Město nebeského ohně

Město nebeského ohně

V šesté knize série Nástrojů smrti, ve Městě nebeského ohně, jsou Clary, Jace a jejich přátelé neúprosně vtaženi do války, která proti sobě staví Nebe a Peklo, anděly proti démonům. Do války, která hrozí zničit celý náš svět, pokud ji lovci stínů nedokáží zastavit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169813/nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 4.6997

Nástroje smrti (6.)

City of Heavenly Fire (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Julinka679
předevčírem

Obsahuje SPOILERY!
Skvělá série, četla se jedním dechem ale škoda, že už je konec... Musím říct, že jsem smrt Kylea vůbec nečekala, celou dobu jsem mu přála aby byl s Maiou ale tohle byl podraz! Naštěstí to aspoň se Simonem dopadlo dobře takže asi spisovatelce nemám co vyčítat... Minipostava Jonathana byla hezká, až mě mrzelo, že nedostal více prostoru ale mělo to tak být...
Pro mě jedna z nejlepších sérií a ani bych neřekla, že byla young adult. Užila jsem si ji od začátku až do konce a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu! :-)
Doporučuji naprosto všem! Ať už mladším nebo dospělým, obě skupiny v tom určitě najdou to své a doufám, že Vás bude bavit tak jako mě! :-)

Bookgirl

Celá série byla naprosto boží a já po dočtení pořád nechápu, co se to vlastně stalo s mým životem. Bylo to neuvěřitelně promyšlené a napínavé, akční, vtipné a musím říct, že to budu určitě někdy číst znovu. Poslední díl byl za mě určitě jeden z nejlepších a naprosto úžasné zakončení série. Některé závěrečné scény jsem četla trošku se slzami v očích. Doporučuji všem, ani nejde říct jak moc.❤

Nikkiproch

Přestože se někomu může zdát, že celá sága je young adult, pro teenagery, mýlí se. Tohle je prostě úžasné čtení a při poslední stránce mi bylo strašně líto, že už je konec. Moje srdce však jásalo, že zde zůstalo tolik kliček pro pokračování a že si o Lovcích stínů ještě někdy zase počtu. Teď budu koukat aspoň na seriál. :-)

katerina2660

Super zakončení celé ságy. Moc se mi celý příběh líbil, krásné čtení.

petrulka

Velmi podařená série. Přes rozpačitý začátek musím přiznat, že patří mezi nejlepší, které jsem zatím četla. Nejen dějově, ale i kvalitou autorky, která prostě umí napsat knihu, vtipnou, napínavou, zamilovanou...jsem příjemně překvapená. Jdu na Pekelné stroje :-)

Ludy1990

Zajímavý konec série,bude mi to chybět,hlavně Clary a Jace.
Celkové shrnutí : První díl mi přišel tak trochu nudný,nezábavný,o filmu si myslím totéž ale přesto jsem ho dočetla a pustila jsem se do dalších dílů a vůbec toho nelituji.Nejvíce mě zaujal 5 díl,kde se i autorka mimochodem zmiňuje o Praze. Určitě doporučuji tuto sérii přečíst.Jediný mínus co bych tomu dala je to,že další díly už nezfilmovali.

zuzlina

Super konec já jsem spokojená.
Spoiler
Člověk by nevěřil, že mi tak příroste k srdci. Já ho měla ráda až od upíra. :)

Bucksinka

Zajímavý konec celé série. Snesla bych ještě tak 50 stran navíc, náhled do budoucna a dokončení dalších pro zatím nevysvětlených událostí a osudů postav.

lucie0134

Krásná série. Miluju asi to je nejlepší způsob jak vystihnout tu sérii. Krásný konec, krásný děj. Jako slabší díl počítám 2ku byla podstatná, ale nic moc na čtení ale to mi vynahradila 3ka. Všem doporučuji.
Celou sérii jsem četla 3x (až takový magor jsem) ale pustila bych se do ní klidně ještě jednou.

sd1992

I poslední díl byl samozřejmě boží.. :-* souvislost mezi Nástroji smrti a Pekelnými stroji je naprosto úchvatná. To se autorce vážně povedlo. Chválím i ukončení celé série , žádný čtenář nemůže být zklamán. :-)

MishelleBlack

Nástroje smrti jsou pro mě naprostá srdcovka. Doteď si pamatuju svoje první dojmy z roku 2014, kdy jsem sérii začala číst. Ačkoliv už to bude skoro tří roky po prvním dočtení, minimálně jednou ročně u mě má celá série místo v re-readingu. U tohoto dílu mi bylo na konci smutno, protože série končí. Musím ale uznat, že 6. díl je o to víc zajímavý, hlavně co se celkového vývoje postav týče. Když porovnám třeba Simona z prvního dílu a Simona na úplném konci, jde vidět o jaký kus se posunul. Svět lovců stínů mě naprosto uchvátil a nemůžu nic víc než doporučit jak Nástroje Smrti, tak další série z dílny Cassandry Clare se všemi palci nahoru!

vzpoměnka

Tuhle sérii doslova miluji a moc mi chybí. Jak postavy tak prostředí ve kterém se to odehrává. Upřímně nikdy jsem nechápala lidi co čtou knihy několikrát po sobě ale po téhle sérii jsem to pochopila a nejraději bych si to celé přečetla ještě jednou. :-)

rosalindaaa

Clary s Jacem mi budou chybět , docela jsem si na ně za těch 6.dílů zvykla :)

Danuscka
15. únoraodpad!

Málokdy se stane, že knihu nedočtu, ale tohle jsem už dočíst fakt nezvládla...

krausmary

Naprosto skvělá série! V podstatě jsem jí zhltla na první nádech, i když u čtvrtého dílu jsem se trochu trápila, ale poslední díl mi to všechno vynahradil. A teď zase zpátky do světa civilů...

Arisavm

Brilantní zakončení brilantní série knih. Z celé série jsem opravdu nadšená a lepší konec jsem si nemohla představit. Prostě pecka.

petulka.sasanka
06.12.2017

Poslední kniha ze série. A určitě jeden z nejlepších dílů!

Mamosvain
30.11.2017

Nemám slov.
Závěr jedné z nejskvělejších YA sérií mě v posledních kapitolách donutil zadržet dech. Všechno sice nemohlo skončit "růžově", protože to by nebyla Cassie, že jo... Ale i přes pár nevyřešených záhad a věcí, které neskončily přesně tak, jak bych si představoval, nelze tento díl ohodnotit pěti hvězdičkami... Samozřejmě - první trilogie se mi líbila víc. A první dva díly té druhé nebyly nejlepší, ale tento díl všechno zachránil.
Všechny charaktery mi (a myslím, že až si díl dočtete, i vám) přirostly k srdci a nemohu se dočkat, až si přečtu knihy ze Světa stínů, které chronologicky následují tomuto dílu.

Danysek
26.11.2017

Uzasna serie

Princezna22
07.11.2017

Poslední díl serie,krásné ukončení celého příběhu. Mohlo by být ještě další a další díly,protože tohle se tak neskutečně rozjelo,že je škoda,že tento příběh s těmito postavami končí..... Určitě si celou serii přečtu znova! Za mě dopuručuji

ancula022
01.11.2017

SPOILER!!
Když to vememe kolem a kolem, tak má Simonova kapela konečně jméno. ♥ ♥

juni
21.10.2017

Poslední díl série mě znovu nadchl a já se do něj zamilovala, jako do celé série. Úžasné zakončení série. Jenom škoda, že autorka nenapsala víc dílu. Už se chystám na série Pekelné stroje a moc se těším, protože CC patří mezi moje nejoblíbenější autorky.

Richelle
21.10.2017

Četla jsem celou sérii. Kdybych měla hodnotit všechny knihy dohromady, tak se mi série velice líbila. Ale přesto tady ten díl mi přišel nepatrně slabší.. oproti ostatním. Jinak je to taková ta kniha, do které se začtete a nemůže se odtrhnout. Prostě super. Doporučuji!

Weringel
18.09.2017

Úžasná a napínavá knížka, stejně jako všechny knihy ze série. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Kirrie
23.08.2017

Ztráta paměti? Zase? Proč všechny moje oblíbené postavy ztratí paměť? Proč!?
Po Harrym je tohle moje nejoblíbenější knižní série, člověk se snadno začetl, některé scény jsem vážně přestávala dýchat, moc povedené.
Nej postavy: Simon, Jace a Magnus

AgnessN.R.
19.08.2017

Do téhle knihy jsem se pustila, jen abych se dozvěděla konec celé série. Do čtení jsem se musela nutit. Většinu těch mně sympatických postav stihla autorka povraždit nebo změnit v ...... No k horšímu už v první polovině knihy. Naštěstí tam byl Magnus, ktetý to zachraňoval, a že měl co dělat:) Co mě ale potěšilo byl Zachariáš s Tessou. (Chudák Tessa. Nejdřív Will a teď nejspíš i "Zachariáš"). Ti dva se přidali k Magnusovi a jeho práci mi zpříjemnit čtení. Pak tam bylo pár chvil, kdy rozum zůstával stát. Třeba Jaceův seznam věcí co si s sebou vzít do démoni dimenze. Jinak ale oceňuji autorčino proplétání příběhů, příští knihy by ale nemusela tak roztahovat jako nástroje smrti. Kdyby se mě někdo zeptal na děj téhle série nic moc bych asi neřekla.
Ale věřím, že hodně lidí tahle série uchvátila. Já to bohužel nejsem a radši zůstanu u pekelných strojů.

DenisaBook
17.08.2017

Každý z nás si vždycky ( aspoň někdy ) touží najít v knihách příběh, který by ho jak se říká posadil na... . Nestává se mi moc často, že najdu nějakou ságu knih, která se mi nechce opouštět, ale u této se to stalo. Vážně jsem si v knize našla nové přátelé, prožívala vše s nima a teď mě moc mrzí, že to je u konce. Všem náročným čtenářum: Ano, není to dokonale napsané, nějaké pasáže v knize ( ať už v kterémkoli díle) jsou nudné, nebo předvídatelné, ale podle mě to ke knihám patrí. Náše životy taky nejsou vždycky
napínavé jak kšandy a to dělá z tohoto příběhu aspoň něco uvěřitelného, co si člověk pustí do hlavy. Těžko se mi tento svět opouští, ale bylo to parádní dobrodružství, perfektní nápad a něco to ve mě nechalo. Svět Cass Clare je podle mě jeden z těch lepších a doporučuji přečít.

andie6001
06.07.2017

Velmi napínavý příběh, který mi doslova vyrazil dech. Tato poslední kniha byla doslova třešničkou celého příběhu. Konec byl velmi napínavý a dojemný a musím říct, že děj celé této série ve vás od samého začátku vzbudí silné emoce. Nebo aspoň ve mě určitě.

kacenka7206
16.06.2017

Kniha mi zlomila a zase zalepila srdce. Úžasné zakončení celé série.

Robin83
13.06.2017

Tohle bylo jedno z nejsmutnějších rozloučení v mém životě. Postavy naprosto miluju, nechápu, proč hodně lidí říká, že od třetího dílu jsou všechny ostatní díly nudnější a nudnější, já jsem všechny díly přečetl za 3 týdny a mám na to úplně jiný názor.
Knize nechybí napjetí, nervy. Vztek na arogantní postavy! Strach o to, že tentokrát by mohly vážně přijít o život. Strašně se mi líbily biblické prvky, které autorka zapojovala, celé to knize dodávalo váhu, spojovalo to náš realný svět s tím jejím fiktivním. Celou sérii hodnotím pěti hvězdičkami, kdybych mohl dát větší hodnocení tak bych ho dal. Ale co by ne? Verdikt zní takto 10/5 .