Naslouchal jsem tichu

Naslouchal jsem tichu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164665/naslouchal-jsem-tichu-164665.jpg 5 10 3

Deník muže, který se rozhodl strávit několik měsíců v trapistickém klášteře v modlitbách a meditacích.

Duchovní literatura Náboženství Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Portál

The Genesee Diary , 1976

Lilda
09.01.2024

Mám ráda deníkové zápisky a sledování něčího života po určitou dobu. Myšlenky mi přišly hodně hluboké. Oceňuji autorovu upřímnost.

Chesterton
14.03.2020 5 z 5

Četla jsem tuze dávno, ale k trapistům mám od té doby více než vřelý vztah.

dutch
20.03.2018 4 z 5

V této knize Henri Nouwen popisuje své prožívání sedmiměsíčního pobytu v trapistickém klášteře Gethsemani v Kentucky. Knihu bych rozdělil na dvě části. V první je autor nadšen z klášterního života, objevuje jeho vnitřní integritu, ve svém životě zajíždí na hlubinu a já tuto první část považuji za výtečnou. S druhou částí již mám trochu obtíž, již zde nacházíme mnoho témat, která až tak nesouvisejí s podstatou klášterního života a zde, jako by si již autor uvědomil, že takovýto život není pro něho a následně hledal úniková témata, aby nemusel zajíždět na mnohdy tíživé hlubiny. Jakoby autor rezignoval a již se více zabýval životem vně opatství. Tuto druhou část hodnotím jako zklamání, neboť po skvělém a úžasném začátku, člověk rozpoznává, že Henri Nouwen spatří zadní vrátka a k nim se začne upínat. Avšak i v této druhé části se dají nalézt mnohé impulzy k životu. Kniha je psána formou deníku, kdy téměř každý den nese své poselství. Kniha rozhodně stojí za pozornost.

deníky duchovní život

Henri J. M. Nouwen
nizozemská, 1932 - 1996
2001  94%Návrat ztraceného syna
2008  90%Zraněný ranhojič
1994  92%Naslouchal jsem tichu
1994  91%Život milovaných dětí
1997  100%Náš největší dar

Kniha Naslouchal jsem tichu je v