Naštěstí (ne)máme mléko

Naštěstí (ne)máme mléko https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265339/bmid_nastesti-ne-mame-mleko-265339.jpg 4 203 38

Představte si úplně obyčejné ráno: vstanete, nasypete si do misky křupinky a chcete si je zalít mlékem. Ale ouha, mléko došlo. Co by hodný tatínek pro své děti neudělal! Jde a koupí mléko. Jenže kde je tak dlouho? V tu chvíli se obyčejné ráno změní ve zcela neobyčejný den. Nejsou to děti, kdo zažívá jedno prapodivnější dobrodružství za druhým. S vesmírnými příšerami, nejobludnějšími obludami, stegosaury a poníky se nesetkávají děti, ale… táta. A co to mléko?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fortunately, the Milk , 2013

Mergirus
18.05.2018 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Moc se těším, až syn doroste a bude si ji moci přečíst. Vymýšlení těch pojmů pro kokos či balon, v tom se projevila hravost Gaimana, ale můj obdiv patří i překladateli, protože to nemohla být lehká práce. A ty obrázky k tomu jsou báječné, skvěle doplňují napsaný text. A teď jdu koupit mléko.

Nifredil
11.04.2017 3 z 5

Za mě rozpačité. Nejspíš ale hlavně proto, že mám Gaimanna načteného a jeho věci pro dospělé čtenáře velmi ráda. Synek byl v 8 letech četbou nadšený, takže pohledem dítěte určitě pěkná kniha. Pro mě byly některé zvraty v příběhu už trochu moc a nedařilo se mi přistoupit na to, že takovouhle historku by si tatínek vymyslel kvůli zdržení s mlékem. Tak nějak jsem měla pocit, že by byla buď kratší nebo ještě více bláznivá.

elenai
04.04.2017 4 z 5

Příjemná jednohubka, kterou jsem četla se sedmiletou dcerkou. Skvěle jsme se pobavily. Tátové jsou prostě borci a umějí se ze všeho vykecat. :-D

kata-a-pata
20.01.2017 5 z 5

Jedním slovem: oddychovka. Četli jsme s 8-letým synem a byly to úžasné 4 večery potrhlých bláznivin, chechtali jsme se a udivovali (a "leto-kulo-lidonoš" nám zůstane v hlavách asi už navždy). Nádherné ilustrace.

nefernefer
18.01.2017 4 z 5

Výborný, vtipný "prášilovský" příběh, který šikovný tatínek vysypal z rukávu na ospravedlnění své dlouhé nepřítomnosti. Tohle umění jsem vždycky obdivovala a nikdy mi to moc nešlo, i když jsem se o to u svých dětí párkrát pokusila. :o) Ale takhle úžasnou fantasmagorii se mi nikdy vymyslet nepodařilo. Jediné, co jsem nepochopila, bylo, proč je knížka napsaná normálně a pak se najednou uprostřed objeví cca deset stránek, na kterých jsou "upýři" nebo "vipasený červýček" a jiné pravopisné neuvěřitelnosti, aniž by k tomu bylo někde nějaké vysvětlení. Pokud by tu knížku četlo dítě samo (a hodně velká písmena naznačují, že je k tomu i určená), pak by asi bylo dost zmatené z toho, že paní učitelka ho ve škole učí něco jiného. A vzhledem k tomu, že to fakt v knížce nemá vůbec žádné opodstatnění, tak mi to přijde jako nesmyslné a zbytečné matení a doporučovala bych ji raději dětem předčítat. Ovšem za současného společného prohlížení si obrázků, protože ty jsou moc povedené.

Gibis
10.07.2016 5 z 5

Došlo mléko k snídani a maminka není doma....no což, pošleme pro něj tatínka....A fantastický výlet do světa fantazie může začít :) Nádhera!

kastanvkapse
18.05.2016 5 z 5

Tohle byl koncert fantazie, vtipu a spisovatelského umění. Podle mě je to jedna z nejhezčích knížek pro děti, jaké v poslední době vznikly. Doporučuju ji vřele a všem. :)

spilina
15.03.2016 5 z 5

Úžasně neuvěřitelné, vtipné, čtivé, ale moc krátké. Příběh jsem četla pětileté dceři a ta byla nadšená stejně.
Jen se změnil můj přístup k mléku, stejně jako kdysi k ručníku :D

teresinha
23.02.2016 5 z 5

Jednohubka do letadla.
Spektakulární!
Smála jsem se nahlas :D

bibi.r
22.02.2016 3 z 5

No já nevím, bylo to takové zvláštní :D.
Říkala jsem si jestli by mi šéfová taky spolkla takovou historku, když přijdu do práce později :D.

3nitka
13.02.2016 4 z 5

Perfektne strávených 20 minút, fantázia.

simlenka
31.12.2015 5 z 5

Zábavné čtení pro mrnata i velké, řekla bych

katchenka
28.12.2015 5 z 5

Úžasná dětská kniha s bláznivou zápletkou, hravými obraty a kouzelnými ilustracemi.

LordMikes
26.11.2015 4 z 5

Je to dobrá knížka, moc se mi líbila.

bosorka
11.11.2015 4 z 5

Pro děti naprosto ideální, gaimanovsky hravé, plné neskutečných tatínkových "výmyslů". Výborné ilustrace, text odsýpá a baví. Jako jednohubka fajn i pro dospělého. Mléko připomnělo ručník ve Stopařově průvodci.

Boboking
23.10.2015 4 z 5

Mne se to líbilo, taková rychlá a čtivá jednohubka, a jestli se nepletu, je to první překlad do češtiny jeho dětské knihy. nedá se tedy čekat, že to bude Nikdykde, či Oceán, na konci... Ale pro dětské čtenáře je to podle mne skvělé. A ty ilustrace nemají chybu :-)

Tyto
17.10.2015 2 z 5

Ilustrace 5 hvězdiček a text naprostý odpad...

Anre3
13.10.2015 3 z 5

Pěkné ilustrace, ale příběh mně přijde zbytečně moc "rychlý a překombinovaný".

Neil Gaiman
britská, 1960