Nástin dějin evropského myšlení (Od Thaleta k Rousseauovi)

Nástin dějin evropského myšlení (Od Thaleta k Rousseauovi) https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149079/mid_nastin-dejin-evropskeho-mysleni-od--X4F-149079.png 5 33 6

Historický úvod do filosofie od profesora dějin filosofie na Ústavu filosofie a religionistiky FF UK. Kniha se snaží srozumitelným způsobem poskytnout na minimální ploše maximum informací, a to od nejstarších dob až po osvícenství. Je určena především studentům jako základní učební text pro přijímací zkoušky i další studium.

Literatura naučná , Filozofie

Vydáno: , COWI

vslc66
10.09.2023 5 z 5

Perfektné čítanie pre začiatočníkov aj pre osoby, ktoré majú nejaké znalosti o danej problematike/problematikách a chceli by si svoje vedomosti prehĺbiť. Kniha je písaná pútavo, informatívne a s veľkým prehľadom.

Kabuky
01.01.2023 5 z 5

Vynikající kniha pojednávající o dějinách evropské filosofie.

Kuža007
29.06.2021 5 z 5

Krásný úvod do historie filozofie, zejména té evropské. Srozumitelné, čtivé, detailní. Jednotliví filozofové a jejich myšlení jsou tam krásně vylíčeni a popsáni.

Romanka89
22.01.2016 4 z 5

Velmi užitečná kniha, která mne provázela celé studium filosofie. Velmi přehledně napsané. Doporučuji.

w3s
05.11.2013

Příroda stála na počátku výkladu a stojí i na jeho konci. Od Thaléta k Rousseauovi. Přírodní prvomyslitel Tháles začal o přírodě filosofovat v atmosféře důvěřivé harmonické symbiózy. Došlo k osudné roztržce. Na samém sklonu patriarchálního věku evropského lidstva Rousseau geniální intuicí vytušil, že tzv. Civilizace vybočující z harmonického řádu přírody a přirozenosti nás žene do katastrofy. Vraťme se tedy po obvodu tohoto velikého kruhu nazpět až k pramenům Thalétovy božské vody povýšené na metafyzický princip jako počátek všeho jsoucího a promysleme, kdy, kde, v čem a proč se stala chyba a to nejen v samotném duchovním vývoji Evropy.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Srozumitelné, záživné, čtivé, co víc si přát.

filozofie dějiny filozofie myšlení

Ivo Tretera
česká, 1933 - 2012
1996  92%Nástin dějin evropského myšlení (Od Thaleta k Rousseauovi)
2011  80%Vzpomínky na Bohumila Hrabala a na život vůbec
1989  0%J. F. Herbart a jeho stoupenci na pražské univerzitě