Město nebeského ohně

Město nebeského ohně

V šesté knize série Nástrojů smrti, ve Městě nebeského ohně, jsou Clary, Jace a jejich přátelé neúprosně vtaženi do války, která proti sobě staví Nebe a Peklo, anděly proti démonům. Do války, která hrozí zničit celý náš svět, pokud ji lovci stínů nedokáží zastavit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169813/nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 4.6967

Nástroje smrti (6.)

City of Heavenly Fire (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

sd1992

I poslední díl byl samozřejmě boží.. :-* souvislost mezi Nástroji smrti a Pekelnými stroji je naprosto úchvatná. To se autorce vážně povedlo. Chválím i ukončení celé série , žádný čtenář nemůže být zklamán. :-)

MishelleBlack

Nástroje smrti jsou pro mě naprostá srdcovka. Doteď si pamatuju svoje první dojmy z roku 2014, kdy jsem sérii začala číst. Ačkoliv už to bude skoro tří roky po prvním dočtení, minimálně jednou ročně u mě má celá série místo v re-readingu. U tohoto dílu mi bylo na konci smutno, protože série končí. Musím ale uznat, že 6. díl je o to víc zajímavý, hlavně co se celkového vývoje postav týče. Když porovnám třeba Simona z prvního dílu a Simona na úplném konci, jde vidět o jaký kus se posunul. Svět lovců stínů mě naprosto uchvátil a nemůžu nic víc než doporučit jak Nástroje Smrti, tak další série z dílny Cassandry Clare se všemi palci nahoru!

vzpoměnka

Tuhle sérii doslova miluji a moc mi chybí. Jak postavy tak prostředí ve kterém se to odehrává. Upřímně nikdy jsem nechápala lidi co čtou knihy několikrát po sobě ale po téhle sérii jsem to pochopila a nejraději bych si to celé přečetla ještě jednou. :-)

rosalindaaa

Clary s Jacem mi budou chybět , docela jsem si na ně za těch 6.dílů zvykla :)

Danuscka
15. únoraodpad!

Málokdy se stane, že knihu nedočtu, ale tohle jsem už dočíst fakt nezvládla...

krausmary

Naprosto skvělá série! V podstatě jsem jí zhltla na první nádech, i když u čtvrtého dílu jsem se trochu trápila, ale poslední díl mi to všechno vynahradil. A teď zase zpátky do světa civilů...

Arisavm

Brilantní zakončení brilantní série knih. Z celé série jsem opravdu nadšená a lepší konec jsem si nemohla představit. Prostě pecka.

petulka.sasanka
06.12.2017

Poslední kniha ze série. A určitě jeden z nejlepších dílů!

Mamosvain
30.11.2017

Nemám slov.
Závěr jedné z nejskvělejších YA sérií mě v posledních kapitolách donutil zadržet dech. Všechno sice nemohlo skončit "růžově", protože to by nebyla Cassie, že jo... Ale i přes pár nevyřešených záhad a věcí, které neskončily přesně tak, jak bych si představoval, nelze tento díl ohodnotit pěti hvězdičkami... Samozřejmě - první trilogie se mi líbila víc. A první dva díly té druhé nebyly nejlepší, ale tento díl všechno zachránil.
Všechny charaktery mi (a myslím, že až si díl dočtete, i vám) přirostly k srdci a nemohu se dočkat, až si přečtu knihy ze Světa stínů, které chronologicky následují tomuto dílu.

Danysek
26.11.2017

Uzasna serie

Princezna22
07.11.2017

Poslední díl serie,krásné ukončení celého příběhu. Mohlo by být ještě další a další díly,protože tohle se tak neskutečně rozjelo,že je škoda,že tento příběh s těmito postavami končí..... Určitě si celou serii přečtu znova! Za mě dopuručuji

ancula022
01.11.2017

SPOILER!!
Když to vememe kolem a kolem, tak má Simonova kapela konečně jméno. ♥ ♥

juni
21.10.2017

Poslední díl série mě znovu nadchl a já se do něj zamilovala, jako do celé série. Úžasné zakončení série. Jenom škoda, že autorka nenapsala víc dílu. Už se chystám na série Pekelné stroje a moc se těším, protože CC patří mezi moje nejoblíbenější autorky.

Richelle
21.10.2017

Četla jsem celou sérii. Kdybych měla hodnotit všechny knihy dohromady, tak se mi série velice líbila. Ale přesto tady ten díl mi přišel nepatrně slabší.. oproti ostatním. Jinak je to taková ta kniha, do které se začtete a nemůže se odtrhnout. Prostě super. Doporučuji!

Weringel
18.09.2017

Úžasná a napínavá knížka, stejně jako všechny knihy ze série. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Kirrie
23.08.2017

Ztráta paměti? Zase? Proč všechny moje oblíbené postavy ztratí paměť? Proč!?
Po Harrym je tohle moje nejoblíbenější knižní série, člověk se snadno začetl, některé scény jsem vážně přestávala dýchat, moc povedené.
Nej postavy: Simon, Jace a Magnus

Tahry
22.08.2017

Kniha byla opět napínavá, jakým způsobem to nakonec provedou a kdo bude hrát jakou roli v rozhodujících okamžicích?
Občas nad nějakými úseky jsem se pozastavovala s nepochopením a zlostí, jak je něco takového možné.
Např. jak mohou i dále věřit vílám, když v minulém díle se Sebastian (Jonatan) zmiňoval o královně víl jako svém spojenci. Všichni stále tvrdí, že víly nemohou lhát, ale ve skutečnosti jsou víly těmi největšími intrikány a lháři, protože se chytají každého slovíčka a převrací si významy podle svého, což by mohl vědět každý, kdo se s nimi už několikrát setkal a jednal s královnou. Později bylo vysvětleno, že konfrontovali zástupce víl a ten je obelhal, protože není zcela vílou, a tak mohl lhát, což lovci nevěděli. Již dříve v příběhu by se dalo zmínit alespoň, jak je možné, že i přes incident s prsteny, jsou víly stále považováni za spojence.
Také jsem zachytila zmínku, že ten prsten rozbil Sebastián, ale přitom ho rozbyla Clary, aby nemohl získat od královny nejnovějš informace.
Také mi přišlo divné, že když se dozvěděli pravdu na vílím dvoře, tak je napadlo poslat zprávu do Alicante, až když narazili na Marka.

Některé části mi přišli až příliš zdlouhavé a rozvleklé a s dějem neúplně související.
Třeba popisování různých scén mezi Jacem a Clary. I když to byl hlavní pár příběhu, moc mě nezaujal. Radši jsem měla Magnuse s Alecem, jejichž vztah byl v celém ději knih zmiňován velmi málo, spíše jen tak naznačován a rozsekán jinými částmi příběhu. Nějak jsem nezachytila, jak to mezi nimi začalo? Jiné vedlejší postavy se v ději objevovali dokonce častěji než Magnus, což mě mrzelo. Také je Magnus pokaždé jinak starý? Myslela jsem, že je mu cca 800 a na konci této knihy je to 400?

Celkově jsem se příjemně zasmála u různých slovních výměn. Někdy jsem však i uronila slzu nad ztrátami blízkých, se kterými se mnohé postavy musely vyrovnat.
(Při vymazání paměti Simona, chápu že cítili smutek nad jeho odcizením. Ale stále měli naději, že je stejný a tak se s velkou trpělivostí a předstíráním, že ho neznali, mohou znovu spřátelit a potom už by zákaz o vyzrazení opět nějak obešli, nebo mu lhali. Nakonec mu byly vzpomínky alespoň částečně vráceny, což podle mě nemělo jít, pokud mu je tam Ašmodaj nenechal.)

Střídání dějů mě udržovalo v napětí. Někdy mě však i štvalo, když mě zaujal děj mých oblíbených postav a najednou to přeskočilo na nějakou pro mě nezajímavou část.
Části o Emmě, Juliánovi, Tesse a Zachariášovi mě navnadili na další knihy od této autorky.
Také se mi v knize líbili různé citáty ze Shakespeara, bible a dalších knih.

AgnessN.R.
19.08.2017

Do téhle knihy jsem se pustila, jen abych se dozvěděla konec celé série. Do čtení jsem se musela nutit. Většinu těch mně sympatických postav stihla autorka povraždit nebo změnit v ...... No k horšímu už v první polovině knihy. Naštěstí tam byl Magnus, ktetý to zachraňoval, a že měl co dělat:) Co mě ale potěšilo byl Zachariáš s Tessou. (Chudák Tessa. Nejdřív Will a teď nejspíš i "Zachariáš"). Ti dva se přidali k Magnusovi a jeho práci mi zpříjemnit čtení. Pak tam bylo pár chvil, kdy rozum zůstával stát. Třeba Jaceův seznam věcí co si s sebou vzít do démoni dimenze. Jinak ale oceňuji autorčino proplétání příběhů, příští knihy by ale nemusela tak roztahovat jako nástroje smrti. Kdyby se mě někdo zeptal na děj téhle série nic moc bych asi neřekla.
Ale věřím, že hodně lidí tahle série uchvátila. Já to bohužel nejsem a radši zůstanu u pekelných strojů.

DenisaBook
17.08.2017

Každý z nás si vždycky ( aspoň někdy ) touží najít v knihách příběh, který by ho jak se říká posadil na... . Nestává se mi moc často, že najdu nějakou ságu knih, která se mi nechce opouštět, ale u této se to stalo. Vážně jsem si v knize našla nové přátelé, prožívala vše s nima a teď mě moc mrzí, že to je u konce. Všem náročným čtenářum: Ano, není to dokonale napsané, nějaké pasáže v knize ( ať už v kterémkoli díle) jsou nudné, nebo předvídatelné, ale podle mě to ke knihám patrí. Náše životy taky nejsou vždycky
napínavé jak kšandy a to dělá z tohoto příběhu aspoň něco uvěřitelného, co si člověk pustí do hlavy. Těžko se mi tento svět opouští, ale bylo to parádní dobrodružství, perfektní nápad a něco to ve mě nechalo. Svět Cass Clare je podle mě jeden z těch lepších a doporučuji přečít.

tatjana1737
09.08.2017

!!! POZOR SPOILERY !!!

Vcelku důstojné zakončení příběhu Jace, Clary a ostatních, i když přímo prošpikované vazbami na trilogii Pekelných strojů a na příběh Emmy Carstairsové a Juliána, který autorka má podle všeho již rozepsaný. Samozřejmě, že v knize bylo několik momentů, které mne vyloženě štvaly (např. to, jak se Clareová zbavila Jordana a ještě pak bagatelizovala jeho vztah k Maie), jiné mne spíše pobavily (např. to, že si Jace s sebou do démoní dimenze nezapomněl přibalit kondomy), další zarazily (třeba stříbrné příbory na svatbě, které se účastnili vlkodlaci a upíři…), a po přečtení zůstalo mnoho nezodpovězených otázek (to jako Mark vážně zůstane součástí Divokého honu nebo ho nějak zachrání?). Taky bych řekla, že zmínka o konzulovi Fairchildovi v 19. století byla překladatelskou chybkou, pokud si dobře pamatuji, tak konzulkou se stala Charlotte. Ovšem jinak kniha rozhodně stojí za přečtení, a nejen díky opět výborným slovním přestřelkám mezi postavami.

Sebastián byl důstojnějším protivníkem než jeho otec, ačkoli jeho naivita směrem ke Clary mne neustále udivovala (na rozdíl od postav jsem nepochybovala, že Clary svou změnu stran jen hraje). Ale uznávám, že musel mít nějakou slabinu, na kterou ho nakonec dostali ;-). Ovšem poté, co láska Clary a Jace konečně dosáhla svého naplnění, musím přiznat, že jsem pochybovala, jestli Jace zůstane naživu. Po aktu teoreticky (dobře, dobře, vím, že měli ty kondomy) mohla linie Herondaleových pokračovat a Jace už by nebyl potřeba, se Sebastiánem by se vzájemně zničili… v tomhle ohledu jsem byla docela napnutá, jak se to s nebeským ohněm vyřeší. Bonusem bylo odhalení Magnusova otce a zápletka týkající se Simonovy ztráty paměti. Stejně jako hrdinové jsem si říkala, jak je to nespravedlivé, a jsem ráda za to, že i tohle autorka uspokojivě rozpletla, a ještě dala Simonovi - coby civilovi - šanci v příběhu důstojně zůstat.

Celkově mi přijde, že Clareová se v průběhu psaní „vypsala“ a s každou další knihou byla lepší a lepší. Osobně se mi více líbily Pekelné stroje, Nástroje smrti byly na mne místy moc teenagerovské, ale co chtít, když byly knihy cíleny na mladší čtenáře. Stejně budu doporučovat i čtenářům starších věkových kategorií, protože svět, který CC vytvořila, je obdivuhodný, zajímavý a ráda se do něj budu vracet s dalšími příběhy.

"Snažíme se tady přinést tvojí mysli klid a mír. Krev, zabíjení, válčení, nic z toho nemá s mírem nic společného. Co dalšího máš rád?"
"Zbraně," odpověděl Jace. "Mám rád zbraně."

"Radši se vrátíme k Alekovi, než si usmyslí, že si Isabela se Simonem v jeskyních užívají nevázaného sexu, a začne vyšilovat."
...
"Je ti doufám jasný, že si všichni myslí, že si právě užíváme nevázanýho sexu," ozval se Simon. "Nejspíš pěkně vyšilujou."

"Umím ti v obličeji číst jako v otevřené pornografické knize. K vlastní škodě, musím dodat."

Simon se na Jace díval, jako by mu připadal fascinující a zároveň trochu znepokojivý. "Já jsem... my jsme někdy... je možný, že jsem tě někdy kousnul?"
Jace si sáhl na jizvu na krku. "Nemůžu uvěřit, že si vzpomínáš zrovna na tohle."
"A taky... taky jsme se po sobě váleli v podpalubí lodi, že jo?"
"Ano, kousnul jsi mě, ano, docela se mi to líbilo a teď už o tom pojďme přestat mluvit," navrhl chvatně Jace.

(...) "Co se přihodí v démoní dimenzi, to taky v démoní dimenzi zůstane," prohlásil Jace.

andie6001
06.07.2017

Velmi napínavý příběh, který mi doslova vyrazil dech. Tato poslední kniha byla doslova třešničkou celého příběhu. Konec byl velmi napínavý a dojemný a musím říct, že děj celé této série ve vás od samého začátku vzbudí silné emoce. Nebo aspoň ve mě určitě.

kacenka7206
16.06.2017

Kniha mi zlomila a zase zalepila srdce. Úžasné zakončení celé série.

Robin83
13.06.2017

Tohle bylo jedno z nejsmutnějších rozloučení v mém životě. Postavy naprosto miluju, nechápu, proč hodně lidí říká, že od třetího dílu jsou všechny ostatní díly nudnější a nudnější, já jsem všechny díly přečetl za 3 týdny a mám na to úplně jiný názor.
Knize nechybí napjetí, nervy. Vztek na arogantní postavy! Strach o to, že tentokrát by mohly vážně přijít o život. Strašně se mi líbily biblické prvky, které autorka zapojovala, celé to knize dodávalo váhu, spojovalo to náš realný svět s tím jejím fiktivním. Celou sérii hodnotím pěti hvězdičkami, kdybych mohl dát větší hodnocení tak bych ho dal. Ale co by ne? Verdikt zní takto 10/5 .

Adriana21
29.05.2017

Naprosto skvělá série. Jak já bych chtěla, aby to pokračovalo dále!!! Úžasný díl, napětí, akce, romantika, smutek, radost... Paráda. Cassandra Clare vytvořila skvělý příběh. Jsme zvědavá, na pokračování série Pekelné stroje. První díl jsem už četla, tak uvidíme, co bude dál a jestli mi to nějak osvětlí některé detaily z The Mortal Instruments :)

nikolm
18.05.2017

Vím že vše jednou skončí ale u této série mně to mrzí i když vím že další díly už by začínaly být nuda.
Hrozně špatně se mi loučí se všemi postavami ,a během čtení mi bylo každé postavami hrozně líto když umřeli i když se objevila jen na chvíli
celkově celá série za 5 hvězdiček

Dacky94
05.05.2017

Jediné co mi trošku vadilo bylo, že je konec moc předvídatelný.

KnihomolkD
30.04.2017

Celkově jak bych zhodnotila tuhle sérii?
Clary mi od prvního dílu nebyla vůbec sympatická,to stejné i Jace. Jedině Simon,Izzy a Magnus byly nejlepší.
Je to skvělý příběh,a hodnotím 4 hvězdy.

MíšaS.
26.04.2017

Ač už věkem nepatřím mezi cílené čtenáře, miluji tyto knihy, protože mají skvělý příběh. Líbí se mi, jak autorka vytvořila celý svět se všemi pravidly a povinnostmi, který je promyšlený do všech detailů a vy jen nestačíte koukat.

Arya26
14.04.2017

Na začátku druhé části série Mortal Instruments jsem si myslela, že budu velmi zklamaná. Od pátého dílu došlo k návratu na staré vyjeté koleje, a příběh mě neuvěřitelně bavil. Šestý díl se mi ze všech knížek od Cassandry Clare, které jsem zatím četla, líbil úplně nejvíc. Ke konci jsem se už jenom modlila, ať to nedopadne jak to vypadá, nakonec to skončilo úžasně :) ! Věc co se mi nelíbila - Maia sakra příjde o kluka, opláče ho a na konci knížky se už tahá s dalším. Maia mi nikdy k srdci nepřirostla, ale tohle mi tam absolutně nesedlo. Bylo to nádherné, jenom lituju, že jsem si dřív nepřečetla Pekelné stroje, na ty jsem teď hrozně natěšená.

LucyDvorska
14.04.2017

Proč to nemůže ještě pokračovat ... Ráda bych se dozvěděla, jak to dopadne s Izzy a Simonem, kdo by to taky nechtěl vědět, že ano. Nejvíce mne dojalo snad setkání Bratra Zachariáše nebo-li Jema a Tessy. Skvělá serii a mohu ji doporučit každému, kdo má rád vymyšlené světy spojené s tím naším.