Nasterea

Nasterea https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410344/bmid_nasterea-8G0-410344.jpg 4 1957 500

Naslouchač série

< 3. díl

Druhý návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo… Omstakland byl napaden. Člověk, kterému Ilan zachránila život, rozpoutal peklo. Ilan se na poslední chvíli podařilo rozluštit dávnou větu i její smysl. Objevila cestu. A také místo, které hledaly celé generace. Místo, kde není život, ale jen jedovatá šedá mračna — průchod na druhou stranu retey. Je to ale také místo, kde žijí nasterey, největší hrozba v Duvalském pohoří. Jenomže kým tito obávaní tvorové doopravdy jsou? Proč začali častěji a tvrději útočit? A co se skutečně nachází na druhé straně? V Ilanině světě neexistuje nikdo, kdo by na tyto otázky dokázal odpovědět. Ti, kteří kdysi něco věděli, jsou už dávno mrtví. A ti, kdo se na druhou stranu vydali, se nikdy nevrátili. Ilan ví, že jí nikdo nepomůže. Ocitla se sama a bez ochrany bojovníků. Je sice sklenař, kterým nasterey neubližují… bude to však stačit k přežití?... celý text

Artim
07.10.2022 5 z 5

Dechberoucí. Autorka si pustila fantazii na špacír. Dokonce mi tento díl přijde lepší než dvojka, která sbírá body tajuplným ukončením. Tady končí kniha symbolicky na stejném místě, přesto zcela v jiných konotacích. Už aby vyšla čtyřka!

ondras666
27.09.2022 5 z 5

Další pokračování, další otázky bez odpovědí a otevřený konec.
Hodně věcí dává smysl, spousta se dala předvídat, ale i tak příběh dobrý.
Teď jen čekat na další díly.

Anchie
19.09.2022 3 z 5

Po dočtení si přijdu jako Mustra, protože zatímco Fetita Ilan toho mnoho pochopila, objevila a rosvítila se jako Modrý Sklenit, já jsem se v Duvalském pohoří a příběhu trochu ztratila. Množství tajemna a zápletek přibývá, ale vysvětlení pro nás pouhé lidi z Nížin nikde. No snad mi nedojde Lutomin, abych se dočkala dalšího dílu!

olle3
17.09.2022 2 z 5

Chyba, že jsem se dal na recenze a koupil rovnou celou trilogii. S young adult nemám zkušenosti, pokud je však pravda, že se pravidlo neříkej, ale ukaž záměrně ignoruje napříč celým žánrem, tak to teda potěš koště. Ve Faja byl nevěrohodný svět, zákonitosti, všechno – ale to chování postav bylo nejhorší. Charaktery vedené záměrem autorky, ne vlastní motivací – na jíž se vlastně celkově nehrálo. Co však ocenit musím je chytře vymyšlené a zcela zásadní tajemství (kdopak se to pod hidžábem schovává ve skutečnosti?), které udržuje napětí a pozornost. Takže i když jsem při čtení trpěl, z touhy „vidět“ kapitánův výraz, až jej pravda flákne mezi oči, jsem málem všechny tři díly dočetl.

Predator3313
15.09.2022 4 z 5

Tak tentokrát šla z mého pohledu kvalita a zábavnost dost hodně dolů.
Začátek mě nebavil vůbec. Pak už se to trochu zlepšilo ale přišlo mi, že tentokrát autorka vymyslela trochu moc zápletek a nečekaných informací, které nějak odsouvali do pozadí děje minulých dílů.
Jako. byla to dobrá kniha, ale velký propad proti předchozím knihám,
váhám mezi 3-4*.

jen doufám, že čekání na 4. díl bude odměněno zlepšením kvality.

RadimB.
04.09.2022 4 z 5

Poslední díl Nastera byl nejdelší ze série a přišlo mě že i nejslabší. Stále mě bavil konečně
byli dovysvětlené věci z předchozích knížek. Závěr si Petra nechala pěkně otevřenej takže se budu těšit, že
nezůstane pouze u trilogie.

HadleysHope
03.09.2022 odpad!

Tyto tři knihy jsem dostal k svátku. Leč vůbec mě nezaujal děj, prostředí, kterému se nedá věřit, navíc podivuhodné chování hlavní hrdinky, nebo hrdiny, (to nechám na vás) mě vůbec nepřesvědčilo. Oproti tomu, co jsem už přečetl, je tohle nejhorší série, kterou jsem kdy přečetl. Až se divím, že jsem to vůbec dočetl. Knihy jsem daroval knihobotu.

Malarkey
31.08.2022 4 z 5

U pokračování oblíbené série Naslouchač jsem nepředpokládal, že šlápnu vedle. Nasterea začala přesně tam, kde jsem chtěl, aby druhý díl neskončil. Tudíž byla otázka času, než se do knihy pustím. No a jelikož Nasterea v té době již existovala, moc jsem neváhal a po pár měsících se do ní s chutí pustil.

No a co Vám budu povídat. Čtení je to opět úchvatné. Děj se vyvíjí, svět se čtenářovi dál otvírá (i když pravda, spíše se do sebe zavírá) a Ilan opět skrývá řadu tajemství napříč všemi kolem sebe, že čtenář má prostě nutkavý pocit číst dál a dál, dokud knihu obratem nepřečte. To prostě nejde jinak.

Na rozdíl od předchozích dílů jsem ale ubral jednu hvězdičku z hodnocení. Dlouho jsem nad tím zamýšlel a i když je po technické stránce vše stejné, měl jsem trošku problém s tím, jak se děj odvíjí. Místy mi sklářský svět přišel lehce složitý, komplikovaný. Čím víc o něm čtu, tím víc se v něm ztrácím. Potřeboval bych nějakou mapu a popis všech postav, abych se v tom zorientoval a nemusel nad tím neustále přemýšlet. K tomu některé postavy tu jsou úplně navíc, na rozdíl od předchozích dílů. Třeba Kapitán, který se do sebe v této knize tak strašně uzavře a přitom v předchozích dílech s ním Ilan měla nejzajímavější diskuze.

Pořád se ale jedná o nadprůměrné dílo a povím Vám, že konec tu opět skončil tak, že už teď sním o dni, kdy autorce nakladatelství Host vydá již čtvrtý díl. Myslím si, že když už nic jiného, tak právě toto je důkaz toho, že tato série jednou u mě v srdci zůstane zakořeněná hodně hluboko a hodně v úctě.

KnihoSny
31.08.2022 5 z 5

No jak vám asi došlo nejdřív jsem slupla knihy a pak píší reakce na ně :D jsme u třetího dílu a hořím touhou po pokračování :D tato série bude u mě jasná top:) jen chci upozornit fantasy nečtu nebaví mě ale toto mi za to stalo:)

Rolada88
26.08.2022 4 z 5

Ta trojka se mi četla asi nejhůře nevím už mě to nějak nebralo jako předchozí dva díly

Ellanie
26.08.2022 5 z 5

Už aby byl další díl :)

Haloon
20.08.2022 3 z 5

Nějak nevím, co si o tom myslet. Nečekané a zajímavé zvraty střídá pocit, že nemám tušení, o co tam vlastně jde. Chvíli dobré, brzy na to nesrozumitelné.
Oceňuji, že jsme se dozvěděli mnoho více o pětadvacítce, která hned nabyla plastičtějšího dojmu. Co jsme se dozvěděli o zbytku světa bylo naopak takové zvláštní a zmatené.
Můj názor, kvůli kterému jde sice o pěkné fantasy, ale z mého pohledu bohužel trošku nadhodnocené.

kikibo
18.08.2022 5 z 5

Ja myslela ze toto je posledni dil, co to je za koneeeec sakra potrebuju dalsi ! To nezvladnu to cekani

ZuzikBubu
18.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Nevím, jak jinak bych popsala něco, co se vlastně slovy vyjádřit nedá!! Perfektní, výjimečné, úžasné, čtivé, zábavné, nepředvídatelné, živelné, svěží, dechberoucí dílo!!
Toto je opravdu světová extra třída fantasyscifi románu, který bych rozhodně neškatulkovala jako yound adults, jelikož toto je kniha pro každého, kdo rád dávku fantastična, tajemna, futuristična a já si v knize našla i pár úsměvných momentů...
Výborně propracované, vše souvisí se , vše na sebe navazuje...
Postavy jsou tak skvěle vykresleny! A ten svět plný záhad!!
Děkuji!
Ještě bych vyzdvihla to, že první kniha se věnuje především Duvalskému pohoří, druhá kniha popisuje Evropský kontinent, třetí kniha popisuje "zrcadlový svět".. co nám odhalí další knihy? Kam se podíváme ve čtvrtém a pak v závěrečném díle? :-)

LuciaSangster
17.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl byl úžasný! Naše malá Naslouchačka mě občas štvala, ale i tak mi přirostla k srdci. Pětadvacítka si mě získala též. Jen, co se potom v průběhu stálo mě dorazilo. Opravdu jsem nic nepředvídala a hltala každé slovo. Děj mě v táhnul do sebe a já se nemohla odtrhnout. Do teď mě bolí, co se vše stalo. Hlavně tu ježibabu Kozlovskou nenávidím. Doufám, že brzo svět opustí nebo použiji duvaly (sklenitové modré meče) já a uvidí. Mělo to otevřený konec, což znamená, že bude další díl, na který se těším. Sama autorka potvrdila, že čtvrtý díl píše. Máme se na, co těšit.

NikolaCer
14.08.2022 5 z 5

Uz je další dil? To cekani nevydrzim..

Mergirus
14.08.2022 4 z 5

Jaaaaj, já káča jsem si myslela, že to je poslední díl, a tak jsem si znovu přečetla předcházející díly, abych si připomněla děj. Úplně zbytečně. Za rok to budu muset absolvovat znovu? Ne že by ty knihy nebyly pěkné, ale přece jenom najděte čas na 1200 stran... Děj se víc a víc zamotal, místo abych našla odpověď na tu spoustu otázek. I tak se mi ale tenhle svět moc líbí.

HanaNov
11.08.2022 4 z 5

Než jsem se dostala do příběhu, chvíli to trvalo, protože už jsem si nepamatovala detaily předchozího dílu. Nicméně pak už to byla parádní zábava. Strašně moc mě baví sklenařský svět a Ilan, některé postavy mě zklamaly, některé naopak překvapily, většina z nich se ale v každém ohledu chová naprosto nepředvídatelně.
Za mě se v tomto díle více otázek položilo, než vysvětlilo, takže já, která jsem si od Nasterey slibovala některé odpovědi, tak nejen že jsem se jich nedočkala, ale ještě přibyly další. Jsem zvědavá, jak chce toto autorka rozmotat. Na další díl se nicméně opravdu těším!

Charlie206
10.08.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější série a autorka je naprosto geniální. Styl psaní, příběh, superrealisticky a detailně promyšlený svět a jeho historie. Už jsem četla potřetí a pokaždé mě série naprosto znovu nadchne, přečtu jedním dechem a vždy najdu TOLIK nových věcí. Neuvěřitelně mě baví jak všechno souvisí se vším, vše je úžasně projené,... DOKONALÉ!!️
Miluji Ilan, bojovníky, kde každý má svou naprosto přirozeně vykreslenou osobnost, která vyplyne ze situací. Svět sklenařů jsem si zamilovala, přestože je mnohdy krutý a nespravedlivý, je v něm TOLIK naděje (protože naděje je kolikrát to jediné,co člověku v Duvalském pohoří zbude).
Sklenařský svět ale i nížiny skrývají mnoho nebezpečných tajemství, která Ilan postupně odhaluje a jak sama autorka píše "jakmile bude odhaleno jedno tajemství, další budou pokračovat". Ve třetím díle se jich pár odhalilo, ale (už klasicky) jich ještě mnoho přibylo.
Těším se na další díly, kde se snad dočkáme více odpovědí na nekonečné množství otázek kolem tohoto světa z budoucnosti, částečně zamrznutého ve středověku, který kontrastuje s futuristickými městy pod mořem, které jsou zde také.
Nasluchač má rozhodně čtenářům, co předat a věřím, že jim nedá spát. Já osobně NUTNĚ potřebuji pokračování!!!

Šárka_D
08.08.2022 4 z 5

Třetí díl se opět četl skvěle, musím ale přiznat, že ve všech těch sklenařských tajemstvích jsem se poněkud ztratila, takže pro mě byl konec trochu zmatený. Scéna s Ernem - top. Před vydáním čtyřky si budu muset sérii přečíst znovu, abych si vše osvěžila. A postřehla jsem tam snad náznak zrodu romantického pouta, hm? :)