Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/bmid_faja-8xX-362914.jpg 5 3339 821

Naslouchač série

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

Paji21
06.02.2023 5 z 5

Sice už trochu vymizelo prvotní naprosté nadšení oproti prvnímu dílu, na kvalitě Faji to ale nic nemění. Autorka drží svou vysokou laťku - jazyk stále perfektní, psychologie postav se nadále prohlubuje, čtenář navazuje bližší a bližší vztah nejen s hlavní hrdinkou. Svět naslouchačů se vykresluje do větších detailů. Ukazuje se, že vše není jen černobílé, jak se na první pohled zdá. Za určitými činy stojí zodpovědnost, ale i uvědomění, že co se na první pohled jeví jako skvělá věc, nakonec tak skvěle dopadnou nemůže - a naopak, to co na první pohled působí jako čisté zlo a nebezpečí…nemusí zlo tak úplně být. Opět musím vyzdvihnout čtivost knihy. Páradní. Vrhám se na Nastereu, a tiše se modlím, že rok 2023 bude rokem 4.dílu této série.

Belanna
05.02.2023 5 z 5

Z prvního dílu Naslouchače jsem byla unešená.
Druhý díl skvěle navazuje, rozvíjí linii příběhu a ještě podrobněji nás seznamuje s fantasy světem a životem v něm.
Děj je svižný a napětí přibývá, množí se stvůry, ale také tajemství ....
Ilan je naprosto perfektní. Líbí se mi, jak se seznamuje se světem, poznává moudro, přátelství i nepřátelství. Svádí svoje malé i větší vnitřní boje.
Závěr mi nedovolí nic jiného, než sáhnout pro další díl.

Pan_Skala
26.01.2023 5 z 5

Oproti prvnímu dílu hodně velké zlepšení. Je krásné se dočítat více historie a pozadí celého děje. Stále je pro mne hlavní postava ve spoustě momentech na to ji dát pár facek, ale zároveň to tak dobře sedí do celého děje, že se to dá vydržet. Hlavně to čtenáře tak chytí, že po dočtení má chuť otevřít další díl a pokračovat, protože úplně touží vědět co se stane dál.

hurikan123
12.01.2023 5 z 5

za mě obstojné pokračování, ale myslím že po prvním dílu nikoho nemusím přesvědčovat aby tomuhle dal šanci

Neopol
22.12.2022 3 z 5

Po první výborné knize docela zklamání.

skipiii
22.12.2022 5 z 5

Jsem neskutečně NADŠENÁ, že takto skvělá série je od české autorky! Perfektně zpracovaný příběh, kdy napětí je opravdu až do poslední stránky!

voody99
20.12.2022 5 z 5

Ach... Ano Naslouchač byl skvělý ovšem Faja je absolutně ÚŽASNÁ.... Tahle kniha mi přirostla prostě k srdci. Zbožňuji Ilan.. celou pětadvacitku a hlavně ten svět a naprosto parádní příběh.
Petra Stehlíková je českou bohyni a svět opravdu o hodně přichází.
Chci víc :-*

Clairka
10.12.2022 5 z 5

Opět mě děj příběhu vtáhnul a nepustil. Ještě že mám třetí díl doma

sarahmoon
03.12.2022 5 z 5

Audiokniha - Dokonalá série.
Ještě lepší než první díl :o)
Mínus - je to návykové. Po jedničce je nutné mít po ruce druhý díl.

Iva095
28.11.2022 5 z 5

Absolutně dokonalé pokračování série Naslouchač. Tento díl byl o něco lepší než díl první. Příběh jsem si užívala od první stránky až do poslední. Brzo se pustím do třetího dílu už se nemůžu dočkat co se tam bude dít. Tato série je zatím naprosto dokonalá.

Hall3006
27.11.2022 5 z 5

Druhý díl trilogie (zatím) odehrávající se nejprve v nížinách, kde Ilan poznává svět těch, kteří lid Duvalskeho pohoří drží v otroctví. Mnoho otázek prvního dílu se zde odhaluje, zároveň jsou však pokládány další, které nutí číst dál když se pětadvacítka vrací, aby opět putovala Duvalem.
Propracované dějiny světa po objevu sklenitu zapletené do příběhu spolu s odhalováním jak křehká je rovnováha mezi městy pohoří a nížin se četly jedním dechem.
Mistrovské dílo českého fantasy na základě dystopie vás podráždí jen tím jak rychle dočtete na konec, který může v některých, kdo nemají třetí díl, vyvolat zvolání "cože?" Mě tedy závěr překvapil moc a hned se pustím do třetího dílu.

Pralev
23.11.2022 3 z 5

O chlup horší než první díl, ale pořád to ještě jde číst a člověk se do toho nemusí vyloženě nutit. Čtenář už ale začíná tušit, že něco je špatně. Další a další záhady se kupí na sebe, ale prakticky k žádným vysvětlením nedochází. Zvraty působí samoúčelově a nesmyslně. Pozitivně hodnotím vztah Ilan a kapitána, to tu knihu dost táhne dopředu.

grimik
15.11.2022 4 z 5

Ještě lepší pokračování prvního dílu. Nicméně rozhodně ne dokonalé (na české poměry a to, ze jde jen o YA, ale hooodně dobré), jak by se z komentářů a hodnocení zde mohlo zdát. Knize, stejně jako prvnímu dilu, chybí dost zásadní literární prvky jako je práce s charaktery postav, alespoň nějaký popis prostředí atp. Ale nepopírám, že příběh je vyprávěn poutavě a nedá se jen tak od poslechu odtrhnout (ano, ačkoliv v knihovně mám i knižní vydání, posloucháno jako audiopovídání). Na plný počet to ale prostě není. To by musela paní Stehlíková dát do knih vše, co ke knihám patří. Ne, že během dvou celých dílů sdělí čtenáři o celé pětadvacítce tolik, že jeden má rovný záda a cop a druhý ořechová kukadla, což ob odstavec dokola opakuje, protože jí to asi připadlo jako děsně cool a zbytek postav je doslova egal co jsou a jak vypadají.

Hajana
15.11.2022

Autorka opravdu ví, jak čtenáře napnout, dlouho jsem tak dobrou sérii nečetla. Druhý díl.je ještě snad lepší než první, ale oba na sebe výborně navazují, to mám ráda.

petr_
14.11.2022 5 z 5

Jednotlivé díly na sebe bezprostředně a těsně navazují což je hlavně vidět na konci této knihy. Líbí se mi, že děj je propracovaný, že se v něm neopakují fakta a že se zase vyvíjí.
Takže nějaké větší hodnocení si nechám na dobu, až přečtu třetí díl.

Andys02
21.10.2022 5 z 5

Pokračování Naslouchače nezklamalo. Někdy byly momenty, kdy člověk lape po dechu a říká si, jak to dopadne. Ilan měla před sebou velké dobrodružství, nepoznávala jen pětadvacítku (každý člen má opravdu své kouzlo), s kterou se sbližovala, ale i tajemství, která sklenáři ukryla pod zem.
Opět doporučuji.

Ulrika
10.10.2022 5 z 5

Jeho jméno vládne. Tajemná věta určena pro Sklenare, která čeká až bude pochopena. I druhý díl je napínavý až do konce a hodně tajemství ještě čekala odhalení. Uz se těším na pokračování

Artim
03.10.2022 5 z 5

Celou knihu jsem si lámal hlavu, z čeho pramení těch 93 % hodnocení, vážně. Je to opět za 5 hvězd, ale proč tak hodně?
Až na konci knihy se to čtenář dozví. Kdyby autorka (a hraju si s myšlenkou, že to udělala naprosto vědomě) ukončila díl "standardně", hodnocení by tak vysoké nebylo. Ona to ale utne v té nejnapínavější části. Místo poslední věty klidně mohla napsat: "A teď milý čtenáři leť do knihkupectví pro další díl", no a já jsem poslušně letěl...

punkgirl97
30.09.2022 5 z 5

Tenhle svět miluju. Naprostá dokonalost opět. Pokračování Naslouchače je opět napínavé, nabité novými informacemi, ale i vzájemné propojenosti.

Ilan poznává svět pětadvacítky, jak se dívají na sklenaře a celkově poznává minulost, nejen Pařížskou horečku, co se vlastně stalo a kdo všechno ji tam zažil. Nejvíce se dozvídá v místě zvané LAPOD, což vám nebudu spoilerovat, ale bylo to opravdu hustý. Ilan se zdokonaluje ve svém oboru.

Zvuk Velonu mi trochu připomněl Nimbus, protože funguje na stejný princip.

Přes všechny informace, které se dozvídáme miluju nejvíc Vargase a Kapitána.

Ke konci knihy se toho děje opět hrozně moc. A samotný konec knihy vás hrozně naláká na pokračování.

klara1550
29.09.2022 4 z 5

Knížka mě docela bavila, i když už mě to nadšení z prvního dílu taky trochu opustilo, jak tu někdo už psal. Měla pomalejší rozjezd, ale konec byl zase napínavej, že bych nejradši hned otevřela další díl. :-)