Nastal čas boje

Nastal čas boje https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328184/bmid_nastal-cas-boje-y3n-328184.jpg 5 3 2

Na 400 autentických fotografií dokumentuje v knize utrpení československého lidu v době nacistické okupace i téměř sedmiletý národně osvobozenecký boj nejen doma, ale i za hranicemi země. Publikace vychází současně v česko-francouzské, česko-německé a česko-ruské verzi.

JancaMia
13.04.2020 5 z 5

Tuhle knížku měl v knihovně nevlastní dědeček , jako malá jsem se jí bála kvůli fotografiím, dnes jsem jí přinesla z banánové krabice na půdě , kde mám uskladněno plno knih a manžel žasl co je to za dokumentární poklad.

milamarus
13.10.2019 5 z 5

Poslední předvíkendový úlovek z knihovny na Opatově. Předem na papírku nenapsaný, nehledaný, docela těžký, a jak vidím, zde zatím nedoceněný, a to je veliká škoda. // Sluší se připsat pár vět:
- jedná se o velkoformátovou publikaci obsahující přesně 398 snímků;
- snímky jsou to řádně očíslované, popsané a seřazené dle data vzniku;
- první byly pořízeny v roce 1938, poslední v květnu 1945;
- uvést všechna místa a lokality není teď v mých silách;
- nutno však přiznat jedno, jména autorů jednotlivých snímků kniha tají.

I přesto má však ode mě maximální počet. Zřetelně totiž ukazuje, že přes všechny symboly, uniformy, zbraně, letadla a tanky, je válka především bojem člověka proti člověku. To je třeba mít na zřeteli vždy ze všeho nejvíc. // Mírumilovných pět!