospívající mládež (young adult)

Autor a jeho další knihy

Judith Rumelt

Cassandra Clare (p)
americká, 1973

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených43x
v Přečtených1686x
v Čtenářské výzvě105x
v Doporučených164x
v Knihotéce433x
v Chystám se číst665x
v Chci si koupit285x
v dalších seznamech13x